Pages:
Author

Topic: Mart 2024 PPK Toplantısı - page 2. (Read 187 times)

legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
March 21, 2024, 08:36:33 AM
Enflasyonun çok yüksek gitmesi sonucu son çare olarak faizleri bir kere de okkalı arttıralım dediler ve arttırdılar. Bunca riske rağmen (Reis bey çok kızabilir) bunu başarabilmeleri beni de şaşırttı. Aslında biraz güven tazelediler diyebiliriz diye düşünüyorum. Elbette bu faiz artışının da ömrü çok uzan olamayabilir. Bu yılın enflasyonu her ne kadar 45 diye düşünülse de ben dolar ve vergi zamları nedeniyle 60 lara varır diye öngörüyorum. Bu faiz artışları sadece fren gibi geliyor bana. Emniyet kemeri değil.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
March 21, 2024, 07:22:12 AM
1 milyon lira nereden baksan bir mühendis maaşı kadar faiz ödüyor ve bu faiz bile dövizi durduramıyor yön sürekli yukarı bu işin sonunda halk helak oluyor yazıktır arkadaş zamanında nas dediniz bilmem ne dediniz bu işin ucu yine halka dokundu.

Reisleri yiyorsa çıksın nas desin bilmem ne desin.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 21, 2024, 07:19:13 AM
Merkez Bankası mart ayı PPK toplantısında Politika Faizini 500 baz puan arttırdı. Ekonomistler mart ayında faizlerin sabit tutulacağını öngörüyorlardı ama beklenenin aksine faiz artışı geldi. Dolar kuru çok az düşüş yaşadı fakat bu seviyelerde tutunamayacağını tekrar artmaya devam edeceğini düşünüyorum. Geçen yıllara göre faizler kat kat yüksek ama dolar kontrol edilemiyor temel sorun ülkeye ve TL ye olan güvensizlik devam ediyor.

Hatırlayalım sayın Nebati ne demişti 1 yıl önce TL dibin dibini gördü daha düşecek yeri yok diye o zamanlar kur 18 lira seviyelerindeydi bu gün 33 lira... Ne açıklıyorlarsa tam tersi oluyor nedense.
Pages:
Jump to: