Author

Topic: 3 farklı anakart arızalandı - PSU ? - Şebeke ? (Read 702 times)

full member
Activity: 196
Merit: 100
Sebekeden kaynaklı sorun varsa bunun önüne geçmek için sanırım regulator kullanmak gerekli. 7mhash lik Rig sistemi tahminimce 2800w civarı elektrik çekiyor olmalı. Kesintisiz güç kaynağı için sanırım 3Kva lik bir model gerekli. Bunların da fiyatları çok yüksek. Ne tavsiye edersiniz ?
full member
Activity: 196
Merit: 100
Arkadaşlar merhaba. Balkonuma 7.2mhashlik 10 GPUlu rig kurmuştum fakat sadece 2 gün dayanabildi. Anakartın birisi arızalanmıştı hiç açılmıyordu. Sadece elektriği verip açtığımda fanlar 1er tur dönüyor geri kapanıyor. PSU'ların güç yetip yetmediğiyle ilgili sorunum yok sanıyorum, hepsi 80+ Bronz, gold. 1 ay aradan sonra dün servisten yeni anakart geldi sıfır. Sistemi kurdum fakat 20dk geçti geçmedi yine arızalandı. Dünkü çalıştırdığım sistem;

MSI Z87 G45 Anakart
Buna bağlı Xigmatek 800W Modüler 80+ (kuzende 2 aydır stabil çalışıyor)(servis voltajlarda sorun yok dedi)
Buna bağlı 2 adet R9 280x Asus

Thermaltake 775W modüler,
Buna bağlı 2 adet R9 280x Asus

Corsair 600W modüler
Buna bağlı 1 adet R9 280x Asus

SSD, dual-core intel, 4gb ram, W8.1 vs.

Bütün sistem HAMA akım korumalı 6lı prize bağlı (sorunlu olabilir mi ?) Üzerinde 2 farklı led var. Koruma ve Topraklama diye ikisi de yanıyor.

Diğer rigin anakartı servisten gelmedi. (5 adet R9 280x Sapphire Dual-X) O da aynı şekilde arızalandı. Fan 1 tur dönüyor geri kapanıyor.
Jump to: