Author

Topic: 38 gün pil ömrü vadeden akıllı telefon (Read 1459 times)

Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Görüldüğü üzere Asus acımasız bir şekilde yalan bir reklam kampanyası ile bu ürünü pazarlamakta.
Herkes kızıyor ama 999 TL ye alınabilecek telefonlar arasında yinede en makul seçim zenfone max Smiley
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
sr. member
Activity: 378
Merit: 250
Kolpa haberler bunlar hiç inanmıyorum kac kere böyle haberlere denk geldik hani göremedim hic birşey? tasarruf modun da eyvallah benim teli kullanmadıgım da 2 gün sarjı gidiyor ama biz bu aletleri kullanıyoruz hali ile kullanırken sarjı önemli tasarruf moduna alıp tursusunu kuracak degilim bu tarz haberleri cok okudum hic birinden icraat cıkmadı buda fos olur bence.
hero member
Activity: 1103
Merit: 500
Asus  telefon kulanıyorum, batarya konusu tam bir rezalet. Söyledikleri gibi 38 gün için telefonun 10 katı büyüklükte ve sırf bataryadan olması lazım. Kandırmayın bu insanları !!! Smiley
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
5000mAh gücündeki pil şarjı 38 gün dayanıyor!
ZenFone Max'ın incecik gövdesinde inanılmaz bir pil yatıyor. Maksimum enerjiyi minimum bir alanda toplayan, lityum-polimerden özel olarak üretilmiş 5000mA gücünde bir pil! Hatta bir güç bankasına dönüşen inanılmaz uzun ömürlü 5000 mAh pili, diğer cihazlarınızı da şarj etmek için güvenli şekilde kullanabiliyorsunuz.
* 3G modunda, veri bağlantısı kapalı, WiFi/BT kapalı, ekran kapalı durumda test edildi. Akım ölçerle ölçüldü ve tipik akü kapasitesiyle hesaplandı.

Her şey kapalıyken, telefonu kullanamayacaksam 38 gün dayanmasının ne anlamı var ki? Böyle test etsek bizim telefonlar da 5-6 gün dayanıyordur ama bize bir yararı yok.
Aynen dediğiniz gibi şuan iyasada  orta üst segment telefonların hepsine yakını bu testi 5-6 gün ile çıkartır ama adamlar 35 gün diyor biz bunu 30 varsayalım. Bizim telefonun da bu testi 6 gün çıkardığını var sayarsak eğer 6 gün varsaydigimiz telefonun şarjı bir gün gidiyor. Diğer telefon da teoride en az 5 gün gitmesi gerek hadi 4 gün olsun bu gerçekten çok iyi bir rakam.
legendary
Activity: 1036
Merit: 1001
Oyle bir pil teknolojisi daha icat edilmedi.
bir cok android telefondaki ultra saving mod zaten ayni seyi yapiyor.
Asus kalitesini cok kaybetti.
full member
Activity: 145
Merit: 100
asus demiş resmen elinizdeki telefonu nokia 3310 'a çevirme tuşuna basınca 38 gün gidiyor şarjı dalga geçer gibi çinde adam 10000mah telefon çıkıyor bunlar 5000 ile övünüyor halen komik
hero member
Activity: 490
bu sarj konusu cok büyük sıkıntı bundan seneler önce bir cok firmanın bu yonde calısmaları olmustu onlar da bu sekil de reklam yaparak işte 3 gün giden 1 ay giden sarj yaptık yakında geliyor diye milleti kandırmıştı umarım bu gercektir ve uzun süre sarj gider zaten dandirikte olsa bir sirketin telefon sarkı oyun ve internette gezsek dahi 1 ay gidiyorsa dünya da satış rekorları kırar bu bir gercek Cheesy
hero member
Activity: 868
Merit: 502
ınternete gırmezsen oyun oynamazsan saatlerce konusmazsan msjlasmazsan 60 gunde bekleme modunda gıder ...hosuma gıttıgı ıcın asus zenfone 6 almıstım sarzı 1 gun anca gıdıyordu Cheesy
hero member
Activity: 1666
Merit: 529
Lbs bu konu ile ilgili batarya testine sokmuş fakat oyunla toplamda 3 saat 27 dakka gitmiş kısacası bence bu tamamen reklam kokan hareketler. Büyük ihtimal hiç oyun oynamaz isen 2-3 gün gider diye düşünsekde yeni nanometre ve güç tüketimi cihazında büyüklüğü bu konuyu bence dezavantaj olarak etkiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_OhsHoiMTI
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
5000mA güzel hoşta, piyasa da zaten bir dünya 2500-2600mA'lik pile sahip telefonlar var. Bu 5000'nin çok etkisi olacağını sanmıyorum.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Bi telefon yaptım kapalı durumda 1 yıl pili gidiyor. Hodri meydan....
Adam herseyi kapamıs 38 gun calısıyor diyor.... Dolandırıcılık
legendary
Activity: 809
Merit: 1000
Onu bunu bilmem iyi güldüm reklam çalışması harikulade mizah katılan reklamlar hep bir adım önde olur reklam sektörü yavaş yavaş bu alanda kendini göstermeli.

Asus un apple la dalaştığı bombook reklamı daha iyiydi bunuda begendim yaratıcı fikirler mizah iyidir
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Onu bunu bilmem iyi güldüm reklam çalışması harikulade mizah katılan reklamlar hep bir adım önde olur reklam sektörü yavaş yavaş bu alanda kendini göstermeli.
legendary
Activity: 809
Merit: 1000
5000mA pil az değil ama telefonun işlemcisi ekranı doğru orantılı arttığından güç tüketimide artıyor  yeni pil teknolojilerine ihtiyaç var işlemci üretiminde tek haneli nanometreler de bizi kurtarmayacak
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
ZenFone Max'ın incecik gövdesinde inanılmaz bir pil yatıyor. Maksimum enerjiyi minimum bir alanda toplayan, lityum-polimerden özel olarak üretilmiş 5000mA gücünde bir pil! Hatta bir güç bankasına dönüşen inanılmaz uzun ömürlü 5000 mAh pili, diğer cihazlarınızı da şarj etmek için güvenli şekilde kullanabiliyorsunuz.
* 3G modunda, veri bağlantısı kapalı, WiFi/BT kapalı, ekran kapalı durumda test edildi. Akım ölçerle ölçüldü ve tipik akü kapasitesiyle hesaplandı.

Her şey kapalıyken, telefonu kullanamayacaksam 38 gün dayanmasının ne anlamı var ki? Böyle test etsek bizim telefonlar da 5-6 gün dayanıyordur ama bize bir yararı yok.

Eskiden nokia lar vardı. Tipik takoz. Dediğiniz gibi hiçbir şeyi  açık bırakmayacaksak ne anlamı var ki.. 38 günün 3 gününe razıyım halbuki...
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014

legendary
Activity: 3150
Merit: 1516
İnanmıyorum bu haberlere, önce sundukları Zenfoneların öğlene kadar pilinin bitmesini önlesinler. Daha yarım gün dayanamayan pillerden nasıl bir teknolojik devrim olmuş ki anında 38 gün pil ömrüne geçilmiş? Ayrıca "hızlı rap" diye bir müzik tarzı yok. Smiley

şöyle bir google dan baktımd hakikaten iddia bu yönde Smiley
https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-Max-ZC550KL/
https://www.youtube.com/watch?v=KiJg64iNeYA

eğer 999 TL ye bunu yapıyorsa ben alırım 1 tane
hero member
Activity: 739
İnanmıyorum bu haberlere, önce sundukları Zenfoneların öğlene kadar pilinin bitmesini önlesinler. Daha yarım gün dayanamayan pillerden nasıl bir teknolojik devrim olmuş ki anında 38 gün pil ömrüne geçilmiş? Ayrıca "hızlı rap" diye bir müzik tarzı yok. Smiley
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
38 gün pil ömrü vadeden Asus Zenfone Max, telefonumuzun pili bitmeye yakın derdimizi karşımızdakine hızlıca anlatmaya çalıştığımız anları tiye alıyor.
Hızlı rap tarzında müzik yapan Mac Lethal, Asus’un38 gün pil ömrü vadeden akıllı telefonu Zenfone Max’in tanıtımı için Hollandalı reklam ajansı SuperHeroes ile bir araya geldi ve gizli kamerayla çekilen bir dizi reklam filmi hazırladı.
Rotterdam’daki bir süpermarket, çekimin yapılacağı ilk yer olarak belirlendi.

https://www.youtube.com/watch?v=jgnUqYSxflg
https://www.youtube.com/watch?v=zo7fow6GyZc
https://www.youtube.com/watch?v=iMSxQ4DEsCo

Jump to: