Author

Topic: 2022 NBA Sezonu ve Takaslar (Read 234 times)

full member
Activity: 1386
Merit: 160
September 06, 2021, 05:19:28 PM
Brooklyn Nets için bu sene o sene bence artık. Tarihlerini bir inceleyeyim diyince şöyle bir bilgiye ulaştım. Sadece 1974 ve 1976 yıllarında şampiyonluğa ulaşmayı başarmışlar. Ama bu şampiyonluklar NBA'de değil, ABA adı verilen bir konseptte gerçekleşmiş. 1976'da da zaten ABA NBA'ye katılmış. NBA tarihinde hiçbir şampiyonluğu bulunmayan Nets ilk defa buna bu kadar yaklaştı. Harika bir kadro kurdular ve hatta şu an en kaliteli takımın onlar olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon sakatlıklarla boğuşmasalar şampiyonluklarına kesin gözüyle bakıyordum. Bucks, Suns falan dinlemezdi bu takım. Bu sene yine aynı senaryo olmazsa şampiyonluklarına kesin gözüyle bakıyorum.
legendary
Activity: 1190
Merit: 1160
September 06, 2021, 05:11:36 PM
Geçen sene sağlık sorunları nedeniyle erken emekli olan LaMarcus Aldridge bu sezon yeniden Brooklyn Nets ile anlaştı ve basketbola döndü. Sağlık kontrolleri olumlu çıkmış, geçen seneki emeklilik kararını da önlem olarak aldığını söylemiş. Çok fazla süre almasa da takıma katkı yapacağını düşünüyorum. Nets Paul Millsap'ı aldıktan sonra DeAndre Jordan'ı gönderdi ve yeni bir uzun rotasyonu oluşturdu. Bu sene sağlıklı kalabilirlerse şampiyonluğun en büyük favorilerinden ama geçen sene tekrar ederse bu kadroya yazık olur.

Geçen senenin en büyük eksiği LaMarcus Aldridge idi, takımda olsaydı çok faydası olurdu finallere çıkartabilirdi Brooklyn Nets'i ama son dakika sağlık sıkıntıları çıkınca basketi bırakmıştı, geri dönmesine sevindim.
DeAndre Jordan'ın gitmesine sevindim zaten oynamamıştı diye hatırlıyorum play offlarda.
Paul Millsap güzel oldu.
Bu takımın şampiyonluğunu istiyorum bu sene, umarım sakatlık sıkıntısı çekmezler.
sr. member
Activity: 2016
Merit: 391
September 06, 2021, 04:14:41 PM
Geçen sene sağlık sorunları nedeniyle erken emekli olan LaMarcus Aldridge bu sezon yeniden Brooklyn Nets ile anlaştı ve basketbola döndü. Sağlık kontrolleri olumlu çıkmış, geçen seneki emeklilik kararını da önlem olarak aldığını söylemiş. Çok fazla süre almasa da takıma katkı yapacağını düşünüyorum. Nets Paul Millsap'ı aldıktan sonra DeAndre Jordan'ı gönderdi ve yeni bir uzun rotasyonu oluşturdu. Bu sene sağlıklı kalabilirlerse şampiyonluğun en büyük favorilerinden ama geçen sene tekrar ederse bu kadroya yazık olur.

Ben açıkçası LaMarcus Aldridge basketbolu temelli bıraktı sanıyordum ama böyle bir haberi görünce sevindim. Eski performanslarından tabi ki uzaktı ama yine de şans verildiğinde elinden geleni yapacaktır. Nets'in elinde şu an harika bir kadro, daha doğrusu harika bir üçlü var. Geçen sezon çok fazla kez sakatlık problemleriyle uğraştılar. Özellikle Harden ve Irving çok maç kaçırdılar. Durant çoğu zaman takımı tek başına taşımak zorunda kaldı. Bunu play-offlarda Milwaukee Bucks karşısında da yapmaya çalışsa da bir yere kadar yapabildi tabi. Bu sezon umarım böyle sakatlıklarla uğraşıp durmazlar da güzel bir final serisi izleme şansımız olur.
legendary
Activity: 2926
Merit: 1476
Rollbit.com Crypto Futures
September 06, 2021, 03:42:49 PM
full member
Activity: 1386
Merit: 160
August 14, 2021, 02:50:57 PM
Lakers'ın Kuzma'dan kurtulması iyi oldu. Çok dengesiz bir oyuncuydu açıkçası. Westbrook için feda edilmesi doğru olan bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Westbrook'un Oklahoma zamanları çok daha iyiydi tabi ki. Durant ile birlikte harika işler yapıyorlardı. Fakat hala ben çok kötü oynadığını düşünmüyorum. Hatta Lakers'a takasından sonra Lebron ile iyi bir uyum yakalarsa harika işler ortaya koyabilir ve Lakers'ı final serisine taşımada büyük rol oynayabilir.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
August 14, 2021, 02:41:18 PM
Alperen Şengün'ün serbest atış ritüeli olarak topla konuşması insanların oldukça dikkatini çekti NBA'de. Hatta NBA youtube kanalı sadece bunun için bir video koymuş 33 saniyelik ve şu anda izlenme sayısı 472.000

https://www.youtube.com/watch?v=00faEIjInkc

Serbest atış yüzdesi yüksek olsun da isterse ana avrat sövsün, isterse topa şarkı söylesin. Şaka bir yana bence güzel bir ritüel. Bazı oyuncular için böyle serbest atış ritüellerinin işe yaradığı bir gerçek.
legendary
August 14, 2021, 10:09:28 AM
Dün gece oynanan Cleveland - New Orleans maçında Şehmus Hazer, Cavaliers formasıyla ilk defa NBA de maça çıktı, umarım kalıcı olabilir NBA de ama şansının düşük olduğunu ve NBA için daha erken olduğunu düşünüyorum.
1-2 sene sonra NBA onun yeri olabilir.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
August 13, 2021, 05:38:55 PM
NBA'de pre-season 3 Ekim tarihinde başlayacak. O zamana kadar takaslar için bol bol vakit var hala. Şu ana kadar ismini duyduğum oyuncular arasından takası en çok dikkatimi çeken oyuncu Russell Westbrook oldu. LA Lakers'e transfer olan yıldız oyuncu, Lebron ve Davis ile birlikte güzel bir üçlü oluşturdu bence.

Tabi son zamanlarda Westbrook ile baya dalga da geçiyorlardı. Şutunun çok zayıfladığı söyleniyordu. Açıkçası geçen sezon çok fazla maç izleyemedim ama istatistiklerini takip ediyordum. Eskiye göre bir düşüş gördüm ben de. Ancak belki de Lakers kendini yeniden bulması için doğru bir yer olabilir. Lebron ile top paylaşımında sıkıntı yaşamazsa takıma kısa sürede ayak uydurur bence.
hero member
August 13, 2021, 05:13:27 PM
Ömer Yurtseven'in NBA'de olduğunu daha geçen öğrendim. Her yerde Alperen'in haberini görmemden olsa gerek.  Grin  Miami Heat'te şu an iyi işler ortaya koyuyor o da. Summer League'de son maçında 23 sayı, 11 ribaund ve 4 blok gibi bir istatistiğe sahip olduğunu gördüm. Gerçekten etkileyici bir performans. Hele ki bir smacını gördüm ki enfesti. Rakibinin engellemesine rağmen üzerinden basmıştı.

Hatta maç özetini de şöyle ekleyeyim:

https://www.youtube.com/watch?v=aMoGzKN6yug

Miami Heat ile Memphis Grizzlies arasında bir maçtı.
Bu maçta eşleştiği oyuncu baya iyi biri olacak gibi duruyor. Ona rağmen güzel performans göstermiş. Açıkçası Alperen'i izlemek isterken kendisini fark ettim ama bayağı kanım ısındı. Keşke yedek kadrolarda da olsa NBA'de kendine yer bulabilse. Oyun stili oldukça hoşuma gitti. Ya da en kötü Türkiye'de bir Euroleague takımında oynasa. Burada bayağı başarılı olabilir. Pandemiden sonra spora ilgim arttı ve Türk oyuncuları izlemek de güzel oluyor. Umarım Heat'te yer edinebilir.
sr. member
August 12, 2021, 06:48:17 PM
Ömer Yurtseven'in NBA'de olduğunu daha geçen öğrendim. Her yerde Alperen'in haberini görmemden olsa gerek.  Grin  Miami Heat'te şu an iyi işler ortaya koyuyor o da. Summer League'de son maçında 23 sayı, 11 ribaund ve 4 blok gibi bir istatistiğe sahip olduğunu gördüm. Gerçekten etkileyici bir performans. Hele ki bir smacını gördüm ki enfesti. Rakibinin engellemesine rağmen üzerinden basmıştı.

Hatta maç özetini de şöyle ekleyeyim:

https://www.youtube.com/watch?v=aMoGzKN6yug

Miami Heat ile Memphis Grizzlies arasında bir maçtı.
legendary
August 12, 2021, 12:51:14 PM
Alperen bana kalırsa şuan için kendinin çok iyi reklamını yapıyor yaz liginde umarım böyle devam eder normal sezon başlayıncaya kadar, normal sezondada bol bol süre alacağına inanıyorum Aplerenin.

Ömer Yurtseven'de kendisini bir parçalamalı çok daha iyi çalışmalı ve kendisini göstermeli maçlarda, şuan biraz sönük gibi kaldı sanki ismi çok anılmıyor.
hero member
August 11, 2021, 05:45:55 AM
Alperen dün gece ikinci maçında da güzel bir performans göstermiş.

https://www.youtube.com/watch?v=dhBQP76w6mY

Summer League de olsa pota altındaki oyuncular Türkiye liginden sert gibi gözüktü özetten. Gene de yepyeni bir dünyada, ikinci maçında güzel performans olmuş. Hatta 2-3 hareketi çok güzel. Bir içeri drive'ı ve bir smacı süper bence. Mental olarak güçlü kalabilirse ve çok çalışırsa umuyorum bir Nba yıldızımız olacaktır.
sr. member
August 09, 2021, 06:24:15 PM
Bu arada Alperen Şengün'ün Houston Rockets tarafından draft edilmesine çok sevindim. Türkiye Basketbol Süper Ligi'ndeki performansı takdire şayandı. Çok yetenekli bir pivot olduğunu düşünüyorum. NBA vari hareketlerini de izlemiştim ve çok beğendim.

Şöyle bir top 10 videosu hazırlanmış Alperen için, bu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=xx6zD0yPrW4

Yolu açık olsun, umarım başarılı olur.
legendary
August 09, 2021, 03:27:13 AM
Dün gece NBA yaz liginde Houston - Cleveland karşılaştı, Alperen Şengül çok iyi bir maç çıkardı dün gece. 15 sayı, 15 ribaund, 4 blok, 3 asist ve 1 top çalmayla double-double yaptı.
Şuan için takımın gözüne girdi, valla helal olsun umarım başarılarının devamı gelir.

Miami Heat'te Ömer Faruk Yurtseven ile 2 yıllık sözleşme imzaladılar, çok iyi maçlar çıkarması dileğiyle NBA'de şov yaparlar inşallah.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
August 04, 2021, 10:53:30 AM
Ömer Faruk Yurtseven, serbest konumda ancak miami ile yaz liginde boy göstermeye devam ediyor, la lakers maçında 80-78 kazanan Miami’de 54 numaralı Yurtseven 27 sayı attı, harika bir performans gösterdi, top kayıplarına biraz daha dikkat ederse çok başarılı olabilir, üçlüklerde iyi bir istatistik yakaladı,
legendary
Activity: 2058
Merit: 1030
August 04, 2021, 07:49:20 AM
Alperen şengünü bende tebrik ederim 16. Sıradan Draft edilmiş nba de bir oyuncumuz daha oldu hemde genç yaşta böyle bir ligde basketbol ligimizin 18 yaşında mvpsi seçildi kapmaları çok normal inşallah nba de kalıcı olur
legendary
August 03, 2021, 01:45:25 AM
Günaydınlar,

TRANSFERLER

PJ Tucker 2 sene için 15 milyon dolara Miami Heat kadrosuna katıldı.

Kyle Lowry 3 sene için 90 milyon dolara Miami Heat kadrosuna katıldı.

Alex Caruso 4 sene için 37 milyon dolara Chicago Bulls kadrosuna katıldı.

Lonzo Ball 4 sene için 85 milyon dolara Chicago Bulls kadrosuna katıldı.

Jeff Green 2 sene için 10 milyon dolara Denver Nuggets kadrosunda katıldı.

Miami Heat baya atağa kalkmış durumda kadrosunu bana kalırsa iyi güçlendirdi, takım oyunu ile yine güzel işler başarabilirler.

legendary
August 01, 2021, 05:37:24 PM
Los Angeles Lakers, Carmelo Anthony için çalışmalara başlamış diye bir söylenti var, takıma katılırsa eğer çok iyi bir takım kurmuş olur Lakers ama Carmelo eski Carmelo değil maalesef en azından iyi işler başarabilecek kapasitede hala.

Chris Paul'de Phoenix ile tekrar sözleşme imzalayacakmış diye duydum, bence farklı bir takıma gitmeli favori olabilecek çünkü bu adamın ben bir yüzük kazanmasını istiyorum, Phoenix ile bir daha final yapabileceğini sanmıyorum çünkü bu finalde çok büyük şansları vardı buralara gelmelerinin.
legendary
Activity: 2464
Merit: 1498
August 01, 2021, 02:29:11 PM
Hayalim Alperen'in takımı sırtladığı bir takımda onu izlemek için playoff ve hatta konferans finali ya da NBA finali için sabahın 3'ünde 4'ünde uyanmak  Smiley

O hayali gece uyanmak değil de Amerika'da maçını canlı izlemek olarak değiştirelim derim. Grin
Alperen Şengün Beşiktaş'ta çok iyi işler yaptı. Draftta ilk turda seçilmek hiç kolay bir iş değil. Fetöcü Enes Kanter'i saymazsak daha önce Hido 16. sıradan seçilmişti. Alperen de Hido ile beraber en üst sıradan draft edilen Türk oyuncu oldu. Umarım başarılı bir NBA kariyeri yaşar.
hero member
August 01, 2021, 02:21:48 PM
2002 doğumlu bir Türk'ün 16. sıradan seçilmesi gerçekten çok iyi. Alperen'i ligde olabildiğince takip etmeye çalıştım. Gerçekten ama gerçekten potansiyeli çok yüksek. Sadece klasik Türk sporcusu mantalitesine girmeyip, çok ciddi çalışarak fiziksel ve mental olarak ulaşabildiği en iyi yere çıkması gerekiyor. Yetenekli ama parayı bulunca salan tipte biri olmaz diye umuyoruz. Önceki mesajlarda dendiği gibi yaşı büyük basketbolcuların abilik yapması umarım işe yarar ve gerçek potansiyelini gösterir de iyi bir NBA oyuncumuz olur. Hayalim Alperen'in takımı sırtladığı bir takımda onu izlemek için playoff ve hatta konferans finali ya da NBA finali için sabahın 3'ünde 4'ünde uyanmak  Smiley
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
August 01, 2021, 10:11:55 AM
draftla ilgili linki bırakayım: https://www.basketball-reference.com/draft/NBA_2021.html

listeye bakınca 18 yaşındaki bebelerin artık draft için yarıştığını görüyoruz. sanırım alayı üniversiteye gitmeden direkt drafta katılmış. eskiden çok nadir olarak yaşanırdı bu olay. avrupalıların da pek olmadığını eklemek lazım. alperen güzel bir şekilde listede yerini alıyor. helal goçum:)
sr. member
Activity: 1568
Merit: 324
July 30, 2021, 09:04:28 AM
Lebron - Davis - Westbrook üçlüsü Durant - Harden - Irving üçlüsüne karşı. Harika bir yeni sezon bizi bekliyor bence. Nets geçen sezon sakatlıklarla boğuştuğu için bu üçlü bir arada çok fazla oynayamadı. Bucks için de önemli bir avantajdı ve bu durumu iyi değerlendirip elemişlerdi onları. Yeni sezonda finalin adı Lakers - Nets olursa şaşırmam.

Ayrıca Alperen Şengün'ü de kutlarım. NBA'de oynamaya hak kazanmak herkesin harcı değildir. Yolu açık olsun.
legendary
July 30, 2021, 08:51:42 AM
Lakers'ın Westbrook transferi ile birlikte kadro daha da sağlamlaştı. Westbrook Wizards'ta geçen sezon gayet iyi oynamıştı diye hatırlıyorum. Bakalım Lebron ve Davis ile iyi uyum sağlayabilecek mi. Eğer sağlarsa bana da en olası final Lakers - Nets olarak geliyor eğer daha önce karşılaşmazlarsa.

Tahminimce uyum sağlayacaktır, hatta size sistemlerini bile söyleyebilirim, Davis ve Lebron parkede başlarken Westbrook bench'de olacak sonra belli bir süre geçtiğinde oyunda dahil olacak Westbrook, özetle Brooklyn sistemini bekliyorum ben, Brooklyn'de Duran ve Kyrie dinlenirken maçı Harden yönetiyor böylelikle sahada devamlı all star oluyor ve sistem etkilide oluyor.
full member
Activity: 854
Merit: 113
July 30, 2021, 08:04:12 AM
Alperen Şengün'ün daha çok gençken böyle bir başarıya imza atması çok sevindirici. Houston Rockets geçen sezon loser bir takımdı ama aynı zamanda kendini göstermesi için de iyi bir seçenek. Umarım NBA seviyesine ayak uydurup kendini hızla geliştirebilir. Ben onda o yeteneğin olduğuna inanıyorum.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
July 30, 2021, 07:45:39 AM
Ben de Türk milli basketbol takımı oyuncusu eski Beşiktaş’lı Alperen şengünü tebrik ederim, 19 yaşında çok önemli bir kariyer adımı atıyor, Furkan Korkmaz da nba de olan diğer temsilcimiz, cedi de yıllardır orada, bir basketbol ülkesi olarak daha fazla temsilcimiz çıkar umarım, bir doncic çıkarsak hiç fena olmazdı Smiley
sr. member
July 30, 2021, 07:28:58 AM
Lakers'ın Westbrook transferi ile birlikte kadro daha da sağlamlaştı. Westbrook Wizards'ta geçen sezon gayet iyi oynamıştı diye hatırlıyorum. Bakalım Lebron ve Davis ile iyi uyum sağlayabilecek mi. Eğer sağlarsa bana da en olası final Lakers - Nets olarak geliyor eğer daha önce karşılaşmazlarsa.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 445
Chainjoes.com
July 30, 2021, 06:15:22 AM
Alperen Şengün adına sevindim. Umarım orada kalıcı olur. Houston Rockets'ta kalıcı olmasını diliyorum. Draflarda o takım bu takım diye dolaşmasın. Cedi' de başarılı oldu sayılır. Mehmet Okur gibi Alperen ve Cedi de all star olması en büyük dileğim.
2021-2022 yılı şampiyonluk adayımı şimdiden belirteyim Los Angeles Lakers.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1474
July 30, 2021, 05:27:31 AM
Alperen Şengün'ün 16. sıradan seçilmesi çok iyi bir haber. Beklentinin yüksek olduğu gençlerden biri, umarım fiziken ve mental olarak NBA sürecine hazırlanabilir ve takımda iyi bir performans gösterebilir.
Hem Mehmet Okur, hem Hedo hem de diğer oyuncularımızla arası çok iyi. Abilerinden iyi bir destek aldı, orada kendini yalnız hissetmeyecektir Smiley
legendary
July 30, 2021, 05:08:27 AM
Dün itibariyle Draftlar gerçekleşti.

Houston Rockets 16. sıradan Alperen Şengün'ü seçti, kendisine NBA kariyerinde başarılar, umarım çok iyi işler başarır ve bizleri gururlandırır.

İlk draftı Detroit Piston yaptı ve 1. sıradan seçtikleri kişi Cade Cunningham oldu, bu adamdan çok büyük beklentilerim var.
Jarret, Allen ve Curry karışımı gibi bir şey.

Lakers Westbrook'u kadrosuna kattı ve karşılığında Wizards'a Kuzma, Montrezl Harrell, KCP ve 22. sıra seçim hakkını verdi.
Lakers artık Lebron - Davis - Westbrook üçlüsü ile parkelerde olacak, bakalım neler izleyeceğiz.

İki takımdada sakatlıklar olmaz ise olası final Lakers - Brooklyn diye düşünüyorum.
Jump to: