Author

Topic: 6 Şubat Depreminin Yıl Dönümü (Read 216 times)

sr. member
Activity: 504
Merit: 324
February 11, 2024, 05:17:38 PM
Depremin üzerinden 1 yıl geçti ve yüz binlerce insan evsiz kaldı. Bunun üstüne yapılan ve kura ile dağıtılan deprem konutlarından biri eski akp milletvekili Şamil Tayyar'a çıkmış. Kaynak
3 dönem milletvekilliği yapan Tayyar'ın eminim bu konuta çok ihtiyacı vardı. Ona çıkmasına çok sevindim. Böyle ihtiyaç sahiplerine yardım eden hükümet oldukça sırtımız yere gelmez ekonomide ilk 10'a da gireriz uzaya astronot da göndeririz doları da düşürürüz enflasyonu da tek haneye indiririz.

Bu ismin gidip bu kuraya katılması bile abes. Altı ne kadar doludur kim bilir. Belirli geliri olan insanları kuraya dahil etmemek lazım. Adamın bankasında 50-60 milyon lira var, gidip kuraya giriyor. Ne kadar saçma ve yanlış bir durum bir de Allah’ın işi işte ona kuradan çıkıyor yani. Çok garip durumlar dönüyor, hakkı olan hakkını alamadıktan sonra o kuralara güven kalmamıştır.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 11, 2024, 03:12:02 PM
Gerçekten deprem zedeler için yapılan kura çekilişinde nasıl da yardıma muhtaç olanlar bulunup bunları öne çıkartıyorlar. Birizi vekil diğeri eski vekil. Bak bunların ev ihtiyacı var şak kuradan çıkıyorlar. Şu şans denen şey ne garip. Yürü ya kulum. Koş ya kulum. Sen yorulma ya kulum sen ne istersen ben onu sana gönderirim durumu ortaya çıktı. Garip günlerden geçiyoruz. Hak yok hukuk yok adale hiç kalmaıştır.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 10, 2024, 05:20:29 PM
Depremin üzerinden 1 yıl geçti ve yüz binlerce insan evsiz kaldı. Bunun üstüne yapılan ve kura ile dağıtılan deprem konutlarından biri eski akp milletvekili Şamil Tayyar'a çıkmış. Kaynak
3 dönem milletvekilliği yapan Tayyar'ın eminim bu konuta çok ihtiyacı vardı. Ona çıkmasına çok sevindim. Böyle ihtiyaç sahiplerine yardım eden hükümet oldukça sırtımız yere gelmez ekonomide ilk 10'a da gireriz uzaya astronot da göndeririz doları da düşürürüz enflasyonu da tek haneye indiririz.

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
February 08, 2024, 07:20:23 PM
...
Şimdi bu halkın hangi ferasetine güvenip sandığa götüreceksin. Adamların aklı başında değil. 
...

tipik bir tek parti faşisti söylemi. sen kimsin ki bu halka tepeden buyuracaksın terbiyesiz herif!

https://twitter.com/komunisnt/status/1754859308871791097

konu içinde o kadar iğrenç mesajlar var ki okuduğunuzda bu videonun kurgu ya da montaj olmadığına bir kez daha şahitlik ediyorsunuz. kendi halkına tepeden bakan ve kendi halkına düşman bu topluluğun söyledikleri bir vatandaş olarak benim midemi bulandırıyor.

deprem gibi bir felaket söz konusu olduğunda insan ister istemez üzüntü ve taziye mesajı görmek istiyor ama bunlar daha depremin ilk dakikalarından beri depremde hayatını kaybeden insanların üzerinde tepinmeye başladılar ne yazık ki...

ha, çok siyaset istiyorsanız, siyaset budur:

aklı başında her insan sekiz çivi ile 46 bin konut arasında bir seçim yapmak zorunda kaldığında 46 bin konutu seçer.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
February 08, 2024, 04:16:55 PM
Büyük sorunların gün yüzüne çıktığı bir deprem oldu.Çok büyük bir afet.Yalnızca Türkiye değil, dünyada en büyük depremler gibiydi ardı ardına yaşanan 2 deprem.Bu depremler ile birlikte 7’nin üstünde değil, 9 üstünde şiddetleri yaşamış olduk resmî olarak.Kaybettiğimiz binlerce canımız vardı.Allah hepsinin mekanını cennet eylesin.
hero member
February 08, 2024, 03:55:01 PM
Yahu ülkenin üst kademesi sanırım pot kırma yarışına girmiş, son olarak özhaseki millet bize eski evlerimizin yerine villa verdiğiniz diye teşekkür ediyor minvalinde bir açıklama yapmış. Lan vicdanınızı makam odanızdan çıkarken kasaya mı koyuyorsunuz kardeşim siz, bu nasıl bir kibir, nasıl bir güç zehirlenmesidir, bir insan evladı, ki çoğumuzdan dindar oldukları malum (veya öyle gösteriyorlar) nasıl böyle bir açıklama yapar, vallahi çıldırmamak elde değil artık bu ülkede.

Yok ya ne pot kırma yarışı adamlar iyice gemi azıya aldılar ne yapsak ne etsek ne muhalefetten ne de halktan bir ses yok yaptığımız yanımıza kar kalıyor diyip yapıyorlar. Şimdi bu halkın hangi ferasetine güvenip sandığa götüreceksin. Adamların aklı başında değil.  Seçilecek olanların da bol kepçe saçmalamaları doğal olarak normal. Ne söylersen ne yaparsan yap zaten senin diyorlar.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 08, 2024, 02:35:47 AM
Her şey çok çabuk unutuluyor günümüz Türkiye'de bir sene geçmiş aradan ne kadar gündemimizde kaldı bu yaşanılan büyük deprem felaketi. İnsanlar oradaki yaralarını saramadan insanlar çıkıp bana oy verin benden başkası bunu yapamaz yarışına girmişler. Her neyse 6 Şubat depreminde  hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve geride kalan insanlarımıza da Allahtan sabır diliyorum çok zor.

Hocam yukarıdakilerin durumu hepimizin malumu, ama halkın bir bölümünde hala akıllandıklarını gösterecek işaretleri göremiyoruz. Yahu dünyası başına yıkılmış, ağır hasarlı evinin raporunu hafif hasara çevirmeye çalışanlar olduğunu duyuyoruz depremden etkilenen illerde. Mali olarak yeni bir ev alma şansın yok diyelim, yönetimler de verdikleri taahhüdün henüz 8 de birini ancak yapabilmiş o da kabul, eme en ufak bir artçıda başına yıkılacak binayı kurtarmaya neden çalışır insan. Deprem öncesi kolon kestirenler, eksik ve kalitesiz malzeme kullananlar, aç gözlülükleri yüzünden kendilerine göz yumanlarla birlikte zaten vebal altında, ama deprem sonrası yapılması gerekenleri yapmayanlar daha büyük vebale giriyorlar.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1137
February 07, 2024, 04:46:14 PM
Hayat geçip gidiyor, deprem sabahı yatak hoplayınca kalktım noluyy diye twitera baktım hatta buraya da yazdım ama pek idrak edememiştim ne ölçüde büyük olduğunu. ardından öglen bir daha! sanki yarım kalmış bir işi tamamlar gibi ve her zaman olduğu gibi ansızın...çok üzücü gerçekten binlerce insanımız hayatını kaybetti, ne desek boş

hayat böyle işte bi yandan akıp gidiyor bi yandan zihnimizde donuk kareler bırakıyor. bazen düşünüyorum 20 yıl önce neyidik şimdi ne olduk, 40 yıl öncesinden anılar bile zihnimde hala duruyor. bugün geçmişimize bakıp nasıl hissediyorsak gelecekte de bugünümüze bakıp farklı duygular yaşıyacağız.
legendary
Activity: 966
Merit: 1047
#SWGT CERTIK Audited
February 07, 2024, 04:31:50 PM
Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet yakınlarına tekrar tekrar başsağlığı diliyorum. Umarım böyle bir felaketi kimse tekrar yaşamaz. Molozların arasında ölmüş kızının elini tutan baba, annesi ile beraber soğuktan donan kundaklık bebek gerçekten çok fazla acı. Bu felakette imzası, payı olan olan herkes umarım bir şekilde cezasını bulur.
sr. member
February 07, 2024, 10:50:20 AM
Yahu ülkenin üst kademesi sanırım pot kırma yarışına girmiş, son olarak özhaseki millet bize eski evlerimizin yerine villa verdiğiniz diye teşekkür ediyor minvalinde bir açıklama yapmış. Lan vicdanınızı makam odanızdan çıkarken kasaya mı koyuyorsunuz kardeşim siz, bu nasıl bir kibir, nasıl bir güç zehirlenmesidir, bir insan evladı, ki çoğumuzdan dindar oldukları malum (veya öyle gösteriyorlar) nasıl böyle bir açıklama yapar, vallahi çıldırmamak elde değil artık bu ülkede.

Murat Kurum da pot kırdı. 130 bin vatandaşımız vefat etti diye. ( Kesin fırça yemiştir) çünkü devlet sürekli 53 bin kişi diye ısrar ediyor. Bence gerçek 200-300 bin arası. Şehirler yerle bir olmuş hala enkaz kalkıyor. Belki de hala ceset çıkıyordur.
Şurası bir gerçek ki ucu sana vana dokunmaz ise anlamak kolay değil.
hocam bankalarca 100k üzerinde kredi kartının kullanılmadığı, GSM şirketlerince de yine benzer sayıda aboneliğin aktif olmadığı ile ilgili bilgiler dolaşıyordu sosyal medyada. Ne kadar doğrudur yalandır bilemem ama bence resmi rakam kesinlikle doğru değil. 99 da da doğru rakam açıklanmadı bence. Yani bu su bu iktidar meselesi değil, ama alt metinde ulusal üzüntüyü azaltmak mi var yoksa kendi kusurlarını az gösterme çabası mi, bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
February 07, 2024, 07:13:38 AM
Herifler yalan söylemeye o denli alışmış ki doğruyu söyleyince sanki kovacaklar yarın 100.000 lirayı şuraya harcadık deseler ne olacak yada 123 milyar doları ateşe attık keyfine yakık desen istan eden bu ülkede olmaz.

Hala ne kadar kayıp var bilen yok.

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
February 07, 2024, 07:12:07 AM

Murat Kurum da pot kırdı. 130 bin vatandaşımız vefat etti diye. ( Kesin fırça yemiştir) çünkü devlet sürekli 53 bin kişi diye ısrar ediyor. Bence gerçek 200-300 bin arası. Şehirler yerle bir olmuş hala enkaz kalkıyor. Belki de hala ceset çıkıyordur.
Şurası bir gerçek ki ucu sana vana dokunmaz ise anlamak kolay değil.
sr. member
February 07, 2024, 04:03:13 AM
legendary
February 06, 2024, 04:06:34 PM
bu unutulmaz hocam bu unutulmaz ölüm aileyi yakan bir alevdir kolay kolay sönmez. Hele birde sorumluluk almayıp üstüne adamım diye gezenler olunca. Umarım birinin gözü dönmezde bu insanlardan birini öldürmez en azından benim başıma böyle birşey gelse ve yasalar gerekeni yapmazsa bir zaman sonra ben gerekeni yaparım. Bu konuda çok netimdir.

İşin kötüsü sebep olanlar adamım diye geziyorlar utanması olmayan onursuz gurur yoksunu mahlukatlar. Birde aday oluyorlar aman allahım.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
February 06, 2024, 02:48:01 PM
Her şey çok çabuk unutuluyor günümüz Türkiye'de bir sene geçmiş aradan ne kadar gündemimizde kaldı bu yaşanılan büyük deprem felaketi. İnsanlar oradaki yaralarını saramadan insanlar çıkıp bana oy verin benden başkası bunu yapamaz yarışına girmişler. Her neyse 6 Şubat depreminde  hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve geride kalan insanlarımıza da Allahtan sabır diliyorum çok zor.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
February 06, 2024, 01:34:25 PM
sorarım size dostlar depremin üzerinden 1 yıl daha geçtiği zaman aramızdan kaç kişi 6 şubat depremini hatırlayacak? o bölgede yaşayamayan ya da yakınları bulunmayan kimse hatırlamayacak. kendimizi kandırmayalım. imar barışının altında imzası olan kişi bugün istanbul belediyesinin başkan adayı. düşünün, beklenen istanbul depremi olursa sadece istanbul değil tüm ülke için felaket olacak.
hatay da yine aynı kişi, lütfü savaş, belediye başkan adayı olmuş. depremde yıkılan binanın müteahhidi için "suçu yok." benzeri açıklamalar yaptığını ne çabuk unutuldu? ya da yıllardır o bölgede başkanlık yaparken hiç mi sorumluluğu yoktu. yemin ederim şaka gibi bir ülkede yaşıyoruz.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
February 06, 2024, 12:08:56 PM
Geçenlerde bir haberde yıkılan binalardan birinin müteahhiti ceza almadı diye görmüştüm. Depremin üzerinden 1 yıl geçti ama ihmali olanlar ceza aldı mı? Varsa lütfen atın da öğreneyim. İhmali olan işçinin bile belli bir oranda ceza alması gerekirken asıl sorumlular müteahhitler, teknik sorumlular ve devlet birimlerinin cezadan delirmesi gerekirdi. Gün yüzü görmeyecek şekilde cezalandırılmaları gerekiyor. Bu ülkede en çok adalet duygusunun olmamasına deliriyorum. İhmali kanıtlı olanların çok çok ağır şekilde cezalandırılmaları gerekiyor ki şimdi inşaat yapanların bir işi yapmadan önce 40 kez düşünmesi gerekir. Yoksa hiçbir şey düzelmez.
hero member
Activity: 1316
February 06, 2024, 09:51:59 AM
Öncelikle depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve geride kalanlara sabır diliyorum. Yerel seçimlerde Hatay’da yaşayan insanların ortak aday çıkarması ve seçimi kazanmaları öncelikleri olmalı. Mevcut belediye başkanının tekrar aday gösterilmesi ve yapılan son açıklamalar Hatay’da yaşayan insanları derinden üzen ve yaralayan olaylar. Hatay’ın bir an önce eski günlerine kavuşması ve insanların mutlu günlerine dönmesini diliyorum. 6 Şubat Depreminin yıldönümünde İstanbul için de bir an önce gerekli önlemlerin alınması şarttır. Böyle acıları bir daha yaşamamamız dileğiyle.
full member
Activity: 154
Merit: 115
February 06, 2024, 09:23:51 AM
Bize oy vermeyenleri kaderlerine terk ettik  Huh
Böyle bir ifade den sonra halk hala oy verecek mi gerçekten.
Aradan bir sene geçmiş mevcut hükümet sözlerinde durabildi mi biz olmazsak ne olur gibisinden konuşuyorlar. Baştan aşağı ucube bir sistemde, simülasyonda yaşıyoruz.
legendary
February 06, 2024, 08:50:26 AM
Adamlar açık açığa bize oy verilmezse yardım yok dediler. Depremin en büyü bu siyasal islam bildikleri inandıkları tek konu para para para insanlık falan hikaye senin neye inandığın vs en önemi var can var orada ne insanlar hala bulunamamış işin kötüsü hala kimse tam olarak rakamı bile bilmiyor. Kaç kişi vefat etti arkadaş önüne gelen rakam söylüyor bu rakamların hangisi doğru bu depremle ilgili konular araştırılsın diye önergeler akp tarafından reddediliyor saçmalık değilmi?
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
February 06, 2024, 08:30:17 AM
Bu ucube tek adam sisteminde istediğim yere yatırımları yaparım istemediğim (oy vermeyen) yerlere yapmam diyen zihniyet başta olduğu sürece bir adım öteye gitmez bu ülke. Bu sözlere gerçekten şaşıran oldu mu? Bence olmamıştır çünkü zihniyet 20 yıldır aynı şekilde ülkeyi yönetiyor daha doğrusu yönetemiyor o yüzden ülke bu hale geldi. Depremde bu halk ne kadar yalnız olduğunu gördü ona rağmen gidip bunlara oy veren büyük bir kitle vardı demek ki çoğunluk bu şekilde yönetilmeyi hak ediyor. Neden sürekli geriye gittiğimizin özeti budur.
sr. member
February 06, 2024, 08:25:46 AM
Bizdeki siyasetçi profili çok kötü. Adamlar sadece kendi koltukları için siyaset yapıyorlar. Ölen yiten pek umurlarında olmuyor. 1999 depreminden sonra olanlarla 2023 6 şubatta sonrasında olanlar arasında pek bi fark yok. Halk bişeyler yapmak için çırpındı gerisi mış gibi yaptı. Verile sözler yine tutulmadı. Geçmişte olduğu gibi yine toplanan yardımların nereye gittigi belli değil. Bu gün itibari ile de kaybolan yada kayıp durumunda olan vatandaşlarımız artık ölü olaak. Çok yazık.
Abi bence doğru ama eksik tespitin, asıl önemli olan, seçmen kitlesinin kalibresi ve bu noktada bence gerçek kusur. Öğrenilmiş çaresizlik yaşayan kitle var, adam imamoğlunun kurduğu şehir lokantalarında 40 liraya yemek yemek için sıraya girmiş, oyunu nereye vereceksin diyorlar, Murat Kurum diyor. Ve hep aynı tipler maalesef. Öte yandan açlıkla yoklukla bilenmiş bir kitle de var, bu kitle mevcut aç durumunu da kaybetmek ile korkutulmuş, birkaç gün önce hatayda devletin en üstünden yapılan açıklama normal vicdan sahibi herkesi kahrından öldürür ama biz o seviyeyi çoktan geçtik sanırım.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
February 06, 2024, 07:55:56 AM
6 Şubat 2023 tarihinde arka arkaya çok kötü sonuçları olan iki büyük deprem yaşadık.  Cry  Bu deprem sonrası binlerce vatandaşımızı kaybettik. Öylesine büyük bir yıkım gerçekleşti ki hatta sağlam olduğu iddia edilen yeni yapıların bile çöktüğüne şahit olduk. Depremin hemen sonrasında yaşananlar ise tam bir skandaldı. Hala siyasi amaçlar uğruna bazı kişiler kendi kurtarma ekiplerini, araçlarını gönderebilmek için birbirleriyle mücadele veriyorlardı.

Bu acı depremin üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzedeler için 1 yıl içerisinde 319 bin konut olmak üzere toplamda 650 bin konutun inşa edilip teslim edileceğinin sözünü verdi.

Peki bu 1 yıl içerisinde bu sözün ne kadarı gerçekleştirilebildi? Sadece 46 bin konut hazır hale getirilebildi. Çünkü bu söz düşünülmeden verilmişti ve TOKİ de 1 yıl içerisinde bu kadar fazla konutun inşa edilmesinin imkansız olduğunu söyledi.

Detaylı bilgi: https://www.bbc.com/turkce/articles/cd19jw0dxy6o

Şimdi ise önümüzde gerçekleşmesi beklenen bir Marmara depremi var. Daha biz bu yaşanan büyük yıkımdan ve can kayıplarından ders almamış gibi görünürken yeni bir büyük deprem yaşanırsa nasıl durumu idare edeceğiz? Özellikle İstanbul şu an Türkiye'nin kalbi ve burada gerçekleşecek ciddi bir yıkım ülkeyi derinden etkiler.
hero member
February 06, 2024, 01:51:21 AM
Bizdeki siyasetçi profili çok kötü. Adamlar sadece kendi koltukları için siyaset yapıyorlar. Ölen yiten pek umurlarında olmuyor. 1999 depreminden sonra olanlarla 2023 6 şubatta sonrasında olanlar arasında pek bi fark yok. Halk bişeyler yapmak için çırpındı gerisi mış gibi yaptı. Verile sözler yine tutulmadı. Geçmişte olduğu gibi yine toplanan yardımların nereye gittigi belli değil. Bu gün itibari ile de kaybolan yada kayıp durumunda olan vatandaşlarımız artık ölü olaak. Çok yazık.
sr. member
February 06, 2024, 01:43:23 AM
Depremin hemen ardından seçim maratonu vardı, birinci yılında da yine başka bir seçim maratonu var, Hatay için birkaç gün önce neler söylendi bizzat birinci ağızdan tüm dünya gördü, öte yandan mevcut başarısız başkanın da yeniden aday olması durumuna da tepkiler az değil. İnsanlar çare ile çaresizlik arasında sıkıştırılmış durumda, ki çare diye yöneldiklerinin de kısa vadede herhangi bir sorunu çözme şansı yok bence mevcut ekonomik koşullarda.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
February 05, 2024, 06:26:25 PM
Depremin üzerinden tam olarak 1 sene geçti depremden etkilenen kamuoyu her ne kadar bu felaketi çabuk unutsa da depremden etkilenen insanlar hala acı çekmeye devam ediyor.Şehirlerin merkezleri hala depremin izlerini taşıyor uzun yıllar da taşımaya devam edecek maalesef.

Artık benim hiçbir yardım kuruluşuna güvenim kalmadı ama lütfen orada yakını olan doğrudan yardım ulaştırabilecek olan kişiler durumları da müsaitse yardımlarını esirgemesin bu soğuk havada çadırda kalmanın ne kadar zor olduğunu yaşamadığım için sadece tahmin edebiliyorum...
Jump to: