Author

Topic: 700 lira civarı parayı koinlerden biriyle 30.000 yapmak? (Read 375 times)

member
Activity: 280
Merit: 71
Yapılabilir mi evet. Ama burdaki çoğu insan uzun süredir bu piyasanın içinde. Şansı yaver giden azınlık paralarını katlayabildi ya da erken dönemde bu piyasaya girenler. Sorsanız forumda bile kaç kişi parasını 42 katına katlayabildi? Bunun olması için kesinlikle şans gerekir diye düşünüyorum. Hem girdiğiniz coinden zarar etme ihtimaliniz de yüksek.

Hadi diyelim futures veya marjin işlerine girdiniz. Bu da bir nevi kumar. Hem teknik analiz hem de stopla ilerlemenizde bile risk yüksek.

Yapabilirsiniz ama acemi adamı bu piyasada her türlü yerler. Çok dikkatli olun ve devamlı araştırın derim.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Arkadaşlar şaka maka derken arkadaşımız o tarihte btc almış olsaydı şuan elinde 3400 tl gibi bir rakam olmuştu ve 700 lira karşılığı o dönem için 10 0 usd yapıyord ve btc 6600 usd seviyesindeydi. 3400 tl yi'de doge coin gibi bir coine bağlayıp 10x veya 5x olmasını bekleyebilirdi. Rahatlıklada 30.000 yapardı.
full member
Activity: 546
Merit: 100
700tl gibi bir fiyat küçümsenecek bir miktar değil tabi ki de fakat bunun 30bin gibi seviyelere gelmesi yani yaklaşık bu parayı 40 küsüre katlamak oldukça zor ve zahmetli en önemlisi çok zaman alıcı olacaktır. zaman alıcı kısmı belki şansınıza göre değişebilir ama kolay olduğunu kimse söyleyemez heralde.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
x43 oldukça zor öyle bir kazanç olsa herkes burada olur kimse altınla dövizle işi olmazdı. Hep kazanmayı düşünüyoruz ama kaybetmek aklımızdan geçmiyor. Doğru zamanda al-sat yapılırsa kazançlı çıkılabilir. Bir şeyi değer kazanmadan önce almak lazım fiyatı çıkınca değil...
full member
Activity: 686
Merit: 104
her yeni başlayanın hayalidir az bi miktarı kısa zamanda çok uçuk seviyelere getirmek ama maalesef hiç kolay değildir hatta belki de imkansız ama belli olmaz bi bilgi birikimi ve biraz da şans olduktan sonra yürür gidersin.
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
Neden olmasın kolay değil ama olabilir. %99 ihtimal olmaz. %1 ihtimalle yapabilirsiniz. Hayatta hiç bir şey imkansız değildir.
member
Activity: 138
Merit: 19
Dediğim çok uçuk biliyorum ama bu söylediğim 30.000 para kesinlikle keyfi değil lazım olduğu için soruyorum gerçekten böyle bir şey mümkün mü? Yani 700 tl civarı parayla 1 sene bekleyerek 30.000e ulaştırabilir miyiz?Eğer olmaz diye düşünüyorsanız başka öneriniz var mı napabilirim? Benim aklıma defalarca kumar geldi fakat kumarda hep kasa kazanıyor yani genelde o yüzden bulaşmıyorum. Aslında 2 ay sonra gambling sitelerinde rahatça takılabilecek yaşa erişiyorum ama yinede ata binmeye çalışırken eşşekten olmaktan korkuyorum.  Grin

Süreyi kesin olarak belirlerseniz işiniz zor ama genel bir zaman aralığında olabilir mesela  1-3 yıl vade ile mümkün tabi burada ki önemli nokta yatırım yapacağınız coinleri iyi bilmeniz lazım. Dikkat etmeniz gereken bir kaç püf nokta da şunlar:

İlk olarak piyasaya girmesinden itibaren bir seneden fazla olmamış ve şu zamana kadar kayda değer bir yükseliş yakalayamamış coinleri tespit etmek.

İkinci adım bu projeler içinden Twitter da ve Telegram da en aktif olan projeleri tespit etmek.

Üçüncü adım bu projeler içerisinden likiti'desi yüksek olan borsalarda listelenmiş olup olmamasına bakmak.

Son olarak
da projenin genel durumuna bakmak yani sitesi nasıl, neyi başarabileceklerini iddaa ediyorlar, mainnete geçmişler mi gibi sorular.

Eğer bir proje bu yukarda yazdıklarıma uyuyorsa kısa süre içersinde kazandırma ihtimali yüksektir. Unutmadan son olarak da private sale ve public sale fiyatları ile şuan ki fiyat arasında çok yüksek fark varmı ona da bak mesela 10 katından fazlaysa risk katsayısı yükselir.

Bunların hepsi birer ihtimal olabilir de olmayadabilir benim size söylebileceklerim bu şekilde

iyi günler
member
Activity: 278
Merit: 53
xlm yerine btc de almış olsaydı sanırım benzer bir performans sergileyecekti diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Başlığı görünce merak ettim ve Coinmarketcap üzerinden bugünün fiyatları ve 16 Nisan 2020 fiyatlarını inceledim. Hemen hemen her kripto para kazandırmış ama İlk 100'den bahsediyorum en fazla 500 TRY gibi rakamla "XLM" olmuş. O gün 700 TRY ile XLM almış olsaydı bugün 1200 TRY olacaktı.

02.06.2020 - https://coinmarketcap.com/
16.04.2020 - https://coinmarketcap.com/tr/historical/20200416/
member
Activity: 278
Merit: 53
son duru nedir istediğiniz rakamlara ulaştınız mı?
jr. member
Activity: 42
Merit: 5
Kumar sitelerini tavsiye etmem. İmzasını taşıyor olmam da ayrı bir ironi ama doğruyu da söylemek lazım elbette Wink Tanımasam bile yereldeki kimsenin kaybetmesini istemem.
İlk başlarda kazandırarak gaza getirirler, sonra da ufak ufak cebi boşaltırlar. Kaliteli siteler de var elbette; onlar belki daha geç boşaltırlar cebi...

700 lirayi 30.000 liraya yükseltmek demek 42x kazanç demek oluyor. 100x kazanç getiren coin/tokenleri de gördü gözlerimiz geçmişte. Fakat tek bir coine basıp da bunu yapabilen var mıdır bilemiyorum. İmkansız değil! Sadece sepeti çeşitlendirerek ve riski bölüştürerek ilerlemek lazım. Kısa zamanda kar beklentisi de insanın psikolojisini bozar. O yüzden rahat takılmak lazım bu piyasada.
çok teşekkürler  Smiley
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Kumar sitelerini tavsiye etmem. İmzasını taşıyor olmam da ayrı bir ironi ama doğruyu da söylemek lazım elbette Wink Tanımasam bile yereldeki kimsenin kaybetmesini istemem.
İlk başlarda kazandırarak gaza getirirler, sonra da ufak ufak cebi boşaltırlar. Kaliteli siteler de var elbette; onlar belki daha geç boşaltırlar cebi...

700 lirayi 30.000 liraya yükseltmek demek 42x kazanç demek oluyor. 100x kazanç getiren coin/tokenleri de gördü gözlerimiz geçmişte. Fakat tek bir coine basıp da bunu yapabilen var mıdır bilemiyorum. İmkansız değil! Sadece sepeti çeşitlendirerek ve riski bölüştürerek ilerlemek lazım. Kısa zamanda kar beklentisi de insanın psikolojisini bozar. O yüzden rahat takılmak lazım bu piyasada.
jr. member
Çok teşekkürler cevaplar için.  Smiley hepinizinkini okudum.
member
Activity: 714
Merit: 82
kumar sakın oynama. her zaman oynatan kazanır.

---

30x şansın varsa yaparsın. unibright vardı mesela 20x çakmıştı. dipten girip tepeden satabilen için Smiley
mutlaka yine bu tarz coinler çıkıp hareket yapacaktır.

30x kazanmak için risk alman gerekir. bunun için ilk 400'den gerideki coinlere bakman lazım hatta 600.sıradan başlasan daha iyi.
seçeceğin coin ilk 100'e girerse 20x civarı yapmış olur.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Borç parayla işlem yada yüksek beklentiler adamın belini kırar hocam. Her türlü kaybedersiniz, işlem açarken de kapatırken de eliniz titrer Smiley Diyelim ki 700 liraya bir şey aldınız ve talih yüzünüze güldü 1 gün sonra 20k oldu para, sa-ta-maz-sınız. Sonra oturup tekrar 700 liraya düşüşünü izlersiniz.

1- Eliniz rahat olacak kafanızda net bir rakam yada arkanızda borç olmayacak.
2- Sizi titretmeyecek bir miktar olacak.
3- Gerçekten uzun süreli deneyiminize dayanan ve sapmayacağınız bir planınız olacak.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
malesef yapılamaz.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
700 30.000 tl yapılır ancak bu süreç ne kadar sürer veya hangi projeler bu parayı kazandırabilir kimse bunun cevabını veremez zaten cevabı verebilecek olan kişi çoktan gereken voleyi vurup buralardan uzaklaşmıştır fakat bunu 2017 tarihide ki ath dönemi içerisinde konuşuyor olsaydık dediğiniz rakamı o dönemden önce aldığınız herhangi bir coinde rahatlıkla yakalayabilirdiniz.

Bir dönem icolar da borsaya girdiği gibi 10-20x ler havada uçuşuyordu ancak ico devride kapandı gibi birşey.

ben kendi yaptığımı söyleyeyim. cmc de ilk 100 coin içerisindekiler bir şekilde uzun süreçte  kazandıracağını düşündüğüm için az çok biriktiriyorum.

ancak son dönemde istediğiniz rakamları görmeyi bırak 1x yapabiliyorsanız çok şanslısınız demek. Cheesy

jr. member
Dediğim çok uçuk biliyorum ama bu söylediğim 30.000 para kesinlikle keyfi değil lazım olduğu için soruyorum gerçekten böyle bir şey mümkün mü? Yani 700 tl civarı parayla 1 sene bekleyerek 30.000e ulaştırabilir miyiz?Eğer olmaz diye düşünüyorsanız başka öneriniz var mı napabilirim? Benim aklıma defalarca kumar geldi fakat kumarda hep kasa kazanıyor yani genelde o yüzden bulaşmıyorum. Aslında 2 ay sonra gambling sitelerinde rahatça takılabilecek yaşa erişiyorum ama yinede ata binmeye çalışırken eşşekten olmaktan korkuyorum.  Grin
Jump to: