Author

Topic: 9 aylık gözlem tecrübem... "BİTCOİN" siz bir dünya olmayacak ! (Read 1161 times)

sr. member
Activity: 532
Merit: 254
bitcoin ile 9 ay önce tanıştım...
1-tanıştığımda değeri 400 dolar civarı idi...
2-nedir ne değildir diye forumu okumaya başladım. internette bir sürü makale vs. okudum.
3-altcoinleri takip ettim.
4-en fazla ethereum gibi kazılabilen coinlere baktım.
5-faucet sitelerinde dolaştım, ponzileri inceledim
6-satıcılardan bitcoin satın aldım. çok düşük miktarda. gönderip almayı falan öğrendim.
7-borsaları takip ettim.
8-btcturke uye oldum ancak işlem yapamadan kapanışını izledim. hacklenen, kaçanlara şahit oldum.
9-bulut mine firmalarını inceledim.
10-minerlar nasıl kazım yapıyorlar bunu inceledim.

vs... daha sayamadığım bir çok konu var.

ve artık karar verdim. BİTCOİNsiz bir dunya asla olmayacak...

foruma şimdi üye oldum.

bundan böyle aylık gelirimin yüzde 10 u ile bitcoin alıp saklayacağım.
aylık gelirimin % 5 i ile borsada trade işi ile uğraşacağım..

keşke daha fazla bütçe ayırabilsem... ama hayat şartları malesef aylık gelirimin % 15 ini ayırmama müsade ediyor... eşimle birlikte toplam kazancımız 7000 tl civarında. her ay 1000 tl sini bitcoine ayırma kararı aldık.

hayırlı olsun...

Hoşgeldin aramıza lakin bitcoini  sadece almak yetmiyor öncelikle bunu bilmelisin gittiğiniz her yerde konuşulmasına yayılmasına özen göstermelisin işletmeniz var ise bitcoin ile ödeme almalısın, unutmayın yayıldıkça güçleneceğiz. hepimiz üzerine düşen görevi mutlaka yapması gerek. alın verin bitcoine güç verin.
Elbette öyle olacak... Bitcoinle tanışan birinin bunu kullanmamasi olmaz... Hepimizin hayali bir gün fiziksel paranın yerini coinlere bırakması ise bunun tek yolu fiziksel para kullanımından vazgeçmektir. Şartlar su an için müsait olmasa da yıllar sonra bu senaryonun gerçekleşeceğini düşünüyorum... Yorum için teşekkürler...
hero member
Activity: 644
Merit: 504
2-nedir ne değildir diye forumu okumaya başladım. internette bir sürü makale vs. okudum.
6-satıcılardan bitcoin satın aldım. çok düşük miktarda. gönderip almayı falan öğrendim.
7-borsaları takip ettim.
8-btcturke uye oldum ancak işlem yapamadan kapanışını izledim. hacklenen, kaçanlara şahit oldum.

foruma şimdi üye oldum.

keşke daha fazla bütçe ayırabilsem... ama hayat şartları malesef aylık gelirimin % 15 ini ayırmama müsade ediyor... eşimle birlikte toplam kazancımız 7000 tl civarında. her ay 1000 tl sini bitcoine ayırma kararı aldık.

hayırlı olsun...

Hoşgeldin aramıza lakin bitcoini  sadece almak yetmiyor öncelikle bunu bilmelisin gittiğiniz her yerde konuşulmasına yayılmasına özen göstermelisin işletmeniz var ise bitcoin ile ödeme almalısın, unutmayın yayıldıkça güçleneceğiz. hepimiz üzerine düşen görevi mutlaka yapması gerek. alın verin bitcoine güç verin.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
çok iyi bir karar vermişsiniz hocam allah utandırmasın. amin. düşünün yıllar önce amerikada arsasından petrol çıkan, altın çıkan, dere yatağında altın bulanlar köşeyi döndü. şimdi bu denli yükselişine tanık olduğumuz BTCde neden gelecekte bizi ihya etmesin? toplamaya yatırmaya devam 10k dolar alana kadar bozdurmayı düşünmüyorum ben.
sr. member
Doğru karar hocam o parayı harcamazsaniz zaten ortada kaybolup gidecek bir kez bitcoin almaya başladınız mı bozduramiyorsunuz zaten ama bankada filan durunca uçup gidiyor harcanıyor ama btc öyle değil bozduramiyorsunuz gelmiyor insanın.
Trade konusuna gelince iki kar dikkatli olmanız lazım sonuçta tek kendi paranız değil eşinizin de haberi var.
Kötü bir şey olur terste kalırsınız kafanızı ütüler iyi bir şey olur iki ev alacak para yaparsınız kuru kuru bir teşekkür ile gecuitirilir.☺

Tavsiyeler için teşekkürler... Trade konusunda size hakveriyorum fakat risk almadan da olmuyor... Bakalım artık... Bozguna uğradı trade yapmaktan vazgeçer yatırıma yöneliriz...
hero member
Activity: 854
Merit: 500
Doğru karar hocam o parayı harcamazsaniz zaten ortada kaybolup gidecek bir kez bitcoin almaya başladınız mı bozduramiyorsunuz zaten ama bankada filan durunca uçup gidiyor harcanıyor ama btc öyle değil bozduramiyorsunuz gelmiyor insanın.
Trade konusuna gelince iki kar dikkatli olmanız lazım sonuçta tek kendi paranız değil eşinizin de haberi var.
Kötü bir şey olur terste kalırsınız kafanızı ütüler iyi bir şey olur iki ev alacak para yaparsınız kuru kuru bir teşekkür ile gecuitirilir.☺
sr. member
7-borsaları takip ettim.

foruma şimdi üye oldum.

hayırlı olsun...

Jump to: