Author

Topic: 30 bin liralık telefon çekilişine katıldı 100 bin tl dolandırıldı (Read 110 times)

copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Türkiye’de bu olaylar sürekli olacaktır.Bir insan böyle dolandırıldıktan sonra geceleri yastığa başın koyunca uyuyamaz.Gerçekten garip bir hikaye.Bir iPhone sevdası yüzünden 100 bin liradan olmuş.Üstelik dolandırılan yüzünden bir daha dolandırılmış.Bizim insanımıza müstahak.Biz 50 kere Ponzi olan sistemler konusunda arkadaşlarımızı uyarıyoruz, hala o Ponzilere inanıp para kaptırıyorlar üstüne üstlük haklı göstermeye çalışıyor kendini.Bedava peynirin bulunacağı yeri hala öğrenemeyenler var.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Her gün bir dolandırılma hikayesi çıkıyor, buna neden şaşırıyorum ki, sonuçta bu ülkede Canan Karatay bile dolandırıldı, savcılar, hakimler adınız fetö soruşturmasında geçiyor denilerek soyulup soğana çevrildi, bu çok masum bir dolandırılma hikayesi oluyor, işin enteresanı işte 77 bin vereceğine git o parayla telefon al yani nasıl ikna etmişler acaba onu,
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
Bu telefon çekilişlerinin yanında, Magnum Ferrari veriyorum çekilişle demesinden çok daha masum kalıyor. Ortada bir ödül kazanıldığının heyecanına gazına kapılanlar sadece ödülü almaya odaklanıyorlar hiç bir şey sorgulamadan telefonun diğer ucundaki kişinin talimatlarını yerine getiriyorlar sırf finiş çizgisine ulaşmak için bu tarz haberleri sadece haberlerde değil etrafımızda ki insanlardan bile duyuyoruz. Ben gene de üzüldüm ülkede borcu olmayan genç kalmadığını düşünürsek, borçlarının üstüne +100k daha eklenmiş şimdi, Allah yardımcısı olsun. Böyle oyunlara da bir daha gelmemeyi öğrenmesi biraz pahalıya patlamış Smiley
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Ülkenin ne dolandırıcısı biter nede dolandırılanı. Yahu bir düşün madem ödül kazandın neden böyle ödemeler yapıyorsun bir sor araştır hem muhtemelen şahıs hesabına parayı göndermiştir. Çekiliş deyip geçmemek lazım çekilişler Milli Piyango İdaresinden izinle yapılıyor bir şekilde araştır sor parayı bu kadar kolay mı? kazanıyorsunuz da böyle rahat gönderebiliyorsunuz. O kadar haber yapılıyor uyarı mesajları geliyor ama buna rağmen bu tarz kişilere kanmaya devam ediyorlar. Cezalar caydırıcı olmayınca önüne gelen dolandırıcılık ile kolay para kazanma derdinde.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Daha sonra bana sahte bir banka dekontu ile 47 bin TL iade göndermiş gibi yaptılar. Ben sahte olduğunu anlamadım. Benden o fazla göndermiş gibi gözüken parayı istediler. Onu da gönderdim.

abi bence bu haberler çok sallama geliyor. 22 yaşında bir genç ve doğduğu günden beri elinde telefon var. bir kere girip bankacılık uygulamasından para gelmiş mi gelmemiş diye bakmamış mı? hadi ilk imei ve gümrük parasını göndermesine akıl tutulması denilebilir çünkü hepimizin başına gelir de bu yukarıda alıntıladığım yer mantıklı geliyor mu? en son hacer ablaya da 23 bin tl kaptırmasına zaten bir şey demiyorum.
Bunu ben de düşündüm. Haberi çok detaylı okumadım ama adamların dekont attığını söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam ve daha sonra da sürekli kurtarmak için daha fazla paraya ihtiyaç olduğunu söylemişler de sürekli daha çok göndermiş. Gerçek olamayacak kadar salak bir durum gibi duruyor. Ama valla benim uzaktan tanıdığım iki kişi de böyle dolandırılmış, nasıl kandılar aklım almıyor. Bir tanesi bundan yanlış hatırlamıyorsam 6-8 sene önce falandı. Bu kişi bir de profesördü ama teknoloji kullanamayan eski kafa biriydi. Pkk mkk diye 1-2 ev parasını dolandırmışlar. Gerçekten inanılmaz. Bu dolandırıcılar da insanların psikolojisini acayip etkiliyor demek ki, bu insanların düşünme yetisi yok oluyor. Arkadaşımın metamask'taki 1000 doları hacklenmiş. Hadi tamam dersin şanssızlık(önlemi alınabiliyor olsa da), ama gidip telefondaki adama 100k atan da oturup ben ne kadar malım diye düşünsün.
hero member
Activity: 1176
Merit: 617
Laf ola beri gele türünden haberler. Eskiden tan diye bir gazete vardı o gazetedeki haberler bie şu anki hürriyetten daha ciddi haberlerdi. Ne bu şimdi bilgimi veriyor salaklığımı özendiriyor. Hiç matıklı bir haber değil.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Daha sonra bana sahte bir banka dekontu ile 47 bin TL iade göndermiş gibi yaptılar. Ben sahte olduğunu anlamadım. Benden o fazla göndermiş gibi gözüken parayı istediler. Onu da gönderdim.

abi bence bu haberler çok sallama geliyor. 22 yaşında bir genç ve doğduğu günden beri elinde telefon var. bir kere girip bankacılık uygulamasından para gelmiş mi gelmemiş diye bakmamış mı? hadi ilk imei ve gümrük parasını göndermesine akıl tutulması denilebilir çünkü hepimizin başına gelir de bu yukarıda alıntıladığım yer mantıklı geliyor mu? en son hacer ablaya da 23 bin tl kaptırmasına zaten bir şey demiyorum.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1480
Şaşırmıyorum, üzülmüyorum ve sadece gülüp geçiyorum Cheesy
Telefon kazandın, televizyon kazandın, Batum'da tatil, 100 bin lira bilmem ne hakkı... Ortamda kazanılacak çok şey ve kazandığına inanacak çok enayi var. Durum böyleyken suçu dolandıranda değil de dolandırılanda aramak daha mantıklı gelebiliyor. İnsanımız hala anlamadı bedava peynirin sadece fare kapanında olabileceğini Cheesy
legendary
Activity: 2044
Merit: 1133
 Grin Cheesy uleyn yaa fıkra gibi...
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
Dolandırılma üzerine dolandırılma yaşanan ülkemizde bir garip dolandırılma hikayesi daha ortaya çıktı. 30 bin liralık muhtemelen Apple telefon çekilişine katılan vatandaş, 2 gün sonra gelen kazandınız mesajına inanarak dolandırıcılar ile kontak kurdu. Dolandırıcıların önce gümrük vergisi sonra imei kayıt paralarını göndermiş daha sonra nedense kredi çekip 77 bin lirasını göndermiş. Telefon gelmeyince hacker ile irtibata geçmiş ona da 23 bin lira göndermiş. En sonunda telefon ve paralar gidince polise gitmek aklına gelmiş.

https://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/30-bin-tllik-telefon-kazanma-umidiyle-100-bin-lira-dolandirildi-42182943

Türkiye’de sıradan bir gün.
Jump to: