Pages:
Author

Topic: Pi Network, δωρεάν mining από το κινητό σου, Έλληνας PhD Stanford ο δημιουρ&#947 (Read 1009 times)

sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Ωχ παιδια το Pi!

https://coinmarketcap.com/currencies/pinetwork/

καλα μας τα ελεγε! εμεις δεν τον ακουγαμε!! παει η ευκαιρια μας!!
Ξαναδές το γράφημα στις 30/12/2022... pump & dump. Wink
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
Ωχ παιδια το Pi!

https://coinmarketcap.com/currencies/pinetwork/

καλα μας τα ελεγε! εμεις δεν τον ακουγαμε!! παει η ευκαιρια μας!!
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Tribalism 101

Tribalism αλλά λόγω τσέπης όχι τίποτα παραπάνω. Χαζο-tribalism δηλαδή. Είμαι σίγουρος πως κανένας από αυτούς τους επενδυτές του Πι δεν το χρησιμοποίησε για να αγοράσει κάτι, που είναι και ο λόγος ύπαρξης του.
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Το χειρότερο με όλους αυτούς είναι ο ζήλος που δείχνουν για να υποστηρίξουν την ιδέα τους.
Δεν ακούν κανέναν και φοράνε παρωπίδες.
Νομίζουν ότι όποιος  τους λέει ότι είναι scam , θέλει το κακό τους και να τους αρπάξει την ευκαιρία να μην γίνουν πλούσιοι.

Είχα και εγώ φίλο που ασχολούταν με το pi και ο τρόπος που το υπερασπιζόταν ήταν πρωτόγνωρος.
Tribalism 101 Wink
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
Το χειρότερο με όλους αυτούς είναι ο ζήλος που δείχνουν για να υποστηρίξουν την ιδέα τους.
Δεν ακούν κανέναν και φοράνε παρωπίδες.
Νομίζουν ότι όποιος  τους λέει ότι είναι scam , θέλει το κακό τους και να τους αρπάξει την ευκαιρία να μην γίνουν πλούσιοι.

Είχα και εγώ φίλο που ασχολούταν με το pi και ο τρόπος που το υπερασπιζόταν ήταν πρωτόγνωρος.
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Μάλλον ο feisar είχε ισχυρούς οικονομικούς δεσμούς για να κρατάει το στόμα του κλειστό. Δεν είχα καταλάβει ποιο πρόβλημα λύνει το Πι τότε. Ψάχνω εδώ και μισή ώρα, ούτε τώρα καταλαβαίνω.

Το συμπέρασμά μου είναι:  Άλλοθι για να πλουτίσουν μερικοί.  Roll Eyes
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
τι εγινε @feisar που χαθηκες; θα μας πεις για το pi ; Παταω στα λινκ πιο πανω και ειναι ανενεργα... τι παιζει;

Τι γινεται μ αυτα τα παπαγαλακια ρε παιδια....
sr. member
Activity: 1624
Merit: 294
Τι εγινε μ αυτο τελικα;

https://www.coingecko.com/en/coins/pi-network-iou

https://coinmarketcap.com/currencies/pi-network/

Ανυπαρκτο παντου...
Καλά πήγε κι αυτό. Pump & dump!

Θυμάμαι μόνο κάτι πανάσχετοι από cryptos το προωθούσαν το 2018...
jr. member
Activity: 51
Merit: 10
@feisar, δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε γι'αυτό σταματάω να ασχολούμαι. Αν έπεσα τόσο έξω λυπάμαι ίσως να μην το είχα μελετήσει τόσο πολύ.  Δεν μ'αρέσει που χρειάζεται να αποκαλυφθούν τέτοια στοιχεία και να μην μείνουν οι χρήστες του ανώνυμοι. Επίσης μου ακούγεται πολύ ύποπτο το mining απ'το κινητό. Αν θέλεις, σεβάσου την άποψή μου.
Προφανώς και έπεσες έξω με αυτά που λες. Προφανώς και δεν το μελέτησες, όχι απλά πολύ αλλά καθόλου!
Τα στοιχεία πρέπει να δηλωθούν (όπως εξήγησα και σε προηγούμενη απάντησή μου) προκειμένου να διαπιστωθεί ότι πρόκειται για πραγματικούς χρήστες - φυσικά πρόσωπα ΚΑΙ ΟΧΙ μηχανές (robots) που προγραμματίστηκαν για να κάνουν εξόρυξη. Είναι όπως σου ζητάνε διάφορα sites να πατήσεις τα captha για να αποδείξεις το "I'm human" και όλο αυτό διότι θα ήταν άδικο κάποιοι χρήστες να κάνουν τον κόπο να μπαίνουν στο app και να πατάνε το κουμπί κάθε μέρα για την επαλήθευση στο mining, ενώ κάποιοι άλλοι πονηροί να έχουν βάλει προγράμματα να κάνουν αυτή τη δουλειά και να κερδίζουν νομίσματα άκοπα! Κάποιοι αντί να το επαινούνε αυτό, τους φαίνεται υπερβολικό Sad
Επίσης, με τη δήλωση των αληθινών στοιχείων αποφεύγονται και οι διπλοί, τριπλοί κλπ λογαριασμοί. Καθένας δικαιούται 1 και μόνο account πι.

Τέλος, το mining δεν γίνεται από το κινητό! Έχει αναφερθεί νωρίτερα (τουλάχιστον από μένα σίγουρα) ότι γίνεται από τον σέρβερ-πλατφόρμα του πι και γι' αυτό δεν καταναλώνει ενέργεια, δεν επιβαρύνει δηλ επιπλέον την μπαταρία του κινητού σου γιατί δεν βρίσκεται συνεχώς μέσα, ούτε τον επεξεργαστή, μνήμη κλπ αφού έχεις κλειστή την εφαρμογή όλη μέρα και την ανοίγεις μόνο 1 φορά για ελάχιστα δευτερόλεπτα για να το ενεργοποιήσεις και την ξανακλείνεις. Όταν την επόμενη την ανοίξεις ξανά, βλέπεις την ποσότητα που έχεις φτάσει. Τόσο απλό σαν παιχνίδι, αλλά δεν είναι.

Φυσικά και σέβομαι την άποψή σου, αλλά όταν σχολιάζεις ειρωνικά και εξυπναδίστικα χωρίς να γνωρίζεις τίποτα (όπως αποδείχτηκε) για ένα κρυπτονόμισμα, θα δέχεσαι και ανάλογη στάση. Μίλησες για πυραμίδα, για χαμένους δηλ κορόϊδα, για μετοχές, για δήθεν νέο bitcoin, ενώ το χαρακτήρισες και shitcoin... ε πώς ήθελες να σε αντιμετωπίσω;
Καλή συνέχεια κι αν αλλάξεις γνώμη εδώ είναι το referral μου:
https://minepi.com/djLef

* Ούτως ή άλλως, ακόμη κι αν δεν το πιστεύεις 100% δεν έχεις να χάσεις τίποτα απολύτως! Δεν σου ζητάει χρήματα να επενδύσεις, μπορείς μόνο να προσδοκάς στο κέρδος αν αυτό το καινοτόμο project πετύχει τελικά Wink
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
@feisar, δεν πρόκειται να συμφωνήσουμε γι'αυτό σταματάω να ασχολούμαι. Αν έπεσα τόσο έξω λυπάμαι ίσως να μην το είχα μελετήσει τόσο πολύ.  Δεν μ'αρέσει που χρειάζεται να αποκαλυφθούν τέτοια στοιχεία και να μην μείνουν οι χρήστες του ανώνυμοι. Επίσης μου ακούγεται πολύ ύποπτο το mining απ'το κινητό. Αν θέλεις, σεβάσου την άποψή μου.

κανα χρονακι ακομα και μετα θα δουμε ποιος ειχε δικιο
λες και θα σας κανει κοπο απλα να εχετε την εαφρμογη στο κινητο
και να βαλετε 10 φιλους μεσα
ο χρονος θα δειξει ,εγω επειδη ειναι ελληνας μεσα στηριζω και σιγα τι θα χασω?
ειδη εχoun ξεκινησei να χτιζoντe καποια app το 2021 θα ειναι καυτο

@blackhatcoinmaster τελιως off μηπως να το παρεις απο την αρχη?

Σε κανά χρονάκι τι θα αλλάξει; Το όλο πι ή το adoption του; Δεν δείχνει ο χρόνος την ικανότητα μιας ιδέας. Δηλαδή αν σε ένα χρόνο πάει 1000 ευρώ το κάθε πι ή όπως αλλιώς λέγεται, δεν σημαίνει πως θα έχω αλλάξει γνώμη. Το θεωρώ χαζό στο 1 cent και θα το θεωρώ χαζό και στα 1000 ευρώ αν κάνει κάτι που δεν καλύπτει καμία ανάγκη. Αυτό το στυλάκι του να επενδύσουμε όλοι σε κάτι καινούργιο για να γίνουμε πλούσιοι το χω βαρεθεί πάντως. Αυτά δεν είναι κρυπτονομίσματα αλλά μετοχές.
jr. member
Activity: 177
Merit: 3
κανα χρονακι ακομα και μετα θα δουμε ποιος ειχε δικιο
λες και θα σας κανει κοπο απλα να εχετε την εαφρμογη στο κινητο
και να βαλετε 10 φιλους μεσα
ο χρονος θα δειξει ,εγω επειδη ειναι ελληνας μεσα στηριζω και σιγα τι θα χασω?
ειδη εχoun ξεκινησei να χτιζoντe καποια app το 2021 θα ειναι καυτο

@blackhatcoinmaster τελιως off μηπως να το παρεις απο την αρχη?
jr. member
Activity: 51
Merit: 10
Τι κρίμα που το πι όντως έδειξε την πυραμίδα του. Τι να πεις, χαμένοι δεν βγαίνουν αυτοί που τα κάνουν mine αλλά αυτοί που αγοράζουν. Αυτά δεν είναι κέρματα αλλά μετοχές. Δεν έχουν κάποια αξία ή ικανότητα. Γενικά σε όλα αυτά τα shitcoins παρατηρώ τον ίδιο ατελείωτο κύκλο.

Δημιουργεί κάποιος το νόμισμα, το παρουσιάζει σαν το νέο bitcoin, κάποιοι το αγοράζουν σαν χαμένοι πιστεύοντας ότι θα το πουλήσουν στα high του. Σαν τρένο προς το γκρεμό είναι όλη αυτή η ιστορία. Όλοι πιστεύουν πως θα προλάβουν να βγουν πριν πέσει. Μόνο που λίγοι καταφέρνουν και επιζούν.

Η αλήθεια είναι πως έχω περιέργεια να καταλάβω πως σκέφτονται άτομα σαν τον @feisar. Μπορείτε να μου αιτιολογήσετε πως θεωρείτε το centralized currency καλό για το κόσμο; Έχω βαρεθεί να βλέπω συνεχώς το ίδιο πράμα:

<ότι θες>coin - The future coin for online payments
Ρε φίλε ούτε 1 πέτυχες!!! Σε όλα οφ είσαι Grin Ούτε σαν νέο btc παουσιάστηκε ποτέ (δε θα ξαναυπάρξει btc) περισσότερο στο stellar θα έλεγα ότι φέρνει, ούτε κανένας το αγόρασε (ίσα ίσα, δωρεάν μέσα από τη συμμετοχή στην εξόρυξη το αποκτάς) ούτε φυσικά μετοχή είναι (κανονικό κρυπτονόμισμα) ούτε πυραμίδα (καμία απολύτως σχέση) προφανώς δεν ξέρεις να ξεχωρίζεις το marketing από τα ponzi, ούτε στην αγορά βγήκε ακόμα (τον Μάρτη βγαίνει) και τέλος αναφέρεσαι σε άλλο pi στο link που παρέθεσες. Τόσο άστοχο και άκυρο σχόλιο δεν πρέπει να έχει ξαναγίνει...

*διάβασε το white paper του για να είσαι ενημερωμένος άλλη φορά πριν μιλήσεις για κάποιο coin και ειδικότερα για το πι αν θες δες μια ανάλυση ενός πιο ειδικού εδώ:
https://dimitriskarousos.com/%CF%84%CE%BF-pi-%CF%84%CE%B1-%CE%AD%CE%BE%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%8E%CF%80%CE%B1-%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B9

Σχετικά με τη δημοτικότητά του κι επειδή πριν 3 μήνες είχα παραθέσει το screenshot με τα 7 εκατομμύρια miners, πλέον κοντεύουν τα 10 Wink Κάποιοι εδώ περνιέστε για εξυπνότεροι από τόσα εκατομμύρια κόσμο, ο χρόνος βέβαια θα δείξει μόνο και δεν είναι μακριά η ώρα, σε 3 μήνες θα ξέρουμε αν αυτά τα 10.000.000 άτομα είναι όλοι ηλίθιοι κι εσείς οι έξυπνοι.
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Τι κρίμα που το πι όντως έδειξε την πυραμίδα του. Τι να πεις, χαμένοι δεν βγαίνουν αυτοί που τα κάνουν mine αλλά αυτοί που αγοράζουν. Αυτά δεν είναι κέρματα αλλά μετοχές. Δεν έχουν κάποια αξία ή ικανότητα. Γενικά σε όλα αυτά τα shitcoins παρατηρώ τον ίδιο ατελείωτο κύκλο.

Δημιουργεί κάποιος το νόμισμα, το παρουσιάζει σαν το νέο bitcoin, κάποιοι το αγοράζουν σαν χαμένοι πιστεύοντας ότι θα το πουλήσουν στα high του. Σαν τρένο προς το γκρεμό είναι όλη αυτή η ιστορία. Όλοι πιστεύουν πως θα προλάβουν να βγουν πριν πέσει. Μόνο που λίγοι καταφέρνουν και επιζούν.

Η αλήθεια είναι πως έχω περιέργεια να καταλάβω πως σκέφτονται άτομα σαν τον @feisar. Μπορείτε να μου αιτιολογήσετε πως θεωρείτε το centralized currency καλό για το κόσμο; Έχω βαρεθεί να βλέπω συνεχώς το ίδιο πράμα:

<ότι θες>coin - The future coin for online payments
jr. member
Activity: 51
Merit: 10
Εμένα μου βρωμάει λίγο το youtube: https://www.youtube.com/channel/UCqAKEQFSpZEpED6DfdTBkWg

Λίγο πολλά δεν είναι 100k subscribers;  Grin
Όταν οι miners στον πλανήτη είναι από τέλη Ιουλίου ήδη πάνω από 7 εκατομμύρια... ΟΧΙ δεν είναι πολλοί 110.000 εγγεγραμμένοι στο κανάλι!
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Εμένα μου βρωμάει λίγο το youtube: https://www.youtube.com/channel/UCqAKEQFSpZEpED6DfdTBkWg

Λίγο πολλά δεν είναι 100k subscribers;  Grin
jr. member
Activity: 37
Merit: 1
εχει στο site του...
Αναθεμα αν το εχει διαβασει κανεις απ αυτους που το πιστευουν....


legendary
Activity: 1344
Merit: 6415
Farewell, Leo
Που μπορούμε να διαβάσουμε αναλυτικά το πι; Έχουμε white paper?
Pages:
Jump to: