Author

Topic: 44 Bitcoin karşılığında vatandaşlık veren ülke (Read 388 times)

hero member
Activity: 896
Merit: 519
Vanuatu Avustralya’nın komşu adalarından… Şu sıralarda başlattığı ilginç uygulamayla gündemde… Vanuatu hükümetinin aldığı kararla 44 Bitcoin karşılığında artık Vanuatu vatandaşı olunabiliyor. Hatta Vanuatu’da yaşayanlar aralarında İngiltere, Rusya ve AB üyelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Peki bitcoin nedir, 1 Bitcoin kaç Türk Lirası ediyor ve Bitcoin'in değeri ne kadar?

Vay vay 44 bitcoin hiç az değil hele ki bizim gibiler için ama aklıma gelen bir soru neden 44 bitcoin parasal karşılığı var mı para verip vatandaşlığa geçebiliyoruz herhalde yoksa 44 rakamının başka bir manası mı varmış.
full member
Activity: 424
Merit: 103
Konu zaten açık kaç gündür üst sıralarda tartışıyoruz post kasacam diye konuları bile okumadan cvp yazanlar konu açanlar bıkkınlık vermeye bağladı..
sr. member
Activity: 473
Merit: 250
"Proof-of-Asset Protocol"
Konu daha önce açılmış da olsa, gözden kaçıranlar olmuş olabilir Cheesy Seviyorum böyle haberleri, bitcoinleri toparlayıp kaçıp gitsek mi ne dersiniz? Smiley
sr. member
Activity: 364
Merit: 258
Joy Token - Smarter Games for Smarter Players
member
Activity: 82
Merit: 13
Bu konu geçen hafta açılmamışmıydı? Yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
newbie
Activity: 59
Merit: 0
44 bitcoin ciddi para yapar
Zaten ticari yatirimla o paralara bircok ulkeden vize alinabilir
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Vanuatu Avustralya’nın komşu adalarından… Şu sıralarda başlattığı ilginç uygulamayla gündemde… Vanuatu hükümetinin aldığı kararla 44 Bitcoin karşılığında artık Vanuatu vatandaşı olunabiliyor. Hatta Vanuatu’da yaşayanlar aralarında İngiltere, Rusya ve AB üyelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor

..

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/bu-ulkeye-vatandaslik-sadece-44-bitcoin-40607245
Jump to: