Author

Topic: 25 Metre'den Yere Çakılan Model S Sağlamlığı Sayesinde İçindeki Herkesi Kurtardı (Read 1150 times)

hero member
Activity: 490
Merit: 500
ya resimlere dikkatlice baktım da öyle 25 metrelik bir yükseklik filan degil düm düz tarlaya ucmus arkadas hani bir yerden direk dusup yere cakılmamıs bildigim virajı alamadan tarlaya ucmus keko onu gördüm resimlerden  yada bizim medya mı abartıyor allaha bilir ama resimler de öyle 25 yok abi

gavur e

Benimde dusunduğum kopru gibi bir yerden 25 metre serbest düşüştü bu yoldan 25 oteye uçmuş gibi duruyor
Aynen hocam. Aracın neredeyse 360 derece etrafında ne köptü ne bir yükseklik var. Hiçbirşey yok dümdüz arazi. Anca yoldan çıkıp 25m toprak arazide ilerlemiş olabilir. Ortada kesinlikle bir yanlış anlaşılma var. Bu araç helikopterden bırakıpmadıysa tabiki.

kolpa haber olarak işaretliyoruz o zaman bunu  yada  yerden yükseldi25 metre kadar UÇTU  aha şahitlerim var dayıya sor?
olayın nasıl gerceklestigini bilmek isterdim evet cevrede oyle yüksek bir yer de yok bi arkadan baktıkları yer 2 3 metre varsa var
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
ya resimlere dikkatlice baktım da öyle 25 metrelik bir yükseklik filan degil düm düz tarlaya ucmus arkadas hani bir yerden direk dusup yere cakılmamıs bildigim virajı alamadan tarlaya ucmus keko onu gördüm resimlerden  yada bizim medya mı abartıyor allaha bilir ama resimler de öyle 25 yok abi

Benimde dusunduğum kopru gibi bir yerden 25 metre serbest düşüştü bu yoldan 25 oteye uçmuş gibi duruyor
Aynen hocam. Aracın neredeyse 360 derece etrafında ne köptü ne bir yükseklik var. Hiçbirşey yok dümdüz arazi. Anca yoldan çıkıp 25m toprak arazide ilerlemiş olabilir. Ortada kesinlikle bir yanlış anlaşılma var. Bu araç helikopterden bırakıpmadıysa tabiki.
legendary
Activity: 809
Merit: 1000

hero member
Activity: 490
Merit: 500
sr. member
Activity: 403
Merit: 250
internet aktivist
25 metreden düşen bir aracın camları dahi patlamamış nasıl oluyor bu iş diye hayret ettim zaten volvo ve teslanın güçlü ve güvenilir araçlar ürettiğini biliyordum ama camlarının dahi patlamaması çok ilginç 25 metre gerçekten yüksek
sr. member
Activity: 406
Follow me to the Profitland.
haklısınız adamlar para ile yapsalar bu kadar olmazdı bütün haber siteleri paylasım forumların da görülmekte bu haber cok saglam bi reklam olmus tesla icin adamlar da hani yapmıslar arabayı 25 metre de ufak bir mesafe degil bazı araclar  1 2 metrelik yerden ucsalar paramparca oluyorlar. tesla gencin arabasını degiştirmeli yenisi ile bu reklam teslaya baya yaradı
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
1 milyar dolarlık reklam bütçesi ile yapılamayan tek bir kaza ile yapılabiliyor  Smiley
sr. member
Activity: 378
Haber webtekno'dan alınmadır hocam resimlere sag tıklamanız haberin kaynagına götürür direk Smiley) belki bilerek belki de bir kaza ama araç 25 metreden aşagı ucmus yani bu bir gercek ve içindeki elemanlar sapa saglam cıkmıs diger üretilen kagıt gibi arabalara nazaran daha iyi bir kasaya sahip oldugu muhakak..
full member
Activity: 910
Merit: 105
Vay be yetkililere bak. Sanki firmanın yetkilisi gibi öve öve bitirememiş. Reklam müdürü bunu yapsınlar bence. Bilerek adamlara kaza yaptırmışlar falan diyemem ama resmen güzel reklam olmuş.
sr. member
Activity: 464
Merit: 264
Hakan Yavuz
Volvo kalitesine doğru adım adım ilerliyoruz gibi olmuş. Hocam bu araç nerden düşmüş fotoğrafların daha geniş açıdan olanı var mı?  Haber kaynağının linkinide atabilirsiniz. Dümdüz arazi gibi geldi bana.

araştırdım bir kaç foto buldum.

kaynak: http://electrek.co/2016/05/06/tesla-model-s-crash-large-crumple-zone-gallery/
legendary
Activity: 980
Merit: 1011
Volvo kalitesine doğru adım adım ilerliyoruz gibi olmuş. Hocam bu araç nerden düşmüş fotoğrafların daha geniş açıdan olanı var mı?  Haber kaynağının linkinide atabilirsiniz. Dümdüz arazi gibi geldi bana.
sr. member
Activity: 378

Model S'in tam 25 metreden yere çakıldığı bir kaza gerçekleşti. Son derece sağlam olan araçtaki 5 yolcu da hayatta.

Şu an sektördeki en iyi otomobillerden birisi olan Tesla Model S, genelde otomatik pilot teknolojisiyle gündeme geliyor. Otomatik pilot teknolojisini ilk kullanan otomobil olarak tarihe geçen araç, bu güzel özelliğinin yanı sıra oldukça sağlam.

Almanya'da Tesla Model S'in ne kadar sağlam olduğunu gözler önüne seren bir kaza yaşandı. Babasına ait olan Model S'i alan ve 4 arkadaşıyla birlikte gezintiye çıkan 18 yaşındaki Alman genç, direksiyon kontrolünü kaybederek otomobilin ve içindeki kişilerin tam 25 metre yükseklikten yere çakılmasına neden oldu. Burun üstü yere çakılan Model S, bu şiddetli çarpışmaya rağmen içinde bulunan 5 kişiyi de korumayı başardı. Kazanın yaşanmasının ardından otomobilde bulunan kişilerin her biri, kendi çabalarıyla otomobilden dışarıya çıkabilecek kadar sağlamdı.

Yetkililer, bu kazanın Model S'in özel olarak ayarlanan motor konumu sayesinde can kaybı olmadan atlatıldığına inanıyor. Diğer otomobillere göre daha geride bulunan motor, ilk darbede aracın ön kısmının parçalanmasını engelliyor ve ön kaportada bulunan parçaların darbe emici olarak görev yapmasını sağlıyor.

Eğer bu kazadaki otomobil Renault veya benzeri bir otomobil olsaydı, o zaman araçtaki yolcuların kurtulduğunu söyleyemezdik.
Jump to: