Author

Topic: 2022 Spotify Wrapped Yayınlandı (Read 136 times)

legendary
Activity: 2114
Merit: 1040
December 07, 2022, 01:57:54 AM
ben de bunların neredeyse hiçbirini tanımıyorum, bunu yazmaktan çekinmiştim ama biri yazdığı için yazdım. Smiley uzi'yi tanıyorum, onu da ilk dinlediğimde "aha dr. fuchs yeni şarkı mı çıkarmış la" diyerek dinlemiştim, sanırım "makina" isimli şarkısıydı, çok net fuchs'a benziyordu sesi; belki o da fuchs'u dinleyerek etkilenmiştir ve müzik kariyerini şekillendimiştir. 

meşazı yazarken netten arayıp buldum, bence tam şu nakarattaki tonlaması fuchs'a çok benziyor. https://youtu.be/uDuFEM-ofZY?t=86

bunun dışında yeni nesil rapçi-mapçi takımının çalışmalarından çok hoşlanmıyorum, nedenini bilmiyorum, sanırım bir yerde takılıp kalmış olabilirim.
Bence bu biraz daha klasikçi olmamızdan kaynaklanıyor yeni nesil rap şarkıcılarının çoğu bana özenti gibi geliyor biraz daha gelenekselciyim sagopanın melankolik rapi ve Cezanın mükemmel rapi ayrı stillerde olsa da hala benim için top olarak kalacaklar diğer yeni nesil rapçiler 2000 üstü doğumlu jenerasyona hitap ediyorlar
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
December 07, 2022, 12:16:00 AM
ben de bunların neredeyse hiçbirini tanımıyorum, bunu yazmaktan çekinmiştim ama biri yazdığı için yazdım. :) uzi'yi tanıyorum, onu da ilk dinlediğimde "aha dr. fuchs yeni şarkı mı çıkarmış la" diyerek dinlemiştim, sanırım "makina" isimli şarkısıydı, çok net fuchs'a benziyordu sesi; belki o da fuchs'u dinleyerek etkilenmiştir ve müzik kariyerini şekillendimiştir. 

meşazı yazarken netten arayıp buldum, bence tam şu nakarattaki tonlaması fuchs'a çok benziyor. https://youtu.be/uDuFEM-ofZY?t=86

bunun dışında yeni nesil rapçi-mapçi takımının çalışmalarından çok hoşlanmıyorum, nedenini bilmiyorum, sanırım bir yerde takılıp kalmış olabilirim.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
December 01, 2022, 05:34:25 PM
Vay be yaşlanmışım galiba. Bad Bunny'nin kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, herhalde rapçidir. Hiç ama hiç duymadığım birinin en çok dinlenmesi garip hissettirdi. Diğerilerini de oturup hayatta dinlemem ama hem insanları hem de bazı şarkılarını biliyorum en azından. Uzi'yi ise sanırım duymuştum ama bilmiyorum, çalsa hayatta bilemem. İnsanlar instagramda acayip şekilde en çok dinlediklerini paylaşmaya başladılar gene. Başka insanlara ilginç gelebileceğini nasıl düşünüyorlar aklım almıyor. Cool bir şey olduğunu düşünüyorlar da paylaşıyorlardır tabi ama anlayamıyorum. Ok şimdi baktım, benim listemden kalite akıyor, paylaşsam insanlar feyz alırlar ahaha ama tabi ki hayatta bir kişi ile bile paylaşmam.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
December 01, 2022, 05:12:30 PM
En çok dinlenen 10 sanatçı listesinde Sezen Aksu arada çok yalnız kalmış.  Grin  İnsanların zevklerinin nesiller geçtikçe değişmesine rağmen bazı sanatçıların hala her nesile hitap edebiliyor oluşu o sanatçı için tarif edilemez bir duygu olması lazım. Sezen Aksu tam da bu durumda olan bir sanatçı.

Aslında sanatçı demek de bu listedeki herkes için uygun olmaz diye düşünüyorum. Çünkü listenin büyük çoğunluğunu piyasaya çıkalı çok uzun zaman geçmemiş kişiler oluşturuyor. Ayrıca Spotify'ın bu çalışması benim hoşuma gidiyor. Sene boyunca neleri ne kadar fazla dinlediğini görmek güzel bir şey bence.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1481
December 01, 2022, 10:13:46 AM
Bu seneki listelere bakınca Uzi dinlemeyen kalmadığını görüyorum. Türkü, sanat musikisi, jazz, rock hiç fark etmez ne tarz dinliyor olursa olsun gördüğüm herkesin listesinde Uzi var. Gördüğüm en kozmopolit listelerin sebebi bu adam Cheesy
Bence bu seneki listelerde bir hata var. En çok dinlediğim şarkıyı 30 küsur kere dinlediğimi söylüyor. O parçayı 1 gün içerisinde en az 20 kez dinlediğimi hatırlıyorum, bu yüzden yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Hatta toplam dinleme sürem de geçtiğimiz yıllara oranla bariz bir şekilde düşük çıktı.
Ülkede listesinde Uzi, Çakal ya da Köfn isimlerinden biri çıkmayan nadir insanlardanım Cheesy
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
December 01, 2022, 08:16:47 AM
Youtube music varken bana spotify biraz saçma geliyor. Youtube premium alınca hem videolardaki reklamlardan kurtuluyorsan hemde müzik aboneliğin oluyor  ses kalitesinde ne kadarlık bir fark var bilmiyorum ben o farkı hissedecek kulaklara sahip değilim. Spotify bana göre biraz abartılmış bir balon

Spotify yalnızca podcastler için kullanıyorum genellikle yüklemeler spotify genelinde oluyor. Müzik dinlemek için Youtube Premium kullanıyorum ayrıca reklamlardan kullanıyorum, arka planda çalma özelliği de güzel. Ses kalitesinde fark edilir bir fark yok her ikisini de kullanmış bir kullanıcı olarak bir fark göremedim. Pratik olarak güzel balon diyemem iyi bir uygulama ben bunun yerine sizin gibi youtube muzik tercih ediyorum.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
December 01, 2022, 07:47:47 AM
Youtube music varken bana spotify biraz saçma geliyor. Youtube premium alınca hem videolardaki reklamlardan kurtuluyorsan hemde müzik aboneliğin oluyor  ses kalitesinde ne kadarlık bir fark var bilmiyorum ben o farkı hissedecek kulaklara sahip değilim. Spotify bana göre biraz abartılmış bir balon
hero member
Activity: 728
Merit: 698
December 01, 2022, 07:34:22 AM
İşyeriyle evim arasında mesafe uzak olmadığı için spotify üyeliği açmamıştım. Müzik yolda ayrı bir güzel oluyor. Ama benim dışımda herkesin varmış ki bunu instagramda görmemek mümkün değil.

Listelerdeki şarkıları biliyorum öyle ben şu tarz dinlerim gibi bir durumum yok. O an keyfim ne isterse açar dinlerim. Youtube'da oto geçiş olduğu için de iyi kötü ne varsa kulak aşinalığım olmuştur artık yıllardır. Şarkıları eski yeni diye karşılaştırmanın eski şarkılara haksızlık olur düşüncesinde olduğum için burada kesiyorum. Yeni nesilden de sürekli dinlediklerim var onların da haklarını yemek istemem çünkü söz yazımı bakımından üst düzeyde şarkılar yazabiliyorlar. Ama bunların sayısı çok az tabi ki.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
November 30, 2022, 05:21:40 PM
Ülke olarak en son çocukluğunu yaşayan nesil bizdik, görüyorum ki en son kaliteli müzik dinleyenler de bizmişiz…

Genç neslin müzik zevki çok farklı ve sürekli değişiyor. Eskiden popüler olan bir şarkı günlerce hit olurdu. Müzik listelerinde haftalarca bir numara olurdu. Bazı şarkılara film bile çekilirdi. Lakin artık her şeyde olduğu gibi müzik konusunda da hızlı tüketen bir topluma dönüştük. Bugün üretilen müzikler birkaç gün sonra unutuluyor. Müzik sektöründe etkisi olan gençler böyle yaşamayı seviyor. Bu durum dünya müzik piyasasına da yansımış durumda. Gençlere de hak vermek gerekir biraz.

Ben de listeye baktım yakından tanıdığım, bildiğim bir müzik grubu veya solist göremedim. En çok dinlenen kadın sanatçının Sezen Aksu olması dışında tabii. Sezen Aksu'nun her kuşağı yakalayabilen sanatçı olduğunu söyleyebiliriz. Genç sanatçıların ondan örnek alması gereken çok konu var.
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
November 30, 2022, 04:52:25 PM
ee hani semicenk nirde listede Grin walla benim kendi listem var hepsini de indiriyorum, istediğim zaman istediğim gibi dinliyorum
Spotify falan bizi bozar, hadi İnternet çekmedi hadi cep paket bitti Huh
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
November 30, 2022, 04:33:32 PM
Yine instagram bitki örtüsü spotify wrapped listeleri oldu sanki çok merak ediyormuşuz gibi herkes paylaşıyor. En çok dinlenen şarkıya bak adını bile duymadım Bi Tek Ben Anlarım bir tek ben dinlemedim herhalde. KÖFN kim bilmiyorum bile ilk kez bu yazıda duydum baktım şarkıyı zeynep bastık denen şişirme söylüyormuş herhalde. Ona gelen tıkların gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı zaten botlarla şişiriyorlar.
En çok dinlenen albümse yılın son aylarında çıkmasına rağmen El Chavo olmuş buna şaşırmadım nereye baksam onu dinliyorlar. Helal olsun çocuk varoşlardan iyi yükseldi alt tabaka bu kültürü seviyor artık yeni nesil bunlarla büyüyor.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
November 30, 2022, 02:40:08 PM
Ülke olarak en son çocukluğunu yaşayan nesil bizdik, görüyorum ki en son kaliteli müzik dinleyenler de bizmişiz…
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
November 30, 2022, 02:15:33 PM
Instagram,Twitter nerede dolaşsam insanlar bu yıl spotify'da neler yaptığını paylaşıyor.Açıkcası 1 yıldır spotify'a çok fazla zaman ayıramadığım için benim paylaşacak bir şeyim yok ama takip ettiğim arkadaşlarımın listesi gerçekten çorba gibi ülke olarak müzik zevkimizi geliştirmemiz lazım çakal'ın 1 numara olduğu listeler gördüm.  Grin
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 30, 2022, 02:05:45 PM
Hocam bende açılmadı sizin paylaştığınız resim linki, editleyip yeniden yükleyin size zahmet, spotify kullanmadım hiç desem inanır mısınız, nasıl kullanıldığına dair bile fikrim yok, sadece bir ara internette gezinirken görmüştüm, müzik dinleme platformu olduğunu biliyorum, bu istatistiklerin yerele göre sıralanmışı var mı, Türkiye’de en çok spotify kullananlar ne dinliyor acaba merak ettim Smiley
hero member
Activity: 1316
Merit: 623
November 30, 2022, 02:02:33 PM

Spotify kullanıcıların merakla beklediği yıl özeti geldi. Spotfiy Wrapped ise gündem konusu oldu. Kullanıcılar Spotify'da bu yıl en çok hangi şarkı ve sanatçıları dinlediğini nasıl öğreneceği ise araştırıyor.

Spotify Wrapped sayesinde kullanıcılar, yıl içinde Spotify'da geçirdikleri zamana, en çok dinlediği şarkı ve sanatçılara ulaşabiliyor. Bu yıl dünya çapında en çok dinlenen sanatçılar ise Bad Bunny Taylor Swift, Drake, The Weeknd ve BTS oldu. Dünya çapında en çok dinlenen şarkılar ise yıl özeti ile birlikte belli oldu. En çok dinlenen şarkılar ise şu şekilde sıralandı; Harry Styles'ın 'As It Was', Glass Animals'ın 'Heat Waves', The Kid LAROI'in 'STAY', Bad Bunny 'Me Porto Bonito' ve 'Tití Me Preguntó'

2022’de Türkiye’nin en çok dinlenen sanatçısı UZI oldu. En çok dinlenen şarkı ise Bi Tek Ben Anlarım (KÖFN) oldu. Aynı şekilde en çok dinlenen albüm ise yine UZI’nin El Chavo albümü oldu. 2022’de Spotify’dan en çok dinlenen kadın sanatçısı koltuğunda ise Sezen Aksu yer aldı. Türkiye’nin 2022’de en çok dinlediği grup ise Duman oldu.

Kaynak: https://onedio.com/haber/spotify-wrapped-nedir-nasil-bakilir-spotify-en-cok-dinlediklerim-nasil-ogrenilir-1111047
https://www.donanimhaber.com/spotify-wrapped-2022-cikti-iste-spotify-2022-ozeti--156496

Jump to: