Pages:
Author

Topic: 2021-2022 Türkiye Süper Ligi Ana Konu (Read 23695 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 701
Fenerbahçe, José Mourinho ile sözleşme imzaladı ve yeni teknik direktörü oldu takımın. Çok iyi para ödediklerini düşünüyorum, peki bu para karşılığında herhangi bir başarı elde edemez ise ne olacak?
Bizim ülkemize gelen teknik direktörlerden direk olarak başarı bekliyorlar, bir sene takımı oturtmasını falan kimsenin bekleyeceğini sanmam.
İnşallah güzel başarılar elde eder Fenerbahçe ve ödedikleri para boşa gitmiş olmaz, artık şampiyon olsunlar cidden.

Fenerbahçe genelde şampiyonluğu küçük farklarla kaçırıyor. Bu seneki kadro da iyi bir kadro. Ufak takviyelerle bile lig için yeterli olacaktır diyeceğim ama Mourinho geldiği için ufak takviyeler olmaz sağlam takviyeler yapılır gibi görünüyor.

Verilen para büyük bir para ama Mourinho’nun gelmesi reklam açısından da büyük bir artı. Mesela şampiyonlar ligi finali için reklam vermeye çalışsalar Mourinho’ya sorulan soruya Fenerbahçe’nin adını geçirerek cevap vermesi kadar katkısı olmaz. Bellingham’a Fenerbahçe’ye gel demesi de reklam için iyi yani büyük para verildi ama artıları da çok fazla.

Umarım şampiyonluk yaşarız ve beklenti karşılanır. Başkan değişse de değişmese de Mourinho’nun olması iyi bir durum gibi sanki.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Fenerbahçe, José Mourinho ile sözleşme imzaladı ve yeni teknik direktörü oldu takımın. Çok iyi para ödediklerini düşünüyorum, peki bu para karşılığında herhangi bir başarı elde edemez ise ne olacak?
Bizim ülkemize gelen teknik direktörlerden direk olarak başarı bekliyorlar, bir sene takımı oturtmasını falan kimsenin bekleyeceğini sanmam.
İnşallah güzel başarılar elde eder Fenerbahçe ve ödedikleri para boşa gitmiş olmaz, artık şampiyon olsunlar cidden.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Bu arada Mourinho ve ekibi için Fenerbahçe'nin 2 yılda toplam 40-45 milyon euro gibi paralar vereceği söyleniyor doğru mu bu? Eğer doğruysa açıkçası kulüp üzerinde ciddi bir mali yük olur bu. Eğer başarı gelmezse Fenerbahçe için hiç de karlı bir anlaşma olmayacak. Aziz Yıldırım'ın Mourinho'yu ortaya atması ile Ali Koç ona misilleme yapmak istedi. Siz vaat verirsiniz biz yaparız mesajı vermek isterken ciddi bir yükün de altına girmiş oldu.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Sakaryaspor, taraftar desteği olan bir takım ve onlar çıkamadı Bodrum onları 3-1 yendi artık tüm takımlar bodrum da en az 1 maç oynayacaklar tatil beldeleri de artık süper ligde boy gösteriyor önce Antalya sonra Alanya şimdi de Bodrum taraftarı var mı çok merak ediyorum ama ligde büyük renk olacaklar orası kesin tebrikler Bodrum

Antalya Alanya ne alaka bu takımlar yıllardır Süper Lig'in gediklisi zaten Antalyaspor hep Süper Lig'de oynayan bir takım öyle bursa sakarya kocaeli gibi önce yıllar boyu asansör olmuş sonra batıp amatöre düşmüş takımlar değil arada çok büyük sıklet farkı var. Taraftar dediğin de sokaktan toplanan çapulcu maganda takımı, eğer magandası fazla olana taraftarı fazla diyeceksek işimiz var. Bodrum'un yerlisi az ama yazları nüfusu İstanbul ile yarışıyor. Oradaki işadamları kulübe destek olursa Süper Lig'de kalır yoksa yatırım gelmezse olduğu gibi geri düşerler.
Hocam gereksiz bir yükselme yaşadık sanırım demek istediğim tatil beldelerinin takımları çoğaldı artık bunda kötü bir şey yok ki Sakaryaspor taraftarlarını sevmiyor olabilirsiniz buna da bir şey diyemem Sakarya ya hayatımda gitmişliğim de yok ama çarşı grubu veya ultrAslan yada Fenerbahçe grubu da sütten çıkmış ak kaşık değil Türkiye’de taraftar grupları pislikten geçilmez bunu en iyi bilen benim emin olun kaç kez müdahaleye girdik taraftar grubuna kafamıza kaldırım taşları mı atılmadı yani burada önemli olan taraftar kitlesinin genişliği stadyumların dolu olması yoksa iyi kötü ayrımı yaptığını yazmadım sanırım sonunda da tebrikler Bodrum diye eklemişim
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Aziz Yıldırım'a transfer çalımı atıldı yok böyle bir şey Smiley verilen mesaj çok net senin vaat ettiğini biz gerçekleştiriyoruz. Bunun üzerine Aziz Yıldırım açıklamada bulunmuş transfer listesi var onlarıda vereyim transfer edin diye Smiley Aziz Başkan Fenerbahçe'yi daha iyi bir takım haline getireceğini düşünüyorum.

Beşiktaş bile Mourinho için çabalıyor ama net bir sonuç alamadıklarını paylaşmışlardı. Ülkede Mourinho  sevdasıdır gidiyor.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Mourinho için büyük bir hype var ama ben açıkçası Fenerbahçe'de beklenen farkı yaratır mı tam emin olamıyorum. Çünkü Mourinho yeniliklere oldukça kapalı bir teknik direktör. Kendisini bildi bileli aynı sıkıcı defansif oyununu sergiliyor. Bu oyunla başarılar elde etti mi peki? Tabi ki etti. 2 kere Şampiyonlar Ligi şampiyonu bile oldu. Ancak günümüz futboluyla kıyaslayınca onun taktikleri çok eski kalıyor.

Şöyle bir durum da var tabi, Süper Lig'de oyun çok yavaş oynandığı için Mourinho daha rahat edebilir de.  Grin
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Sakaryaspor, taraftar desteği olan bir takım ve onlar çıkamadı Bodrum onları 3-1 yendi artık tüm takımlar bodrum da en az 1 maç oynayacaklar tatil beldeleri de artık süper ligde boy gösteriyor önce Antalya sonra Alanya şimdi de Bodrum taraftarı var mı çok merak ediyorum ama ligde büyük renk olacaklar orası kesin tebrikler Bodrum

Antalya Alanya ne alaka bu takımlar yıllardır Süper Lig'in gediklisi zaten Antalyaspor hep Süper Lig'de oynayan bir takım öyle bursa sakarya kocaeli gibi önce yıllar boyu asansör olmuş sonra batıp amatöre düşmüş takımlar değil arada çok büyük sıklet farkı var. Taraftar dediğin de sokaktan toplanan çapulcu maganda takımı, eğer magandası fazla olana taraftarı fazla diyeceksek işimiz var. Bodrum'un yerlisi az ama yazları nüfusu İstanbul ile yarışıyor. Oradaki işadamları kulübe destek olursa Süper Lig'de kalır yoksa yatırım gelmezse olduğu gibi geri düşerler.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329

Aziz Yıldırım'ın Mourinho ile anlaşması beklenirken bir anda işler değişti. İki taraf arasında yapılması beklenen görüşme iptal oldu ve sonrasında Ali Koç bir transfer çalımı atarak resmen Mourinho ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.  Smiley  Yağız Sabuncuoğlu'nun bu paylaşımına göre de 2+1 yıllık bir sözleşmeymiş. Fenerbahçe seçimleri gerekli çoğunluk sağlanamayınca 8-9 Haziran'a ertelendi. Bu arayı Ali Koç çok etkili bir şekilde kullanacak gibi görünüyor.
legendary
Play-off final maçında Sakaryaspor'u uzatmalarda yenerek Süper Lig'e yükselen Bodrumspor'u kutlarım. Ligde böyle farklı takımlar görmek güzel olacak. Umarım ligde tutunabilirler. Biraz yatırım yapmaları gerekiyor yoksa işleri zor. 1. Lig'de bu mütevazi kadro ile başarılı oldular ama Süper Lig çok farklıdır. İstanbulspor gibi Pendikspor gibi olmamak için bu takımları iyi incelemeleri ve aynı hataları yapmamaları gerekiyor.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Play-off final maçında Sakaryaspor'u uzatmalarda yenerek Süper Lig'e yükselen Bodrumspor'u kutlarım. Ligde böyle farklı takımlar görmek güzel olacak. Umarım ligde tutunabilirler. Biraz yatırım yapmaları gerekiyor yoksa işleri zor. 1. Lig'de bu mütevazi kadro ile başarılı oldular ama Süper Lig çok farklıdır. İstanbulspor gibi Pendikspor gibi olmamak için bu takımları iyi incelemeleri ve aynı hataları yapmamaları gerekiyor.
sr. member
Fenerbahçe seçimleri hakkında herhangi bir güncelleme var mı? 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacağı söyleniyordu ama başladığına dair bir habere rastlamadım. Aziz Yıldırım'ın yönetim kurulu listesinde Acun Ilıcalı da varmış bu arada. Yönetim kuruluna girmeye karar verdiğini duymuştum ama kimin listesinde olacağını bilmiyordum. Seçimleri tekrar Ali Koç'un kazanacağını düşünen de çok taraftar var ama bana sanki biraz değişim rüzgarları da esiyor gibi geliyor.

Bu arada Aziz Yıldırım Mourinho ile 3 yıl için şimdiden anlaşmış bile. Yağız Sabuncuoğlu bu şekilde paylaşmış: https://x.com/yagosabuncuoglu/status/1795861187071988038

Düzeltme

NTVSpor'da okuduğum haberde yönetim kurulu listeleri ters yazılmış. https://www.ntvspor.net/futbol/fenerbahce-baskanlik-secimi-tarihi-2024-fenerbahce-baskanlik-secimi-bugun-mu-ne-zaman-saat-kacta-fenerbahce-baskan-adaylari-ve-yonetim-kurulu-listeleri-6653acde8cc303004fec1c98

Acun Ilıcalı Ali Koç'un listesindeymiş şeklinde düzeltmiş olayım.  Smiley
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Birbirimize karşı bu tarz tavırlar, daha doğrusu takım yöneticilerinin bu şekil tavırları, eğer takımları daha iyi hale getirecekse o zaman neden olmasın. Fakat avrupada başarı gelmedikten sonra (ki şampiyon ligi kupası alalım demiyorum sonuçta, bi uefa, bi konferans alabilmeliyiz diyorum) boşu boşuna birbirimizi yiyoruz. Fenerbahçenin konferans veya uefa kupası almasının tek şartı ligide kazanması deseler hiç düşünmez hemen evet derim, yeter ki artık takımlarımız avrupada bir boy göstersin, herkes son bir iki senedir biraz iyi gidiyor gibi görüyor, ama gerçek şu ki ne zaman biraz puan kazanıp şampiyonlar ligine gidilse, orada rezil olup puan kaybedip tekrar düşüyoruz. Bu rekabet birbirimizi daha iyi hale getirmeli, 102 puanlı galatasaray sparta prag'a, 99 puanlı fenerbahçe olimpiyakosa kaybedince o puanların hiç anlamı olmuyor.

Tipik galatasaraylı gibi konuşuyorum farkındayım, daha geçen gün şampiyon olduk, olduğumuzdan beri avrupa diyorum, ama gerçek bu, oturup vay be ne güzel şampiyon olduk diye haftalarca konuşursan, yönetimde yüz bulur takıma işe yaramayanları doldurur. Bakın geçen sene çok övdük takımı, doğru düzgün işe yaramayan zaha 8+ milyon alıyor, ndombele neden geldi belli bile değil, aurier zaten oynamadı bile, tete şampiyon takımda kaç maça çıktı bi tane golü yok, böyle adamlar doldurdular takımı geçen seneden şımarıp. Bu sene sıkı tutup, yönetimin böyle aptal saptal şeylere paralarımzıı harcayıp rezil bir takıma dönüştürmesini engellemeliyiz, en azından baskı uygulamak lazım.
hero member
Tüm Galatasaray taraftarlarını tebrik ederim. Türk futbol tarihinin en rekabetçi sezonunda şampiyon oldular. Gerçi birçok tartışmayı da içinde barındıran bir sezondu. Fakat sonuçta onlar şampiyon oldu.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a yönelik protestolar gördüm sosyal medyada. Ali Koç'a karşı ben de çok tepkiliyim. Fakat şiddet içeren tepkileri asla onaylayamam.
Sporda giderek şiddet artıyor maalesef kimsenin kimseye tahammülü yok. Rakibe saygı kalmamış, Metin Oktay jübile maçında Can Bartu ile 10 dakikalığına formalarını değiştirmişler, ezeli rakip bir biriyle formasını değiştiriyor ve bununla şeref duyarım diyebiliyor. Günümüzde ise kahvahanelerde iki farklı takımın taraftarları maç bile izleyemiyor.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Tüm Galatasaray taraftarlarını tebrik ederim. Türk futbol tarihinin en rekabetçi sezonunda şampiyon oldular. Gerçi birçok tartışmayı da içinde barındıran bir sezondu. Fakat sonuçta onlar şampiyon oldu.

Fenerbahçe'de Ali Koç'a yönelik protestolar gördüm sosyal medyada. Ali Koç'a karşı ben de çok tepkiliyim. Fakat şiddet içeren tepkileri asla onaylayamam.
sr. member
Garip bir çağda yaşıyoruz. Abla canlı yayın açıp gelişine sövmüş herkese, garip bir çağda yaşıyoruz dememin sebebi Astrolog olmayan bir sürü insan çıkıp sağa sola kesin netlikle ifadeler kullanması. Çıldırmasının sebebi de bazı fotoğraflarını paylaşmışlar sanırım.

Ezeli iki rakip arasında geçen yarışta Galatasaray birinci oldu dediğiniz gibi bir hafta olsa da gecikmeli. Geçen hafta Fenerbahçe'den o golü yemesek berabere bitse maç şampiyondu Galatasaray olsun gene şampiyon.

Astrolog Meral Güven hiç de masum birisi değilmiş bu arada.  Smiley  Küfür kıyamet gittikten sonra polisler alıp ifade vermeye götürmüş ve 6 suçtan sabıka kaydı varmış.

https://www.cnnturk.com/spor/futbol/galeri/astrolog-meral-guvenin-emniyet-ifadesi-ortaya-cikti-hackleyen-kisilere-kufur-ettim-2118445?page=1

Galatasaray'ın art arda 2. ve toplamda 24. şampiyonluğunu tebrik ederim.  Smiley  Şimdiki hedef ise 25. şampiyonluk ve 5. yıldızı takmak. Bu arada şampiyonluk kutlamalarını dün canlı yayından izledim. Çok güzel bir organizasyon yapılmış. Dronelar ile yapılan görsel şölen de güzeldi. Bu arada Kerem Aktürkoğlu Galatasaray'a kırıldığını söylemiş ve biraz da veda konuşması gibi de röportaj vermiş. Galatasaray'dan bence gitmemeli, önemli bir oyuncu.
legendary
2023-2024 Sezonunun şampiyonu GALATASARAY oldu, tebrikler.

Bu akşam çok güzel oynadılar ve kazandılar, Icardi enfes bir gol attı.
Aslında diyecek pek bir şey yok, bir hafta gecikmeli kutlanmış bir şampiyonluk.

Astrolog Meral ablamız iyi taş taş geçmiş Fenerlilerle Cheesy

Ankaragücü ligden düştü, Hatayspor lige devam ediyor, valla Hatayspor için sevindim, adamlar zor zamanlar geçirmişti bir de ligden düşmeleri onlar için çok kötü olacaktı.

Garip bir çağda yaşıyoruz. Abla canlı yayın açıp gelişine sövmüş herkese, garip bir çağda yaşıyoruz dememin sebebi Astrolog olmayan bir sürü insan çıkıp sağa sola kesin netlikle ifadeler kullanması. Çıldırmasının sebebi de bazı fotoğraflarını paylaşmışlar sanırım.

Ezeli iki rakip arasında geçen yarışta Galatasaray birinci oldu dediğiniz gibi bir hafta olsa da gecikmeli. Geçen hafta Fenerbahçe'den o golü yemesek berabere bitse maç şampiyondu Galatasaray olsun gene şampiyon.
Fenerbahçe’mizin tek tesellisi 99 puanla ikinci sırada yer alıp şampiyon takımdan daha az yenilgi almamız oldu sanırım suç bizde en basit takımlarla berabere kalırsan olacağı bu işte sonra astrologlardan medet mi umarsın astrologlar zaten bir numaralı dolandırıcılar bol keseden sallamaktan başka bir işe yaramayan kişiler bu arada Galatasaray taraftarı arkadaşları tebrik ederim kazanılmış şampiyonluk hak edilmiş şampiyonluk oldu
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
2023-2024 Sezonunun şampiyonu GALATASARAY oldu, tebrikler.

Bu akşam çok güzel oynadılar ve kazandılar, Icardi enfes bir gol attı.
Aslında diyecek pek bir şey yok, bir hafta gecikmeli kutlanmış bir şampiyonluk.

Astrolog Meral ablamız iyi taş taş geçmiş Fenerlilerle Cheesy

Ankaragücü ligden düştü, Hatayspor lige devam ediyor, valla Hatayspor için sevindim, adamlar zor zamanlar geçirmişti bir de ligden düşmeleri onlar için çok kötü olacaktı.

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Galatasaray hak ettiği şekilde şampiyonluk ipini göğüsledi, çok enteresan bir lig sonu yaşadık yalnız, Konya' ya beraberlik yetiyordu, mağlup duruma düştü ki o arada Ankaragücü öndeydi, sonra trabzon beraberliği sağladı tribünler coştu bir anda, akabinde ankaragücü bir daha öne geçti, trabzon bir daha yakaladı falan derken dakikalar içinde iki kulüp taraftarları duygudan duyguya geçtiler, sonuçta ise yenilmesine rağmen Ankaragücünün kaybetmesiyle Konya ligde kaldı. düşen üç takım istanbul takımı, özellikle üç büyükler için daha az deplasman demekti İstanbul takımlarının ligdeki çoğunluğu, bu bir nebze olsun düzeldi gibi.
Benzeri bir daha yaşanmayacak bir lig oldu iyisiyle kötüsüyle, umarım futbolun sahada kalabildiği, yöneticilerin ve siyasilerin işin içine girmediği güzel sezonlar seyrederiz önümüzdeki sezonla birlikte.
hero member
Galatasaraylı arkadaşları tebrik ediyorum iyisiyle körüsüyle bir sezonu daha geride bıraktık. Şampiyonluk yarışı Galatasaray’ın derbide yenilmesiyle son maça kalmıştı ve gülen taraf Galatasaray oldu. Fenerbahçe için umutlar son maça kalmıştı ama olmadı. Süper Lige yükselen takımlara yeni sezonda başarılar diliyorum. Atakaş Hatay’ın ligde kalmasına sevindim umarım takım eski haline tekrar kavuşur. Ligin sona ermesiyle nirlikte şimdiden transfer haberleri konuşulmaya başlamış.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Çok yorucu bi sezon oldu. Şampiyon olduk. Ama rakibimiz de çok iyiydi. Onlar sayesinde daha bi güzel oldu bu sezon lig. Aynı zamanda gergin bi sezon da oldu onlar sayesinde. Ben barış, kardeşlik kazansın isterim her zaman. Futbolun spor olduğunu unutmayalım isterim. Tabiki bizim ülkemizde bu bilinç pek gelişmiyor. Ama bazı engelleri aşabiliriz zamanla bana kalırsa. Bi Fenerbahçeli Galatasarayımızı kutlarsa. Bi Galatasaraylı Fenerbahçe'nin hakkını verirse her şey daha bi güzel olabilir.

Bana göre şampiyonluktaki en büyük pay Okan Buruk'un. Yeni transferler takıma uyum sağlayamadığında futbolcu tercihlerinde ısrar etmeye devam etseydi. Baya bi puan kaybedebilirdik. Geçen sezonki kadroya döndü Okan Buruk hemen tehlikeyi görünce. Yanlışta ısrar etmedi. Bana kalırsa herkesin yapabileceği bişi diiil. Bir çok teknik direktör duygularının esiri oluyor bu konularda. Ama Okan Buruk aklıyla hareket etti.
Pages:
Jump to: