Author

Topic: 2023 - 2024 NBA Sezonu (Read 641 times)

legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
May 04, 2024, 11:52:12 AM
Dončić ve Kyrie çok ciddi geliyor. Clippers süper takımını geçtiler ve Thunder'ın karşısına çıktılar. Diğer tarafta da Timberwolves ile Nuggets var. Batı gerçekten ciddi ikinci tur serilerine sahne olacak.
Doğuda ise Celtics hala rakibini bekliyor. Magic gece Cavs'ı yendi ve seriyi 7. maça taşıdı. Mitchell'in 50 sayısı yenilgiyi önleyemedi. Banchero, Wagner ve Suggs Magic'i taşıyor. Belli olan ikinci tur serisi ise Knicks ile Pacers arasında oynanacak. Knicks'i buralarda görmek garip geliyor. Brunson ile yakaladıkları ivmeyi sürdürürlerse Doğu finali yaparlar. Randle sakat olmasına rağmen Brunson olağanüstü oynuyor. Pacers ise Haliburton önderliğinde dengeli top dağılımıyla dikkat çeken bir takım. Güzel bir seri olacaktır.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
May 02, 2024, 06:11:33 AM
Ligin en genç takımlarından Thunder, Pelicans'ı süpürdü.
Timberwolves ise Suns'ı süpürdü ve Durant-Booker-Beal üçlüsüne hezimet yaşattı. Kontratları 150 milyon doları bulan bu üçlü ile başarısız bir süper takım oluşturduklarını fark etmeleri için ilk turun bitmesi gerekti.
Nuggets, Lakers'ı 5 maçta geçti. LeBron süpürülmekten bir maçla kurtuldu ama bunun olacağı belliydi. Jokić'in hiç şakası yok.

Batıda üç seri bitmişken Doğuda tüm seriler devam ediyor. Rekabet mi demiştik?

En çok Suns'ın bu duruma düşmesi bende şok etkisi yarattı. 4-0 nedir ya? Durant ile Booker serinin son maçını tek başına oynadı ve Beal bir katkı veremedi. Önceki maçlarda da ne yapsalar olmadı. Takımınızda böyle sağlam yıldızlar varken de kaybetseniz bile 4-0 olmasın bi zahmet. Lakers'a şaşırmadım. Jokicli Nuggets'ı durdurmak Lakers'a düşmezdi.  Grin

Bence bir Nuggets - Celtics finalimiz var gibi yani 2 konferansın da şu ana kadar en iyileri onlar. Bu finalde de şöyle 7 maçlık bir seri tadından yenmez ve favorim arka arkaya 2. şampiyonluk için Nuggets olur.
legendary
May 01, 2024, 05:58:37 PM
Ligin en genç takımlarından Thunder, Pelicans'ı süpürdü.
Timberwolves ise Suns'ı süpürdü ve Durant-Booker-Beal üçlüsüne hezimet yaşattı. Kontratları 150 milyon doları bulan bu üçlü ile başarısız bir süper takım oluşturduklarını fark etmeleri için ilk turun bitmesi gerekti.
Nuggets, Lakers'ı 5 maçta geçti. LeBron süpürülmekten bir maçla kurtuldu ama bunun olacağı belliydi. Jokić'in hiç şakası yok.

Batıda üç seri bitmişken Doğuda tüm seriler devam ediyor. Rekabet mi demiştik?
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
April 22, 2024, 04:10:01 PM
Bakalım bu sene playofflar nasıl geçecek. Normal sezonda keyif aldığımı pek söyleyemem, allstar bile tatsızdı. Bari konferans finallerinde iyi bir mücadele izleyelim.
İlk maçlarda beklenen oldu, güçlü olan takımlar kazandı. Oyuncuların ikili olarak ciddi savaşlara girdiği seriler izlersek eğlenceli bir sezon sonu olur. Yoksa playoffların da pek tadı olmayacak

Hocam prime Jordan ve Kobe donemlerini izlemiş biri olarak şu anki NBA kesinlikle o dönemin yanindan bile geçemez, evet çok üst düzey yetenekler var ama eskiye göre savunmalar daha zayıf, ki eğer Avrupalılar olmasa NBA da şu anda neredeyse tüm maçlar all Star maçı havasında geçer. Ben Jordan ne yapacak diye değil de Dennis rodman bu sefer kafayı hangi renge boyatmis olarak maça çıkıp kimlerle kavga edecek diye cooook geceleri uykusuz kaldım 😅 ya da Kobe shaq ikilisi eski dost phill jackson koç onderliginde şampiyon olsun diye az tezahürat yapmadım. Şimdi o coşkuyu maalesef göremiyorum ligde, belki de ben yaşlandım aslında NBA aynı NBA dir😅
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
April 22, 2024, 02:15:47 PM
Bakalım bu sene playofflar nasıl geçecek. Normal sezonda keyif aldığımı pek söyleyemem, allstar bile tatsızdı. Bari konferans finallerinde iyi bir mücadele izleyelim.
İlk maçlarda beklenen oldu, güçlü olan takımlar kazandı. Oyuncuların ikili olarak ciddi savaşlara girdiği seriler izlersek eğlenceli bir sezon sonu olur. Yoksa playoffların da pek tadı olmayacak
sr. member
April 22, 2024, 01:51:14 AM
Cleveland Cavalier vs Orlando Magic maçı oynandı ve bitti. Cavaliers 97-83 ilk maçı kazandı.

Minnesota Timberwolves vs Phoenix Suns maçı devam ediyor, şuan 3.çeyrekteler ve durum 78-68 Minnesota önde götürüyor, büyük ihtimalle de Minnesota kazanacak, arada maçı izliyorum o yönde ilerliyor maç.

Newyork Knicks vs Philadelphia 76ers maçı yarım saat sonra başlayacak, kesin bir şey diyemiyorum bu maç için. İzleyip göreceğiz.

Denver Nuggets vs Los Angeles Lakers maçı 03:30'da başlayacak, favorim geçen senenin şampiyonu Denver Nugget, büyük ihtimalle de kazanacaklar ilk maçı.

Bu 4 maçın tamamında da ev sahibi takımlar fire vermeden galip geldiler yanlış görmediysem ki bu saha avantajı açısından önemli bir durum. Anthony Edwards ın Kevin Durant  üzerinden bulduğu sayılar sonrası trash talk u epey konuşuldu ama karşısındaki ihtiyar kızarsa gerçekten başına bela olabilir Anthony' nin. Denver maçında Jokic play off modunda başladı seriye, diğer maçlarda Clevelandda Donovan Mitchell iyi maç çıkardı diye gördüm istatistiklerde.

Benim için asıl nba zevki konferans finalleri ile başlayacak, sonrasında ise bakalım Celtics yeter artık deyip finali kazanabilecek mi yoksa jokic lan ben daha ölmedim diyebilecek mi?
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
April 20, 2024, 05:40:00 PM
Cleveland Cavalier vs Orlando Magic maçı oynandı ve bitti. Cavaliers 97-83 ilk maçı kazandı.

Minnesota Timberwolves vs Phoenix Suns maçı devam ediyor, şuan 3.çeyrekteler ve durum 78-68 Minnesota önde götürüyor, büyük ihtimalle de Minnesota kazanacak, arada maçı izliyorum o yönde ilerliyor maç.

Newyork Knicks vs Philadelphia 76ers maçı yarım saat sonra başlayacak, kesin bir şey diyemiyorum bu maç için. İzleyip göreceğiz.

Denver Nuggets vs Los Angeles Lakers maçı 03:30'da başlayacak, favorim geçen senenin şampiyonu Denver Nugget, büyük ihtimalle de kazanacaklar ilk maçı.

legendary
April 19, 2024, 03:58:48 PM
Şu anda play-in turnuvası oynanıyor. 7. sıradan play-off'a katılacak takımlar belli oldu.
Doğuda Sixers 7. sırayı alıp Knicks'in rakibi oldu. Embiid'in sakatlığı olmasa bu eşleşmede 2. sıradaki takım Sixers olabilirdi. Doğuda Celtics hariç takımlar birbirine çok yakındı. 2 ile 7. arasında sadece 3 maç fark var.
Batıda Lakers son şampiyonun karşısına çıkacak. Nuggets'tan kaçmaya çalışan çok takım vardı ancak piyango LeBron'un takımına vurdu.
8. sıra mücadelesinde Heat ile Bulls, Kings ile Pelicans karşılaşıyor. Heat ve Pelicans'ı önde görüyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
April 19, 2024, 03:23:59 PM
Direkt alakalı değil ama biraz da alakalı bir konu olarak bu yaz Olimpiyatlar için dream team kadrosu açıklandı:

LeBron James
Stephen Curry
Kevin Durant
Joel Embiid
Devin Booker
Jayson Tatum
Anthony Davis
Tyrese Haliburton
Anthony Edwards
Jrue Holiday
Bam Adebayo
Kawhi Leonard

Kadro açıklandı ama biraz da şov olarak teker teker formalarını oyunculara götürmüşler: https://youtu.be/KnR5I9eayhY?si=leCHKlwW70oB36kP

İşte bildiğimiz amerikalıların pazarlama marifetleri gene kendini belli ediyor. Bu forma dağıtımı için Grant Hill çoğu oyuncuyu gezmiş. Kadronun yaşı böyle yüksek olmuş ama tabi ki çok iddialı. Bence Embiid de olduğu için 2008'den bile önde olabilir bu takım.
legendary
April 06, 2024, 11:25:48 AM
Normal sezonda son haftaya giriyoruz. Şu anda play-in potasında olmadığı halde matematiksel şansı kalan tek takım Rockets. Onlar da üst üste 4 kez kaybederek bir önce yakaladıkları seriyi boşa harcamış oldular. Play-off ile play-in arasındaki ince çizgide gidip gelen takımlar var. Sezonun başında şampiyonluk adaylarından görülen takımlar play-in oynayacak. Bu da aslında ilk turda bile çok zorlu play-off mücadeleleri göreceğimizi gösteriyor. Celtics - Sixers olası ilk tur eşleşmesi aslında bir Doğu finali de olabilirdi. 2. Bucks ile 8. Sixers arasında sadece 5 galibiyet fark olması takımların birbirine ne kadar yakın olduğunu ortaya koyuyor. Batıda da çok yakın bir tablo var. Üst üste 4 maç kaybeden Pelicans bir anda play-off potasından çıktı. Takımların son 5 maç performansları sıralamaları değiştirip play-off'un kaderini bile belirleyebilir.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
April 04, 2024, 03:40:36 PM
Golden State Warriors son 2 sezondur gittikçe daha da düşüyor. Geçen sezon en fazla çeyrek finale çıkıp Lakers'a elendiler bu sezon da Batı Konferansı'nda 10. sıradalar yani playoff sınırındalar. Normal sezonun bitimine 5-6 maç kalmışken ucu ucuna playofflara kendilerini atacaklar ama fazladan playoff maçı oynayacaklar gibi görünüyor. Stephen Curry 36 yaşında elinden geleni yapsa da artık eskisi kadar sağlam taşıması biraz daha zor.

Denver Nuggets yine sağlam gidiyor ve Jokic liderliğinde belki arka arkaya 2. şampiyonluklarını alabilirler.  Grin
sr. member
April 01, 2024, 03:47:11 AM
Alperen Şengün NBA'deki en iyi Türk oyunculardan birisi haline geldi. Geçenlerde talihsiz bir sakatlık yaşamış olsa da geri döndüğünde ben kaldığı yerden devam etmesini bekliyorum. Sorun şu ki Houston Rockets ile bir şeyler başarmak gerçekten zor. Eğer daha sağlam oynayan takımlardan birisine transfer olmazsa takımın gelişimi için sabırlı olması gerekecek. Kendisi böylesine sağlam oynamaya devam ederse ben All-Star'a girme şansının gelecek sezon fazlasıyla artacağını düşünüyorum. Kariyeri açısından önemli bir gelişme olur.  Smiley

Hocam Alperenden sonra 10 da 10 (11 de 11 de olabilir) yaptılar, taaa ki Luka Doncic in şov yaptığı Dallas Maveriks maçına kadar. Bu seri galibiyetler kafaları karıştırmış olabilir ama izlediğim kadarıyla çokta farklı oynamadılar, Alperenin her maç en az 6-7 asistini bomboş pozisyonda olmasına rağmen atamayan başta green olmak üzere yediler, ki zaten bunları atabilseler önde oldukları en az 10 maçı saçma sapan bir şekilde vermezlerdi. Houston sezon sonu karar vermeli, Alperen merkezli bir takım mı, yoksa Jalen Green merkezli bir takım mı?
legendary
Activity: 1722
Merit: 1630
March 30, 2024, 03:35:29 PM
Alperen Şengün NBA'deki en iyi Türk oyunculardan birisi haline geldi. Geçenlerde talihsiz bir sakatlık yaşamış olsa da geri döndüğünde ben kaldığı yerden devam etmesini bekliyorum. Sorun şu ki Houston Rockets ile bir şeyler başarmak gerçekten zor. Eğer daha sağlam oynayan takımlardan birisine transfer olmazsa takımın gelişimi için sabırlı olması gerekecek. Kendisi böylesine sağlam oynamaya devam ederse ben All-Star'a girme şansının gelecek sezon fazlasıyla artacağını düşünüyorum. Kariyeri açısından önemli bir gelişme olur.  Smiley
legendary
March 30, 2024, 12:45:35 PM
Play-off resmi şekillenirken bir yandan da MVP yarışı çok çekişmeli geçiyor. Batının lideri Denver Nuggets'ta Nikola Jokić triple-double'a yakın istatistikleri ile şu anda lider durumda. Hemen arkasında benzer istatistiklerle Luka Dončić var. Shaq'ın MVP olmalı dediği Shai Gilgeous-Alexander ise üçüncü sırada. Giannis ve Tatum da ilk beşi tamamlayan diğer isimler.
Bu sezon bu yıldızlar birbirine o kadar yakın performans gösteriyor ki MVP seçimi çok zor olacak. Jokić alacak gibi geliyor bana ama diğerleri de alsa haksızlık olmaz. Dončić istatistik olarak biraz daha iyi olsa da Mavericks şu anda 6. sırada olduğu için Jokić'in şansı daha yüksek.

Bir aksilik olmaz ise bu sene ödülü en çok hak eden kişi olduğunu düşündüğüm Jokic alır. Hem istatistiksel olarak hem de takım içi etkililik olarak gerçekten ulaşılması zor bir performans gösteriyor. Her maç bu kadar oyunun içinde olup takımı tam anlamıyla sırtlayan bir kişi MVP'yi almalı bana göre.
Doncic bu sene çok şanslı değil, takım zirveye oynamıyor olunca bireysel performan yeterli olamayabiliyor.

Alperen'in kuvvet antrenmanlarında hızlandığı ve iyileşme sürecinin iyiye gittiği yönünde haberler artıyor. Playoff hakkı kazanırlarsa Alperen de takıma destek vermek için bir an önce dönecektir. Son 10 maçtaki performans ile devam edebilirlerse belki de yüzük alan ikinci yerli oyuncu Alperen olur Cheesy
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
March 30, 2024, 07:03:24 AM
Nikola Jokic gerçekten makine gibi oynuyor. Geçen sezon normal sezon ortalamalarına kıyasla bu sezon attığı ortalama sayı daha fazla (önceki sezon: 24.5 - şu an: 26.1). Denver'ın 3. sıraya yerleşmesindeki payı inanılmaz büyük ve playofflarda da harika işler çıkaracağına şüphem yok. Şu an bir sırt sakatlığı var gibi görünüyor bir sitede ama diğer NBA kaynaklarında da bir bilgi girilmemiş. Umarım bu kadar iyi oynarken şanssız bir sakatlık geçirmez.

Alperen Şengün'ün takımı Houston Rockets da hala playoff sınırının dibinde şansını sürdürüyor. Alperen'i playofflarda görmeyi çok isterim umarım başarırlar.  Smiley  Alperen şanssız bir ayak bileği sakatlığı geçiriyor ama nisan ortası gibi dönme ihtimali varmış.

hero member
March 30, 2024, 05:37:41 AM
Play-off resmi şekillenirken bir yandan da MVP yarışı çok çekişmeli geçiyor. Batının lideri Denver Nuggets'ta Nikola Jokić triple-double'a yakın istatistikleri ile şu anda lider durumda. Hemen arkasında benzer istatistiklerle Luka Dončić var. Shaq'ın MVP olmalı dediği Shai Gilgeous-Alexander ise üçüncü sırada. Giannis ve Tatum da ilk beşi tamamlayan diğer isimler.
Bu sezon bu yıldızlar birbirine o kadar yakın performans gösteriyor ki MVP seçimi çok zor olacak. Jokić alacak gibi geliyor bana ama diğerleri de alsa haksızlık olmaz. Dončić istatistik olarak biraz daha iyi olsa da Mavericks şu anda 6. sırada olduğu için Jokić'in şansı daha yüksek.
Dallas bir ara çok mal gibi maç kaybediyordu. Şimdi 6 maçlık bir galibiyet serisiyle azıcık toparladılar ama dediğiniz gibi Luka istatistiklerine rağmen muhtemelen mvp ödülünü alamayacak. Jokic'in oyun stilini ben aslında sevmiyorum ama adam inanılmaz, gerçekten çok ayrı bir seviye. Bu sene de ödülü hak ediyor bence. Ama SGA de süper. Yavaş yavaş bu avrupalı oyunculara ırkçı düşünceler artmaya başladı. Çok başarılılar ve çok ödül aldılar diye. SGA kanadalı ama gene de beyaz avrupalılardansa ona verebilirler.
legendary
March 29, 2024, 06:43:04 PM
hero member
Merit: 883
March 09, 2024, 11:14:02 AM
Alperen gururumuz oldu resmen vakit buldukça Alperen'in maç özetlerini seyrediyorum giderek hem kendini daha çok geliştiriyor ve yeni yeni hareketler ile oyuncuları avlaması ise hayranlık uyandırıyor. Bence 3 lük konusunda yetersiz kalıyor biraz daha bu konuda kendini ilerletebilirse şahane olur. Artık çok daha iyi bir takımda oynamasını ümit ediyorum böylece yıldızı daha çok parlayabilir.
sr. member
March 09, 2024, 09:45:43 AM
Alperen Şengün'ün arka arkaya gelen muhteşem performansları bizleri son zamanlarda mest ediyor. Acaba artık bizim de NBA'de bir süper yıldız oyuncumuz mu var diye bir düşünmeye başladım.  Smiley  Geçen San Antonio Spurs maçında Wembanyama'ya karşı bir hücumda oynadığı harika birebiri izlemiştim. Wembanyama'nın NBA'ye nasıl bir giriş yaptığını biliyorsunuz. Alperen'in böyle sağlam bir oyuncuya da kafa tutabilmesi güzel bir olay. İlerleyen zamanlarda Alperen'i daha güçlü bir NBA takımında izlemeyi çok isterim. O olmazsa Rockets'i yukarılara taşıyıp başarılar yakalamasını umuyorum.  Smiley
sr. member
March 07, 2024, 01:45:42 AM
Bir önceki günkü efsane performans sonrası Clippers maçında da 23 sayı 14 asist 19 ribaunt ile oynadı Alpi, bu maçta da kariyer asist rekorunu kırdı, yaklaşık 43 dakika parkede kalarak hem de, zira Spurs maçı sonrası bu süreleri kaldırmak için epey dayanıklı olmak lazım. Genel olarak önde götürdükleri maçı yine saçma sapan şekilde kaybettiler ki bu sezon en az 10 maç var bu şekilde giden.

Alperene dönecek olursak, onunla ilgili ilk tespitim, karşısında büyük isimler olduğunda enteresan seviyelere çıkıyor motivasyonu, Lebron, Davis, Wemby, Jokic gibi oyunculara karşı hiç geri adım atmıyor, onun dışında bazen çok şey yapmak isterken istediklerinin yarısını yapamıyor, bu birkaç pozisyon devam edince de sinirleniyor, bir de her pozisyonda faul istemesi nba hakemlerinin bir süre sonra kendisine bakış açısını değiştirebilir.

Şu ana kadar bence yaşına göre, dil problemini de eklersek bir daha başka birinin yakalaması zor bir seviyede Alperen, bundan sonrası eğer daha kalibresi yüksek bir takıma giderse yüzüğe kadar gider mutlaka. mesela ben doncic ile aynı takımda görmek isterim, iki avrupalı nba in içinden geçebilirler. 
legendary
March 06, 2024, 06:22:49 PM
Alperen Şengün'ün kariyer gecesini izlemek isteyenler varsa S Sport şu an maçı tekrardan veriyor.
Yılın çaylağı ve NBA'in gelecekteki yüzü olarak görülen Wemby'ye karşı Alperen'in bu performansı göstermesi şüphesiz tüm Amerikan medyasının da ilgisini çekti. Müthiş istatistikler gerçekleştirdi, birçok alanda rekor kırdı. Sayı ve ribaundlarının yanında 5 top çalma ve 2 top kaybı da bu istatistiklerde çok önemli bir nokta. Daha şimdiden kariyer yükseği olarak Mehmet Okur'un rekorunu kırması bu rekoru çok daha ileriye taşıyabileceğini gösteriyor. Maalesef bazı nedenlerden dolayı bizim medyada çok fazla ilgi görmüyor. Ancak en kariyerli Türk NBA oyuncusu olma yolunda ilerliyor.
legendary
March 06, 2024, 05:01:39 PM
Bu yaşta bu performans gerçekten umut verici. Alperen hiç oynamadığı kadar etkili oynadı, resmen yaptığı maçların tecrübesine etkisini canlı canlı görüyoruz. İnanılmaz bir özgüven kazandı, fiziksel olarak üstün olmasa da en kalıplı ve en güçlü kişilere karşı bile canavar gibi oynuyor artık.
Bir de bu ivme ile devam ederken 2-3 sezon sonrasını düşünün. İyi bir takımda oynarsa iş yüzüğe kadar gidebilir, allstarın kemik kadrosuna dahil olabilir.
Gurur duyulacak bir gelişim izliyoruz Smiley
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
March 06, 2024, 08:14:15 AM
Alperen ne yapıyorsun sen ? 45+ sayı, 15+ ribaund 5+ top çalma istatistiklerine ulaşan en genç oyuncu olarak NBA tarihine geçti. 2.21 metre boyundaki Wemby’i şaşkına çevirdi. Kariyer gecesiyle Mehmet Okur’un NBA’de en fazla sayı atan Türk oyuncu rekorunu da kırdı. Önceki rekor Memo’da 43 sayı ile vardı. Özeti izlemek bile gururla dolduruyor. Bir no look pası var karşı takımı moral olarak bitirdi. Bir dünya yıldızı yetişiyor. Onun adı Şengün !!
hero member
February 29, 2024, 05:14:57 PM
Dün gece Onuralp Bitim sonunda NBA'de süre aldı ve Cleveland Cavaliers karşısında 28 dakikada 10 sayı 6 ribaund ile maçı tamamladı. Onuralp Bitim'in kontratı çift yönlü ancak bu şekilde oynamaya devam ederse standart sözleşmeyi alabilir. NBA'de bir temsilcimiz daha oldu. Smiley
Lonzo Ball, Patrick Williams, Torrey Craig, Zach LaVine, Alex Caruso gibi eksiklere rağmen Chicago Bulls DeMar DeRozan'ın etkili oyunuyla çift uzatma sonunda maçı kazandı.
Onuralp Bitim adına fantastik bir gece oldu. Galiba teknik olarak ilk maçı değilmiş. 2-3 dakika daha önce oynamış ama şimdi ilk gerçek maçı oldu ve eksikler de olduğu için çok süre almış. Ve de uzatmada hiç çıkmadan oynamış. Maç sonunda tüm bulls takımı onu kutlamış, soyunma odasında da eğlenmişler, onun üstüne suları döküp kutlama yapmışlar. https://www.youtube.com/watch?v=EQ8PQ2YU7w0 şuradan hem maç performansını hem de maç sonrasını izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=WTY3FxHLay0 soyunma odası kutlamaları da bu. Keşke kalıcı olsa nba'de.
legendary
February 29, 2024, 12:22:07 PM
Dün gece Onuralp Bitim sonunda NBA'de süre aldı ve Cleveland Cavaliers karşısında 28 dakikada 10 sayı 6 ribaund ile maçı tamamladı. Onuralp Bitim'in kontratı çift yönlü ancak bu şekilde oynamaya devam ederse standart sözleşmeyi alabilir. NBA'de bir temsilcimiz daha oldu. Smiley
Lonzo Ball, Patrick Williams, Torrey Craig, Zach LaVine, Alex Caruso gibi eksiklere rağmen Chicago Bulls DeMar DeRozan'ın etkili oyunuyla çift uzatma sonunda maçı kazandı.
hero member
February 20, 2024, 11:19:51 AM
Yılda 1 NBA Allstar keyfimiz vardı, onun da içine ettiler. Ne yetenek yarışması yetenek, ne smaç yarışması smaç. Maça gelsem gelemiyorum bu kadar kötü bir format daha olamaz.
Yetenek yarışmasında pas atılan halka 10 sene öncekinden 3 kat daha büyük. Smaç yarışmasında düzgün smaç yok, adam smaç bastıktan sonra Dee Brown göndermesi yapıyor şaka gibi.

Maça baksak ortada maç yok, eline topu olan ortasahadan şut atıyor. Girerse kral, giremezse denedi diyorlar. Savunma desen yok, sonra 200 sayı barajı geçildi diye haber yapıyorlar. Saçmalıktan başka bir şey değil
Valla çok kötüydü ya genel olarak da herkes şikayetçi. Nba oyuncusu Hassan Westside all star maçlarıyla ilgili bir öneride bulunmuş. Kazanan konferansın takımları nba finallerinde saha avantajına sahip olsun demiş. Aslında çok fena fikir değil ama finallere gitmede hiç şansı olmayan oyuncuların maça asılacağının bir garantisi yok tabi. Ama atıyorum Jokic, Tatum falan güzel asılabilir. Bir şeylerin yapılması gerektiği ise bir gerçek. Smaç yarışması bile nasıl kötü olabilir ya.
legendary
February 19, 2024, 04:40:28 AM
Yılda 1 NBA Allstar keyfimiz vardı, onun da içine ettiler. Ne yetenek yarışması yetenek, ne smaç yarışması smaç. Maça gelsem gelemiyorum bu kadar kötü bir format daha olamaz.
Yetenek yarışmasında pas atılan halka 10 sene öncekinden 3 kat daha büyük. Smaç yarışmasında düzgün smaç yok, adam smaç bastıktan sonra Dee Brown göndermesi yapıyor şaka gibi.

Maça baksak ortada maç yok, eline topu olan ortasahadan şut atıyor. Girerse kral, giremezse denedi diyorlar. Savunma desen yok, sonra 200 sayı barajı geçildi diye haber yapıyorlar. Saçmalıktan başka bir şey değil
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
February 03, 2024, 02:50:32 PM
All-Star maçı kadroları belli oldu. Yedeklerde Alperen Şengün seçilemedi. Lauri Markkanen, Trae Young, De'Aaron Fox, Domantas Sabonis gibi oyuncular da seçilmesi beklenirken dışarıda kaldı. Embiid büyük ihtimalle sakatlığından dolayı oynamayacak. Bu durumda Bam Adebayo ilk 5 başlar. Başka sakatlıklar da olabilir, yedek kontenjandan girecek yeni oyuncular içinde Alperen'in ufak da olsa şansı var.

Alperen’in bu sene All Star seçilmesini bekliyordum ancak bu olmadı. Üçüncü senesinde buna çok yaklaştı ama biz biraz değerimize sahip çıkamadık. Futbolcular kadar sahip çıkamıyoruz şu anda basketbolda top class bir oyuncumuz var. Double double yaptı La Lakers karşısında. Yine de harika bir sezon geçiriyor. Umarım gelecek sene All Star kadrosunda yer alır ve oylamaya millet olarak katılım gösteririz.
legendary
February 03, 2024, 02:05:03 PM
All-Star maçı kadroları belli oldu. Yedeklerde Alperen Şengün seçilemedi. Lauri Markkanen, Trae Young, De'Aaron Fox, Domantas Sabonis gibi oyuncular da seçilmesi beklenirken dışarıda kaldı. Embiid büyük ihtimalle sakatlığından dolayı oynamayacak. Bu durumda Bam Adebayo ilk 5 başlar. Başka sakatlıklar da olabilir, yedek kontenjandan girecek yeni oyuncular içinde Alperen'in ufak da olsa şansı var.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
February 02, 2024, 08:31:33 AM

Birkaç gün önce Alperen Lebronlu Davisli Lakers'a karşı mükemmel bir performans sergilemişti: 31 sayı, 12 ribaund ve 7 asist.  Smiley

Bu maçtaki harika performansının üzerine bir de Lebron'u posterlediği bir smaç ve Davis'e attığı güzel bir blok var. İzlemek isteyenler için aşağıya linkini bırakıyorum.

https://www.instagram.com/p/C2taIiSoCoi/?img_index=2

Alperen Şengün şu an bence NBA'de oynamış gelmiş geçmiş en iyi Türk oyuncu oldu bile.  Smiley  Büyük bir azimle oynuyor ve genel istatistikleri de gayet etkileyici düzeyde. Umarım ilerde Alperen Şengün gibi daha fazla oyuncumuz ile de gururlanmaya devam edebiliriz.
hero member
February 02, 2024, 04:23:53 AM
S Sport anlaşmasını düzenlemiş herhalde, Alperen Şengün olduğu için sadece Houston maçlarını yayınlıyorlar. Genel olarak Alperen'i izlemek güzel ancak diğer takımların maçlarını kaçırıp sürekli Houston maçı izlemek biraz can sıkıcı. Ortalama bir takımlar ve son dönemdeki çıkış olmasa play-off için bile konuşulmayacak bir takımı her gece izlemek zorunda kalmak diğer takımlara ve izleyiciye haksızlıktır.
Houston hakkında biraz konuşursak Jalen Green olmadığı zamanlarda daha iyi oldukları bile söylenebilir. Green'in kendi başına kazandırdığı maç sayısı az ancak bencil dönemlerinde Houston'a kaybettirdiği çok oldu. Alperen ise istatistiklerde birçok alanda takımı sırtlıyor. Bu takıma birkaç takviye yapabilseler play-in şansları olurdu ama şu haliyle biraz zor görünüyor.
Sadece tek takımın maçlarını izlemek elbette sıkıcı oluyor S Sport bu anlaşması bence hiç iyi olmamış. Alperen'in istatistikleri güzel bazen çok iyi işler çıkartabiliyor ama takımda çok iyi oyuncuların olmaması Alperen'ide olumsuz etkilediğini düşünüyorum çoğu zaman takımı tek başına sırtlıyor. İlerleyen dönemlerde Alperen'i daha iyi bir takımda görmeyi izlemeyi çok isterim belki o zaman kendini çok daha iyi seviyelere çıkartabilir.
legendary
February 01, 2024, 06:49:43 PM
S Sport anlaşmasını düzenlemiş herhalde, Alperen Şengün olduğu için sadece Houston maçlarını yayınlıyorlar. Genel olarak Alperen'i izlemek güzel ancak diğer takımların maçlarını kaçırıp sürekli Houston maçı izlemek biraz can sıkıcı. Ortalama bir takımlar ve son dönemdeki çıkış olmasa play-off için bile konuşulmayacak bir takımı her gece izlemek zorunda kalmak diğer takımlara ve izleyiciye haksızlıktır.
Houston hakkında biraz konuşursak Jalen Green olmadığı zamanlarda daha iyi oldukları bile söylenebilir. Green'in kendi başına kazandırdığı maç sayısı az ancak bencil dönemlerinde Houston'a kaybettirdiği çok oldu. Alperen ise istatistiklerde birçok alanda takımı sırtlıyor. Bu takıma birkaç takviye yapabilseler play-in şansları olurdu ama şu haliyle biraz zor görünüyor.
sr. member
January 19, 2024, 09:06:50 AM

All-Star oylamasında son durum yukarıdaki gibi Alperen Şengün, Kawhi Leonard ile farkı oldukça kapadı.Bugün oylamada son gün olduğu için atılacak her bir oy 3 katı değerinde sayılacağı için Alperen'e desteklerinizi iletmeniz oyuncumuz açısından çok önemli.

Kişisel fikrim Alperen'den çok çaylak sezonu olmasına rağmen Victor Wembanyama'nın seçilmesi gerektiği ancak oylamada zaten onun şansının hemen hemen hiç olmadığı gözüküyor.Bana göre bu sezon Alperen yaptıklarıyla orada olursa alnının teriyle orda olmuş olur ve kariyeri için dev bir adım atmış olur.
legendary
January 17, 2024, 06:47:10 PM
Dün geceki maç güzeldi. Sanki iki takım final oynuyormuş gibi bir mücadele vardı ama son 5 dakikada Embiid tüm kontrolü eline aldı ve Philly maçı kazandı. Bu iki takım 7 maçlık seride karşılaşsa muhtemelen seri 7. maça uzar. Yanlış hatırlamıyorsam 10 gün sonra tekrar oynayacaklar. İkinci roundu bakalım kim alacak.

Giannis All-Star oylamasında Damian Lillard için destek istemiş. Yarış yakın geçtiği için bu destek işe yarayabilir.
Keşke Alperen'i de görebilsek ama frontcourt için çok fazla aday var ve 2-3 sakatlık olmadıkça sıra ona gelmeyecek. Kimsenin sakatlanmasını istemeyiz ama böyle bir şans gelirse Alperen şimdiden All-Star olmaya aday bir konumda bulunuyor.
hero member
January 12, 2024, 05:37:07 PM
Bu arada şu anda alıştık gibi olduk ama sene başında Alperen'in all star olması beklenmiyordu bence. Özellikle Houston'ın geçen seneki tanking'inden sonra. VanVleet'in gelişi ve yeni koçla Alperen'e çok daha fazla sorumluluk verilmesiyle bu duruma gelebildik. All Star seçilebilirse gerçekten çok çok büyük başarı olur, ama seçilemese bile gene çok başarılı. All star için adının geçmesi bile güzelken çok ciddi şekilde aday olup kıl payı kaçırsa gene güzel. Ve en güzeli de çok genç olması ve önünde çok uzun yıllar olması(sakatlık vs olmazsa), performansını böyle devam ettirse ya da ilerletse çok müthiş işler başarabilir. Ayrıca Alperen 3. sezonunda ama çaylak Chet'ten ay olarak daha küçük Smiley
sr. member
January 12, 2024, 08:05:29 AM
NBA All-Star oylamasında son duruma bir bakalım.
Giannis Antetokounmpo 3.4 milyon oy ile lider durumda bulunuyor. İkinci sırada ise 3.1 milyon oyla LeBron James var.
Embiid, Tatum, Jokić ve Durant 3 milyona yakın oylarıyla önde giden diğer isimler. Frontcourt bu şekilde oluşurken gardların oyları biraz daha düşük kalmış. 2 seçenek olduğu için bu durum normal.
Dončić 2.5 milyon oyla lider, Haliburton ve Curry de 2 milyonun üstünde oy almış. SGA sadece 1.7 milyon oyda, onun daha yüksek olmasını beklerdim. İlk 5'ler aşağı yukarı belli gibi duruyor. Doğuda bir gard değişebilir yalnızca. Young ile Lillard'ın oyları birbirine çok yakın gidiyor.

İlk 5 seçilme ihtimali bulunmayan Alperen Şengün ise 950 bin oyla Batı frontcourt sıralamasında 6. Bence yeri gayet iyi.

Alperen Şengün'ün sıralamadaki yeri bence de gayet iyi size katılıyorum. Sadece gönül isterdi ki biraz daha fazla oy almış olsun ama All-Star'a bir şekilde girebildiği sürece benim açımdan sorun yok. Zaten ilk 5'te yer alması çok ekstra olurdu bana göre. Son günlerde performansını ciddi ölçüde artırdı bu bir gerçek evet. Adından daha çok söz ettirmeye başladı. Yine de rakipleri de bir hayli dişli olduğu için All-Star'da ilk 5 şimdilik çok zor.

Benim Alperen'den en çok umduğum şey istikrarlı bir oyuncu olması. Her sezon üzerine koyarak devam ederse NBA'de oynayan gelmiş geçmiş en iyi Türk oyuncu olabilir. Hatta şimdiden bile bu kategorideki birçok oyuncunun önüne geçtiğini düşünüyorum.  Smiley

Alperenin bence oynadığı oyun kadar, hikayesi de insanlara cazip geliyor. 18 yaşında lig MVP si ama tek bir Eurolig maçı yok, cesurca davranıp yok denecek kadar az ingilizcesiyle draftlara gitmeye karar veriyor, draftta Oklahoma City tarafından seçilip Houston tarafından draft hakları alınıyor. İlk senesinde ingilizce seviyesi sebebiyle yanında bir tecümanla gidiyor her yere, bu arada Houston efsanelerinden Hakeem Olajuvon' un kendisine antrenman yaptırması, imza hareketlerini göstermesi falan da büyük yankı uyandırıyor. yaşına göre sahada çok cesur, oyun görüşü oyunu okuyuşu, rakip savunmaları çözüşü 3. yıllara kıyasla Jokicten bile önde, bu birçok nba yıldızının görüşü. En önemlisi aslında, çalışmayı çok sevmesi, bizim gençlere roll model olarak mutlaka ilerleyen yıllarda gösterilmesi gereken bir karakter Alperen, umarım bu şekilde devam eder, bu sene All Star olur olmaz bilemem ama ileriki senelerde bambaşka seviyelerde görmemiş işten bile değil onu.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
January 12, 2024, 06:51:32 AM
Giannis Antetokounmpo 3.4 milyon oy ile lider durumda bulunuyor. İkinci sırada ise 3.1 milyon oyla LeBron James var.
Embiid, Tatum, Jokić ve Durant 3 milyona yakın oylarıyla önde giden diğer isimler. Frontcourt bu şekilde oluşurken gardların oyları biraz daha düşük kalmış. 2 seçenek olduğu için bu durum normal.
Dončić 2.5 milyon oyla lider, Haliburton ve Curry de 2 milyonun üstünde oy almış. SGA sadece 1.7 milyon oyda, onun daha yüksek olmasını beklerdim. İlk 5'ler aşağı yukarı belli gibi duruyor. Doğuda bir gard değişebilir yalnızca. Young ile Lillard'ın oyları birbirine çok yakın gidiyor.

İlk 5 seçilme ihtimali bulunmayan Alperen Şengün ise 950 bin oyla Batı frontcourt sıralamasında 6. Bence yeri gayet iyi.

Alperen Şengün'ün sıralamadaki yeri bence de gayet iyi size katılıyorum. Sadece gönül isterdi ki biraz daha fazla oy almış olsun ama All-Star'a bir şekilde girebildiği sürece benim açımdan sorun yok. Zaten ilk 5'te yer alması çok ekstra olurdu bana göre. Son günlerde performansını ciddi ölçüde artırdı bu bir gerçek evet. Adından daha çok söz ettirmeye başladı. Yine de rakipleri de bir hayli dişli olduğu için All-Star'da ilk 5 şimdilik çok zor.

Benim Alperen'den en çok umduğum şey istikrarlı bir oyuncu olması. Her sezon üzerine koyarak devam ederse NBA'de oynayan gelmiş geçmiş en iyi Türk oyuncu olabilir. Hatta şimdiden bile bu kategorideki birçok oyuncunun önüne geçtiğini düşünüyorum.  Smiley
sr. member
January 12, 2024, 01:14:48 AM

Hocam NBA All-Star oylamasında ikinci aşamada oyunu neredeyse 2 kat arttırmış Alperen, bu bile aslında başlı başına bir başarı. Bu sene ilk 5 seçilmesi çok çok zor, şu anda 6 maçlık bir deplasman turnesine girdiler, bu serinin ilk maçında Alperen takımını geriden getirip maçı uzatmalara götürdü fakat Fred ve Jabari dışında katkı alamayınca takımdan, maçı kazanamadılar. Bu tarz maçların mutlaka kazanılması lazım çünkü bireysel performans kadar takımın ligdeki durumu da All-Star sürecinde etkili diye biliyorum.
legendary
January 11, 2024, 06:57:08 PM

hero member
January 11, 2024, 03:59:49 PM
maçları artık eskisi gibi izleyemiyorum ama sigara aralarında sürekli olarak alperen'in özetlerini izliyorum. mirsad türkcan ile başlayan, bence nba'de iş yapacak bir isimdi ama şanssız, maceramızın son durağı alperen. keşke biraz daha iyi bir takımda oynasaydı.
Hocam bendede durumlar aynı maç saatleri benim çalışma şartlarıma göre çok geç saatlerde oluyor biliyorum canlı maç izleme keyfi daha bir heyecanlı keyifli oluyor ama fırsatım olmuyor.  Genelde bende sizin gibi özetlerden Alperen'in maçlarını takip ediyorum dünkü maçın ikinci yarısında baya iyi oyun sergilemiş.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
January 11, 2024, 12:09:47 PM
maçları artık eskisi gibi izleyemiyorum ama sigara aralarında sürekli olarak alperen'in özetlerini izliyorum. mirsad türkcan ile başlayan, bence nba'de iş yapacak bir isimdi ama şanssız, maceramızın son durağı alperen. keşke biraz daha iyi bir takımda oynasaydı.
sr. member
January 11, 2024, 07:49:44 AM
Elimden geldiğince, daha doğrusu hatırladığım kadarıyla her gün Alperene oy kullanmaya çalışıyorum, ama illa birileri bir trick bulmuş bir şekilde kod mod yazıp bot basıyodur diye tahmin ediyorum. Alperen şuan tam all-star düzeyinin civarlarında, çok net bir all-star olmadığı kesin, ama çok net all-star değil denilemez bir seviyedede değil. Bence bu belkide bir Türk basketbolcunun geldiği en iyi seviyelerden biri olabilir, Mehmet Okur daha önce All-star olmuştu yedekten gelerek, birisi sakattı sanırım yerine Mehmet Okur gelmişti, en iyi döneminde bile Hidayet hiç olmamıştı diye hatırlıyorum, Alperen bu seneden daha 21 yaşında Mehmet abisinin seviyesine gelmiş durumda, önümüzde ki 10 sezon içerisinde gelebileceği seviye çok yüksek. "Tavanı" inanılmaz yüksek bir oyuncu, elbette çalışmaya bağlı, çok çalışması elbette gerekli, ama onuda yapıyor gibi, eğer oyununa birde üçlük katarsa gerçekten durdurulamaz biri olacak gibi duruyor.

Maç sonu röportajlarında rakip takım coachlarının neredeyse tamamı, özellikle boyalı alandaki yeteneklerinden bahsediyor, onun dışında bence sıradışı bir oyun görüşü de var, pozisyon bilgisi geliştikçe daha da iyi seviyelerde mutlaka göreceğiz. Ayrıca savunmasını ilk iki seneye göre daha yukarılara çıkardığını da unutmamak lazım, ki burada Udokanın hakkını teslim etmek gerek. Bu arada NBA e gittiğinde 2.06 iken boyu, şimdi 2.11, yani fiziksel olarak gelişimi devam ediyor, ki bunu eğer doğru şekilde çalışarak desteklerse, birkaç seneye şampiyonluk kovalayan takımlardan birinde görmemiz işten bile değil Alpiyi.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
January 10, 2024, 11:11:29 AM
Elimden geldiğince, daha doğrusu hatırladığım kadarıyla her gün Alperene oy kullanmaya çalışıyorum, ama illa birileri bir trick bulmuş bir şekilde kod mod yazıp bot basıyodur diye tahmin ediyorum. Alperen şuan tam all-star düzeyinin civarlarında, çok net bir all-star olmadığı kesin, ama çok net all-star değil denilemez bir seviyedede değil. Bence bu belkide bir Türk basketbolcunun geldiği en iyi seviyelerden biri olabilir, Mehmet Okur daha önce All-star olmuştu yedekten gelerek, birisi sakattı sanırım yerine Mehmet Okur gelmişti, en iyi döneminde bile Hidayet hiç olmamıştı diye hatırlıyorum, Alperen bu seneden daha 21 yaşında Mehmet abisinin seviyesine gelmiş durumda, önümüzde ki 10 sezon içerisinde gelebileceği seviye çok yüksek. "Tavanı" inanılmaz yüksek bir oyuncu, elbette çalışmaya bağlı, çok çalışması elbette gerekli, ama onuda yapıyor gibi, eğer oyununa birde üçlük katarsa gerçekten durdurulamaz biri olacak gibi duruyor.
sr. member
January 08, 2024, 03:04:31 AM
Burada NBA takip eden yok sanırım. Smiley
Boston Celtics evinde 17-0 ile devam ediyor. TD Garden'da onları ilk kim yenecek merak ediyorum. Tatum ve Brown sakatken bile kaybetmediler. Porziņģis kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiriyor ve Brad Stevens onun çok daha iyisini yapabileceğini söylüyor. All-Star'a en az 2 oyuncu gönderecekleri kesin, belki üçüncü isim gelir.

Temsilcimiz Alperen Şengün'ün harikalar yarattığı Houston Rockets da play-in potasına geldi. Buralarda tutunup play-off yapabileceklerini düşünüyorum. Jalen Green ve Fred VanVleet ile iyi bir uyum yakaladılar. Dillon Brooks savunma anlamında takıma güç katıyor ve play-off yapabilirlerse bu savunmada çok iyi oldukları için gerçekleşecek.

Boston nasıl olsa konferans finalinde veya lig finalinde bir şekilde kaybeder, o yüzden pek de umrumda değil şu anda. Houston özelinde ise Alperen neredeyse takımın merkezine yerleşmiş durumda. Hücum setlerinde neredeyse her pozisyonda top mutlaka eline değiyor. Her pozisyonda faul istemesi durumu dışında pek de negatif bir aşamada değil şu an. geçtiğimiz iki yıla göre savunma dozajını da belirli bir seviyenin üzerine çıkarması da büyük avantaj kendisi için, All Star olur mu bilemem ama olması için kendi istatistiği kadar, o döneme kadar ki takım performansları da çok önemli.
legendary
January 06, 2024, 01:17:56 PM
Burada NBA takip eden yok sanırım. Smiley
Boston Celtics evinde 17-0 ile devam ediyor. TD Garden'da onları ilk kim yenecek merak ediyorum. Tatum ve Brown sakatken bile kaybetmediler. Porziņģis kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiriyor ve Brad Stevens onun çok daha iyisini yapabileceğini söylüyor. All-Star'a en az 2 oyuncu gönderecekleri kesin, belki üçüncü isim gelir.

Temsilcimiz Alperen Şengün'ün harikalar yarattığı Houston Rockets da play-in potasına geldi. Buralarda tutunup play-off yapabileceklerini düşünüyorum. Jalen Green ve Fred VanVleet ile iyi bir uyum yakaladılar. Dillon Brooks savunma anlamında takıma güç katıyor ve play-off yapabilirlerse bu savunmada çok iyi oldukları için gerçekleşecek.
legendary
December 28, 2023, 04:56:17 PM
En önemli üç oyuncusu yokken Cleveland'ın kazanması gerçekten ilginç oldu. Mavericks'in kaybetmesi ilginç desek daha doğru olur. Irving yine yoktu ama Dončić oynadı ve çok iyi bir ilk yarı geçirdi. Mavericks devre arasına 15 sayı farkla girmişti ama ikinci yarıda felaket bir performans gösterdiler. Cleveland'da lider oyuncu olmadığı için top dağılımı daha eşit oldu. Okoro, Allen ve LeVert takıma galibiyeti getirdi. Kısıtlı rotasyonla büyük iş başardılar.
Mavericks'te Seth Curry dışında üçlükler felaketti. 10/37 üç sayılık atıp, ribaundlarda da ezilince bu sonuç kaçınılmaz oldu. Mavericks sezona iyi başlamıştı ama böyle maçlarda aslında ne kadar kırılgan olduklarını görüyoruz.
sr. member
December 25, 2023, 03:24:04 AM
Alperen Şengün artık ciddi ciddi All-Star için düşünülmeli bana göre. Dün geceki New Orleans'a karşı oynadığı maçta 37 sayı, 11 ribaunt ve 6 asist gibi inanılmaz bir performans sergiledi. 37 sayı aynı zamanda onun için bir kariyer rekoru da oldu. Herkes ondan bu maç sonrası ekstra bir övgüyle bahsediyor. All-Star oylamasında şüphesiz özellikle Türkiye'den ciddi oranda oy toplayacaktır. All-Star ilk 5'inde olmasa bile yedeklerde olması da onun için çok büyük bir gelişme olacaktır. Zaten yedekte olup böyle bir maçta oynamamasının imkanı da yok.  Smiley

bir önceki maçta neredeyse devrede bütün istatistik kağıdını doldurmuştu, dünkü maçta da neredeyse ilk kez bir maç sonunu onun üzerinden oynadılar, o da buna karşılık verdi, birkaç pozisyonda top kaybı yaptı gerçi ama maçın düğümünü çözen sayılar ondan geldi, ki bence daha da önemlisi artık takımın kendisine olan inancı tamamen yerleşti. hücumların neredeyse tamamında eline top mutlaka değiyor, asist ortalamaları da yüksek olur aslında ama bu ara jabari ile vanvleet dışında paslarını değerlendirebilen neredeyse yok.
sr. member
December 24, 2023, 06:50:36 AM
Alperen Şengün artık ciddi ciddi All-Star için düşünülmeli bana göre. Dün geceki New Orleans'a karşı oynadığı maçta 37 sayı, 11 ribaunt ve 6 asist gibi inanılmaz bir performans sergiledi. 37 sayı aynı zamanda onun için bir kariyer rekoru da oldu. Herkes ondan bu maç sonrası ekstra bir övgüyle bahsediyor. All-Star oylamasında şüphesiz özellikle Türkiye'den ciddi oranda oy toplayacaktır. All-Star ilk 5'inde olmasa bile yedeklerde olması da onun için çok büyük bir gelişme olacaktır. Zaten yedekte olup böyle bir maçta oynamamasının imkanı da yok.  Smiley
legendary
December 23, 2023, 04:28:20 PM
Allstar haftasonu yaklaşıyorken oylamalar da devam ediyor. Elbette oylamalar sadece oyuncuların performansına göre olmuyor ama elimizden geldiğince yerli ve milli gururumuzu Allstar olarak görmek için biz de oy vermeliyiz Smiley

Oy vermek için https://vote.nba.com/en adresine girebilirsiniz. Günde 1 oy hakkımız var, oy kullanmak için NBA ID'nizi kullanabilirsiniz. Hesap açmak oldukça kolay, günde sadece birkaç dakika ayırarak Alperen'i izleyebiliriz. Keşke bunun için bir organize olunsa da Türk halkının gücünü görebilsek Cheesy
legendary
December 23, 2023, 03:44:08 PM
Draymond un yaptıklarının, ki sezon içinde ardı ardına tekrar eden benzer zorbaliklar yaptığını göz önünde bulundurursak pek de affedilir tarafı yok. Kesinlikle tedavi edilmeli çünkü gün gelir kendisinden daha deli biri karşısına çıkarsa işler değişir.

Bu adamı birkaç yıl ligden men etseler yeridir. Aynı sezon içinde üst üste bu kadar çok olaya karışıp cezasız kalması zaten inanılır gibi değildi. Şu anda kurallar oyuncuları yumuşak oynamaya itiyor ve ceza yememek için pek itiraz etmiyorlar ama bunun yaptıkları sporla bağdaşmayan şeylerdi. 90'larda oynasa bunları yapamazdı çünkü aynı sertlikte karşılık bulacağını bilirdi. Şimdi oyuncular multi-milyon dolarlık kontratlarını böyle bir meczup yüzünden yakmak istemiyorlar. O yüzden sadece kendilerini koruyacak kadar karşılık veriyorlar.
sr. member
December 16, 2023, 01:07:13 PM
Draymond Green en son Nurkic'i maç içinde yumrukladı ve tekrar eden sportmenlik dışı hareketleri nedeniyle ligden süresiz uzaklaştırma cezası aldı. Kasım ayında da Rudy Gobert'in boğazını sıktığı için 5 maç ceza almıştı. Tabi ki Green'in icraatları yeni değil, geçmişte yaptığı hareketleri şurada görebilirsiniz: https://www.instagram.com/p/C0yzwqXSVk6/?igshid=NzBmMjdhZWRiYQ== Rakibin üstüne basma var, hayalara tekme atma var, smaca çıkan oyuncuyu beli üstüne düşürme var. Bir oyuncu sert oynayabilir, mücadeleci olabilir ama Green'in yaptığı bunları aşıyordu. Son yumruk da gene çok abartı ve ceza bence yerinde. Umarım çok uzun süre geri gelemez.

Draymond un yaptıklarının, ki sezon içinde ardı ardına tekrar eden benzer zorbaliklar yaptığını göz önünde bulundurursak pek de affedilir tarafı yok. Kesinlikle tedavi edilmeli çünkü gün gelir kendisinden daha deli biri karşısına çıkarsa işler değişir.

Son iki maçta alpi nispeten daha düşük istatistikler yapıyor, artık ona karşı ekstra önlemler de alınmaya başladı, NBA deki ilk birkaç eşiği gayet güzel geçti ama şimdi artık üst klasman için gerekli olanları sergileme zamanı, ki bence onda bunu başaracak herşey var.
hero member
December 16, 2023, 04:59:04 AM
Draymond Green en son Nurkic'i maç içinde yumrukladı ve tekrar eden sportmenlik dışı hareketleri nedeniyle ligden süresiz uzaklaştırma cezası aldı. Kasım ayında da Rudy Gobert'in boğazını sıktığı için 5 maç ceza almıştı. Tabi ki Green'in icraatları yeni değil, geçmişte yaptığı hareketleri şurada görebilirsiniz: https://www.instagram.com/p/C0yzwqXSVk6/?igshid=NzBmMjdhZWRiYQ== Rakibin üstüne basma var, hayalara tekme atma var, smaca çıkan oyuncuyu beli üstüne düşürme var. Bir oyuncu sert oynayabilir, mücadeleci olabilir ama Green'in yaptığı bunları aşıyordu. Son yumruk da gene çok abartı ve ceza bence yerinde. Umarım çok uzun süre geri gelemez.
sr. member
December 07, 2023, 05:01:48 AM
Ömer Yurtseven son maçta Portland'a karşı çok güzel bir performans sergilemiş. Sanırım Utah'ta eksikler olduğu için şans bulabilmiş ama maçın sonuna damga vurmuş diyebiliriz. Utah spikerlerini coşturmuş: https://www.youtube.com/watch?v=LK3iv2Vh9Yo

2021 Aralık ayıydı yanlış hatırlamıyorsam, Miami'de çok sakatlık vardı ve Ömer gene çok süre alabilmişti, çok iyi oynamıştı. Ama sonra neredeyse hiç süre alamadı. Bana göre potansiyeli yüksek bir oyuncu ama genel olarak süre alamıyor. Bakalım Utah'ta daha çok süre alabilecek mi

Ömer Faruk sürekli takımda kalmaya çalışıyor. Savaşmayı seviyor ama bireysel yetenekler bir yere kadar getirir. NBA’de fırsatları değerlendirince biraz daha kalıcı olabilir ama bence şu an hiç bir Türk basketbolcu Alperen Şengün’ün bireysel yeteneklerinin yanına yaklaşamaz. Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlundan sonra NBA’de iz bırakacak ve hatta onları geçecek bir basketbolcu olacak.

Ömer yetenek olarak Alperen in bence çok gerisinde değil ama Alpi yeteneklerini sahada daha iyi pazarlayabiliyor, no look pasları, poster smaçları, bloklar, ve tüm bunların yanında vücut dili ile kendisi hakkında ilk günden beri mutlaka konuşturacak birşeyler yapıyor, Ömer ise daha donuk bir tip, nba gibi işin show yönünün de nirvanada olduğu platformda sadece ribaunt alıp blok yapıp sayı atarak var olmak çok zor, görsel olarak da birşeyler vermelisiniz seyirciye.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
December 04, 2023, 06:32:39 AM
Ömer Yurtseven son maçta Portland'a karşı çok güzel bir performans sergilemiş. Sanırım Utah'ta eksikler olduğu için şans bulabilmiş ama maçın sonuna damga vurmuş diyebiliriz. Utah spikerlerini coşturmuş: https://www.youtube.com/watch?v=LK3iv2Vh9Yo

2021 Aralık ayıydı yanlış hatırlamıyorsam, Miami'de çok sakatlık vardı ve Ömer gene çok süre alabilmişti, çok iyi oynamıştı. Ama sonra neredeyse hiç süre alamadı. Bana göre potansiyeli yüksek bir oyuncu ama genel olarak süre alamıyor. Bakalım Utah'ta daha çok süre alabilecek mi

Ömer Faruk sürekli takımda kalmaya çalışıyor. Savaşmayı seviyor ama bireysel yetenekler bir yere kadar getirir. NBA’de fırsatları değerlendirince biraz daha kalıcı olabilir ama bence şu an hiç bir Türk basketbolcu Alperen Şengün’ün bireysel yeteneklerinin yanına yaklaşamaz. Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlundan sonra NBA’de iz bırakacak ve hatta onları geçecek bir basketbolcu olacak.
hero member
December 03, 2023, 03:02:25 PM

legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
November 19, 2023, 03:33:11 AM
Dünkü maçta Alperen ve Houston aleyhine inanılmaz kötü kararlar verdi hakemler şöyle bir zelimir özeti izleyeyim dedim izlemez olaydım sinirden duramadım adamın eline bildiğin vuruyorlar hakemler faul vermiyor hava atışında Alperen’e faul çalıyorlar resmen maçı katlettiler ancak houston hücumda etkisiz kaldığını da söylemek gerekiyor çok üçlük kaçırmışlar maçı erkenden koparabilirlermiş
hero member
November 15, 2023, 04:02:42 AM
Cedi yine bir derece Spurs ile süre alabiliyor en azından, fakat Furkanın son bir kaç yılda geldiği nokta gerçekten çok kötü, antremanda mı kendini gösteremiyor nedir bilmiyorum ama NBA'e geldiği ilk bir kaç sezonda yaptıklarından sonra bu kadar sağlam bir düşüş cidden beklemiyordum. Belkide bir takım değişikliğide ona iyi gelebilir, ama kırk yılda bir oynayan birine kimsede gidip "gel bizim takımda 25 dakika oyna" demez zaten, olsa olsa max 10 dakika süre alan yedek olabilir bir yerde, ondada top verilmeyince çok büyük bir skor katkısı olmuyor. Cedi keza şuan ona yakın bir durumda, takımda Wemby canavarı var, herkes topu sürekli ona vermeye çalışıyor, Cedi doğal olarak kendini çok aşırı gösteremeyebilir. Bir tek kendini gösterdiğini düşündüğüm ve şuana kadar haksızlık yapıldığına inandığım tek kişi Ömer, çocuk 2 dakika 3 dakika ne girerse girsin reboundını çekiyor sayısını atıyor, belki düşük sayılar ama dakikasına göre vurunca gayet iyi.

Alperen apayrı bir konu, başlıca bir makale çocuk, harika oynuyor evet, ama inanılmaz riskli bir noktada hayatında, ve belkide bir Türk basketbolcunun girdiği en nadir dönemlerden birine giriyor. Bu çocuk ya buradan itibaren çok iyi değerlendirilirse ve star olarak görülmeye başlanırsa, gerçekten gelecekte değil all-star, superstar seviyesine bile gelebilir. En yakın düzeyde Hidayet vardı, MIP falan kazanmıştı, gerçi Memoda All-star olmuştu ama Hidayetin bir final tecrübesi falanda var, o takımın çok önemli parçalarındandı. Alperende onu bile rahatlıkla sollayacak kalite görüyorum, ama her şey tam şu önümüzde ki 2-3 seneye bağlı, bu süreçte aldı yürüdü gitti gitti, gidemedi normal seviye bir oyuncu olarak kalır, he yine 10+ sene NBA kariyeri çok rahat yapar onda sıkıntı yok, sakatlık o bu olmadıkça bu çocuk daha yardırır, ama gerçekten ilk Türk superstar seviyesinde oyuncu olma ihtimali var eğer şansıda iyi giderse.

Hocam NBA kariyeri en büyük Türk kesinlikle Memo, Hidayet'te büyük işler başardı ama Memo şampiyonluk yüzüğü olan tek Türk.  Alperen için ise öncelikle çok doğru zamanda geldi NBA' e, drafttan Houstan'a geçmesi onun için yeniden yapılanan bir takım olduğu için çok iyi oldu diyebilirim. Jokic ile birçok noktada benzerliği var, ama en önemlisi oyunu okuması, daha şimdiden hücum setlerinin çoğunda baş aktörlerden oldu, savunmasını da belirli bir düzeye getirip üçlük yüzdesini de %35'lerin üzerine çıkarırsa bu sene bile All Star olabilir.
member
Activity: 67
Merit: 38
November 14, 2023, 03:12:47 PM
Bu sezon bizim çocuklar adından söz ettirecek gibi. Alpi önderliğinde güzel bi sezon izleyeceğiz gibi. Cedi de Popovich ile kendine gelir. Ömer ve Furlan'da biraz daha asılırsa tadından yenmez gibi. As bayrakları sezon bizi bekliyor gibi baby Jokic ile.🇹🇷👻
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
November 14, 2023, 12:12:34 PM
Cedi yine bir derece Spurs ile süre alabiliyor en azından, fakat Furkanın son bir kaç yılda geldiği nokta gerçekten çok kötü, antremanda mı kendini gösteremiyor nedir bilmiyorum ama NBA'e geldiği ilk bir kaç sezonda yaptıklarından sonra bu kadar sağlam bir düşüş cidden beklemiyordum. Belkide bir takım değişikliğide ona iyi gelebilir, ama kırk yılda bir oynayan birine kimsede gidip "gel bizim takımda 25 dakika oyna" demez zaten, olsa olsa max 10 dakika süre alan yedek olabilir bir yerde, ondada top verilmeyince çok büyük bir skor katkısı olmuyor. Cedi keza şuan ona yakın bir durumda, takımda Wemby canavarı var, herkes topu sürekli ona vermeye çalışıyor, Cedi doğal olarak kendini çok aşırı gösteremeyebilir. Bir tek kendini gösterdiğini düşündüğüm ve şuana kadar haksızlık yapıldığına inandığım tek kişi Ömer, çocuk 2 dakika 3 dakika ne girerse girsin reboundını çekiyor sayısını atıyor, belki düşük sayılar ama dakikasına göre vurunca gayet iyi.

Alperen apayrı bir konu, başlıca bir makale çocuk, harika oynuyor evet, ama inanılmaz riskli bir noktada hayatında, ve belkide bir Türk basketbolcunun girdiği en nadir dönemlerden birine giriyor. Bu çocuk ya buradan itibaren çok iyi değerlendirilirse ve star olarak görülmeye başlanırsa, gerçekten gelecekte değil all-star, superstar seviyesine bile gelebilir. En yakın düzeyde Hidayet vardı, MIP falan kazanmıştı, gerçi Memoda All-star olmuştu ama Hidayetin bir final tecrübesi falanda var, o takımın çok önemli parçalarındandı. Alperende onu bile rahatlıkla sollayacak kalite görüyorum, ama her şey tam şu önümüzde ki 2-3 seneye bağlı, bu süreçte aldı yürüdü gitti gitti, gidemedi normal seviye bir oyuncu olarak kalır, he yine 10+ sene NBA kariyeri çok rahat yapar onda sıkıntı yok, sakatlık o bu olmadıkça bu çocuk daha yardırır, ama gerçekten ilk Türk superstar seviyesinde oyuncu olma ihtimali var eğer şansıda iyi giderse.
hero member
November 14, 2023, 07:30:37 AM
Ime Udoka, Alperen Şengün'e hak ettiği süreyi veriyor acemilik dönemleri çok geride kaldı. Houston- Denver maçında maça dahil olması biraz geç oldu Alperen'in özellikle hücumda geç açıldı fakat oyun genelinde oldukça iyi iş çıkardı. Alperen birebirde Nikola Jokicle eşlediği maçta Jokic'i gayet net savunabildi buda Alperen'in ne kadar düzgün geliştiğini gösteriyor maça genel katkısı da oldukça fazlaydı. 35 dakika süre aldığı oyunda Alperen tam 23 sayı buldu. Fred VanVleet'in ardından takıma en çok skor desteği sağlayan oyuncu oldu. Alperen'in önü çok açık, böyle zor maçlarda daha fazla süre aldıkça daha rahat oynayacaktır eminim bundan.

Özellikle Denver maçında, idolüne karşı savunmada ve hücumda yaptıkları gerçekten çok iyiydi Alperen’in önceki maçlarda ortalama 25 dakika sahada kalmıştı, bu maçta ise 30 dakikanın üzerinde sahada kaldı. İlk iki yılında eleştirilen, daha doğrusu geliştirmesi gerektiği düşünülen savunmasını belirli bir seviyeye getirdi, Sabonis, Valanciunas gibi kendi pozisyonundaki devlerle mücadelelerde hiç geri adım atmadı, hücumda Fredin gelişi ile oyun aklını daha iyi kullanmaya da başladı, ayrıca arkadaşları paslarını daha verimli değerlendirseler asist ortalamasını 6 lardan 9 lara rahatlıkla çıkarabilecek düzeyde oynuyor.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
November 13, 2023, 02:07:37 PM
Ime Udoka, Alperen Şengün'e hak ettiği süreyi veriyor acemilik dönemleri çok geride kaldı. Houston- Denver maçında maça dahil olması biraz geç oldu Alperen'in özellikle hücumda geç açıldı fakat oyun genelinde oldukça iyi iş çıkardı. Alperen birebirde Nikola Jokicle eşlediği maçta Jokic'i gayet net savunabildi buda Alperen'in ne kadar düzgün geliştiğini gösteriyor maça genel katkısı da oldukça fazlaydı. 35 dakika süre aldığı oyunda Alperen tam 23 sayı buldu. Fred VanVleet'in ardından takıma en çok skor desteği sağlayan oyuncu oldu. Alperen'in önü çok açık, böyle zor maçlarda daha fazla süre aldıkça daha rahat oynayacaktır eminim bundan.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
November 13, 2023, 01:30:45 PM
Alperen çok iyi başladı gerçekten, maçların çoğunda uzun süreler aldı ve bu sezonunda daha iyi sonuçlar alabileceğine inanıyorum, acemilik sürecini geride bıraktı ve Prime dönemi dediğimiz dönemini izletmeye yakıl alpi, ayrıca 500 asiste ulaşan en genç pivot sanırım yanlış okumadıysam, nba tarihinde bir Türk var artık, gurur duymalıyız,
hero member
November 13, 2023, 09:20:21 AM

Güzel bir sezona daha başladık. Takımlar yaklaşık 10 maç oynadılar, bu seneki takımların durumu yavaş yavaş gözükmeye başladı. Ayrıca 1 maç da In-Season Tournament oynadılar. (https://www.nba.com/in-season-tournament/2023/standings)

Bu sezona çok büyük sürprizler olmadan başladık. Klasik James Harden dramasına tanıklık ettik. Uzun zamandır konuşulan Victor Wembanyama bu sene Spurs ile iyi bir çaylak sezonuna başladı, beni açıkçası heyacanlandırdı. Lebron'ın ise resmi olarak ilk maçının üzerinden 20 yıl geçti(29 Ekim 2003 ilk NBA maçı), hala çok iyi oynuyor. En büyük takas olarak sanırım Damian Lillard'ın Bucks'a geçmesini söyleyebiliriz.

Türk oyunculara gelirsek Alperen'in koç değişikliği ve takıma gelen Fred VanVleet'in etkisiyle sezona çok iyi başladığını söyleyebiliriz. Şimdilik güzel galibiyetler alıyorlar. Devam ettirebilecekler mi merakla bekliyoruz.

Spurs'e takas olan Cedi Osman'da da biraz kıpırdanma gözüküyor ancak devamlı olabilecek mi merak konusu. Furkan Korkmaz ve Ömer Yurtseven şu ana kadar çok süre alamadılar.

İstek olursa anket ekleyebiliriz. Herkese keyifle izleyeceği bir sezon diliyorum.
Jump to: