Author

Topic: 7/24 Enpara destekleyen borsa tavsiyesi (Read 116 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
May 08, 2021, 09:02:53 PM
Yanlış hatırlamıyorsam birkaç Enpara hesabı sahibine bitcoin ve türevi işlemler için sınırlama konulduğu şeklinde konulara denk gelmiştim. Bu yüzden borsaların enparaya pek sıcak bakmadığını düşünüyorum uzun zamandır. Ayrıca fast sistemi ile 1000 tl ye kadar 7/24 gönderim sağlanabiliyor ve bu meblağlarda  ki transferler için eft olarak kabul eden borsaların sıkıntı çıkartmayacağını düşünüyorum otomatik olarak hesaba geçmeli yoksa var mı yanlış olduğum biryer ?  Smiley
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
Banka kullanmak dışında herhangi bir yöntem kalmadı. Btctürk için Ziraat Bankası kullanabilirsiniz. Havale ile iş saatlerine takılmadan yatırma çekme sıkıntısı yaşamazsınız.
Maalesef, yeni duzenlemenin amaci bankalara borcu olanlarin kaynaklarini kontrol altina tutmakti bence, diger yonden bankalar turk borsalarina giden paranin istatisligini tutup paylasabilir ve bu sekilde bir vergilendirme getirebilirler, bu durumda banka olmadan para yatirim ve cekim yapilamaz.
legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Ben de böyle bir exchange arıyorum hiç değilse ani dolar (usdt) almak için ama ne yazık ki yok. Sanırım QNB Finansbank kriptoparalarla ilgilenmiyor. Bunun için yazı falan hazırlasak ben eminim dönüş olur en azında exchange lere güzel teklif gidebilir ya da exchange ler güzel anlaşma kollayabilir. Eskiden maaş hesabım vakıfbanktı kafam rahattı şimdi onu da terk edip TR nin en uyduruk kamu bankasına geçtiler.
sr. member
Activity: 1470
Merit: 449
BTCTürk Anlaşmalı Bankalar;

Akbank , Denizbank, Fibabank, Vakıfbank, Yapıkredi, Ziraat bu bankalar ile 7/24 seçenekleri mevcut.

Diğer bankalar ile de EFT saatleri arasında işlemler yapılabiliyor.

https://pro.btcturk.com/yardim/yatirma-cekme

Paribu Anlaşmalı Banklara;

Akbank , Fibabank, Ziraat ve Vakıfbank bu bankalar ile 7/24 seçenekleri mevcut.

Diğer bankalar ile de EFT saatleri arasında işlemler yapılabiliyor.

https://destek.paribu.com/hc/tr/articles/360026650314-Mesai-Saatleri-Dışında-Para-Çekebilir-miyim-

Anladığım kadarıyla bazı banklara 7/24 entegre olmak istemiyorlar. Garanti bankası iki büyük borsada da yok mesela. BtcTürk banka sayısında en fazla anlaşma olan borsa. Çoğu bankada büyük bankalar.

Hesap açıp arkasından da o banka üzerinden BTCTürk hesabına nakit para gönderirsen tek sefer için gerekli , sonra 7/24 para gönderip alabilirsiniz.

legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Yeni yönetmelikle birlikte borsalara fiat para transferi gerçekleştirmek için 3. parti para transfer araçlarını kullanma ihtimaliniz kalmadı. Borsalara fiat para transferini sadece doğrudan bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 çalışan bir banka yok, çalışanlar da yine 3. parti ödeme sistemleri aracılığı ile çalışıyorlar. Kurallarda bir değişiklik olmadığı sürece bankaların kapalı olduğu saatlerde ödeme alma yada yapma seçeneğiniz yok.

Benim bildiğim mesela Btcturk sisteminde müşteri de anlaşmalı bankalardan birisini kullanıyorsa 7x24 fiat işlemi yapılabiliyor. Müşteri anlaşmalı olmayan bir bankayla çalışıyorsa genel eft kuralları geçerli. Benim kullanımım 2.grup olduğu için 7x24 işlem yapamıyorum ama mesela Denizbank kullanıyor olsam istediğim zaman her yönden anında transfer yapabilirim.
member
Activity: 756
Merit: 17
Banka kullanmak dışında herhangi bir yöntem kalmadı. Btctürk için Ziraat Bankası kullanabilirsiniz. Havale ile iş saatlerine takılmadan yatırma çekme sıkıntısı yaşamazsınız.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Malesef artık bankalardan hesap açmadan yapma şansı kalmadı kullandığınız hangi borsa olursa olsun havale seçeneği herhangi bir saatte bankaya nakit olarak çekmenizi sağlar  btcturk 7/24 ak bankasına ödeme yapabiliyor
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Yeni yönetmelikle birlikte borsalara fiat para transferi gerçekleştirmek için 3. parti para transfer araçlarını kullanma ihtimaliniz kalmadı. Borsalara fiat para transferini sadece doğrudan bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 çalışan bir banka yok, çalışanlar da yine 3. parti ödeme sistemleri aracılığı ile çalışıyorlar. Kurallarda bir değişiklik olmadığı sürece bankaların kapalı olduğu saatlerde ödeme alma yada yapma seçeneğiniz yok.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Mrb arkadaşlar şimdi Papara bitcoin ile borsalardan ilişkilerini kestiğini için artık 7/24 hesaba transfer yapmak sıkıntı oluyor.. bazı borsaların 7/24 EFT desteklediği bankalar var fakat o 7/24 EFT desteklenen bankaları çoğu kişi kullanmıyor ve hafta içi mesai saatlerini beklemek zorunda kalıyor..
artık ne yapmalıyız? herhangi bir yol var mı 7/24 para çekmek için yoksa illa borsaların(örneğin btcturk) 7/24 EFT desteklediği herhangi bir bankadan hesap mı açmak gerekiyor? önceden btcturkten paparaya ardından enparaya gönderiyordum 7/24 gece yarısı bile param hesabımda oluyordu..

buna benzer yöntem var mı acaba?
Jump to: