Pages:
Author

Topic: Lila Kâğıt ve Sanayi Ticaret AŞ Halka Arz. - page 2. (Read 253 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Hatta biraz abartayım, bence çoğu kişi için halka arz diye bir hisse var ve habire borsaya girip çıkıyor. 

dostlar olaya ben de böyle bakıyorum. hatta ben "kaç paket sigara parası çıkarırım." diye bakıyorum. ülkemizin en büyük firmalarından birisi, belki de en büyüğü, koç holding. yarın koçlar sıfırdan kurulmuş gibi halka arz olsa ben yine aynı düşünce ile yola çıkarım. ama ne var, 15 gün tavan yapacak gibi düşünürüm ve sonunda da satarım. bir daha da borsadan hiçbir şey almam. halka arza katılanların en az %90'ı da benim gibi düşünüyordur.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Lila Kağıt markalarından olan Sofia ile Maylo markasını sanırım bilmeyen yoktur hemen hemen her markette satışı olduğunu düşünüyorum. Açıkçası bir çok halka arza göre güzel bir halka arz olduğunu düşünüyorum tavan seriside diğer halka arzlara göre daha iyi performans verecektir. Bireysel yatırımcıya en az 1000 lira üzerinde hisse düşecektir bu nedenle güzel bir seri yakalarsa yatırımcılarına daha güzel kazanç bırakabilir.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
çoğu kişinin bildiği bir firma, daha doğrusu ürünlerini kullandığı ya da bildiği bir firma. sizlerin de yazdığı gibi kağıt üstünde güzel bir halka arz olarak duruyor. geçen rönesans'a olan az katılım bunda olmayacaktır. halka arzdan elde edilecek olan paranın da borçlara ödenmesi gibi bir durum söz konusu değil hatta tam tersine işletmeyi geliştirmek için kullanılacak. sadece enerji kısmı bana artık "bayık" noktası geliyor.
tahminim güzel bir seri ile devam edecek lila kağıt. sadece kurumsal yatırımcının payına bakmak lazım.

gospodin yeni profil resminde çok yakışıklı çıkmışsın, tü tü tü maşallah  Grin

Konuya dönersek, eğer Rönesans kötü gidişine devam ederse (ben güvenemedim, ilk günden sattım) millet balık akıllı olduğu için bir şansımız olabilir, ama Rönesans da (sonuncu halka arz olması nedeniyle onu yazıyorum) tavan serisi yaparsa Lila'ya talep çok yüksek olur ve kelle başı çerez parası bir şey düşer.

Rönesans ile bunları karşılaştırmak saçma olur hocam, Rönesans borçlarını ödemek için halka arz olan bir firma ama Lila Kağıt böyle bir firma değil.
Adamlar halka arzdan gelen para ile yatırım yapacaklar ve dönüşü olumlu olacaktır, tabi bu da fiyata etki edecektir.
Bunun halka arzının tavan serisi Rönesans'ın iki katı olacaktır diye düşünüyorum.

Bunu buradaki herkes gibi ben de biliyorum MK-74 ama emin ol halka arzlara dalanların çoğunun haberi bile olmaz ve öncekine göre sonrakini değerlendirirler. Yani hangi firma olduğu hiç önemli değil, son halka arzda A firması hemen tavan bozmuşsa yeni gelecek B firmasına da korkak yaklaşırlar.
Hatta biraz abartayım, bence çoğu kişi için halka arz diye bir hisse var ve habire borsaya girip çıkıyor.  Grin
legendary
Merit: 1198
çoğu kişinin bildiği bir firma, daha doğrusu ürünlerini kullandığı ya da bildiği bir firma. sizlerin de yazdığı gibi kağıt üstünde güzel bir halka arz olarak duruyor. geçen rönesans'a olan az katılım bunda olmayacaktır. halka arzdan elde edilecek olan paranın da borçlara ödenmesi gibi bir durum söz konusu değil hatta tam tersine işletmeyi geliştirmek için kullanılacak. sadece enerji kısmı bana artık "bayık" noktası geliyor.
tahminim güzel bir seri ile devam edecek lila kağıt. sadece kurumsal yatırımcının payına bakmak lazım.

Konuya dönersek, eğer Rönesans kötü gidişine devam ederse (ben güvenemedim, ilk günden sattım) millet balık akıllı olduğu için bir şansımız olabilir, ama Rönesans da (sonuncu halka arz olması nedeniyle onu yazıyorum) tavan serisi yaparsa Lila'ya talep çok yüksek olur ve kelle başı çerez parası bir şey düşer.

Rönesans ile bunları karşılaştırmak saçma olur hocam, Rönesans borçlarını ödemek için halka arz olan bir firma ama Lila Kağıt böyle bir firma değil.
Adamlar halka arzdan gelen para ile yatırım yapacaklar ve dönüşü olumlu olacaktır, tabi bu da fiyata etki edecektir.
Bunun halka arzının tavan serisi Rönesans'ın iki katı olacaktır diye düşünüyorum.
legendary

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
hero member
Güzel bir halka gibi görünüyor aktarılan veriler doğrultusunda karlılığı güzel. Bir çok ülke ile ithalat ve ihracat ilişkileri mevcut, ayrıca halka arzdan gelen finansman yine yatırım ve sermaye için kullanılacak azda olsa ortak satışıda mevcut ama o kadarda olur diyebiliriz. Halka arz hacmi biraz yüksek onun dışında bir problem görmüyorum, bireysel yatırımcıya tutar olarak en fazla pay veren halka arz olabilir.

Lila Kağıt markaları:

Sofia
Maylo
Ultra Berrak
Nua : 80 den fazla ülkede bulunan global markası
Nua Professional : Ev dışı kullanım için oluşturulmuş bir marka

https://lilakagit.com
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Halka arzdan gelecek paranın yatırımlara gitmesi iyi, diğer halka arzlar gibi borç ödemek için halka arz olmuyorlar onu anlamış oluyoruz.
Lila Kağıt'ın halka arz büyüklüğü bence yaptığı cirolara göre çok büyük değil. Halka arz büyüklüğünü neredeyse 2 yılda çıkartıyor.

Finansal Tablo;
2023/9 Hasılat: 5,4 milyar TL
2023/9 Brüt Kâr: 2 milyar TL

2022 Hasılat: 6,6 Milyar TL
2022 Brüt Kâr: 2,4 Milyar TL

2021 Hasılat: 1,9 milyar TL
2021 Brüt Kâr: 730,7 Milyon TL

Şu yukarıdaki tablo bence gayet iyi bir tablo, bunu da göz önünde bulundurun, ama para sonuçta sizin.
Ben de bunu diyecektim.Şirketin kârlılığı ciddi anlamda iyi.Borçları ödemek için arz olan şirketlerden değil.Bununla birlikte arz olan, ortaklarını zengin  etmeye çalışan KOTON gibi de değil.O yüzden bu arza gönlüm rahat şekilde gireceğim eğer tarihlerini unutmazsam tabi.Bazı arzlara girmeyi unutuyorum takip ettiğim halde.Umarım bu arz onlardan olmaz.
legendary
Halka arzdan gelecek paranın yatırımlara gitmesi iyi, diğer halka arzlar gibi borç ödemek için halka arz olmuyorlar onu anlamış oluyoruz.
Lila Kağıt'ın halka arz büyüklüğü bence yaptığı cirolara göre çok büyük değil. Halka arz büyüklüğünü neredeyse 2 yılda çıkartıyor.

Finansal Tablo;
2023/9 Hasılat: 5,4 milyar TL
2023/9 Brüt Kâr: 2 milyar TL

2022 Hasılat: 6,6 Milyar TL
2022 Brüt Kâr: 2,4 Milyar TL

2021 Hasılat: 1,9 milyar TL
2021 Brüt Kâr: 730,7 Milyon TL

Şu yukarıdaki tablo bence gayet iyi bir tablo, bunu da göz önünde bulundurun, ama para sonuçta sizin.
hero member
Lila Kâğıt ve Sanayi Ticaret AŞ Halka Arzı içerik olarak güzel görünüyor. Toplam 120 milyon lot halka arz edilecek olup 90 milyon lot sermaye artırımı için kullanılacak kalan 30 milyon lot ise ortak satışı şeklinde yani 30 milyon lotluk gelir ortaklara aktarılacak. Halka arz gelirinin %55'i fabrika yatırımlarına %15'i yenilenebilir enerji için % 30'u ise işletme sermayesi olarak kullanılacağı belirtilmiş. Halka arz büyüklüğü 4,48 milyar lira yani büyük bir halka arz diyebiliriz bu nedenle çok fazla tavan serisi olmayabilir.

Bireysele ne kadar lot ayrıldığı henüz açıklanmamış tahminimce %70 gibi bir oran olur. Kişi başı tahmini 28-32 lot arası düşer diye düşünüyorum.

legendary
Bu halka arz güzel gibi duruyor çünkü hem zaten sektörde belirli bir yeri olan ve ihracatı da bol olan bir firma, hem de harcama kalemleri yatırıma ve maliyet düşürmeye dönük, ayrıca yenilenebilir enerjiye ne kadar önem verirse gelişmiş ülkelerde satış şansı da o kadar artar.
Tavan temelli bakmadığım nadir halka arzlardan.
legendary
Bu haftanın ikinci halka arzı Lila Kâğıt oldu.

120 Milyon Lot satılacak.
Hisse fiyatı 37,39 TL.
Halka Açıklık %20,33
Halka arz büyüklüğü 4.4 Milyar TL.

Halka Arz Gelirinin Kullanılacağı Yerler;

%40 Erzurum Fabrika yatırımı
%15 Ergene Fabrika yatırımı
%15 Yenilenebilir enerji yatırımı
%30 İşletme sermayesi

Şimdiden bol kazançlar.
Pages:
Jump to: