Author

Topic: 3 Mayıs Türkçülük Günü (Read 29 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 04, 2024, 04:18:30 AM
Tarih sahnesinden Türk u çıkarırsanız geriye çok az şey kalır, Türkçülük körü körüne bir ırkın yüceltilmesi değildir, olaya böyle bakanlarin kendi mensubu oldukları yerlerde yuceltilecek herhangi birsey olmayanların kıskançlığıdir olsa olsa. Ayak basmadigi coğrafya, damga vurmadigi çağ kalmamış ecdadımızın ruhu şad olsun.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
May 04, 2024, 03:55:13 AM
Türkçülük Türk olmak gurur kaynağıdır Nihal Atsız ve arkadaşlarının davasının düşünce hareketinden faaliyet hareketine geçen davaların günüdür 3 Mayıs 1944 bu tarihten itibaren Türkçülük günü kutlanır Türk olan, Türk olmaktan gurur duyan herkesin Türkçülük gününü kutluyorum ben de
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
May 03, 2024, 03:17:05 AM
Gurur duyduğum bir kaç şeyden birisi Türk olmaktır. Bugünlerde değeri azaltılsa da Atatürk’ün bıraktığı değerlere sahip çıkarak, Türklük ile gurur duymaya devam edeceğim. 3 Mayıs Türkçülük günü kutlu olsun. Türkçülüğü sadece milliyetçi kesim dile getirmemeli, Türk olduğumuzu her parti dile getirip bunun gururunu yaşamalı bence çünkü Türk olunmaz, Türk doğulur. Para ile vatandaşlık satılsa da bu vahim olayların yakında son bulacağını ümit ederek gerçek Türklerin Türkçülük gününü kutluyorum.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
May 03, 2024, 02:57:44 AM

Sevgili başkanımız bana hatırlattı bugünün Türkçülük günü olduğunu. Altay dağlarından uzanan, Kurtuluş savaşında bir ulusun parçalanmasını engelleyen ana unsur olan savaşçı kimliğimizin gurur kaynağı Türk olmanın günü, Türkçülük günü kutlu olsun.

Ezelden beri bağımsızlık uğruna canlar veren bir milletin de bu bilinç ve şuur ile Kurtuluş savaşında galip gelmesiyle kurulan Türkiye’mizin Türkçülük gününü kutlarım.
Jump to: