Pages:
Author

Topic: Banka previse pita - page 3. (Read 811 times)

sr. member
Activity: 588
Merit: 256
July 24, 2018, 04:15:36 PM
#10
Pojma nemam koja je to prica, na taj racun mi stizu sredstva od prodaje kripta. Nista veliko (mozda 2k) obrta u 2018. Ma mogu podici sredstva pa zatvoriti racun......odem u banku preko puta i otvorim nov. banana drzava

Nema to veze s uplatom i isplatom sredstava od kripta, to je jednostavno zakonska obaveza koja je nametnuta bankama i koju one moraju zakonski ispuniti. To je KYC proces kod banke. Smiley
sr. member
Activity: 700
Merit: 252
July 24, 2018, 11:40:11 AM
#9
Pojma nemam koja je to prica, na taj racun mi stizu sredstva od prodaje kripta. Nista veliko (mozda 2k) obrta u 2018. Ma mogu podici sredstva pa zatvoriti racun......odem u banku preko puta i otvorim nov. banana drzava
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
July 24, 2018, 09:55:20 AM
#8
Mene banka ništa nije pitala kad sam primio novac (dosta velika količina), ali moguće zato što sam ga brzo podignuo. Sve to (od kuda mi, za što je namijenjen i slično) su me pitali kod podizanja novaca.
newbie
Activity: 84
Merit: 0
July 24, 2018, 09:28:37 AM
#7
Mene su zvali zbog toga, nista bitno, odes, potpises, i to je to. Moraju da se zastite zbog nekih zakonskih akta.
legendary
Activity: 1260
Merit: 1029
July 24, 2018, 09:02:29 AM
#6
Da, ništa čudno, međunarodni zakoni koji su postavljeni da bi ovima koji peru novac malo otežali posao a ostale jebavali u zdrav mozak tjeraju banke na ovakve stvari. Ništa čudno ako si napravio neku veću transakciju u zadnje vrijeme.
newbie
Activity: 43
Merit: 0
July 24, 2018, 08:05:14 AM
#5
Ako se ne varam, to je ovaj zakon da se spriječi pranje novca ili financiranje terorizma na način da sve transakcije iznad 5000 ili 15000 (ne sjećam se točno) moraju biti evidentirane kome-kako. Isto je primjenjeno i na lutriji i kladionicama koliko znam.
sr. member
Activity: 700
Merit: 252
July 24, 2018, 06:42:38 AM
#4
Verovatno ih iskulirati ili odgovoriti negativno na sve tri opcije.
newbie
Activity: 1
Merit: 0
July 24, 2018, 03:24:17 AM
#3
I ja sam isto to primila na mejl od Banka Intese danas, neznam šta da radim.
sr. member
Activity: 588
Merit: 256
July 23, 2018, 04:22:59 PM
#2
Jel imao neko slicna iskustva ili sam ja jedini koji je od banke primio mail gde izmedju ostalog pise:

>Takođe, ovim putem Vas najljubaznije molimo, s obzirom na to da je Banka shodno Zakonu o
sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma (član 38. ’’Sl. glasnik RS’’ br. 113/2017 ) u obavezi da
utvrdi da li ste Vi funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik funkcionera, da se sa značenjima tih
pojmova upoznate posredstvom definicija sa poslednje stranice ovog Obaveštenja.

U slučaju da pripadate nekoj od navedenih kategorija, molimo Vas da posetite ekspozituru Banca Intesa
najkasnije do 25.12.2018.godine i tom prilikom pružite podatke čije pribavljanje predstavlja zakonsku
obavezu Banke.
Ukoliko nam u naznačenom roku ne ukažete da ste funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik
funkcionera, i ne pružite podatke koje Banka u skladu sa svojom zakonskom obavezom od Vas bude
tražila, smatraćemo da time potvrđujete da ne pripadate nijednoj od navedenih kategorija.<


U Hr postoji ista formulacija, odnosno formular kojeg banke pitaju svakog svog klijenta, tako da to nije ništa posebno.
sr. member
Activity: 700
Merit: 252
July 23, 2018, 02:06:26 PM
#1
Jel imao neko slicna iskustva ili sam ja jedini koji je od banke primio mail gde izmedju ostalog pise:

>Takođe, ovim putem Vas najljubaznije molimo, s obzirom na to da je Banka shodno Zakonu o
sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma (član 38. ’’Sl. glasnik RS’’ br. 113/2017 ) u obavezi da
utvrdi da li ste Vi funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik funkcionera, da se sa značenjima tih
pojmova upoznate posredstvom definicija sa poslednje stranice ovog Obaveštenja.

U slučaju da pripadate nekoj od navedenih kategorija, molimo Vas da posetite ekspozituru Banca Intesa
najkasnije do 25.12.2018.godine i tom prilikom pružite podatke čije pribavljanje predstavlja zakonsku
obavezu Banke.
Ukoliko nam u naznačenom roku ne ukažete da ste funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik
funkcionera, i ne pružite podatke koje Banka u skladu sa svojom zakonskom obavezom od Vas bude
tražila, smatraćemo da time potvrđujete da ne pripadate nijednoj od navedenih kategorija.<

Pages:
Jump to: