Author

Topic: 7000 üstü Telegram Kanalları, Grupları, Botları... (Read 143 times)

sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
Merhabalar;

Malum uzun zamandır Dünya ve Türkiyenin gündemi Covid 19 virüsü (Corona) bununla ilgili de konudaki tanıttığım sitede 3 adet Türkçe kanal mevcut linkleri aşağıda bırakıyorum.

Corona Virüs Türkiye

CORONA VİRÜS 🚨

Corona Virus

Not : Kanal ortalaması yaklaşık olarak 1.5K - 2K arasındadır.
hero member
Activity: 1204
Merit: 630
Bu websiteyi ben daha önceden biliyordum. Onlarca Telegram kanalını tek tek denedim. Ve hatta bunu Kullandığım Güzel Telegram Grupları & Telegram Botu Nasıl Yapılır? isimli başlığı açarak anlattım.

Denemediklerim de vardı elbette ama işe yarar ve güvenilir bulduğum bot sayısı çok az oldu. O nedenle güvenilir olmayabileceği için paylaşmadım.

Ama Telegram'ın potansiyeli hakkında bir fikir veriyor aslında. Bu işlerle bir türlü ilgilenme fırsatı bulamadım. Kodlama hakkında da bilgim olmadığından ilerleyemiyorum ama aslında Telegram kullanılarak hem diğer insanlara hem de kendime yardımcı olabilecek pek çok bot kurulabileceğini düşünüyorum. Mailden, haberlere; videolardan, müziğe, kitaba ve daha bir çok şeye belki bu foruma bile büyük katkılar sağlayabilecek botlar aklıma geliyor ama bunları yapabilmek için biraz bilgi ve sanırım biraz da para gerekiyor. Para kısmı hakkında fikir yürütemiyorum ama  asıl önemli olan bu konular hakkında biraz bilgi sahibi olmak. Bakalım önümüzdeki dönemde özel hayatımda biraz fırsat bulabilirsem ilgileneceğim.

Teşekkürler bu arada paylaşımlar için.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Paylaşım için teşekkürler @jopen. Siteyi biraz inceledim, gayet faydalı görünüyor. Kategorilere artı olarak pek çok filtreleme de var. Mesela dile göre listeleme ve kanal/grup bazlı ayrıştırma kısmı faydalı olabilir. Kategori bağımsız olarak, en fazla kullanıcıya sahip olan grupları görmek de mümkünmüş. Sitenin yukarısındaki "hottest" ve "biggest" üzerinden popüler olanlara ulaşılabiliyor. En fazla kullanıcıya sahip kripto para gruplarını aramak istedim ama onu beceremedim. Sorgulama için birkaç kriteri aynı anda veremiyorum sanırım. Belki siteye üye olunduğunda daha fazla özellik çıkıyordur.
sr. member
Rezerve.

Site üzerinde ilginç olan bot ve kanal listelerini inceleyip buraya ekleyeceğim.
sr. member
Merhabalar,

Telegramchannels

Geçenlerde böyle bir siteye denk geldim ve bunu burada paylaşmak istedim. Biliyorsunuz çoğumuz telegram kullanıyoruz, telegramın bir çok özelliği olduğunu da çoğu zaman araştırarak buluyoruz. Örnek olarak daha önce konusu açılan TELEGRAM BOT Merit, Trust/Distrust Listeleri

Siteye girdiğimiz de bizi böyle bir ekran karşılıyor.

Sitenin ortasında bulunan arama motorundan Kanal,Grup,Bot ve Sticker olmak üzere 4 ayrı kısım var. Buradan arama yaparak ihtiyacımız olan şeyleri bulabiliyoruz. Ayrıca başka bir güzelliği ise Kategori olarak ayrılmış olması.

Örn : Ben sadece Hayvanlar ile alakalı tüm telegramda olan şeyleri göstersin istediğimizde direk olarak o kategori ile alakalı herşey geliyor karşımıza.

Jump to: