Pages:
Author

Topic: ㅤ - page 2. (Read 378 times)

legendary
Activity: 1288
Merit: 1228
November 13, 2021, 04:28:40 AM
Olay çok basit ve net kimse kimseyi kandırmaya kalkmasın Bitvest ve 777 imzaları bitti forumda %90 düşüş yaşandı.
Tekrar ne zaman canlanır o da basit Bitvest ve 777 imzaları yada bu tarz imzalar geri gelir canlanır forum.

hero member
Activity: 1316
Merit: 966
November 12, 2021, 04:15:38 PM
Merhaba. Türk yerel forumundaki etkinliğin azalmasının tek sebebi insanların bu forumdan daha çok Telegram kullanmaya başlamasıdır. Kripto para piyasası çok hızlı büyüyor ve insanlar anlık olarak haberleşebileceği platformları kullanmayı tercih ediyor.
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
November 12, 2021, 03:54:51 PM
Bu durumun birçok sebebi var bence @Ratimov. En başlıcası Bitvest ve 777 kampanyalarının duraklatılması. Bir diğer sebebi ise zaman içerisinde insanların sıkılması olabilir. Bir başka sebep gerçek hayat zorlukları olabilir. Bahsettiğiniz yükseliş pandemi dönemindeki kapanmalar ve özellikle öğrenciler için uzaktan eğitimle olduğunu düşünüyorum. Keza 2020 yılında pandemi'nin etkisiyle hafta sonu kapanmalarıyla başlayıp yaklaşık 20 günlük bir tam kapanma olmuştu. Tam kapanma ise mayıs ayında falan bitmişti. Tam kapanmanın bitmesiyle 1 yıldır süren sıkı denetim ağır ağır azaltılmıştı. Bunla birlikte insanlar artık daha fazla dışarıda vakit geçiriyor tatil aktivitelerini yapabiliyorlardı. Bunla başlayan bir rehavette bu düşüşü sağlayabilir.

Kendi adıma konuşacak olursam son 1-1.5 aydır forumda fazla vakit geçiremedim. Öncelikle bu süreçte covid hastalığına yakalanmam ve sonrasında okulumdaki dersleri yakalamam gerekti. Ayrıca vize haftamda başladığı için tam olarak vakit ayıramaz oldum. Diğer arkadaşlarında buna benzer durumları olabilir.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
November 12, 2021, 01:15:02 PM
Hükümetin kriptoparalar ile ilgili çok sert tavırları henüz yok. Ancak yakın zamanda belki böyle adımlar görebiliriz. Kriptoparalar ile ilgili çok fazla dolandırıcılık girişimi Türkiye’de yapıldı. Ayrıca hatırlattığın için teşekkür ederim şöyle bir şeyler de oldu. Thodex, Vebitcoin gibi yerel ( ancak forum üyeleri tarafından güvenli görülmediği için kullanılmayan, genellikle acemi yatırımcıları kendilerine çeken) bazı borsaların insanların paralarını çalıp, sitelerini kapatması sonucunda, kriptoparalara uzak kişilerin kriptopara bir hırsızlık biçimi gibi algılanmalarına sebep oldu. Bu büyük dolandırıcılıklar yüzünden ( Thodex yaklaşık 150 milyon dolar, Vebitcoin ne kadar bilmiyorum ) hükümetin kriptoparalara olan bakışı da sertleşti.

Şimdilik foruma girişte herhangi bir engel yok ancak ileride neler olur bilinmez.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1069
November 12, 2021, 12:58:10 PM
Merhaba Ratimov. Muhtemelen Türkçe yazılan yazıları translate ile çevireceğini düşündüğüm için yazıda noktalama işaretlerine dikkat etmeye çalışacağım. Türk yerel bölümünde genellikle gönderi yapılan bölümlerde Konu Dışı bölümü daha aktif durumda. Burada spor, siyaset gibi her konudan haberler bulunabiliyor. Alternatif kriptoparalar bölümünde de ilgi duyulan başlıklar var. Genellikle bunlar her zaman yazılan ana bölümler oluyor.

Kullanıcı sayısı, post sayısının bir kaç aydır neden düştüğüne gelince, önceleri benim de imzasını taşıdığım Bitvest ve 777 imza kampanyaları vardı. Bu kampanyalar maksimum ödeme alınabilmesi için 60 post’a kadar izin veriyordu. Şu an ki durumda da Türk lirasının gücünün, Dolara göre daha zayıf kalması, dolayısıyla imza kampanyalarının ödemelerinin çoğu Türk kullanıcı için önemli bir gelir kaynağı olmasından dolayı tüm kullanıcılar her hafta 60 post yazmaya çalışıyordu.

Belki takip etmiş olabilirsin. En son lightlord 10 haftalık ödemeleri geciktirince bir panik havası oluştu. Kampanyayı yöneten @CryptopreneurBrainboss ise 10 haftalık ödemeler alınmadan ve bundan sonra escrow ile ödemeler garanti altına alınmadan tekrar kampanyayı başlatmayacağını açıkladı. Kampanyanın durdurulması ile beraber bir çok kullanıcının rütbesi yüksek olmadığı için forumdan uzaklaşmayı tercih ettiğini düşünüyorum. Yeni kampanyalar genellikle Senior+ üyelik istiyor çünkü. Bunun altında olan çoğu kullanıcı forumdan uzaklaştı.

Başka konuların da etkisi mutlaka vardır ancak benim gözlemlediğim kadarıyla bu kampanyanın bitmesiyle forumdaki post sayıları çok fazla düştü.
hero member
Activity: 520
Merit: 11957
November 12, 2021, 12:45:17 PM
Pages:
Jump to: