Author

Topic: 2022-12-16 BeInCrypto: Bitcoin (BTC) Noel Rallisi Şansını Kaybetti (Read 66 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
noel'e özel bir hareketlilik beklemeyi gerektiren şey tam olarak nedir anlayamadım. özel günlere ayrıcalık tanıyarak fiyat performansı aramak bence çok mantıklı bir şey değil... global anlamda bir resesyon tehlikesi oluşmazsa -yeni bir boğa sezonu olmasa bile- bir düzeltme periyoduna girebileceğimizi düşünüyorum. yani, bence 2023 yılının geneli çok karamsar bir tabloya sahip olmayacak. bu yüzden, noel rallisinin olup olmaması bence çok önemli bir şey değil ve piyasalarda karamsar olmayı gerektirecek fazla bir şey yok...
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Ufak hareketleri, yükselişleri normal görmek gerekiyor bu kadarcık volatilete olur kripto marketi sonuçta. Yılbaşı rallisinden yatırımcılardan önce bazı ekonomistler, fenomenler 20 bin üstünü görme hayallerini kuruyordular, tam aksine düşüş oldu. Genel olarak sırasıyla bir sürü olay yaşandı FTX, luna benzeri vakalar ve yüzlercesi önce piyasanın bunu sindirmesi gerekiyor. Bu olaylardan sonra yatırımcılarda daha temkinli oldular ister istemez.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Bunun ivmesi falan kalmadı bakın noeli geride bıraktık hatta yeni yıla geçtik bitcoin hâlâ kırmızı barlar çakıyor beynimize. Bu dönemi de ben olağandışı kötü bir dönem olarak ele alıyorum. Aynı covid dönemine benzer bir ruh haliyle hiç kimse Bitcoin yatırımı yapmayı düşünmüyor. Sanırım herkesin odaklandığı nokta resesyondan kaçış. Yani para kazanma arzusunun yerinde daha fazla para kaybetmeme arzusu var.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Yakıcı enflasyon global anlamda etkiliyken, kriptoparalar yaşanan gelişmelerden kötü etkilendi. Veriler enflasyon artış hızının yavaşladığını gösterirken, kriptoparalar yine kötü etkileniyor. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal hesabı bir karmaşa yaşıyoruz. Kriptoparaların her iki durumda da kötü etkilendiğini görüyoruz. Aslında global belirsizlik atmosferinde yaşanan olumsuz gelişmelerden kötü etkilenmeyen yatırım aracı yok ama kriptopara takipçileri olarak Bitcoin için farklı beklentiler oluşturmaya devam ediyoruz. Ben FTX krizinin marketi önemli ölçüde olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Bu krizi yaşamasaydık belki daha iyi bir durumda olabilirdik. FTX krizi markete olan güveni her koşulda zedeledi. Bu yüzden enflasyon verileri olumlu veya olumsuz olsa da kötü görünüm devam ediyor.
newbie
Activity: 28
Merit: 1
Bitcoin (BTC), yeni haftayı hareketli geçirdi. Hafta başında ABD’den gelen enflasyon ve faiz kararı ile 18.000 doları aşan lider kripto para birimi, dün yeniden düşüşe geçti. Yukarı yönlü ivmenin korunamaması ise bazı soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Kripto para yatırımcıları yeni haftadan oldukça umutluydu. ABD’de enflasyonun düşmesi, riskli yatırım araçlarına pozitif yansımıştı. Bunu takiben FED’in faiz artırım hızını düşürmesiyle yeni bir ralli beklentisi tüm piyasalarda hakimdi.

Ancak FED faiz artırım hızını azaltmış olsa da mesajları piyasalarda şahin yankılandı. Bu nedenle hisse senetleri hızla düşüşe geçti. Hafta içerisinde 18.400 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin de ivmesini kaybetti.

Haberin devamına linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: BeInCrypto TR
Jump to: