Pages:
Author

Topic: Να διαγραφεί παρακαλώ - page 2. (Read 9428 times)

member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 23, 2015, 02:01:23 PM
#64
ποτε βλεπετε περιπου να ειναι ετοιμο το καινουργιο νομισμα ;;

Το νόμισμα είναι έτοιμο απλά ψάχνουμε τρόπο να ξεπεράσουμε κάποια οικονομικά προβλήματα για να μπορέσουμε να το κυκλοφορήσουμε.
newbie
Activity: 29
Merit: 0
August 23, 2015, 01:48:49 PM
#63
ποτε βλεπετε περιπου να ειναι ετοιμο το καινουργιο νομισμα ;;
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 23, 2015, 11:23:46 AM
#62
Twra ti ginetai?
To hellascoin pauei na uparxei?

Oles oi ependuseis xa8hkan?
Yparxei Kati suggekrimeno gia to neo nomisma?

Ναι,το HellasCoin καταργείται και θα αντικατασταθεί από το καινούριο νόμισμα με το όνομα Achilles.Όλα τα νομίσματα των κατόχων θα αντικατασταθούν και δε θα χάσει κανείς.Όσο για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου,για ποιες ακριβώς επενδύσεις μιλάς?Ποιος ακριβώς επέδυσε?Εννοείς επενδύσεις τα 10 ή 50 ή 100 ευρώ?Γιατί αυτά τα ποσά δε λέγονται επένδυση.
legendary
Activity: 1460
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
August 23, 2015, 05:50:57 AM
#61
Twra ti ginetai?
To hellascoin pauei na uparxei?

Oles oi ependuseis xa8hkan?
Yparxei Kati suggekrimeno gia to neo nomisma?
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 22, 2015, 02:01:33 PM
#60
se ligo (sxetiko auto fusika) 8a pesei h duskolia se epipeda pou 8a mporei na doulepsei kapoios me cpu.
pote 8a te8oun oi allages pou proanaggeilate se leitourgia ;

Μόλις βρεθούν τα απαραίτητα κεφάλαια για την ολοκλήρωση του project.
legendary
Activity: 1460
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
August 22, 2015, 10:31:44 AM
#59
se ligo (sxetiko auto fusika) 8a pesei h duskolia se epipeda pou 8a mporei na doulepsei kapoios me cpu.
pote 8a te8oun oi allages pou proanaggeilate se leitourgia ;
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 21, 2015, 04:50:57 PM
#58
ποιά η σχέση του hellascoin με το helleniccoin ?

Καμία.Είναι δύο διαφορετικά νομίσματα από διαφορετικούς δημιουργούς.Αν μπορεί κάποιος να πει τον "Dev" του HellenicCoin δημιουργό νομίσματος,γιατί το έφτιαξε από το Coin Creator που με μερικά κλικ ο καθένας φτιάχνει νόμισμα.
legendary
Activity: 1460
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
August 21, 2015, 02:45:24 PM
#57
ποιά η σχέση του hellascoin με το helleniccoin ?
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 21, 2015, 10:53:22 AM
#56
ναι βλέπω από τις απαντήσεις σας και γενικα από το ύφος σας και τις πράξεις σας μορφωμένους ανθρώπους ... Tongue

Όχι φίλε μου....κάναμε πάρα πολύ υπομονή 1 χρόνο τώρα,είμασταν ευγενέστατοι με όλους παρόλο τον πόλεμο που δεχτήκαμε και εξακολουθούμε να δεχόμαστε από κάποιους σαν εσένα...πλέον όπως μας συμεριφέρονται και μας μιλάνε έτσι θα τους μιλάμε κι εμείς...όποιος μας δείχνει σεβασμό θα εισπράττει τον αντίστοιχο κι από εμάς...όποιος όμως λασπολογεί και προσβάλει θα του συμπεριφερθούμε ανάλογα...Δεν δεχόμαστε από κανέναν να μας κατηγορεί και να μας προσβάλει...αν πχ κάποιος σου βρίσει τη μάνα πως θα αντιδράσεις?θα του χαμογελάσεις και θα του πεις ευχαριστώ?Έτσι κι εγώ προσωπικά δεν δέχομαι από κανέναν να με κατηγορεί,να με λασπολογεί και να γενικά να λέει πράγματα που δε γνωρίζει και δεν ισχύουν.Τα όρια έχουν ξεπεραστεί.Και όπως σου έχω ξαναπεί αν έχεις κάτι προσωπικό με εμάς έλα να το συζητήσουμε από κοντά στα γραφεία μας.Κι επειδή σε παρακολουθώ καιρό το τι γράφεις και γενικά τις απόψεις σου,την έχεις δει εδώ μέσα βασιλιάς που το μόνο που κάνει είναι να κρίνει και να κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα.Χαλάρωσε λίγο.Και αν είσαι τόσο μάγκας και γνώστης φτιάξε το δικό σου νόμισμα,το δικό σου project και τη δικιά σου οικονομία και μην ασχολείσαι με το τι κάνουν οι άλλοι.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 21, 2015, 10:30:52 AM
#55
ναι βλέπω από τις απαντήσεις σας και γενικα από το ύφος σας και τις πράξεις σας μορφωμένους ανθρώπους ... Tongue
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 21, 2015, 10:29:42 AM
#54
και ο βασικός κανόνας οικονομίας που λέγετε εμπιστοσύνη πάει περίπατο. Αφού σκοπεύετε να ανακατευτείτε με την οικονομία διαβάστε τουλάχιστον πρώτα ένα βιβλίο με τους βασικούς της κανόνες.

Φίλε μου επειδή δεν ξέρεις σε ποιους μιλάς (εννοώ δεν ξέρεις τα έργα του δημιουργού του νομίσματος και τη δυναμική του,γιατί όλα μας τα στοιχεία είναι διαθέσιμα στον οποιοδήποτε) καλύτερα να μη λες μεγάλα λόγια.Ο δημιουργός του νομίσματος και η εταιρία που το έφτιαξε ξέρουν πολύ περισσότερα απ' όσα διανοείσαι.Να είσαι σίγουρος πως δεν περιμένουμε από εσένα ή από κανέναν άλλον να μας μάθει τους κανόνες της οικονομίας.Τους ξέρουμε καλύτερα απ' τον καθένα.Κι αν ήξερες έστω και μερικούς κανόνες θα καταλάβαινες γιατί αναγκαστήκαμε να προβούμε σε αυτή την αλλαγή του νομίσματος.Πόσα χρήματα επένδυσες στο νόμισμα μας και βγάζεις τέτοια κακία και επιθετικότητα?2-5-10 ευρώ?Πες μου να σου τα στείλω να φας καμιά τυρόπιτα.Πολύ σύντομα θα ζητάς συγνώμη (αν έχεις τα κότσια να παραδέχεσαι τα λάθη σου) μόλις δεις τι ετοιμάζουμε.

Υ.Σ. εμείς δεν κρυφτήκαμε από κανέναν ποτέ και ούτε πρόκειται να το κάνουμε...εσύ είσαι αυτός που πετάει λάσπη ανώνυμα...αν έχεις τα @@@ πες ότι θες να πεις αλλά να τα υπογράφεις επώνυμα...
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
August 21, 2015, 07:51:26 AM
#53
και ο βασικός κανόνας οικονομίας που λέγετε εμπιστοσύνη πάει περίπατο. Αφού σκοπεύετε να ανακατευτείτε με την οικονομία διαβάστε τουλάχιστον πρώτα ένα βιβλίο με τους βασικούς της κανόνες.
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
August 08, 2015, 05:50:41 AM
#52
δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.

Εμένα πάλι πήρε κάτι το αυτί μου ότι θα σταματήσει εντελώς το mining και το νόμισμα θα μετονομαστεί σε κάτι άλλο (αχιλλέας coin)
Αληθεύει?

Ναι το νόμισμα αλλάζει ριζικά.Φυσικά όσοι έχουν HellasCoins θα αντικατασταθούν από το καινούριο νόμισμα.Σύντομα θα ανακοινώσουμε το καινούριο business plan.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
August 05, 2015, 05:00:26 AM
#51
δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.

Εμένα πάλι πήρε κάτι το αυτί μου ότι θα σταματήσει εντελώς το mining και το νόμισμα θα μετονομαστεί σε κάτι άλλο (αχιλλέας coin)
Αληθεύει?
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
οταν το hashrate ειναι χαμηλο τα μπλοκς αργουν να σπασουν για παραδειγμα αυτην την στιγμη το πουλ εχει συνολικο hashrate 1.300 k/hs η αλλιος 1.3 M/hs αρα το πουλ βγαζει περιπου

 python -c "print 562 * 2**32 / 1.3e6 / 60 / 60 / 24"  που μας κανει 21.4 hlc την ημερα αρα 500 hlc που εχει το μπλοκ reward / 21.4 που βγαζει το πουλ την ημερα μασ κανει = 23

αρα με τη σημερινη δυσκολια και 1.3 m/hs pool hashrate χρειαζονται 23 ημερες για να "σπασει" ενα block

member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

Κανένας δεν ελέγχει το δίκτυο.Το mining λειτουργεί κανονικά,τα block αργούν να σπάσουν γιατί το hashrate είναι χαμηλό.Δεν έχω ακριβή εικόνα για το πότε ακριβώς θα τελειώσει η συντήρηση διότι δεν είμαι εγώ ο developer.Η τελευτάια ενημέρωση που είχα ήταν σε 5-7 μέρες εκτός απροόπτου.

Χαρακτηριστικά:
9 minute block targets
subsidy halves 1M blocks (~17 years)


500 coins per block
53 blocks to retarget difficulty

Από αυτά τα χαρακτηριστικά κάποια θα αλλάξουν και θα βελτιωθούν.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?

το δίκτυο ελέγχετε απο τους χρηστες ανεξαρτητου κρυπτονομισματος..
το τελευταιο μπλοκ που βρεθηκε απο το πουλ ειναι το 25152 http://188.226.180.201/index.php?47c2a59da2b496a2a478d0555d3bdcdb21d36f744fdd8865a4fb22ab92cd9925
και το τελευταιο μπλοκ 25152 http://188.226.180.201/index.php?2070d45875b77ab8a27e3ec04f968d3927da89b9de7049cdb29e0a3215ad93c2


legendary
Activity: 1460
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
δηλαδή ελέγχετε όλο το δίκτυο ώστε να μη λειτουργεί το mining ?
πάγωσε η αλυσίδα blocks (blockchain) ?
μήπως πρέπει να αναρωτηθώ πόσο πραγματικά αποκεντρωμένο (decentralized) είναι το hellascoin ?

και τέλος πότε θα τελειώσει η συντήρηση ?

κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά ->
ποιά είναι η θήρα RPC του hellascoin ?
είναι δυνατό το solo mining ?
member
Activity: 70
Merit: 10
www.hellascoin.gr
το τελευταίο block έχει κολίσει στο 25152 από τις 12/07 ...
τι γίνεται από τότε;


Γίνονται αλλαγές και διορθώσεις στον κώδικα του νομίσματος και σε όλο το δίκτυο.
legendary
Activity: 1460
Merit: 1025
i love Emerald (EMD)
το τελευταίο block έχει κολίσει στο 25152 από τις 12/07 ...
τι γίνεται από τότε;
Pages:
Jump to: