Author

Topic: sprzedajesz BTC, jak rozliczyć się z fiskusem? (Read 558 times)

sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
@Danonair

Niby masz rację, ale w naszym przypadku nie jest tak łatwo po prostu to olać. Jeśli handlowałeś na giełdzie (w szczególności jeśli na polskiej) to skarbówka łatwo może sprawdzić wszystkie dokonane transakcje, bo giełdy mają takie logi i na żądanie będą to musiały udostępnić. Także porównanie do sprzedaży samochodu sąsiadowi, po którym nie zostaje żaden ślad raczej tu nie pasuje.
newbie
Activity: 29
Merit: 16
Jeśli chodzi o wymianę kryptowalut na inne kryptowaluty (BTC/ETH) i związaną z tym konieczność zapłacenia podatku PCC to nie przejmowałbym się tym zbytnio.

Podatek ten musimy oficjalnie zapłacić od każdej czynności cywilno-prawnej i opłaca go kupujący czyli, np. Pan Andrzej sprzedaje samochód Panu Krzyśkowi w związku z czym Pan Krzysiek od umowy musi dodatkowo rozliczyć 1% podatku PCC w oddzielnym druku.

Podatek ten zakłada jednak udokumentowanie każdej transakcji. Nim akurat bym się nie przejmował. Chyba każdy spotkał się z sytuacją, że wujek sprzedał starą skodę za 2 tysiące sąsiadowi i nie był przez to ścigany przez Urzędy, które z reguły nie przejmują się takimi transakcjami.

PS wiedza została zaczerpnięta z materiałów w internecie, z webinaru na temat rozliczania kryptowalut oraz z mojej własnej wiedzy po studiach ekonomicznych. Nie deklaruję jednak, że można się na nią powołać. W takim wypadku proszę o konsultację z doradcą prawny lub podatkowym.
newbie
Activity: 47
Merit: 0
A miało być tak dobrze, w końcu uwzględnione kryptowaluty prawnie... a wyszło tak straszliwie...

Poniekąd można się było czegoś takiego spodziewać, ale wciąż szok.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
@Pedro1978

Niestety interpretacja, którą ogłosiło niedawno Ministerstwo Finansów dotyczy rozliczeń również za zeszły rok i jest to chyba najbardziej opresyjne prawo dotyczące kryptowalut na świecie! Polecam zapoznać się ze źródłem - https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/aktualnosci/ministerstwo-finansow2/-/asset_publisher/M1vU/content/skutki-podatkowe-obrotu-kryptowalutami-w-pit-vat-i-pcc . Tutaj trochę więcej o skutkach tego co wymyślili urzędnicy ministerstwa - https://bezprawnik.pl/kryptowaluty-pcc-podatek/ .
newbie
Activity: 1
Merit: 0
Tak naprawde to za ubiegły rok jeszcze niema jasnej interpretacji. osobiscie mysle ze nalezy tylko wykazac dochod tj roznica we wplaconym fiacie do wyplaconego. (mowie tu o osobach fizycznych). Nadmieniam ze dochod powstaje dopiero przy wumianie crypto na fiat.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
@POLTOKEN

Chyba większość już poskładała deklaracje. Nie wiem dlaczego ministerstwo zwlekało z tą interpretacją tyle czasu... zresztą podatek PCC trzeba składać maksymalnie 14 dni od dokonania transakcji, więc nie wiem jak to można zrobić wstecznie. Ogólnie nikt z urzędników chyba nie przemyślał konsekwencji jakie to niesie.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
ktos z Was jest w sytuacji w ktorej zlozyl juz PITY ale przed ogloszeniem kwietniowym zmian w rozliczaniu krypto? Smiley
newbie
Activity: 46
Merit: 0
Lepiej dwa razy sprawdzic niz pozniej zalowac.
jr. member
Activity: 53
Merit: 11
Rekomandacja ministra nie stanowi prawa.
Muszą to cofnąć bo nikt normalny nie będzie tego deklarował.
newbie
Activity: 46
Merit: 0
Lepiej sie rozlicz zadzwon do US i zapytaj a nie pozniej jak sie juz bardziej zainteresuja BTC to beda scigac wszystkich to dostaniesz i bedziesz placil. Albo szukaj na necie albo sprobuj szczescia w US, ja jak dzwonilem to nie bardzo mogli mi pomoc, ale sprobuj( p.s sprawa dotyczyla innej sprawy niz BTC, ale nie potrafili mi odpowiedziec)
full member
Activity: 518
Merit: 106
Niestety stało się .


Ministerstwo Finansów opublikowało dzisiaj schemat rozliczenia podatkowego od obrotu kryptowalutami. Publikacja wskazuje jak odpowiednio rozliczyć się z obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC. Co może zdziwić niektórych inwestorów, w zakresie podatku VAT powinniśmy również uwzględnić wymianę kryptowalut na inne waluty cyfrowe (np. BTC/ETH). Ponadto, podatnik nie ma prawa do odliczenia VAT od nabywanych towarów i usług związanych z działalnością w zakresie wydobywania kryptowalut.

Jest to ciąg dalszy tematu dotyczącego Krajowej Administracji Skarbowej, która zamierza egzekwować sprawy podatkowe od obrotu kryptowalutami. Moment, który był przez niektórych przewidywany stał się faktem. Od paru dni dochodzą informacje o wysłaniu do polskich giełd kryptowalut żądania z Krajowej Administracji Skarbowej, żeby udostępnić informacje o transakcjach kryptowalutowych na danej giełdzie. Cała sprawa może mieć powiązanie z kwestią niedawno uchwalonej ustawy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Podstawa opodatkowania (którą zgodnie z ogólnymi zasadami wynikającymi z art. 29a ust. 1 ustawy o VAT jest otrzymane wynagrodzenie) w przypadku handlu kryptowalutami zarówno w zakresie kupna/sprzedaży za walutę tradycyjną, jak i za inną kryptowalutę, ma być wyrażona w złotówkach (PLN).

Rozliczenie z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT)
Jak donosi Ministerstwo Finansów, w związku z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego za 2017 r., przypominają, że w PIT należy wykazać również przychody ze sprzedaży lub zamiany kryptowalut, takich jak m.in. Bitcoin, Litecoin i Ethereum.

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje, że dochody uzyskane z tego tytułu podlegają opodatkowaniu na ogólnych zasadach.

Sposób ich opodatkowania, wykazania we właściwym zeznaniu podatkowym zależą od źródła, w jakim dochody te zostały uzyskane oraz od formy opodatkowania wybranej przez podatnika prowadzącego pozarolniczą działalność gospodarczą.

Źródło przychodu
Przychody z obrotu kryptowalutami mogą być zakwalifikowane do źródła przychodów z tytułu:

praw majątkowych
pozarolniczej działalności gospodarczej, jeżeli kryptowaluta jest przedmiotem obrotu w ramach działalności, która spełnia określone warunki : m.in. ma ona charakter zarobkowy, jest prowadzona we własnym imieniu przez podatnika, w sposób zorganizowany i ciągły (i nie zachodzą przesłanki wskazane w art. 5b ust. 1 ustawy PIT).
Obrót kryptowalutami generuje przychód m.in. w przypadku:

sprzedaży kryptowaluty (zamiany kryptowaluty na walutę tradycyjną, np. złotówki (PLN), euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD),
zamiany kryptowaluty na inną kryptowalutę, na towar lub na usługę. Zamianę kryptowaluty należy traktować jako formę jej odpłatnego zbycia, analogicznie jak zamianę jakichkolwiek innych praw majątkowych, np. wierzytelności.
Dochód w przypadku:
praw majątkowych opodatkowane są na zasadach ogólnych według skali podatkowej i wykazywane w zeznaniu PIT-36, w części D.1. lub D.2.,w wierszu 7: Prawa autorskie i inne prawa,
pozarolniczej działalności gospodarczej, podlegają łączeniu z innymi dochodami z tego źródła przychodów. Wówczas dochód (stratę) z tego tytułu należy wykazać w zeznaniu:
PIT-36, jeżeli dla tego źródła przychodów wybrano formę opodatkowania na zasadach ogólnych według skali podatkowej,
PIT-36L, jeżeli dla tego źródła przychodów wybrano formę opodatkowania 19% stawką podatku.




więcej na https://bithub.pl/prawo-i-polityka/jak-rozliczyc-sie-z-kryptowalut-podatek-dochodowy-i-vat/

copper member
Activity: 28
Merit: 1
Również zastanawiałem się nad rozliczeniem dochodu od obrotu kryptowalut w Polsce.
Na szczęście od lat korzystam z usług księgowej, która zaleciła mi co następuje:

Witam.
W nawiązaniu do Naszej rozmowy telefonicznej w sprawie obrotu kryptowalutami dokonuję sprostowania wcześniejszej informacji o sposobie ich rozliczania.
Obrót kryptowalutami należy wykazać jako prawa majątkowe w PIT-36 wraz z innymi dochodami opodatkowanymi na zasadach ogólnych.
Po stronie przychodów wpisujemy osiągnięty przychód, a po stronie kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki, które w danym roku ponieśliśmy przy ich zakupie.
Jeśli w danym roku ponosiliśmy tylko wydatki na zakup kryptowaluty (brak sprzedaży), to w zeznaniu PIT-36 jesteśmy zobowiązani do wykazania wysokości tych kosztów i odpowiadającej ich wysokości stracie, którą możemy rozliczać przez 5 lat podatkowych (lub po 50% w ciągu dwóch lat) pod warunkiem, że w latach tych osiągniemy dochód z tego źródła.
Pozdrawiam.


Może komuś przyda się ta informacja.
full member
Activity: 518
Merit: 106
18/32 masz zazwyczaj przy zatrudnieniu w oparciu o umowe o prace. Przedsiebiorcy z wysokim przychodem i tak jada na 19% liniowego.
Tak samo jak masz np. umowe o prace i wejdziesz na 32%, a masz jeszcze dodatkowy przychod w postaci akcji firmy, ktore po drodze sprzedasz, to od tego tez cisniesz 19% na pit38. Dlatego zakladam, ze jak ktos bardzo chce sie rozliczac, to bym wzial kwote wplywu, odliczyl koszty przychodu i roznice zadeklarowal na 19%

No tak, podatek liniowy to najlepszy pomysł, jeśli ktoś prowadzi działalność i chce wpleść w nią Bitcoiny Wink
legendary
Activity: 1302
Merit: 1002
A orientuje się ktoś czy jak nie wypłacę kryptowalut na konto bankowe, ale np. kupię za nie coś na stronach internetowych to trzeba się z czegoś rozliczać ?

Masz 2 sytuacje Smiley
a) kupiles BTC aby kupi cos online bo jest tylko za BTC / cena BTC spadla lub sie nie zmieniła = brak dochodu nie trzeba się rozliczać
b) kupiles BTC za 1000zl uroslo do 2000 zl kupiles towar za 2000zl.
US bedzie uwazał ze odniosłeś dochód ze sprzedaży w wysokości 1000zl,
....
Jesli BTC masz z roku poprzedniego Cheesy to kolego podatek placisz od 2000zl

takie jest polskie prawo.
Jak chcesz być krystaliczny to powinienes tak zrobić.

W praktyce jeśli firma jest zarjestrowana poza Polską a twoje konto BTC nie jest podpisane twoimi danymi to jakim cudem ktoś będzie wiedział kto co kupowal skoro do 15 000 Euro nie ma weryfikacji torzsamości.
Taka transakcja z automatu nie podlega pod polski US.
W Polsce jeszcze mozna dochodzic komu cos sie wysłało ale malo to razy ktos komus kaze cos odebrac itp bo nie ma go w domu.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
18/32 masz zazwyczaj przy zatrudnieniu w oparciu o umowe o prace. Przedsiebiorcy z wysokim przychodem i tak jada na 19% liniowego.
Tak samo jak masz np. umowe o prace i wejdziesz na 32%, a masz jeszcze dodatkowy przychod w postaci akcji firmy, ktore po drodze sprzedasz, to od tego tez cisniesz 19% na pit38. Dlatego zakladam, ze jak ktos bardzo chce sie rozliczac, to bym wzial kwote wplywu, odliczyl koszty przychodu i roznice zadeklarowal na 19%
full member
Activity: 518
Merit: 106
To jak z tym rozliczaniem? Inne dochody po 18% wystarczą?
Jedni mówią 18% inni ze 19%
Na chwilę obecną obowiązują progi podatkowe,
- pierwszy próg podatkowy - 18% do kwoty 85 528 zł,

- drugi próg podatkowy - 32% powyżej kwoty 85 528 zł.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
To jak z tym rozliczaniem? Inne dochody po 18% wystarczą?
Jedni mówią 18% inni ze 19%
copper member
Activity: 15
Merit: 0
To jak z tym rozliczaniem? Inne dochody po 18% wystarczą?
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
Interpretacja to podstawa, żebyś się nie naciął na problemy. Polska nie sprzyja kryptowalutom, więc lepiej dmuchać na zimne. Każdy US da inną interpretacje.

Pisałeś już o interpretację? Jak to zrobić, przydałyby mi się jakieś podpowiedzi. nie jestem biegły w sprawach urzędowych.Masz juz jakieś doświadczenie?

Sprawdź nasze lokalne forum, gdzie jest dłuuuugi wątek o podatkach w kryptowalutach. Niestety nie ma jednej konkluzji, bo wszystkie interpretacje urzędników są indywidualne.

https://forum.bitcoin.pl/search.php?keywords=interpretacja&t=21138&sf=msgonly
full member
Activity: 518
Merit: 106
Interpretacja to podstawa, żebyś się nie naciął na problemy. Polska nie sprzyja kryptowalutom, więc lepiej dmuchać na zimne. Każdy US da inną interpretacje.

Pisałeś już o interpretację? Jak to zrobić, przydałyby mi się jakieś podpowiedzi. nie jestem biegły w sprawach urzędowych.Masz juz jakieś doświadczenie?
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Weźmy scenariusz że pod koniec roku skarbówa dojdzie do wniosku że trzepie giełdy, portfele itd. No na jakiejś podstawie muszą ogarnąć kto i ile zarabia na crypto jeśli chcą to opodatkować. Na obecną chwilę jedyny punkt zaczepienia dla nich to konto bankowe. Jeśli nagle wejdą na to konto za obfite wpływy to trzeba się tłumaczyć. Jak jestem w błędzie to niech mnie ktoś naprostuje proszę.
Niestety ale masz racje. Faktycznie moze warto poczekac jeszcze jest czas moze sprawa sie wyklaruje. Chociarz mam obawy ze wymysla cos absurdalnego. Caly czas strasza ze to kolejne amber gold.
member
Activity: 165
Merit: 10
Gdy już mam chęć zapłacenia podatku to sądzę że jest to "podatek od dodatkowego dochodu" w PITcie i wynosi 18%. Tylko znając życie to będą chcieli abyśmy udowodnili skąd, jak zarobiliśmy te krypto. I teraz co zrobić? Screeny z portfela? Screeny z giełdy? Kto to wie? Nawet w urzędzie nie będą wiedzieli i odeślą nas do innego urzędu w sprawie interpretacji fiskalnej czy jak to tam się nazywa. Najlepiej poczekać aż sami ogarną temat, do końca roku mamy czas więc może dużo się zmienić.
member
Activity: 165
Merit: 10
Weźmy scenariusz że pod koniec roku skarbówa dojdzie do wniosku że trzepie giełdy, portfele itd. No na jakiejś podstawie muszą ogarnąć kto i ile zarabia na crypto jeśli chcą to opodatkować. Na obecną chwilę jedyny punkt zaczepienia dla nich to konto bankowe. Jeśli nagle wejdą na to konto za obfite wpływy to trzeba się tłumaczyć. Jak jestem w błędzie to niech mnie ktoś naprostuje proszę.
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
Quote
napisać do swojego urzędu prośbę o interpretację.

Masz już jakieś doświadczenia? Jak się za to zabrać?
o co tak naprawdę trzeba prosić, czy na jakiś drukach specjalnych,  ogólnie jak to wygląda?

Chyba wystarczy złożyć zwykłe, standardowe pismo z prośbą i wysłać/zanieść do US.
full member
Activity: 518
Merit: 106
Quote
napisać do swojego urzędu prośbę o interpretację.

Masz już jakieś doświadczenia? Jak się za to zabrać?
o co tak naprawdę trzeba prosić, czy na jakiś drukach specjalnych,  ogólnie jak to wygląda?
copper member
Activity: 182
Merit: 0
Interpretacja to podstawa, żebyś się nie naciął na problemy. Polska nie sprzyja kryptowalutom, więc lepiej dmuchać na zimne. Każdy US da inną interpretacje.
member
Activity: 97
Merit: 11
A orientuje się ktoś czy jak nie wypłacę kryptowalut na konto bankowe, ale np. kupię za nie coś na stronach internetowych to trzeba się z czegoś rozliczać ?

Teoretycznie jak kupujesz towar to podatek jest już wliczony, ale nie zdziwiłbym się gdyby interpretacja US była inna - np. że musisz odprowadzić podatek od przewalutowania, albo coś jeszcze innego.
Dokladnie oni interpretuja jak im wygodnie

Polecam porozmawiać z dobrym księgowym, który ogarnia temat kryptowalut i napisać do swojego urzędu prośbę o interpretację. Żeby było śmieszniej, nawet taka oficjalna interpretacja nie gwarantuje, że po paru latach nie dostaniemy pisemka, że błędnie się rozliczaliśmy i jesteśmy winni państwu tyle i tyle. Mamy wtedy jednak podkładkę, że robiliśmy to zgodnie z błędnymi zaleceniami tegoż urzędu i nie grożą nam z tego powodu dodatkowe konsekwencje, poza ewentualnym uregulowaniem należności.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
A orientuje się ktoś czy jak nie wypłacę kryptowalut na konto bankowe, ale np. kupię za nie coś na stronach internetowych to trzeba się z czegoś rozliczać ?

Teoretycznie jak kupujesz towar to podatek jest już wliczony, ale nie zdziwiłbym się gdyby interpretacja US była inna - np. że musisz odprowadzić podatek od przewalutowania, albo coś jeszcze innego.
Dokladnie oni interpretuja jak im wygodnie
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
A orientuje się ktoś czy jak nie wypłacę kryptowalut na konto bankowe, ale np. kupię za nie coś na stronach internetowych to trzeba się z czegoś rozliczać ?

Teoretycznie jak kupujesz towar to podatek jest już wliczony, ale nie zdziwiłbym się gdyby interpretacja US była inna - np. że musisz odprowadzić podatek od przewalutowania, albo coś jeszcze innego.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Pewnie zalezy jakiej to bedzie wartosci
newbie
Activity: 82
Merit: 0
A orientuje się ktoś czy jak nie wypłacę kryptowalut na konto bankowe, ale np. kupię za nie coś na stronach internetowych to trzeba się z czegoś rozliczać ?
sud
sr. member
Activity: 826
Merit: 301
Racje, zgodnie z prawem należy się rozliczać. Szkoda że nie wiadomo w jaki sposób :C A co urzędnik to inna interpretacja, więc jak ktoś chce być uczciwy to może być ciężko.
full member
Activity: 518
Merit: 106
Ja w 2017 kupiłem bitcoinów za 100 zł i na koniec roku sprzedałem za około 400 zł. Myślicie, że z tak małej kwoty też trzeba się rozliczyć?

Zgodnie z prawem, należy rozliczyć się z każdych dochodów. Korzystałeś z polskiej giełdy?
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Zgodnie z prawem podatkowym  niestety trzeba ujac to w rocznym rozliczeniu czyli do jak sie nie myle konca kwietnia.
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Ja w 2017 kupiłem bitcoinów za 100 zł i na koniec roku sprzedałem za około 400 zł. Myślicie, że z tak małej kwoty też trzeba się rozliczyć?
newbie
Activity: 29
Merit: 0
Nie trzeba się rozliczać .
Dobree haha niestety niema tak lekko
jr. member
Activity: 36
Merit: 1
szukasz najbardziej anonimowej kryptowaluty ktora bardzo szybko i dynamicznie sie rozwija wraz ze wspaniala spolecznoscia, bitcoin to moneta z solidna podstawa ale sa alty ktorym warto poswiecic uwage,  nie bede polecajacym osobnikiem ale warto sprawdzic DO !
newbie
Activity: 56
Merit: 0
Co ciekawe, nie dawno Urząd Skarbowy zaktualizował interpretację przepisów ws. kryptowalut https://businessinsider.com.pl/finanse/kryptowaluty/jak-rozliczyc-podatek-z-kryptowalut-w-pit-jest-zmiana/z30sfew
full member
Activity: 518
Merit: 106
Panowie, to że rozliczać się trzeba to rzecz naturalna, wiadomo.
Po rozmowie z prawnikiem wiem już sporo. W opisanej sytuacji należy zamiast na Picie 37 rozliczyć wszystko na wspomnianym 36. Ot i tyle.
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
Nie trzeba się rozliczać .

No jak najbardziej przyznaję racje, nie trzeba Smiley o ile jest się gotowym na 75% karnego podatku od nieujawnionych dochodów...  Roll Eyes


a powiedz mi jak skarbowka sie dowie ze wyplacasz pieniadze ? jezeli nie sprzedasz sie ze swojego adresu portfela to raczej zostaje to anonimowe albo ktos cie nie sprzeda

Jeżeli wypłacasz na konto - dowie się. Ma na to 5 lat. Z racji nieuregulowania obecnego stawiam, że jak uregulują krypto a btc bedzie glosny i warty np 300000$ to za kilka lat mogą się dopominać o kwoty nawet w postaci 15000 - 20000 zł, bo będą szukać osoby z tym powiązane. Wezma pod uwage 75%, odsetki i moze byc wtopa i kilkadziesiąt tys. długu. To jedna sprawa. Druga sprawa, to może np kolega chce kupić za kase z krypto fajne auto, mieszkanie/dom? Nawet jeżeli nie wypłacał na konto to skarbówka się go spyta skąd miał np 200000 zł i co? Do konfiskaty 75% z kosztami urzędowymi wszelakimi i zostaje z tego 20000 zł w dobrym przypadku. Jeśli chodzi o kwoty poniżej 20000 pln w gotowce i nikt za to nie kupuje nic na własność to jest bardzo małe ryzyko, ale to nie zmienia faktu że nie rozliczając tego w US łamie się polskie prawo czego robić się nie powinno.
jr. member
Activity: 36
Merit: 1
Nie trzeba się rozliczać .

No jak najbardziej przyznaję racje, nie trzeba Smiley o ile jest się gotowym na 75% karnego podatku od nieujawnionych dochodów...  Roll Eyes


a powiedz mi jak skarbowka sie dowie ze wyplacasz pieniadze ? jezeli nie sprzedasz sie ze swojego adresu portfela to raczej zostaje to anonimowe albo ktos cie nie sprzeda
jr. member
Activity: 70
Merit: 2
Nie trzeba się rozliczać .

No jak najbardziej przyznaję racje, nie trzeba Smiley o ile jest się gotowym na 75% karnego podatku od nieujawnionych dochodów...  Roll Eyes
newbie
Activity: 92
Merit: 0
Nie trzeba się rozliczać .
full member
Activity: 518
Merit: 106
Witam,
rzeczą dość prostą do odnalezienia w sieci jest kwestia, jak rozliczyć się z fiskusem. W skrócie, wszędzie piszą że muszę rozliczyć się w zeznaniu rocznym PIT-36 za 2018 r. składanym do końca kwietnia 2019 r. przychód ze sprzedaży Bitcoinów będzie musiał wpisać w rubryce 74 (prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy), rubryka 75 (koszty uzyskania przychodów) pozostanie pusta, ponieważ Wnioskodawca nie jest w stanie udokumentować kosztów zakupu Bitcoinów.

Ja mam jednak jedno pytanie,
A co z PITem 37 który był pisany do tej pory?
Czy rozliczam się na picie 37 z pracy na etacie tak jak to robiłem do tej pory i dodatkowo PIT 36 za dochody z BTC?

Jest ktoś kto mi do wyjaśni?
 
Jump to: