Author

Topic: 3. Januar - Dan Kojim se Dokazuje Vlasništvo nad Ključevima (Read 288 times)

legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
uvek je interesantno napasti menjacnicu, kao i bilo koga drugoga, demanti moze da stigne, ali on malo koga interesuje, a bombasticna vest je svima interesantna, nazalost u takvom vremenu zivimo, vremena za analizu je malo, a i pravu analizu nema ko da procita, svi bi kratko i jasno, i ne pitaju za istinitost
member
Activity: 322
Merit: 36
Jučer sam vidio na Twitteru da je čak i Coinbase blokirao isplate nekih većih količina ETH-a i BTC-a. U svakom slučaju, još jedan podsjetnik da je najbolje imati kontrolu nad svojim sredstavima, ma o kojoj mjenjačnici se radilo.
Jesu li naveli razlog? Ponekad ljudi dignu prašinu i tamo gde nema razloga. Na primer, možda nisu bili verifikovani, pa nisu ni mogli da podižu preko određenog iznosa, nevezano za ovu priču oko ključeva. Ovo navodim samo kao primer, ne znam da li na Coinbase treba verifikacija Smiley
member
Activity: 602
Merit: 54
Sve mi se čini da s držanjem kriptovaluta na mjenjačnicama nemamo veliku prednost nad čuvanjem valuta u banci, osim mogućeg rasta vrijednosti u odnosu na fiat u budućnosti.
U slučaju velikog povlačenja kriptovaluta s mjenjačnica događa se isti problem kao i kod banaka kada bi svi pokušali izvući novac. Prednost kriptovaluta se može očitovati u ekonomskim krizama, kada većina ljudi ne bude moglo doći do svojih sredstava, vaša sredstva s kojima odgovorno raspolažete će tada vrijediti puno više.
Svakako treba raditi na osvještavanju korisnika kriptovaluta, ako nemate vlastite privatne ključeve novčanika, je kao i da ne posjedujete kriptovalute.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Jučer sam vidio na Twitteru da je čak i Coinbase blokirao isplate nekih većih količina ETH-a i BTC-a. U svakom slučaju, još jedan podsjetnik da je najbolje imati kontrolu nad svojim sredstavima, ma o kojoj mjenjačnici se radilo.

Stvarno? Nikad ne bi rekao za Coinbase jer se ipak radi o mjenjačnici s imenom. Ali baš kako si i rekao - najbolje je svoje kripto valute držati u vlastitim walletima.
member
Activity: 392
Merit: 54
Jučer sam vidio na Twitteru da je čak i Coinbase blokirao isplate nekih većih količina ETH-a i BTC-a. U svakom slučaju, još jedan podsjetnik da je najbolje imati kontrolu nad svojim sredstavima, ma o kojoj mjenjačnici se radilo.
member
Activity: 322
Merit: 36
Ne verujem da je cilj bio testirati berze sa tim egzotičnim coinima, nego sa ETH i BTC, eventualno još nekim coinom iz Top 10. Odabrali su loše vreme za takvu akciju. Mnogo ljudi zbog praznika ne posvećuje puno vremena kriptu pa nisu ni čuli za akciju.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Ovo bi moglo biti zanimljivo ako informacija dodje na vreme do dovoljnog broja ljudi, ali mislim da nece uspeti. Neki nece saznati na vreme, nece nece povuci jer su lenji, a treci nece povuci zbog troskova. Cenim da ce u celoj prici najbolje proci hakeri koji ce znati da iskoriste ovoliko kretanje coina.

Istina. Ja sam prvi koji sam lijen povući novac s kripto burzi. Jednostavno mi se ne da. Ali očito je dovoljno da se ovakva akcija najavi da se neke burze (poput HitBTC-a) "prepadnu" i zamrznu sredstva svojih korisnika jer znaju da neće imati dovoljno kripto valuta u svojim walletima ako ih svi ili velik broj korisnika povuku na vlastite wallete.

~

Meni ne bi bio problem da većinu sredstava imam u BTC-u ili ETH-u.

No stvar je u tome da veliku većinu kriptovaluta imam u altcoinovima od kojih su neki dosta nepoznati. Zbog toga bih za privremeno prebacivanje sredstava sa mjenjačnice na wallet trebao imati instaliran posebni wallet za svaku od tih valuta.

Ili bih trebao sve mijenjati u BTC, njega prebaciti i idući dan ga vratiti na mjenjačnicu i onda mijenjati opet za altcoinove.

Jasno mi je da postoji potreba da se dokaže da mjenjačnice stvarno i raspolažu sa svojim kapitalom (posebno ako se uzme u obzir Mt.Gox, gdje je ukradena ogromna količina Bitcoina), no mislim da je većini korisnika to prevelika komplikacija, pogotovo na burzama poput Cryptopije gdje se trguje jako egzotičnim coinovima.

Ma naravno. Lako je prebaciti ETH ili BTC, ali mislim da akcija i nije polučila neki veliki uspjeh upravo zbog tih egzotičnih coina za koje bi trebalo skidati posebne wallete. Pogotovo za coine gdje ne postoji klasičan wallet nego moraš skinuti cijeli node zajedno s kompletnim blockchainom.
member
Activity: 322
Merit: 36
Ne znam da li je akcija imala efekta, ali znam da je juče Ethereum mreža bila prilično opterećena, bar mi je tako prijavljivao MEW kad sam pravio neke transakcije. Možda to ima veze sa ovim povlačenjem novca sa berzi.

Lako moguće. Iako, što se tiče opterećenja Ethereum mreže ja se oslanjam samo na info koji dobijem na stranici Ethgasstation. Ne znam otkuda MEW dohvaća podatke ali MetaMaskov predloženi gas je puno prevelik u odnosu na ono što piše na Ethgasstation.
I meni se učinilo da traži preveliki gas, pa sam postavio odokativno, a ne predloženu vrednost, pa mi je transakcija prošla tek iz trećeg pokušaja, kad sam stavio koliko mi je MEW predložio Cool
sr. member
Activity: 1491
Merit: 320
🐪 https://freebitco.in/?r=38535612
Ovo bi moglo biti zanimljivo ako informacija dodje na vreme do dovoljnog broja ljudi, ali mislim da nece uspeti. Neki nece saznati na vreme, nece nece povuci jer su lenji, a treci nece povuci zbog troskova. Cenim da ce u celoj prici najbolje proci hakeri koji ce znati da iskoriste ovoliko kretanje coina.

Istina. Ja sam prvi koji sam lijen povući novac s kripto burzi. Jednostavno mi se ne da. Ali očito je dovoljno da se ovakva akcija najavi da se neke burze (poput HitBTC-a) "prepadnu" i zamrznu sredstva svojih korisnika jer znaju da neće imati dovoljno kripto valuta u svojim walletima ako ih svi ili velik broj korisnika povuku na vlastite wallete.

~

Meni ne bi bio problem da većinu sredstava imam u BTC-u ili ETH-u.

No stvar je u tome da veliku većinu kriptovaluta imam u altcoinovima od kojih su neki dosta nepoznati. Zbog toga bih za privremeno prebacivanje sredstava sa mjenjačnice na wallet trebao imati instaliran posebni wallet za svaku od tih valuta.

Ili bih trebao sve mijenjati u BTC, njega prebaciti i idući dan ga vratiti na mjenjačnicu i onda mijenjati opet za altcoinove.

Jasno mi je da postoji potreba da se dokaže da mjenjačnice stvarno i raspolažu sa svojim kapitalom (posebno ako se uzme u obzir Mt.Gox, gdje je ukradena ogromna količina Bitcoina), no mislim da je većini korisnika to prevelika komplikacija, pogotovo na burzama poput Cryptopije gdje se trguje jako egzotičnim coinovima.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Ne znam da li je akcija imala efekta, ali znam da je juče Ethereum mreža bila prilično opterećena, bar mi je tako prijavljivao MEW kad sam pravio neke transakcije. Možda to ima veze sa ovim povlačenjem novca sa berzi.

Lako moguće. Iako, što se tiče opterećenja Ethereum mreže ja se oslanjam samo na info koji dobijem na stranici Ethgasstation. Ne znam otkuda MEW dohvaća podatke ali MetaMaskov predloženi gas je puno prevelik u odnosu na ono što piše na Ethgasstation.
member
Activity: 322
Merit: 36
Ne znam da li je akcija imala efekta, ali znam da je juče Ethereum mreža bila prilično opterećena, bar mi je tako prijavljivao MEW kad sam pravio neke transakcije. Možda to ima veze sa ovim povlačenjem novca sa berzi.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Ovo bi moglo biti zanimljivo ako informacija dodje na vreme do dovoljnog broja ljudi, ali mislim da nece uspeti. Neki nece saznati na vreme, nece nece povuci jer su lenji, a treci nece povuci zbog troskova. Cenim da ce u celoj prici najbolje proci hakeri koji ce znati da iskoriste ovoliko kretanje coina.

Istina. Ja sam prvi koji sam lijen povući novac s kripto burzi. Jednostavno mi se ne da. Ali očito je dovoljno da se ovakva akcija najavi da se neke burze (poput HitBTC-a) "prepadnu" i zamrznu sredstva svojih korisnika jer znaju da neće imati dovoljno kripto valuta u svojim walletima ako ih svi ili velik broj korisnika povuku na vlastite wallete.

Mislim da burze koje mogu pokriti 90% sredstava neće imati problema jer sigurno neće svi korisnici povući sva svoja sredstva. Ali očito neke burze ne drže niti 90% sredstava u svojim walletima čim su se prepale. Istina, do sad nisam čuo za niti jednu osim HitBTC, ali u ovo blagdansko doba se niti ne informiram toliko. Vjerojatno ni za HitBTC ne bi saznao da nisam pročitao ovdje na forumu.
full member
Activity: 588
Merit: 103
Ovo bi moglo biti zanimljivo ako informacija dodje na vreme do dovoljnog broja ljudi, ali mislim da nece uspeti. Neki nece saznati na vreme, nece nece povuci jer su lenji, a treci nece povuci zbog troskova. Cenim da ce u celoj prici najbolje proci hakeri koji ce znati da iskoriste ovoliko kretanje coina.
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
HitBTC je napadan zbog visokih naknada kod povlačenja sredstava, pa su napadani što prilikom depozita novac se ponekad jednostavno "zagubi" i ne stigne na odredište. I onaj shiller Mcaffee ih dugo već optužuje za svakakve stvari, šta je sve od toga istina - ne znam. Ali evo šta i on kaže:

Quote
I warned everyone more than a dozen times. Don't sign up. Don't use it. Withdraw your funds. I was trashed for calling out HitBT as a corrupt company. Tough shit. You had six months warning from me to withdraw your funds. Do not ask me to help you now.

https://twitter.com/officialmcafee/status/1080308646028947457
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
Stalno neke crne vijesti oko HitBTCa, morat ću izgleda povući sva svoja sredstava koja imam na njihovoj mjenjačnici. Da li je moguće da ih se napada bez razloga, odnosno da se u javnosti stvori negativna slika o njima?

Pa... Ja ne vidim razlog blokiranja sredstava korisnika prije Proof of keys eventa osim ako stvarno nemaju količinu kripto valuta koliko bi trebali imati. Pada li tebi na pamet koji razlog zbog kojeg bi sredstva korisnika bila blokirana ususret tom događaju? Ako ne, onda je odgovor na tvoje pitanje na žalost dosta jasan...
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
Stalno neke crne vijesti oko HitBTCa, morat ću izgleda povući sva svoja sredstava koja imam na njihovoj mjenjačnici. Da li je moguće da ih se napada bez razloga, odnosno da se u javnosti stvori negativna slika o njima?
legendary
Activity: 2730
Merit: 7065
Farewell, Leo. You will be missed!
Sutra je 3. Januar - Proof of Keys Day. To je pokret kojeg je pokrenuo poznati investitor u Bitcoin Trace Mayer koji traži od vlasnika kriptovaluta da svakog 3. Januara povuku svoja sredstva deponirana kod mjenačnica. Svrha toga je da se testira sposbonost plaćanja svih tih mjenačnica i usluga trećih strana. Pokret je način da se otkrije da li kripto mjenačnice zaista drže sredstva koja su kod njih pohranjena u prošlosti u svojim privatnim novčanicima.


HitBTC je prva mjenačnica koje je u strahu blokirala naloge nekim svojim korisnicima.
https://www.ccn.com/bitcoin-exchange-hitbtc-freezes-customers-accounts-ahead-of-proof-of-keys-event/

Više informacija o sutrađnjem danu i inicijativi možete pročitati ovdje:
https://www.proofofkeys.com/
Jump to: