Author

Topic: 2030 FONU (Read 154 times)

newbie
Activity: 17
Merit: 0
September 21, 2022, 08:47:58 AM
@LewisMachina hocam anlamadığım şey şu.

Ben neden size yatırım yapayım bir sonraki boğada ben kendim söylediğiniz coini alsam olmuyor mu? Sizi özel kılan nedir?

Not your keys, not your coins =/ delegated hodling

burada da saçmalamışssınız.

bir sonraki boğada ben kendim söylediğiniz coini alsam

mantık şu cümlede çöküyor. Tezi tekrardan okumanızı tavsiye ederim.
member
Activity: 278
Merit: 53
September 20, 2022, 05:20:37 AM
@LewisMachina hocam anlamadığım şey şu.

Ben neden size yatırım yapayım bir sonraki boğada ben kendim söylediğiniz coini alsam olmuyor mu? Sizi özel kılan nedir?

burada da saçmalamışssınız.
newbie
September 20, 2022, 01:18:19 AM
Yeni hesap olmamın bir problem olduğunu düşünmüyorum. Legendary olup, binlerce post kasmış olmam bana ekstra güven sağlamıyor. Görüşlerimi açıkça yatırım tezi üzerinden paylaştım. Dilerdim ki bu konuda konuşulan yatırım tezi olsun ama onun yerine hesabın yaşı öne çıkıyor garip bir şekilde.

Konu kaç mesaj attığınızla ilgili değil yada insanların eleştirdiği nokta Newbie olmanız değil. Size güven duymak için ortada hiç bir sebebin olmaması kast ediliyor. Defalarca alış veriş yaptığınız insanlara, birbirinize borç verip aldığınız insanlara güvenmek yada güvenmemekle ilgili bir dayanak noktanız oluşur. İnsanlardan yüzbinlerce doları ortada hiç bir güven unsuru yokken istemenizi saçma görmemeniz bile güven zedeleyici.

İş gereği forumdan bir çok arkadaşımın yüzbinlerce dolarını defalarca kendi cüzdanımda mecburiyetten tuttum yine de trade yada hodl edip size para kazandıracağım diyerek hiç kimseden 100 $ para isteyecek cesarete sahip değilim. Saçma argümanlarla insanların size 100k $ parasını emanet edeceğini hayal etmenizi tez olarak nitelendirmeniz büyük saçmalık.

Delegated hodling yada adını ne koyarsanız koyun insanların parasını kendi yönetiminize almak istemeniz dolandırıcılık girişimi olmaktan öteye gitmez. Kurmaya çalıştığınız fonun "Not your keys, not your coins" yada bitcoin felsefesi ile zerre alakası yoktur.

https://i.imgur.com/rezx6Hs.jpg
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
September 19, 2022, 01:42:41 PM
Yeni hesap olmamın bir problem olduğunu düşünmüyorum. Legendary olup, binlerce post kasmış olmam bana ekstra güven sağlamıyor. Görüşlerimi açıkça yatırım tezi üzerinden paylaştım. Dilerdim ki bu konuda konuşulan yatırım tezi olsun ama onun yerine hesabın yaşı öne çıkıyor garip bir şekilde.

Konu kaç mesaj attığınızla ilgili değil yada insanların eleştirdiği nokta Newbie olmanız değil. Size güven duymak için ortada hiç bir sebebin olmaması kast ediliyor. Defalarca alış veriş yaptığınız insanlara, birbirinize borç verip aldığınız insanlara güvenmek yada güvenmemekle ilgili bir dayanak noktanız oluşur. İnsanlardan yüzbinlerce doları ortada hiç bir güven unsuru yokken istemenizi saçma görmemeniz bile güven zedeleyici.

İş gereği forumdan bir çok arkadaşımın yüzbinlerce dolarını defalarca kendi cüzdanımda mecburiyetten tuttum yine de trade yada hodl edip size para kazandıracağım diyerek hiç kimseden 100 $ para isteyecek cesarete sahip değilim. Saçma argümanlarla insanların size 100k $ parasını emanet edeceğini hayal etmenizi tez olarak nitelendirmeniz büyük saçmalık.

Delegated hodling yada adını ne koyarsanız koyun insanların parasını kendi yönetiminize almak istemeniz dolandırıcılık girişimi olmaktan öteye gitmez. Kurmaya çalıştığınız fonun "Not your keys, not your coins" yada bitcoin felsefesi ile zerre alakası yoktur.
newbie
September 19, 2022, 01:10:37 AM
Dolandırıcı olup olmadığınıza dair elimde kesin bir kanıt olmadan bir şey diyemem ancak forumda yeni hesap açıp ilk postunda para toplamaya çalışan kişiye 8 sene vade ile 100k $ yada 1m $ parayı verecek kadar aklını yitirmiş bir insan bulabilirseniz dolandırmakta haklı olursunuz. Eski bir fonda insanları para yatırdıkları (miktarı önemsiz) için "akıl fakirleri" olarak nitelendirerek parasını size verecekleri gizlice övmeniz kurbanınızı sikmeden önce ön sevişmeyi uzun tuttuğunuz anlamına geliyor.

İnsanların HODL yapabilmek için size yada bir fona ihtiyacı yok, “not your keys, not your coins”. Alınacak malı belirtmişsiniz, alınacak tarihleri belirtmişsiniz. Bu bilgileri verip insanların daha sonra sizinle %50 karını paylaşmasını ve parasını riske atmasını bekliyorsunuz.

legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
September 18, 2022, 03:48:53 PM
Dolandırıcı olup olmadığınıza dair elimde kesin bir kanıt olmadan bir şey diyemem ancak forumda yeni hesap açıp ilk postunda para toplamaya çalışan kişiye 8 sene vade ile 100k $ yada 1m $ parayı verecek kadar aklını yitirmiş bir insan bulabilirseniz dolandırmakta haklı olursunuz. Eski bir fonda insanları para yatırdıkları (miktarı önemsiz) için "akıl fakirleri" olarak nitelendirerek parasını size verecekleri gizlice övmeniz kurbanınızı sikmeden önce ön sevişmeyi uzun tuttuğunuz anlamına geliyor.

İnsanların HODL yapabilmek için size yada bir fona ihtiyacı yok, “not your keys, not your coins”. Alınacak malı belirtmişsiniz, alınacak tarihleri belirtmişsiniz. Bu bilgileri verip insanların daha sonra sizinle %50 karını paylaşmasını ve parasını riske atmasını bekliyorsunuz.
newbie
September 18, 2022, 12:28:29 PM
Kendine çok güveniyorsan kredi çek kendin kazan. Kredi vermiyorlar diyorsan kredi notun kötüdür buda demek oluyorki sicilin iyi değil sicilin iyi olsa zaten hayatta kazanıyorsun demektir. 2 türlüde bu tarz konular kendi ayagına sıkar.

Username does not check out.
jr. member
Activity: 149
Merit: 6
AMERİKA
September 18, 2022, 10:07:43 AM
Kendine çok güveniyorsan kredi çek kendin kazan. Kredi vermiyorlar diyorsan kredi notun kötüdür buda demek oluyorki sicilin iyi değil sicilin iyi olsa zaten hayatta kazanıyorsun demektir. 2 türlüde bu tarz konular kendi ayagına sıkar.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
September 18, 2022, 07:31:07 AM

Troll değilim, bahsettiğiniz kişiyi tanımıyorum.

Yani insanların hiç tanımadıkları bir kişiye karşılığında hiçbir güvence almadan paralarını 7-8 yıl gibi bir süreyle emanet etme teklifini ciddi ciddi yapıyorsunuz.Çok özür dilerim ben bu teklifin ciddi olduğunu nasıl anlayamadım bilmiyorum benim hatam.

Linkteki konuyu baştan sonuna kadar okudum. 3.6 BTC gibi fakfakir bir rakam için bu kadar ağlanıyorsa, Fon bölümü çok fakir ve cahil.

Fon bölümünün fakir ve cahil olduğunu düşündükten sonra bile konuyu 6 ay açık tutmaya devam etme sebebinizi de paylaşırsanız benim gibi cahillere bir nebze olsun ışık tutabilirsiniz.
newbie
September 18, 2022, 02:58:42 AM
Çakır? sen misin lan?

Abi Çakır askerde değil miydi bence daha dönmüş olamaz 5-10 yıl sonra inşallah tezkeresini alınca forumda fona katılan arkadaşlara ödemelerini yapacaktır.Bu arada konuyu açan arkadaş troll ama bu forumda bundan sonra açılacak bir fonun(isterse aramızdaki en itibarlı üye fonu açmış olsun)başarılı olma şansı imkansız.

Çakır'ın meşhur konusu

Troll değilim, bahsettiğiniz kişiyi tanımıyorum.

Fon konusunun başarılı olup olmayacağı kişi görüşüne değil, fon yöneticisinin ne kadar kararlı bir şekilde seneler boyunca fonu taşıyabilme kabiliyetine bakar.

Diğerleri gibi parayı çarpıp hacklendim ters pozisyonda kaldım veya piyasayı bilmeyenlerin bitcoinleri ile havuz oluşturup kısa vadeli boş getiriler üzerinden fon açmak yerine bu kategorideki en mantıklı fonu kurmuş kişiyim.

Fon denilen şey zaten 15/30 gün veya aylık zamanlar üzerinden olmuyor.

Konuyu 6 ay boyunca güncel tutmayı planlıyorum çünkü yatırım yapılma aralığı şu sıralar. 6 aydan sonra piyasa toparlanma evresine yavaş yavaş gireceği için bu fonun bir anlamı kalmıyor çünkü 2025'e pozisyonlanma fırsatı elden kaçmış oluyor.

Edit: Linkteki konuyu baştan sonuna kadar okudum. 3.6 BTC gibi fakfakir bir rakam için bu kadar ağlanıyorsa, Fon bölümü çok fakir ve cahil. 2017'de x10-x100 yapma imkanı varken x2 için para yatıranın pek akli dengesinin veya genel kripto bilgisinin yerinde olmadığına inandığım için kripto cahilinin açtığı fona diğer kripto akıl fakirleri paralarını yatırmışsa hakedilen kayıpta çok yerinde.

Kriptoda akıl fakiri olana kayıp her zaman. Seneler sonra piyasa kendini toparlayıp sağdan soldan x10 çekmeye başladığında öyle fakfakir köşeden izliyorlar ceplerinde para olmadan.

Akıl fakirleri, dolandırıcılar, maaşlı çalışanlar ve cahiller ile karıştırılmak istemiyorum o yüzden fon kategorisinin geçmişindeki saçma isimlerle konumu kirletmezseniz çok sevinirim. Fonculuk adı altında fakfakir insanların at yarışı, poker, iddaa oynamalarına eşit derecede kendini kaybetmiş bu piyasanın alım-satımla para kazanıldığını zanneden beyin eksikliği ve sorunu olan "foncu" arkadaşlarınız ile hiçbir benzerliğim bulunmamaktadır.

2015'ten 2017'ye kadar iki sene üzerinde oturdum aldığım şeylerden x100 çektim.
2019'da aldım 2021'de sattım x10 çektim.

HODL diye bir kelime var ama anlayıp, idrak edebilmek beyin istiyor. Fon = hodl demektir. Fon piyasayada sikko üç kuruşluk aklınla aktif alım satım yapmak değil. Bi sikim bilmiyorsan "PiD controller" nedir diye o zaman piyasada alım satım yapmak senin haddine değil. Sonra bobmuş, çakırmış yok sikmiş neymiş isimler "kaybettim" diye 3 kuruşluk aklı olan bilgisiz yatırımcıyı sikiyor.

Tekrardan belirtmek zorundayım ki bu saçma isimleri ve fon kategorisinin geçmişindeki saçma isimleri konumdan uzak tutarsanız çok sevinirim.
sr. member
Activity: 1064
Merit: 350
September 17, 2022, 06:43:51 AM
Çakır? sen misin lan?

Abi Çakır askerde değil miydi bence daha dönmüş olamaz 5-10 yıl sonra inşallah tezkeresini alınca forumda fona katılan arkadaşlara ödemelerini yapacaktır.Bu arada konuyu açan arkadaş troll ama bu forumda bundan sonra açılacak bir fonun(isterse aramızdaki en itibarlı üye fonu açmış olsun)başarılı olma şansı imkansız.

Çakır'ın meşhur konusu
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
September 16, 2022, 04:07:58 PM
Çakır? sen misin lan?
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
September 16, 2022, 05:27:53 AM
Brand new
Fonu 10 kişi veya daha azı ile sınırlı tutup 8 sene boyunca x100 yolculuğuna çıkacağımız yatırımcılar aramaktayım.
newbie
September 16, 2022, 05:25:38 AM
Yatırım Tezi:

Kripto döngüler üzerine kurulu bir finans marketi.

Sadece kripto değil tüm finans-ekonomi(macro veya micro) dünyası bu döngüler üzerine kurulu. Şu anda çöken Dünya ekonomisi bir noktada dibi bulup oradan tekrar bull market'e girip sonra tepe noktasına ulaşıp tekrardan çöküşe giriyor. Düzen döngü üzerine kurulu.

Kripto döngüleri macro'ya kıyasla daha kısa. 4-5 senede bir döngü tamamlanıyor. Turist sezonu gibi düşünebilirsiniz. Bütün bir döngüde sadece 1 sene turistlerin geldiği sezon, geriye kalan 3-4 sene çöküş, dip ve tekrar yükselme yani ölü sezon. Bu ölü sezonda yatırım yapılacak zaman oluyor.

2008-2013
2013-2017
2017-2021
2021-2025
2025-2030

2015, 2019, 2023, 2027 seneleri yatırımın yapılacağı zamanlar.
2017,2021,2025, 2030 yatırımların borsadan çekileceği zamanlar.

Fonun kuruluş amacı 2025 ve 2030 yıllarına odaklı tek bir coine yatırım yapmak: ATOM

Her döngüde alınacak dönüş: x10

Fonun 8 senede yapacağı trade sayısı sadece 4. 2022-2023 ve 2026-2027 senelerinde ATOM alıp, 2025 ve 2030'da satıp çıkmak.

Fonun özelliği döngünün Compounding Effect(Katlayıcı Etkisi)'inden yararlanmak. Her döngüde x10 demek iki döngüde x100 anlamına geliyor. 8 senede x100 dönüş.

Fonun kar paylaşım modeli 50/50. 8 senenin sonunda çıkan miktar Fon Sahibi ve yatırımcılar arasında yarı yarıya eşit paylaşılıyor.

Fona Minimum Katılım Miktarı: $100.000
Fonun Maksimum Büyüklüğü: $1.000.000

Fonu 10 kişi veya daha azı ile sınırlı tutup 8 sene boyunca x100 yolculuğuna çıkacağımız yatırımcılar aramaktayım.
Jump to: