Author

Topic: 2023 yazında Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar (Read 140 times)

legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Arabesk ve aşk şarkıları listelerde hep öne çıktığı için en çok onlar dinlenmiş. Ne sunulursa o çok dinleniyor. Spotifyda sanki düzgün playlist var. Grin
Bu ilk 20'den sadece 24/7 ve Defol iyi şarkılar diğerleri ehhh. Alizade ciddi linçlenmişti gerçi son zamanlarda ama çok dinlenenler arasından düşmüyor playlist yapıcılar seviyor onu öne çıkarmayı. Lil Zey kendi janrasında rakibi olmadığı için ön plana fazla çıkan bir gem denebilir. MOB tayfasından bi kız vardı bunla baya çatıştılar sonra o kız unutuldu gitti.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Ben de listeye bakınca yalnızca Azer Bülbül ve Simge isimlerini anımsadım ama onları da yalnızca isim olarak anımsadım. Simge - Aşkın olayım dışındaki şarkıları duymadım ve dinlemedim. O şarkının da Icardi ile özdeşleşmesi harika bir detay. Icardi için yapılan editler şarkıya çekilen klipten daha çok izlenmiştir. Cheesy

Listedeki şarkılar benim tarzıma uyan şarkılar değil ama gençlerin müzik tercihlerini de sorgulamıyorum. Tüketim çılgınlığa ayak uydurmuş bir toplumuz. Bugün bir anda Azer Bülbül şarkıları moda olur. Yarın başka tarz akımlar moda olur. Gençler kendi trendlerini oluşturup kendi dönemlerini yaratır. Onların da anlaşılabilir tabi bir durumu var.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Çok mu yaşlandım acaba Azer Bülbül dışında bildiğim bir tane bile yok diyecektim, en sonda İrem Derici kurtardı. Onun da şarkılarını bilmiyorum ama adını bir yerden biliyorum en azından. Böyle şeyler bana apartmanda ona buna gıcık olan karışan emekli albay gibi hissettiriyor, bu yeni nesil rap bana çok çok uzak geliyor, ne saçma sapan şeyler dinliyor ya bu çocuklar diye düşünüyorum. Doğanın kuralı bu ama 20-30 sene önce bile çok daha güzelmiş bence, yeni nesile de onlar çok eski kafa geliyordur. Bir de eskiden böyle o senenin parçaları bilinirdi, her yerde duyardık. Şimdi öyle bir şey kalmadı.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Bu sıralar arabada çok fazla kurtuluş kuş şarkıları dinliyorum baktığımda listede pek göremedim hiç birini de tanımıyorum simge dışında onu da popüler yapan Galatasaray takımı oldu yani bir taraftar kitlesi bir şarkıyı nasıl popüler yapıyor görüyoruz helal olsun valla bizim Fenerbahçe gurubu da anca böyle uzakta izlesin
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
https://bitcointalksearch.org/topic/semicenk-5423413

dedik bu adam tutar die ama anlatamadık Grin
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Listenin zirvesi sanırım herkesin bildiği bir şarkı. Hiç pişman değilim şarkısıyla büyük çıkış yaptı bir kere daha Semicenk. Yeniler bizlerin zevkine uyum sağlamaya başlıyor veya biz onlara alışıyoruz bilmiyorum bana keyif veren çok yeni şarkı var. Özellikle araç kullanırken yüksek ses ile keyifli oluyor.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
ALIZADE ve BEGE genç kuşak arasında sevilen şarkıcılardan bu aralar. ALIZADE ismini ilk defa geçtiğimiz zamanlarda duymuştum ve zaten piyasaya gireli de çok olmamış herhalde. Bu listedeki şarkıların büyük çoğunluğu gençlerin en çok dinlediği şarkılar desek tam karşılığı olur.

Aşkın Olayım önceden bu kadar çok dinleniyor muydu bilmiyorum ama Icardi ile özdeşleşmiş bir şarkı olunca sanki daha çok kişi dinlemeye başladı gibi geldi bana. Şarkının kendisi güzel canım orası ayrı.  Grin

Aşkın olayım şarkısını simge bu kadar duymamıştır eminim, kendisi şu anda en popüler şarkıya sahip olduğu için mutludur eminim, icardi sayesinde şarkı level atladı, hala inanılmaz bir rağbet var,

Bu arada bu yeni nesil şarkıcılardan çok uzağım ve eminim öyle kalacağım Smiley
hero member
Activity: 1946
Merit: 575
Ben bu olayın içerisinde başka bir konu olduğuna inanıyorum. Spotify, youtube gibi yerlere baktığımızda deli gibi yüksek gözüken sayılar var burası doğru, ama sosyal medya ile ölçmeye kalktığımızda bir şekilde karşımıza çıkıyorlar, başka herhangi bi yerde herhangi birisnin dinlediğine, sevdiğine denk geldiniz mi burada ki bir çok ismi? Hadi aşkın olayım bizim İcardi sayesinde hala orada, onu anlayabiliyorum çünkü başka bir sebebi var, ama tepede ki isimlere bakınca dinleyen tek kişi bile tanımıyorum açıkcası, o yüzden saçma geliyor, bence bot olabilir bir çoğu o sayıların. Bu arada birinci şarkıya bakayım dedim youtubetan, şarkı kalitesi baya kötü, ama klibi güzel olmuş, anlamlı, basit çekmişler öyle ciddi bir produksiyon yok, tırt hali, ama mantık olarak ve anlattığı şey olarak gayet güzel bir klip olmuş, evli bir erkek olarak duygulanmadım desem yalan olur. Yiğidi öldür hakkını ver.
sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
ALIZADE ve BEGE genç kuşak arasında sevilen şarkıcılardan bu aralar. ALIZADE ismini ilk defa geçtiğimiz zamanlarda duymuştum ve zaten piyasaya gireli de çok olmamış herhalde. Bu listedeki şarkıların büyük çoğunluğu gençlerin en çok dinlediği şarkılar desek tam karşılığı olur.

Aşkın Olayım önceden bu kadar çok dinleniyor muydu bilmiyorum ama Icardi ile özdeşleşmiş bir şarkı olunca sanki daha çok kişi dinlemeye başladı gibi geldi bana. Şarkının kendisi güzel canım orası ayrı.  Grin
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Top 20'ye bak işe yarar 1 tane şarkı yok. İnsanlar bunları bayıla bayıla dinliyor, ben denk geldiğim anda değiştiriyorum. Ülkenin müzik kalitesi gerçekten her geçen gün daha da düşüyor.
Bence bu liste sadece Spotify dinlemeleri gibi durmuyor. "Aman güzel yavaş yürü"yü herhangi bir insanın açıp dinleyeceğini düşünmüyorum. Instagram story arkaplanına koymak için kullanan kişi çok var ama açıp da dinleyen ne bileyim çok olmazmış gibi geliyor.
Ya da halkımız gerçekten zevksiz Cheesy
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
bu ne lan çakal, çukal, çemişgezek...

listede iki ismi sadece duydum: azer bülbül (ölmedi mi la bu adam?) ve irem derici.

internet olmasa bu listedekileri kimse dinlemezdi dostlar böyle düşünün. tahminim iğrenç arabesk rap ya da ona benzer kalitesiz müziklerdir.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Hiç birini dinlemiyor olduğum zevksiz olduğumu göstermiyordur diye düşünüyorum  Cheesy İsteyerek dinlemiyor olsamda radyoda orda burada kulağıma geliyor ama gerek söz olarak gerekse de saçma ritim ve melodileri gibi nedenlerle uzun zamandır yeni yapılan yerli şarkıları dinlemiyorum. Bozuk plak gibi eskilere takılıyım ya Cheesy
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
En çok dinlenenler listesine de baktım ardından, kendi müzik listeme baktım sadece bir müzisyenin şarkısı var listemde Lil Zey aldığı eğitim, ses kalitesi diğerlerine göre farklı sanatçıda diyebilirim kendimce. Diğer rapcilerde sanat adına hiç bir şey yok. Bir o kadar da dinleyeni, hayran kitlesi var. Aman Güzel Yavaş Yürü - Halodayı, Azer Bülbül bu şarkı arada sırada denk geliyor fena değil eğlendiriyor antreman falan halindeysem. Azer bülbül olmasa böyle tutmazdı bence de.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
Sefo isabella'dan sonra etkili bir şarkı yapamamış.
@yener hocam bu zamanda sanatsal değere edere bakan yok. O günler eskide kaldı artık. 😥
full member
Activity: 537
Merit: 124
Bunların bazılarını dinledim ama şu yorumu yapmadan geçemeyeceğim. Hiçbir şarkıda sanatsal değer yok ne yazık ki. Sadece ritim tempo var hepsi bu.
Halo dayı şarkısında Azer bülbül olmasa şarkı hiçbir işe yaramaz. "Amman güzel yavaş yürü" diyerek girişi, şarkıya hava katmış.
legendary
Activity: 2968
Merit: 1478
Rollbit.com Crypto Futures
Haberdeki bu liste sadece Spotify için geçerli. Spotify'da en çok dinlenen isimlerden oluşan bir liste yapmışlar. Diğer dijital müzik platformları, radyolar, müzik televizyon kanalları, plaj ve gece kulüpleri, kafeler vs. bu listeye dahil değil. Spotify'da çok dinlenmek için popüler listelere girmek gerekiyor. Bu listelerin nasıl yapıldığını işin içinde olan herkes az çok biliyor. Bir yandan plak şirketleri editörleri yönlendirirken diğer yandan uluslararası kuruluşlar kendi ajandalarını topluma empoze etmek adına bunları fonluyorlar. Halkın büyük bir kesimi kendi çalma listesini dahi oluşturmaya tenezzül etmezken hazır çalma listelerinde çıkan isimlerin çalma sayılarını yükseltmesi gayet olağan bir durum oluyor.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Müzik kalitesinde düşüş mü var yoksa gençlerin müzik zevki ve oluşturduğu trend mi artık bana uymuyor anlayamıyorum. Son dönemde bir rapçi furyası var. Fakat yen,i dönem rapçiler eski dönemden hatırladığımız entelektüel derinliğe sahip Ceza ve Sagopa Kajmer çizgisinden uzak ve daha çok sıfır bir dizisinden fırlamış yan karakter tiplere benziyorlar. Ayrıca Azer Bülbül düetleri de çok moda olmaya başladı. Rap olarak başlayan serüven önce Arabesk rape sonra da drill arabesk rape dönüşmüş. Amacım rap müziğini veya dönüşümünü eleştirmek değil. Konuyu açan kişi olarak dağıtmak istemiyorum. 2023 yazının en çok dinlenen şarkıları yayınlanmış. Siz bu listenin neresindesiniz? Listede olması gerekir dediğiniz başka çalışmalar var mı?

Kesinlikle abartmıyorum bu söyleyeceklerimde. Eskiden herhangi bir müzik uygulamasını açıp Türkçe karışık pop ya da rap albümünü dinlerdim. Şimdi bu listelere girdiğimde ben ne dinliyorum böyle diye soruyorum kendime. Şarkıda geçen sözlerin bir anlamı yok, birçoğunda küfür var. Müzik altyapıları desen eskilerin yanına bile yaklaşamaz.

Siz bu listenin neresindesiniz diye sormuşsunuz ya ben bu listenin hiçbir yerinde olmak istemiyorum. Bir zaman sonra bunları mı dinlemişim demek istemiyorum. Maalesef ki sosyal medyadaki birçok videonun arka planında bunlar çalıyor ve dinlemek zorunda kalıyoruz. O yüzden genelde sosyal medyada gezerken telefonum sessizdedir. İyi bir şey görünce açarım sesi. Dayılar gibi son ses story izliyip çevreyi de rahatsız etmemiş oluyorum. Buradaki müziği yapanlara bir eleştirim yok çünkü bu rağbet görüyor ki yapıyorlar ve para kazanıyorlar. Günümüzde para kazanmak için yapılan şeyleri görünce bunlar masum kalıyor o yüzden lafım müziği yapanlara değil.

Şarkıda saçma sapan marka söyleme olayları falan ne hale getirdiler müziği. Ayrıca asıl sorun sosyal medyada "fan" adı altında para alarak en kötüyü bile övme işi olduğu sürece bunlar böyle devam eder. Tıklandıkça, izlendikçe kazan yüzünden bu hale geldi her şey. Kaliteyi kimse aramıyor.

Youtube ve Tiktok para vermeyi bıraktığı anda internetimiz tertemiz olur eminim. Yalan başlıklar mı ararsın, başkasını rahatsız ederek tıklanma peşinde koşan mı ararsın her şey var. Her şey yalana doğru gitmiş. Neyse müzikten uzaklaşmayalım.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Blok 3’ü tanımıyorum, semicenk kim tipini görsem tanımam, çakal denilen elemanı da bilmiyorum, halodayı rumuzu zaten kurtlar vadisinden fırlamış, listede bir Galatasaray ve icardi şarkısı aşkın olayımı biliyorum bir de İrem derici, galiba ben yaşlandım, gençler ile aramızda ciddi kuşak farkı oluşmaya şimdiden başlamış gibi 
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
1. Pişman Değilim - Semicenk, Doğu Swag
2. Caney - UZI
3. Aman Güzel Yavaş Yürü - Halodayı, Azer Bülbül
4. 24/7 - ALIZADE, BEGE
5. Canın Sağ Olsun - Semicenk, Rast
6. Geri Dönemedim - Semicenk
7. Ali Cabbar - Emir Can İğrek
8. Yana Yana - Semicenk, Reynmen
9. Aşkın Olayım - Simge
10. Aşk Olsun - cakal
11. ARABA - Sefo
12. BAYBAY - BLOK3
13. Sevecek Sandım - Semicenk
14. N’aptığını bilmesem de - BLOK3
15. AFFETMEM - BLOK3
16. Celladına Aşık - Kubilay Karça
17. Aynen - Heijan, Muti
18. DEFOL - Lil Zey
19. NKBİ X YAPAMAM - Remix - Lvbel C5, Güneş
20. Yaz Gülü - İrem Derici
https://www.ntv.com.tr/n-life/kultur-ve-sanat/2023-yazinda-turkiyede-en-cok-dinlenen-sarkilar,f4jnxaYSvEO4-QCZm1qQMQ

Müzik kalitesinde düşüş mü var yoksa gençlerin müzik zevki ve oluşturduğu trend mi artık bana uymuyor anlayamıyorum. Son dönemde bir rapçi furyası var. Fakat yen,i dönem rapçiler eski dönemden hatırladığımız entelektüel derinliğe sahip Ceza ve Sagopa Kajmer çizgisinden uzak ve daha çok sıfır bir dizisinden fırlamış yan karakter tiplere benziyorlar. Ayrıca Azer Bülbül düetleri de çok moda olmaya başladı. Rap olarak başlayan serüven önce Arabesk rape sonra da drill arabesk rape dönüşmüş. Amacım rap müziğini veya dönüşümünü eleştirmek değil. Konuyu açan kişi olarak dağıtmak istemiyorum. 2023 yazının en çok dinlenen şarkıları yayınlanmış. Siz bu listenin neresindesiniz? Listede olması gerekir dediğiniz başka çalışmalar var mı?

Ben, Kubilay Karça'nın Celladına Aşık isimli çalışmasını beğendim. Şarkının sözleri ve bestesi iyi. Rap değil. Rapi de dinlerim ama her yerimiz rap oldu. Biraz fantezi müzik dinlemek de gerekiyor. Kubilay Karça'nın sesini de beğendim. Arabesk favorim değil ama arabesk rap ve dril arabesk rap parçalar popülerken onların arasından arabesk veya fantezi müzik dalına yakın olan bir parça seçmek istedim. 😅
Jump to: