1. Razbijte sliku na više manjih cjelina s idejom koju kompresiju ćete koristiti za koji segment
2. Da vam uštedim vrijeme za isprobavanje koristite png za tekst i jednostavne pozadine, a jpeg za slike (npr. portreti tima)
Odabrao sam png i jpg/jpeg jer su daleko najpoznatiji, najstandardniji a vjerojatno i najbolji načini kompresije slika. Oba rade na način da se gubi dio informacija i tako postižu kompresiju (ko mp3 za muziku, divx za film). Zbog njihovih algoritama jednostavno postižu bolje rezultate (omjer veličine i kvalitete) na različitoj vrsti slika. Gore navedeni primjeri su recimo školski di se razlika najviše vidi.
Samo jedna opaska za tekst, gore navedeno vrijedi samo ako imate originalni tekst koji nije već bio u jpeg formatu. Kada koristite jpeg na tekstu dobijete dosta prijelaznih artefakta oko teksta. Tu onda više ne pomaže nova kompresija. Ja kod prijevoda uvijek očistim dio slike s tekstom (malo šire da maknem te artefakte) i onda pišem po čistoj pozadini pa nakon toga snimim u png.
Ima naravno prijelaznih situacija, recimo tekst preko slike (pogledaj prvu sliku mog Sgame pro prijevoda) gdje nema jednostavne odluke već jednostavno probat i jedno i drugo pa vidjet šta bolje izgleda / ima manju veličinu.
PNG algoritam kompresije između ostalog smanji broj boja u slici i zbog toga ima dobre rezultate za tekst i jednostavne pozadine (jednobojne, gradijenti) i oblike, ali napravi užas od fotografija.