Author

Topic: 246,000 kullanıcıya sahip borsa, bir gecede ortadan kayboldu (Read 167 times)

member
Activity: 680
Merit: 10
Nasıl olsa bulunur denmiş yorumlara, bence de adamlar bulunur da paraları geri alabilirler mi orası şüpheli. o yüzden ne kadar güvenilir de olsa borsada para bırakmamak lazım.
member
Activity: 406
Merit: 11
Öyle bir anda ben ortadan kaybolayım falan olacak işler değil, yakın zamanda nerede oldukları çıkar ortaya, bu işler öyle kolay değil ben paraları alayım dükkanı kapatayım kaçayım. Bu borsalar uluslararası kullanılan borsalar olduğu için işin içine bütün devletlerin polisi ve interpol dahil oluyor. Belasını bulmak istemeyen birisinin bu işlerden uzak durması lazım.
hero member
Activity: 1532
Merit: 560
Aynı muhabbetleri Kairos zamanında gördük, mmm ve tosuncuk zamanında da.. Hırsızlara hiç bir şey olmuyor.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
https://coinmarketcap.com/tr/exchanges/bitsane/

Ne zaman kaçtı iseler belli değilde cmc de görünen günlük 200.000 usd gibi işlem yapıyorlarmış.twitterda biraz inceleyince türklerdende xrp alıpta çekemeyen bile olmuş haziran başında sonuçta paralar gitti o iş bitti.
İşte borsa cüzdanlarını günlük cüzdan gibi tutan varsa artık bu haberden sonra tehlike çanları çalar sanırım.trezor-ledger nano kullanın şimdilik alamam imkanım yok diyende..
coinbase bayağı coin oldu 10 coin gibi birde blockcahin info eski siteler sağlam olanlar oralarda paranız dursa daha sağlamda işte işin özü oralarda zaten batar yada kaçarsa resmen piyasa göçer. Cry
legendary
Activity: 1264
Merit: 1008
Borsa sahiplerini bulmak isterseler bulurlar da Bitsane’in kullanıcıları paralarını bulabilirler mi, orası muallak. Aslında pek çoğumuz borsalara gönderdiğimiz kripto paraların devlet güvencesinde olmadığını biliyoruz, bilerek işlem yapıyoruz. İşte bunun için her zaman diyoruz ki; “kaybedince üzülmeyeceğimiz miktarlar ile yatırım yapmalıyız.” Yatırımcılar Bitsane’ye dava açıp haklarını arayabiirler ama uzun zaman ve sabır gerektiren bir süreç.
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Çok uzağa gidebileceklerini düşünmüyorum, yakın zamanda yakalanırlar ama parayı geri alabilirler mi bilemiyorum, bu işlerin önlemini devletlerin daha önceden alması gerekirdi. Boşuna demiyoruz ülkelerin bu konuda ciddi yasalar çıkarması gerek diye.
member
Activity: 308
Merit: 10
 Son zamanlarda bu dolandırıcılık haberleri daha çok çıkmaya başladı gibi geliyor bana. Kısa sürede yakalanacaklardır. O kadar parayı kolay kolay ellerinden çıkaramazlar, illa ki bir noktada izleri bulunacaktır.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
İstedikleri kadar kaçmaya çalışsınlar illa ki bulunacaklardır. İşin korkutucu tarafı son zamanlarda dolandırıcılar iyice cirit atmaya başladı ortalıkta. Artık kolay kolay güvenemiyoruz sırf bu yüzden böyle yapılara. Bu oldukça üzücü bir durum. Piyasanın önündeki en büyük engel böyle dolandırıcılar bana göre.
jr. member
Activity: 210
Merit: 3
Böyle bir şey olması muhtemel yada mümkün mü bence evet adamlar yazılım olarak tam anlamıyla bu olayın içindeler ve neyi ne zaman yapabileceklerini çok iyi biliyorlar insanların güvenlik olarak da bunun karşısında direnmeleri mümkün değil zaten sorgulamadan üye olur ve sonuçlarına katlanır.
hero member
Activity: 931
Merit: 500
Dünya küçük adamları bulurlar neticede fakat aynı şeyi kaçırdıkları kriptolar için söylemek zor, dağıtmışlardır çoktan. Bitsane borsasında 150.000 Usd'lik portföyü bırakan kişiye ise ne demeliyim bilemedim, piyasadaki onca uyarıya ikaza ve yaşananlara rağmen insanlar bu hatayı neden yapıyorlar düşündürücü.
member
Activity: 560
Merit: 16
Proof-of-Stake Blockchain Network
246,000 kullanıcısı bulunan İrlanda merkezli kripto para borsası Bitsane, kullanıcıların paralarını da yanında götürerek kapandı. Borsanın Twitter ve Facebook hesapları da silindi.

Forbes’ta yer alan habere göre, İrlanda merkezli bir kripto para borsası olan Bitsane, tası tarağı toplayarak ortadan kayboldu. Borsa yöneticilerinin büyük olasılıkla yüz binlerce kullanıcının varlıklarını da yanında götürdüğü düşünülüyor.

Hesap sahipleri Forbes’a Mayıs ayında Bitcoin, XRP ve diğer birçok kripto parayı borsadan çekemediklerini, Bitsane’in destek ekibinin de e-postalara “para çekme işlemlerinin teknik nedenlerden dolayı geçici olarak devre dışı bırakıldı” yanıtını verdiğini söyledi.

17 Haziran’a gelindiğinde ise Bitsane’in internet sitesi kapatıldı, Twitter ile Facebook hesapları silindi. Borsaya gönderilen e-postalar da artık geri dönüyor.

Bitsane kurbanları tarafından oluşturulan Telegram ve Facebook gruplarında çoğu kişi 5000 dolara kadar para kaybettiğini iddia ediyor. Bununla beraber, Forbes’un ulaştığı bir başka kullanıcı, Bitsane’de 150,000 dolar değerinde XRP ve Bitcoin bulundurduğunu, tamamını kaybettiğini söyledi.

Bitsane, internet sitesine göre 246,000 kayıtlı kullanıcıya sahipti. Dahası CoinMarketCap, borsanın 31 Mayıs’ta günlük işlem hacminin 7 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

Borsa, 2016 yılının Kasım ayında açılmıştı ve Dublin’de Bitsane LP olarak kayıtlıydı. Bitsane’in CEO’su Aidas Rupsys ve teknoloji direktörü Dmitry Prudnikov’du. Prudnikov, LinkedIn hesabını sildi ve ne Prudnikov’a ne de Rupsys’e ulaşılamıyor.

https://uzmancoin.com/bitcoin-bitsane-kayboldu/
Jump to: