Pages:
Author

Topic: Oyun Ana Konu - page 4. (Read 1273 times)

sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
July 21, 2023, 07:31:51 AM

Bilmeyenler için bir duyuru olarak geçeyim. Microsoft nihayet Activision Blizzard anlaşmasını sona erdirmek üzere. Anlaşmanın resmileşmesi halinde yukarıdaki görseldeki seriler ve oyunlar Xbox Game Pass'e gelecek. Açıkçası bu harika bir haber oyuncular için. Bu oyunların dünya çapında ne kadar büyük bir ilgi gördüğünü düşündüğümüzde Microsoft için çok karlı bir anlaşma olacak.

Daha şimdiden Xbox konsol satışları inanılmaz bir artış gösterdi. Eski Call of Duty oyunlarının serverları aynı ilk çıktığı yıllardaki gibi dolmaya başladı. Örneğin Modern Warfare 2 multiplayer serverları full çekiyor artık hem de serverların sorun çıkmaması için yenilendiği söyleniyor.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
July 20, 2023, 03:44:23 PM
Ea play pro şu aralar hala 1000 lira sanırım. Bilgisayardan oynayan varsa, formula 1 olsun NFL Madden olsun, ve en önemlisi fifa olsun hepsi bedavaya geliyor. Düşünecek olursak zaten fifa bile (ki adı değişti bu sene ea fc oldu yanılmıyorsam) bin liradan fazlaya gelir gibi duruyor, o yüzden ea play pro alınırsa daha mantıklı gibi. Adamlar netflix tarzı abone modelli oyun işine geçiyorlar, hepimiz aylık abone olalım, adamların sabit oradan bir geliri olsun satış beklemek yerine gibi bir yere evriliyor. En mantıklısı yine bu şekilde şuan ekonomik açıdan, özellikle bilgisayardan fifa oynayanlar için. Ben F1 için aldım en çok oynadığım oyun oydu bu sene arkadaşlarla takılıyoruz baya eğlenceli oluyor, ama fifa çıktığı zamanda hemen indirir bir iki FUT oynar yenilir bırakırım Cheesy
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
July 20, 2023, 02:13:57 PM
Xbox Game Pass'te 1200 lira değerinde 9 tane oyun ekleniyor.

Techtonica, Toem ve The Cave halihazırda erişime açılırken, 19 Temmuz'da Maquette, 20 Temmuz'da Figment 2: Creed Valley ve The Wandering Village, 25 Temmuz'da Serious Sam: Siberian Mayhem, 31 Temmuz'da Venba ve 1 Ağustos'ta Celeste oyuncular ile buluşacak.

Erkenden 3 yıllık üyelik alan üyeler oldukça avantajlı oldular.

Games Pass'ten çıkarılan oyunlar duyuruldu bu süreçte

Dreamscaper (Bulut, Konsol ve PC)
Expeditions: Rome (PC)
Marvel's Avengers (Bulut, Konsol ve PC)
The Ascent (Bulut, Konsol ve PC)
Two Point Campus (Bulut, Konsol ve PC)

https://www.haberx.com/xbox-game-passe-1200-tl-degerinde-tam-9-yeni-oyun-eklendi/
hero member
Activity: 756
Merit: 701
July 19, 2023, 01:53:20 PM
PlayStation Store'da indirimler başladı. Teklifler 3 Ağustos'a kadar. Bazı oyunları satın almadan deneme şansınız oluyor, bunun için PlayStation Plus Deluxe üyeliği gerekiyor. Kurun sürekli artmasıyla beraber indirimler daha değerli hale geldi. Listede çok fazla oyunda indirim yapılmış. Göz atmakta fayda var.

Bu ara Elden Ring oynuyorum. Oyunu rehbersiz oynamak çok zor ve birçok şeyi gözden kaçırmanıza neden oluyor. O yüzden rehber videolar izleyerek oyunu oynamak daha zevkli. Souls-like tarzı oyun. Zoru sevenlerin tercihi bir tarz. Zor dediysem de öyle böyle zor değil. Oyun severlere kesinlikle öneriyorum.

Kaynak:
https://store.playstation.com/tr-tr/view/47095840-7dcf-11ea-acb6-06293b18fe04/0c19fe68-2070-11ee-b2e1-1a12cb97940d
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
June 28, 2023, 03:52:23 PM
Eskiden konsol oyunları çok pahalı düzeydeydi ve en azından PC oyunları öyle değil diyorduk. Steam sayesinde çok daha mantıklı fiyatlara PC'de oyunlar oynanabilir durumdaydı. Şimdi ise PC oyunu fiyatları da aldı başını gitti. Hele ki getirilmesi beklenen bu kur güncellemesi sonrası ülkemizde oyun satış rakamlarında önemli oranda gerileme olabilir.

Zaten Türkiye diğer ülkelere kıyasla orijinal oyun satın alımı konusunda hiçbir zaman iddialı bir konumda olmadı. Hele ki bu artış sonrası korsana yönelim ne yazık ki daha fazla olur.

Korsan oyun eşittir bilgisayarına her türlü virüsün girmesine kendi rızanla izin verme bana göre. Bu yüzden korsan oyun alacaksanız, asla o bilgisayarda herhangi bir kripto para işlemleri yapmayın. Ne borsaya girin, ne de cüzdanınıza… Korsan oyun indirdikten sonra cüzdanların boşalma ihtimalini düşünmek lazım. Eğer 13 yaşında kardeşiniz varsa ve bilgisayarda oyun oynamak istiyorsa ona bilgisayar alın kendisi oyunları indirsin, siz aman ha böyle işlere bulaşmayın hocam. Gerçi biliyorsunuzdur mutlaka da yine de bu konu ile birlikte bir kere daha hatırlatmak lazım.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 329
June 28, 2023, 03:41:53 PM
Eskiden konsol oyunları çok pahalı düzeydeydi ve en azından PC oyunları öyle değil diyorduk. Steam sayesinde çok daha mantıklı fiyatlara PC'de oyunlar oynanabilir durumdaydı. Şimdi ise PC oyunu fiyatları da aldı başını gitti. Hele ki getirilmesi beklenen bu kur güncellemesi sonrası ülkemizde oyun satış rakamlarında önemli oranda gerileme olabilir.

Zaten Türkiye diğer ülkelere kıyasla orijinal oyun satın alımı konusunda hiçbir zaman iddialı bir konumda olmadı. Hele ki bu artış sonrası korsana yönelim ne yazık ki daha fazla olur.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
June 28, 2023, 08:18:17 AM
Bu arada buraya önemli bir ek bilgi de düşmek isterim. İddialara göre yaz indirim dönemi sona erdikten hemen sonra Steam 10 TL'den esas aldığı kuru 18-24 TL arası bir değere yükseltebilirmiş. Yani böyle bir şey gerçekleşirse AAA oyunların fiyatlarının çıkacağı seviyeyi düşünmek bile istemiyorum. Indie oyunlar bile AAA oyunların en az eski fiyatlarına falan gelecektir. Oyuncuların kurtarıcısı olarak görünen Steam kalesi de artık düşmeye doğru ilerliyor. Neredeyse kurun direkt olarak çevrilmiş haline oyun alınabilir hale gelecek.

Evet bu haberler dolaşıyor bir haftadır. Yarın akşam 8'den itibaren Steam yaz indirimleri başlıyor. Eğer AAA oyunlara iyi indirimler gelirse hepsini almayı düşünüyorum çünkü en az 2 kat artacak bu haberler doğruysa. Tabi Steam yaz indirimi başlamadan önce kur'u güncellerse daha da zor oyun alırız. 40-50 saatlik AAA oyunların story modları için 2500-3000 tl arası bir para verilmez. Belki online oyunlara verilir.

Oyun oynamak bile ne kadar zorlaşıyor. Sistemi toplamaktan bahsetmiyorum bile. Şimdinin oyun oynamak isteyen gençleri bu gidişle ne yapacak bilmiyorum. Eski internet kafe dönemleri tekrardan gelecek gibi.

Steam, kuru 10 liraya çıkarınca çok isyan edilmişti ama kur farkı bariz gözle görülür şekilde değişkenlik göstermişti.Şimdi de kuru 20 lira civarına sabitlerler.Sabitlemelerine de kimse bir şey diyemez çünkü kur ortada.Bu oynak kurda fiyatları Avrupa ve ABD’ye göre yarı fiyatına alıyoruz.Bir yerde firma zarar ediyor ve bu zararı gidermek zorunda.Eğer AAA oyun almak isteyenler varsa elini çabuk tutup ucuzken oyunları alabilirler elbette.

Sistem toplamak konusuna bende girmiyorum.Girersek oradan çıkamayız çünkü.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
June 28, 2023, 07:43:40 AM
Bu arada buraya önemli bir ek bilgi de düşmek isterim. İddialara göre yaz indirim dönemi sona erdikten hemen sonra Steam 10 TL'den esas aldığı kuru 18-24 TL arası bir değere yükseltebilirmiş. Yani böyle bir şey gerçekleşirse AAA oyunların fiyatlarının çıkacağı seviyeyi düşünmek bile istemiyorum. Indie oyunlar bile AAA oyunların en az eski fiyatlarına falan gelecektir. Oyuncuların kurtarıcısı olarak görünen Steam kalesi de artık düşmeye doğru ilerliyor. Neredeyse kurun direkt olarak çevrilmiş haline oyun alınabilir hale gelecek.

Evet bu haberler dolaşıyor bir haftadır. Yarın akşam 8'den itibaren Steam yaz indirimleri başlıyor. Eğer AAA oyunlara iyi indirimler gelirse hepsini almayı düşünüyorum çünkü en az 2 kat artacak bu haberler doğruysa. Tabi Steam yaz indirimi başlamadan önce kur'u güncellerse daha da zor oyun alırız. 40-50 saatlik AAA oyunların story modları için 2500-3000 tl arası bir para verilmez. Belki online oyunlara verilir.

Oyun oynamak bile ne kadar zorlaşıyor. Sistemi toplamaktan bahsetmiyorum bile. Şimdinin oyun oynamak isteyen gençleri bu gidişle ne yapacak bilmiyorum. Eski internet kafe dönemleri tekrardan gelecek gibi.

Bilgisayar toplamak bile hayal artık hocam, artık bir oyun PC ekran kartı için 15-20 bin lirayı kenara ayırmak, sonra diğer bileşenleri toplamak lazım, bu yüzden gençler artık oyun oynayamıyor, bir masaüstü PC 30k TL altına toplanmışsa oyun bilgisayarı diyemiyoruz maalesef, bir kaç sene önce 10 binlik süper oyun bilgisayarları 50 bin liradan başlar oldu,
hero member
June 28, 2023, 06:42:52 AM

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
June 28, 2023, 05:30:26 AM
hero member
June 27, 2023, 04:57:09 AM
Epic Games bu hafta 2 oyun birden veriyor. Perşembe'ye kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

theHunter: Call of the Wild: Açık dünyada av deneyimi imkanı veren bir oyun. Hikaye modu da mevcut.

Idle Champions of the Forgotten Realms: Farklı kartlarlar farklı stratejiler yapmaya imkan veren bir strateji oyunu. Tek oyunculu. Aynı zamanda açıklamada şöyle bir not var ilgilisi varsa diye ekliyorum. Sınırlı Süreli Teklif 22 Haziran - 29 Haziran: Wulfgar's Legends of Renown Pack (Değeri Toplamda 100 USD'den Fazla İçerik - ÜCRETSİZ!)

Kaynak:
https://store.epicgames.com/tr/
hero member
Activity: 882
Merit: 879
June 24, 2023, 03:04:33 PM
ben çareyi ps4 için eaplay ve plus üyeliği almakla çözdüm. zaten haftada en fazla 2-3 saat oyun oynayabilen birisi olarak çok da mantıklı geldi. her ne kadar sıkıcı olsa da son 1 aydır far cry 5 oynayıp birkaç tane mahluk öldürmek iyi geliyor.

Playstation edinen herkesin bence Playstation Plus üyeliği yapması gerekiyor. Oyunların 1000 lirayı aştığı şu dönemde PS+ ekonomik olarak büyük kolaylık sağlıyor biz kullanıcılara. Ayrıca EAPlay konusunda da size katılıyorum. Eski bir Playstation hayranı olarak ama CD koleksiyonluğunun da bende yeri apayrı onu da belirtmek isterim. İstediğim an çıkarıp CD değiştirip oyunumu keyifle oynamalıyım, klasikçiyim bu açıdan.

Playstation Plus’un da farklı tarifeleri var. 1 ay, 3 ay ve 12 aylık paketler halinde satılıyor. Ayrıca Deluxe, Extra ve Essential türü farklı fiyatlara sahip Plus abonelikleri mevcut. Konu oyun olunca bana göre Playstation ana konsollardan birisi olduğu için sıkça söz edilmesi gerekiyor. Günümüzde bir oyun 1000 lirayı geçmişken 12 aylık Plus üyeliği almak en mantıklısı geliyor kulağa.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
June 20, 2023, 02:10:56 AM
ben çareyi ps4 için eaplay ve plus üyeliği almakla çözdüm. zaten haftada en fazla 2-3 saat oyun oynayabilen birisi olarak çok da mantıklı geldi. her ne kadar sıkıcı olsa da son 1 aydır far cry 5 oynayıp birkaç tane mahluk öldürmek iyi geliyor.

Playstation edinen herkesin bence Playstation Plus üyeliği yapması gerekiyor. Oyunların 1000 lirayı aştığı şu dönemde PS+ ekonomik olarak büyük kolaylık sağlıyor biz kullanıcılara. Ayrıca EAPlay konusunda da size katılıyorum. Eski bir Playstation hayranı olarak ama CD koleksiyonluğunun da bende yeri apayrı onu da belirtmek isterim. İstediğim an çıkarıp CD değiştirip oyunumu keyifle oynamalıyım, klasikçiyim bu açıdan.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
June 18, 2023, 04:30:39 AM
sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
June 18, 2023, 04:24:51 AM
Forza Horizon 5 aslında Game Pass'te de mevcut. Halihazırda aboneliği olanlar için bedava oynanabilir halde. Tabi herkes bu tarz servisleri oyunları satın almaya tercih etmeyebilir. Sonuçta Game Pass'ten bir süre sonra kaldırılabiliyor birçok güzel oyun. Batman Arkham Knight tavsiye edebileceğim bir oyun. Eskiden Batman oyunlarını çok oynadım ve Arkham Knight da bitirdiğim bir oyundu. Arkham City hala benim favorimdir ama bu oyunda Batmobile'i de kullanabiliyor oluşumuz oyunu daha da çekici kılıyor.
hero member
June 18, 2023, 03:23:39 AM
Bu hafta hem Epic Games'in haftalık verdiği oyunları hatırlatıyorum hem de Steam'de büyük indirime 1 hafta kala çerez niyetine yapmış olduğu indirimleri paylaşacağım. Gerçi Forza'yı çerez niyetine sayamam.

Öncelikle oyun yarışı, serbest dünyada gezme, yan görevler ve online şekilde oynayabileceğimiz, benim için gelmiş geçmiş en iyi araba oyunu olarak diyebileceğim Forza Horizon 5 %50 indirimde. 29 Haziran'a kadar fiyatı 300 TL.

Yine Steam'den devam edelim. Batman serisini izlediyseniz Arkham City'de suçlulara cezasını vermek isteyebilirsiniz. Oyun 2015 çıkışlı. O sene oynayıp bitirmiştim şimdi indirimde gördüm ve fiyatı bedavaya yakın. %80 indirime girmiş ve 17.80 TL.

Epic Games ise bu hafta Guacamelee! Super Turbo Championship Edition'ı hediye etti. Platform oyunlarını sevenler kütüphanesine ekleyebilir. Deneyimleme şansım olmadı pek fazla platform oyunlarını sevmiyorum. Seven varsa diye ekliyorum.

Kaynak:
https://store.steampowered.com/sub/85500/
https://store.steampowered.com/app/1551360/Forza_Horizon_5/
sr. member
June 09, 2023, 11:19:22 PM
Epic Games bu hafta gizemli kutudan güzel bir oyun çıkardı. Daha önceden almış olduğum ve uzun bir süredir ara ara arkadaşlarla oynadığım bir oyun. Çeşitli haritalarda soyguncu rolünde görevler yapıyorsunuz. Zaman geçirmek ve kafa dağıtmak için zevkli bir oyun.

Her soygunda farklı detaylar ve olaylar mevcut. Ekipteki görev dağılımlarıyla ve olay anındaki kombinasyonlarla aynı haritayı farklı senaryolarla bitirme ihtimalleri var. Oyun genel anlamda başarılı. Türü bakımından en üstlerde adı geçiyor.

Kaynak:

Payday güzel bir gizemli oyun bence de, bende konuda görüp sepetime atmış ve almıştım yazmayı unutmuşum konuya hocam, elinize sağlık bu şekilde takibini sağlayınca çok iyi oyunları yakalamış oluyoruz, epicgames bu konuda gerçekten çok iyi, hem ücretsiz oyunları, hem ücretsiz bazı dlcleri de veriyorlar, bonkör bir ekibi var, fiyatlardaki inanılmaz indirimler de cabası olunca her PC’de olması gereken bir ara oyun uygulaması olmuş oldu Smiley
hero member
June 08, 2023, 01:55:48 PM
Epic Games bu hafta gizemli kutudan güzel bir oyun çıkardı. Daha önceden almış olduğum ve uzun bir süredir ara ara arkadaşlarla oynadığım bir oyun. Çeşitli haritalarda soyguncu rolünde görevler yapıyorsunuz. Zaman geçirmek ve kafa dağıtmak için zevkli bir oyun.

Her soygunda farklı detaylar ve olaylar mevcut. Ekipteki görev dağılımlarıyla ve olay anındaki kombinasyonlarla aynı haritayı farklı senaryolarla bitirme ihtimalleri var. Oyun genel anlamda başarılı. Türü bakımından en üstlerde adı geçiyor.

Kaynak:
sr. member
June 04, 2023, 02:14:17 PM
Modern Warfare 2'nin 604 TL olması bir yandan aklı çeliyor aslında. Evet artık malesef oyunlar 1000 TL bandından falan satış sunulmaya başlıyor ve buna alışmaktan başka çare yok şimdilik. Dolayısıyla bu indirim gerçekten cazip görünüyor. Çünkü Modern Warfare 2 oldukça çok yönlü bir oyun ve parasının hakkını verebilecek bir oyun da aynı zamanda bana göre.

Çünkü hem tek kişilik hikaye modu, hem multiplayer modda çeşitli oyun tarzları hem de arkadaşınla keyif verebilecek bir spec ops modu mevcut. Ücretsiz olarak oynanan battle royale türünde bir Warzone oyunu da mevcut ama o herkese hitap etmediği için Modern Warfare 2 almak daha cazip görünüyor bana göre.

Bu indirimden yararlanıp aldım Warzone 2'yi ama beğenmedim iade ettim. Silah mekanikleri farklı geldi bir de loadout olayını sevmedim. Fps sorunu da yaşamadım ama sarmadı. Apex Legends ve CS:GO alıştığım için çok farklı geldi. Modern Warfare'a alışkın olanlar uyum sağlayabilir. Görüntü ve çevre konusunda harika bir iş yapmışlar o konuda haklarını yiyemem.

Fiyat konusunda şu an çıkışından bu yana en uygun fiyatta. Sürekli oynarım zannettim ama maalesef beklediğim olmadı. Hala indirim konusunda yerinde sayan oyunlar var. 20-25 gün sonra tam emin değilim ama steam indirimleri gelecek. O zamana kadar beklemekte fayda var.
Apex Legends ve CS:GO gibi hızlı oyunlara alıştıysanız çok normal War Zone'u çok beğenmemiş olmanız. Kişiye göre değişir Call Of Duty sevenler için güzel bir fırsat alıp oynayabilirler içerisinde bir çok mod var bir çok eğlenceli seçenek ve opsiyon mevcut. Bu kadar indirime girmiş olsa bile Türkiye şartlarına göre hala pahalı ya bunlar nasıl oyun fiyatları.

Artık oyunlar kendi marketlerini ekonomilerini kuruyorlar oyunculara ticaret hakkı sunuyorlar oyunlara para aşırı para vermek bana anormal geliyor fiyatları da uygun değil ki. GTA'dan sonra artık bir çok oyunda NFT duyumu alabiliriz diye bekliyorum.

Bende artık oyun içerisinde aktif olarak ticaret olacağını ve NFT’lerin bunda önemli bir yer tutacağını düşünüyorum, eğer böyle olursa oyun sektörüne ilgi 5 kat artar, çoğu kişi nft elde edebilmek ve alış satış yapabilmek için oyuna fazlasıyla ilgi gösterecekler, oyun fiyatlarına gelince indirimde hali bile Türk lirası olarak pahalı gerçekten, gerçi pahalı diyoruz da bir porsiyon öğle yemeği parasına satılıyor,
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
June 04, 2023, 01:10:50 PM
Modern Warfare 2'nin 604 TL olması bir yandan aklı çeliyor aslında. Evet artık malesef oyunlar 1000 TL bandından falan satış sunulmaya başlıyor ve buna alışmaktan başka çare yok şimdilik. Dolayısıyla bu indirim gerçekten cazip görünüyor. Çünkü Modern Warfare 2 oldukça çok yönlü bir oyun ve parasının hakkını verebilecek bir oyun da aynı zamanda bana göre.

Çünkü hem tek kişilik hikaye modu, hem multiplayer modda çeşitli oyun tarzları hem de arkadaşınla keyif verebilecek bir spec ops modu mevcut. Ücretsiz olarak oynanan battle royale türünde bir Warzone oyunu da mevcut ama o herkese hitap etmediği için Modern Warfare 2 almak daha cazip görünüyor bana göre.

Bu indirimden yararlanıp aldım Warzone 2'yi ama beğenmedim iade ettim. Silah mekanikleri farklı geldi bir de loadout olayını sevmedim. Fps sorunu da yaşamadım ama sarmadı. Apex Legends ve CS:GO alıştığım için çok farklı geldi. Modern Warfare'a alışkın olanlar uyum sağlayabilir. Görüntü ve çevre konusunda harika bir iş yapmışlar o konuda haklarını yiyemem.

Fiyat konusunda şu an çıkışından bu yana en uygun fiyatta. Sürekli oynarım zannettim ama maalesef beklediğim olmadı. Hala indirim konusunda yerinde sayan oyunlar var. 20-25 gün sonra tam emin değilim ama steam indirimleri gelecek. O zamana kadar beklemekte fayda var.
Apex Legends ve CS:GO gibi hızlı oyunlara alıştıysanız çok normal War Zone'u çok beğenmemiş olmanız. Kişiye göre değişir Call Of Duty sevenler için güzel bir fırsat alıp oynayabilirler içerisinde bir çok mod var bir çok eğlenceli seçenek ve opsiyon mevcut. Bu kadar indirime girmiş olsa bile Türkiye şartlarına göre hala pahalı ya bunlar nasıl oyun fiyatları.

Artık oyunlar kendi marketlerini ekonomilerini kuruyorlar oyunculara ticaret hakkı sunuyorlar oyunlara para aşırı para vermek bana anormal geliyor fiyatları da uygun değil ki. GTA'dan sonra artık bir çok oyunda NFT duyumu alabiliriz diye bekliyorum.
Pages:
Jump to: