Author

Topic: 300 gwei nedir arkadaş. (Read 58 times)

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
March 13, 2023, 08:06:11 AM
altı üstü bir nft satacağım neredeyse satacağım nft'nin 2 katı fee ödemek zorundayım bu saçmalık nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum günlerdir birşeyler alıp satmaya çalışıyorum ancak kar neredeyse yok ama nftyi ucuz alıp pahallı satıyorum Smiley şaka gibi la neredeyse cebimden para çıkacak :O

Olayın diğer tarafından bakarsak 15 gwei üstü fee yakıldığına göre bu hareketler ileride dolaşımdan sağlam eth çıkmasını sağlayacak ve fiyata olumlu etki edecek

Lan yeter 360 oldu hadi eskiden madenciye gidiyordu :d şimdi neye ödüyorsunuz bunu.

Bahşiş ise madenciye gidiyor, base fee yükseldiyse yakılmaya gidiyor. Piyasa normalin dışında ani hareketler sergilediğinde herkesin işlem önceliği istemesi sonucu çok normal durum. Normal şartlarda 1 bardak su için 300 lira ödemezsiniz ancak aciliyet varsa ödemek için yarışırsınız. Herkes aciliyete sahipse ve herkes acele ediyorsa suyun fiyatı da yükselir.

Eğer yüksek fiyattan işlem yapılmak istenmiyorsa ve aciliyet yoksa dilediğiniz gwei'den sıralamaya girip acelesi olanların sıradan çıkmasını beklemek yeterli.

Layer 2'lerin çıkmasının sebebi yada yoğunlaşılan çoğu sorunun temelin altında tek bir sorun yatıyor. Ölçeklenebilirlik. Sırada bekleyenlerin kabul sayısını arttırabilirler fakat bu sefer de veri şişiyor. L2'ler şimdilik fena gitmiyor ama çok daha fazla işlemi çok daha küçük boyuta sığdırmanın daha iyi yollarını bulmak zorundalar.
member
Activity: 1256
Merit: 43
March 13, 2023, 05:16:16 AM
Geçtiğimiz boğa döneminde 1500 gwei verdiğim olmuştu ama şu anki çok saçma.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 11, 2023, 03:44:02 AM
altı üstü bir nft satacağım neredeyse satacağım nft'nin 2 katı fee ödemek zorundayım bu saçmalık nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum günlerdir birşeyler alıp satmaya çalışıyorum ancak kar neredeyse yok ama nftyi ucuz alıp pahallı satıyorum Smiley şaka gibi la neredeyse cebimden para çıkacak :O

Olayın diğer tarafından bakarsak 15 gwei üstü fee yakıldığına göre bu hareketler ileride dolaşımdan sağlam eth çıkmasını sağlayacak ve fiyata olumlu etki edecek

Lan yeter 360 oldu hadi eskiden madenciye gidiyordu :d şimdi neye ödüyorsunuz bunu.
Jump to: