Pages:
Author

Topic: Futbol Transfer Haberleri ve Söylentileri 2023-2024 (Avrupa&Dünya, Tüm Ligler) - page 20. (Read 4389 times)

hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Erden Timur'un açıklamasına göre Fernando Muslera'nın bu sene son senesi. Oynamak isterse Galatasaray'da devam etmeyecek veya edemeyecek. 37 yaşında olduğu için transfer alternatifleri sınırlı. Kendi ülkesinde birkaç sene oynadıktan sonra futbolu bırakabilir. Arap takımlarında birkaç yıl oynadıktan sonra da futbolu bırakabilir. Ancak ne olursa olsun Galatasaray ile ilişkilerini iyi tutarak bir ayrılık gerçekleştirecek. 13 yıl futbol oynadığı takım ile profesyonel bir şekilde ayrılık yaşayacak. Nitekim sezon başında açıklanan ayrılık kararı da bunu fiilen ortaya koyuyor.

Son günlerde onun yerine Uğurcan Çakır'ın transfer edilme ihtimali konuşuluyordu ama Uğurcan Çakır Twitter'dan yaptığı paylaşımla bu kapıyı tamamen kapatmış.

https://twitter.com/Trabzonspor/status/1684194680689262594
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
2 aydır Zaha transferini bitirmeye çalıştı Fenerbahçe yöneticileri. Ne oldu? Bitiremediler. Galatasaray bu transferi 2 günde bitirdi. Galatasaray'ın Zaha ile ilgilendiğini basında bile duymadık neredeyse. Dedikodusu çıkar çıkmaz transferi açıklandı. Zaha'yı elimizden kaçırdık. Mert Müldür'ü de kaçıracağız. Livakovic'i de alamayacağız. Ali Koç tatilini yarıda kesse bir zahmet transfer sezonu ile uğraşsa keşke. Sezon devam ederken günah keçisi teknik direktör ve futbolcular olur ama sezon öncesi transfer döneminde yaşanan olumsuzlukların faturası kulüp yönetimine kesilir.

Galatasaray çok iyi bir transfer yaptı. Crystal Palace'ı yıllardır tek başına Premier Ligde tutan bir futbolcuyu transfer ettiler. Zaha'nın Galatasaray ile ligde başarılı olacağına eminim. Crystal Palace da önümüzdeki sezon küme düşme hattına daha yakın bir konumda olur.

Geçen sene 27 maçta 7 golü var, ligdeki çoğu maçta forma giymiş ama giymediği maçlar da oldukça fazla, Zaha yine de elbette Türkiye liginin üstünde kalitesi olan bir oyuncu, bu kaliteyle şampiyonlar liginde hareket ederse daha başarılı olacaklarına inanıyorum, Galatasaray bu sene Zaniolo’yu satmayıp, Icardi’yi transfer etmeli, şampiyonlar liginde iddialı bir kadroya doğru gidiyor Galatasaray kadrosu,
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
Al-Hilal Mbappe için devasa teklifini nihayet yaptı ve PSG de bu teklifi çoktan kabul etti bile:

- 300 milyon euro bonservis
- 700 milyon euroyu bulabilecek bir maaş
- 1 yıl oynadıktan sonra Real Madrid'e bonservis olmadan transfer olabilme imkanı

Mbappe için zaten Ocak ayını bekleyip Real Madrid'e gideceği söyleniyordu. Her türlü 1 sene bekleyecekken o 1 seneyi değerlendirebileceği en mantıklı formül bence Al-Hilal'in teklifini kabul etmek olur.

Son dediğinizi anlamadım Al-Hilal şimdi 1 milyar Euro para verecek ve sadece 1 sezon oynayıp Mbappe Real Madrid'e beleşe mi gidecek? Çok saçma buldum bunu.
Araplar parayı bol buldu tamam da 1 yıllık 1 milyar Euro neye yatırım yapmış oluyorlar oyuncu gelecek birkaç maç oynayıp gidecek diye bu parayı nasıl çıkartacaklar ki? Bu anlaşmaların altında çok başka şeyler var gibi geliyor bakalım izleyip göreceğiz.

Kara para aklama gibi geliyor aklıma biliyorsunuz Psg başkanı Arap milletinden bağlantıları kullanıp para kazanmış olabilir ama 700 milyon Euro 1 yıllık maaş inanılmaz ya akıllarını ekmek peynirle yemişler herhalde gerçekten çok mide bulandırıcı bir duruma döndü şu para mevzusu futbolda
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
2 aydır Zaha transferini bitirmeye çalıştı Fenerbahçe yöneticileri. Ne oldu? Bitiremediler. Galatasaray bu transferi 2 günde bitirdi. Galatasaray'ın Zaha ile ilgilendiğini basında bile duymadık neredeyse. Dedikodusu çıkar çıkmaz transferi açıklandı. Zaha'yı elimizden kaçırdık. Mert Müldür'ü de kaçıracağız. Livakovic'i de alamayacağız. Ali Koç tatilini yarıda kesse bir zahmet transfer sezonu ile uğraşsa keşke. Sezon devam ederken günah keçisi teknik direktör ve futbolcular olur ama sezon öncesi transfer döneminde yaşanan olumsuzlukların faturası kulüp yönetimine kesilir.

Galatasaray çok iyi bir transfer yaptı. Crystal Palace'ı yıllardır tek başına Premier Ligde tutan bir futbolcuyu transfer ettiler. Zaha'nın Galatasaray ile ligde başarılı olacağına eminim. Crystal Palace da önümüzdeki sezon küme düşme hattına daha yakın bir konumda olur.
legendary
Activity: 2520
Merit: 1510
Al-Hilal Mbappe için devasa teklifini nihayet yaptı ve PSG de bu teklifi çoktan kabul etti bile:

- 1 yıl oynadıktan sonra Real Madrid'e bonservis olmadan transfer olabilme imkanı

Mbappe için zaten Ocak ayını bekleyip Real Madrid'e gideceği söyleniyordu. Her türlü 1 sene bekleyecekken o 1 seneyi değerlendirebileceği en mantıklı formül bence Al-Hilal'in teklifini kabul etmek olur.

Son dediğinizi anlamadım Al-Hilal şimdi 1 milyar Euro para verecek ve sadece 1 sezon oynayıp Mbappe Real Madrid'e beleşe mi gidecek? Çok saçma buldum bunu.
Araplar parayı bol buldu tamam da 1 yıllık 1 milyar Euro neye yatırım yapmış oluyorlar oyuncu gelecek birkaç maç oynayıp gidecek diye bu parayı nasıl çıkartacaklar ki? Bu anlaşmaların altında çok başka şeyler var gibi geliyor bakalım izleyip göreceğiz.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Bizim ülke kadar enteresan bir ülke yok. Fenerbahçe 2 aydır zaya aşağıya zaha yukarıya koşturdu ne olduysa oldu. Galatasaray gitti zaha'yı aldı ve zaha GS li oldu. Abi dünya da forvet kıtlığımı var da bir iki kulüp körün değneği bellediği gibi aynı isimler peşinde gidiyor. Şimdi tvlerde GS den büyük çalım vs deniliyor.
Gerçekten çok ilginç bir durum. Ali Koç gidip icardi'yi alıp gelmez umarım.
Icardi ile de anlaşma sağlamış Galatasaray. Şu an Bakambu, Zaha ve Icardi gibi 3 tane büyük forvet oyuncusu var. Zaha’yı kanat oyuncusu olarak kullanabilirler. Forvet olarak Bakambu ve Icardi ile çift forvet iyi maçlar oynayabilir Galatasaray. Kağıt üstünde geçen seneki Napoli performansı bekliyorum ligde.

Bakambu yedek olacak bana kalırsa. Çünkü Zaniolo var listeye eklemediğiniz. Zaniolo, Icardi ve Zaha daha bi tehlikeli hücum hattı olur. Bu üçlü fena can yakar ligde. Bakambu rotasyon futbolcusu olur. Kart sorunlarında oyuna girer daha çok. Ama yedek olarak transfer edilen futbolcumuz bile rakiplerimizin as oyuncusu olabilecek düzeyde. Bakambu hafife alınacak bi futbolcu diiil. Bana kalırsa çok güçlü olduğumuz bir sezona giriyoruz. Bi kaç sezon da böyle çok güçlü bi şekil ligi domine edebiliriz. 2000'leri hatırlattı bana bu sene. Rakiplerimiz bizim standartlarımızın altında epey.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game

hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Çok alakalı gibi olmasada azıcık işin içinde olan bir kişi ile tanışmışlığım vardı, ingilterede bir takım için scouting işi yapıyordu (kripto dünyası nelere kadirsin, ben ingilterede ki scoutu neden tanıyorum). Vakti zamanında buna benzer bir konu konuşmuştuk, neden herkes aynı oyuncunun peşinden koşuyor neden başkalarına bakılmıyor diye. O tabii Türkiye ile alakalı konuşmamıştı, genel bir onun yaşadıklarından yola çıkarak anlatmıştı. Anlattığına göre onların ligtede öyle oluyordu (championship) ve bir oyuncunun aşağı yukarı satılık veya en azından oralara yakın olduğu öğrenilince ve fiyatta uygunsa herkes bir anda saldırıyormuş. Onun anlattığı örneği Zahaya uygulayacak olursak, atıyorum X milyon dolar paraya gelirim gibi bir menejeri üzerinden mesaj ilettiyse, o zaman bütün X miktarı verebilecek takımlar birden saldırıyor adama, çünkü bi daha X miktar paraya Zaha gibisini bulamayız diyorlar. Fenerde Galatasarayda bu parayı verebilecek takımlarmış demek ki, Zahanın menejeride bu parayı verirseniz bi de son dakikaya kadar Palace teklifini beklerseniz geliriz falan demişlerdir, bizimkiler en kötü 2 bonus fazla verip almıştır. Yani bu paraya Mbappe geliyorda bizimkiler almıyor bir durum yok, onlarca hatta yüzlerce forvet var ama onlar ya takımında mutlu, ya pahalı, ya da bizim ülkeye gelmek istemiyor, bunların üçünü birden çözüp alabildiğinde bir elin parmağını geçmediğinden hepsi beraber saldırıyor.

Asıl benim gerildiğim konu; Muslera, Angelino, Nellson, Boey, Torreira, Oliviera, Zaniolo, Mertens, Zaha, Icardi var şuan bizde aşağı yukarı, Icardi daha gelmedi resmi olarak ama gelir inş. 10 tane yabancı eder, 8ini oynatabiliyoruz biz bunların ligte, şunların hangi 2 tanesi dışarıda kalacak ve hangi yerli girecek? Keremi hadi tuttun diyelim, Mertensi çıkarıp oraya Zaniolo koydun ok, Abdulkerimde var. Oliveira çıkarıp Berkan mı koyacaksınız birader, hepsi oturmuş yerinde adamlar, hadi Kazımcanı geliştirelim ilerde para eder desen, Angelinoyu niye aldın derler adama. Cidden şu yabancı kuralını hiç yokmuş gibi davranarak adam aldık resmen saçma sapan.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Bizim ülke kadar enteresan bir ülke yok. Fenerbahçe 2 aydır zaya aşağıya zaha yukarıya koşturdu ne olduysa oldu. Galatasaray gitti zaha'yı aldı ve zaha GS li oldu. Abi dünya da forvet kıtlığımı var da bir iki kulüp körün değneği bellediği gibi aynı isimler peşinde gidiyor. Şimdi tvlerde GS den büyük çalım vs deniliyor.

Ben de bunu anlamıyorum. 3 büyüklerden hangisi bir oyuncunun peşine düşse hemen bir başkası dibinde bitiyor. Piyasada o kadar oyuncu bolluğu varken nedir bu anlamsız elinden oyuncu alma yarışı? Yıllardır değişmeyen belki de tek şey bu yani bu ligde. Biraz da farklı oyuncular üzerinde yoğunlaşsalar her biri çok daha iyi bir kadroya sahip olabilir. Galatasaray çoktan kadrosunu sağlamlaştırmıştı tabi ve bu dönemdeki transferler ile birlikte çok daha fazla güçlenmiş oldular. Icardi galiba bileti de almış Türkiye'ye bugün yarın geliyormuş.

Fenerbahçe şu an galiba bir sponsorluk anlaşmasının netleşmesini bekliyor. Ondan sonra 2 tane sağlam ismin gelebileceği söyleniyor.

Galatasaray’dan sonra Fenerbahçe büyük transfer yapmaya odaklanmış sanki. Olması da gerekiyor baksanıza ezeli rakibiniz sizin aylardır peşinde koştuğunuz futbolcuyu bir gecede transfer ediyor. Fenerbahçe de bu konuda adımını atacak sponsora göre. Fenerbahçe gelecek sene konferans liginden daha iyi hedefler düşünüyorsa kadroyu çok güçlendirmeliler. Bu arada İsmail Yüksek için Leverkusen teklif yapmış ancak Fenerbahçe 20 milyon Euro isteyince transfer suya düşmüş.
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300

Ben de bunu anlamıyorum. 3 büyüklerden hangisi bir oyuncunun peşine düşse hemen bir başkası dibinde bitiyor. Piyasada o kadar oyuncu bolluğu varken nedir bu anlamsız elinden oyuncu alma yarışı? Yıllardır değişmeyen belki de tek şey bu yani bu ligde. Biraz da farklı oyuncular üzerinde yoğunlaşsalar her biri çok daha iyi bir kadroya sahip olabilir. Galatasaray çoktan kadrosunu sağlamlaştırmıştı tabi ve bu dönemdeki transferler ile birlikte çok daha fazla güçlenmiş oldular. Icardi galiba bileti de almış Türkiye'ye bugün yarın geliyormuş.

Fenerbahçe şu an galiba bir sponsorluk anlaşmasının netleşmesini bekliyor. Ondan sonra 2 tane sağlam ismin gelebileceği söyleniyor.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Icardi ile de anlaşma sağlamış Galatasaray. Şu an Bakambu, Zaha ve Icardi gibi 3 tane büyük forvet oyuncusu var. Zaha’yı kanat oyuncusu olarak kullanabilirler. Forvet olarak Bakambu ve Icardi ile çift forvet iyi maçlar oynayabilir Galatasaray. Kağıt üstünde geçen seneki Napoli performansı bekliyorum ligde.
sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
legendary
Activity: 1764
Merit: 1656
Manchester United'da bir devir kapandı ve David de Gea takımdan resmen ayrıldı. Yerine ise Inter'den Andre Onana getirildi. 52.5 milyon euro gibi bir bonservis bedelinde anlaşma sağlandı. Ayrıca 5 yıllık da bir sözleşme yapıldı. Bence Onana de Gea'nın yerini doldurabilecek sağlam kalecilerden birisiydi bu yüzden şimdilik doğru bir transfer olduğunu düşünüyorum.

Geçen sezon Inter'deki performansı etkileyiciydi. Özellikle Şampiyonlar Ligi'nde adından söz ettiren bir kaleci oldu ve takımının finale yükselmesinde önemli pay sahibiydi.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Dorukhan Toköz,Adana demirspor'a bonservissiz bir şekilde transfer oldu.Adana demir için iyi bir transfer olabilir.Merkez orta saha olduğunu düşünürsek orta sahayı güçlendirme adına iyi bir hamle.Pelkas ise Fenerbahçe'den Başakşehir'e transfer oldu.Pelkas Hull City'ye kiralanmıştı fakat istenileni sanırım orada veremedi ve Fenerbahçe'ye geri döndü.Fenerbahçe'nin yeni kadro yapılanmasında da düşünülmeyen Pelkas bir diğer İstanbul takımına transfer olmayı tercih etti.

Pelkas’ı da belki Adana demir spor alabilirdi, genel olarak transfer politikalarını başarılı buluyorum, balotelli gibi bir bombayı harika kullandılar ve ondan maksimum verim aldılar, Dorukhan’dan da iyi bir performans alabilirler, bu yaz bir bomba daha patlatabilir başkan bence, konferans liginde rahat tur geçmeliler ülke puanına da katkıda bulunurlar,

Çok fazla eski büyük takım topçusu var ve bunlar bir süreden sonra ego çatışmalarıyla takıma zarar veriyorlar. Başakşehir geçmişte çok iyi idare etmişti ama Adana geçen sene Belhanda ile çok çekti. Ayrıca eski Galatasaraylı oyuncuları Fenerbahçe’ye göndermeli şeyler yapmıştı. Siz artık başka takımın futbolcularısınız. Bu yüzden Anadolu takımları büyük takımların eski oyuncularını aldıklarında sorunlar baş gösterebiliyor.
sr. member
Dorukhan Toköz,Adana demirspor'a bonservissiz bir şekilde transfer oldu.Adana demir için iyi bir transfer olabilir.Merkez orta saha olduğunu düşünürsek orta sahayı güçlendirme adına iyi bir hamle.Pelkas ise Fenerbahçe'den Başakşehir'e transfer oldu.Pelkas Hull City'ye kiralanmıştı fakat istenileni sanırım orada veremedi ve Fenerbahçe'ye geri döndü.Fenerbahçe'nin yeni kadro yapılanmasında da düşünülmeyen Pelkas bir diğer İstanbul takımına transfer olmayı tercih etti.

Pelkas’ı da belki Adana demir spor alabilirdi, genel olarak transfer politikalarını başarılı buluyorum, balotelli gibi bir bombayı harika kullandılar ve ondan maksimum verim aldılar, Dorukhan’dan da iyi bir performans alabilirler, bu yaz bir bomba daha patlatabilir başkan bence, konferans liginde rahat tur geçmeliler ülke puanına da katkıda bulunurlar,

Adana demirspor uzun bir aradan sonra böylesine bir performans gösterdi diyebiliriz ligde.Bunun ardında başkanın payı büyük ve takımı hep diri tutmak adına yine iyi transfer yapmaya yönelik hamleler yapıyor.Bir kaç yıldız oyuncu getirirlerse yine onlar adına her şeyin bu sezonda iyi gideceğini söyleyebiliriz.Ligde bu sene yine dişli takımların başında geleceklerini düşünüyorum.Montella gitmeli miydi bu büyük bir soru işareti fakat bence teknik direktörlük bir durum olduğunu düşünmüyorum.
Yine de Montella kalsaydı bence Adana’yı tanıyan, bilen bir teknik direktör olarak başarılarına yenisini ekleyebilirdi, Patrick Kluivert ne kadar başarılı olacak bilmiyorum, başkan geçmişi iyi futbolcu kökenli teknik direktörleri getirmeyi seviyor galiba, bu arada dün oynanan maçta Manisa’ya 3-2 yenildiler,
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231

Adana demirspor uzun bir aradan sonra böylesine bir performans gösterdi diyebiliriz ligde.Bunun ardında başkanın payı büyük ve takımı hep diri tutmak adına yine iyi transfer yapmaya yönelik hamleler yapıyor.Bir kaç yıldız oyuncu getirirlerse yine onlar adına her şeyin bu sezonda iyi gideceğini söyleyebiliriz.Ligde bu sene yine dişli takımların başında geleceklerini düşünüyorum.Montella gitmeli miydi bu büyük bir soru işareti fakat bence teknik direktörlük bir durum olduğunu düşünmüyorum.
sr. member

legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Futbolda bonservis bedelleri artık dudak uçuklatan fiyatlar olmuş. Declan Rice West Ham’dan Manchester United’a rekor bedelle transfer oldu. Artık bu paralar büyük futbolcular için alışılageldik paralar olacak. Türkiye’de fiyatların ucuz olduğunu görüyoruz. Arda Güler 20 Milyon Euro’ya gitti ve Arda şu anda Real Madrid’in taktik değiştirmesine sebep olabilir deniliyor.

Declan Rice 122 milyon Euro'ya transfer oldu. Mudrik Chelsea'ye 70 milyon Euro'ya transfer olmuştu. Lazio Osimhen için pazarlığı 120 milyon Euro'dan başlatıyor. Mudrik için ödenen ve Osimhen için istenen bonservis bedellerine bakılırsa aslında Declan Rice için ödenen bonservis bedelinin normal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat Declan Rice'ın kulübü Aston Villa 2006'da 90 milyon Euro'ya el değiştirmiş. Bugün yalnızca bir tane futbolcusu 122 milyon Euro'ya satıldı. Aradan çok uzun yıllar geçmemiş ve Declan Rice da aslında futbol piyasasında çok popüler bir futbolcu değil ama fiyatlar almış başını gitmiş. Bu devirde futbolcu alınmaz, futbolcu satılır.😅
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
Kim Min-jae transferi'ni Bayern Münih resmen bitirdi. Serbest kalma bedelini aktive ederek 50 milyon euroya kadrolarına kattılar. Şu anki market değeri ise 60 milyon euroya çıktı. Bu gibi oyuncular Avrupa'nın büyük liglerine ve kulüplerine gittikleri zaman zaten market değerlerinde inanılmaz bir artış oluyor. Süper Lig'de ne yazık ki biz bunları göremiyoruz lig kalitesinin yeterince iyi olmaması yüzünden. Arda Güler transferi şu ana kadarki en yüksek bedelli transferlerden birisiydi ve onun dışında bunları pek sık görmüyoruz.
Pages:
Jump to: