Pages:
Author

Topic: 08.08.2013- Bitcoin sunt bani - page 2. (Read 5896 times)

hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 19, 2013, 11:46:09 AM
#15
daia creste BTC Smiley)))
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 14, 2013, 04:33:35 PM
#13
Este mult optimism in a crede ca statele lumii o sa isi urce sacii in caruta bitcoinului. Roll Eyes




Prin ochi mei este doar realitatea.  Este visul lor toti si Asa o sa ne enslave us all.  Este prea buna ideea Pentru ei sa o last sa scape chiar daca nu ei au lansat Bitcoin.

Ma uit la linkul ai-lalt ca sa nu merged prea departe de la topic-ul asta.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
August 14, 2013, 04:12:08 PM
#12
Este mult optimism in a crede ca statele lumii o sa isi urce sacii in caruta bitcoinului. Roll Eyes

full member
Activity: 411
Merit: 101
August 14, 2013, 03:34:47 PM
#11
Ca sa nu deviem de la subiectul acestul topic, am deschis unul care trateaza exact ceea ce am discutat mai sus. Topicul poate fi accesat la adresa https://bitcointalksearch.org/topic/cryptocurrencies-teoria-conspiratiei-273746
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 14, 2013, 11:49:05 AM
#10
Ah, inca ceva: in legatura cu barierele pe care le tot ridica oficialii U.S., in special impotriva propriilor cetateni, cel putin in domeniul criptocurrencies. Pai nu i-a scapat "porumbelul" chiar presedintelui boschetar (Bush) in anul 2004, spunand "Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we". Evident, practica e valabila si-n zilele noastre, indiferent de regim Smiley))

Absolut correct.  Dar nu ti se pare coincidenta mare si convenabil la un timp cand multe tari, inclusiv UE, Japonia si America cand au nevoia de alta moneda ca a lor este distrusa acuma sare una si una digitala care uite cum o cauta toti cu lumanarea.

Daca nu a lansat guvernele astea pe Bitcoin atunci sigur se ling pe bot si nu le vine sa creasca ce noroc au.  Uite la China, I facut un show spunand la toti cetateni sa mineze si sa salveze cati bitcoin posibil.  De ce ar face Asa ceva o Tara communista cu o moneda falsa so straina?  Nu face nici un sens numai daca China crede ca bitcoin are un viitor si de unde ar lua ei Asa ceva idee?
full member
Activity: 411
Merit: 101
August 14, 2013, 09:18:45 AM
#9
Ah, inca ceva: in legatura cu barierele pe care le tot ridica oficialii U.S., in special impotriva propriilor cetateni, cel putin in domeniul cryptocurrencies. Pai nu i-a scapat "porumbelul" chiar presedintelui boschetar (Bush) in anul 2004, spunand "Our enemies are innovative and resourceful, and so are we. They never stop thinking about new ways to harm our country and our people, and neither do we". Evident, practica e valabila si-n zilele noastre, indiferent de regim Smiley))
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 13, 2013, 04:51:54 PM
#8
speram sa nu vezi acest topic Vlad2Vlad  Cheesy

Pot sa ma fac invisibil.  Am puterea asta.
legendary
Activity: 1974
Merit: 1003
August 13, 2013, 04:50:28 PM
#7
speram sa nu vezi acest topic Vlad2Vlad  Cheesy
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 13, 2013, 04:46:25 PM
#6
N1cholas,

Correct.  De aia eu tot spun ca bitcoin o sa fie hijacked de SUA si alte tari si probabil Bitcoin este facut de CIA.

Oamenii chiar cred ca au libertate si ca bitcoin poate sa aiba success si bancile lumii si guvernele nu au ce sa ne faca.  Parca ei nu au nici o putere.

Toata smecheria cu Bitcoin este sa ne faca pe toti sa ne indragostim de Bitcoin si alt coins ca au plan sa ne treaba pe toti la bani digitali care I sa le dea multa putere.


Chestia cu rahatul tau sa fie moneda - sigur ca da dar prima data ar trebuii sa-ti ea toti rahatul in mod serious.  Si exact cum judecatorul asta si-a luat comanda Asa ar putea sa faca orice ban o moneda.

Ca multi nu-si dau seama ca acelasi SEC care a dat comanda la judecatorul asta ca Bitcoin sunt bani adevarati are nevoia de dovada ca bitcoin sunt bani adevarati ca sa le dea Licensa Lu Bitcoin Pentru ETF ai acuma ei (SEC) pot sa arate ca un judecator American Federal a judecat ca Bitcoin chiar este o moneda.  Totul merge spre mass adoption de bani digitali si asta inseamna ca Bitcoin ETF este ca si gata.
hero member
Activity: 541
Merit: 500
August 13, 2013, 04:21:31 PM
#5
N1CKH0LAS : ridic palaria pentru geniala ta postare.  Roll Eyes
full member
Activity: 411
Merit: 101
August 13, 2013, 04:12:50 PM
#4
Dupa argumentatia complet idioata ( a judecatorului, dupa cate inteleg ) si cacatul meu poate fi considerat moneda.
Quote
It is clear that Bitcoin can be used as money. It can be used to purchase goods or services, and as Shavers stated, used to pay for individual living expenses [..] However, it can also be exchanged for conventional currencies, such as the U.S. dollar, Euro, Yen, and Yuan. Therefore, Bitcoin is a currency or form of money, and investors wishing to invest in BTCST provided an investment of money

Din citat reiese ca, daca 1) ai ceva cu care poti sa cumperi bunuri sau servicii si 2) ceea ce ai tu poate fi schimbat intr-o anumita moneda ( dolar, yen, ron ), atunci cica se considera ca ai bani. In concluzie, daca gasesc pe cineva care este dispus sa-m plateasca ron pentru un cacat, de exemplu un scatofag ( coprofag ), atunci cacatul respectiv, dupa argumentatia din citatul de mai sus, ar fi moneda.

Iar daca sunt vidanjor ( deci as avea destuuuula moneda ) si imi trece prin cap sa fac o schema ponzi, in care promit sa dau inapoi 200% cacat din cat ridic de la domiciliul clientului, atunci incalc legea in momentul in care, evident, nu-l mai dau inapoi, pentru ca nici n-as avea de unde, dar nu pentru obscenitatea actului, ci pentru inselaciune... Cool story, bro !
Am dat exemplul asta extrem ca sa vedeti cat de idioata este argumentatia, la fel ca justitia americana.

Acum serios vorbind: atat timp cat depinzi de sistem, iar sistemul respectiv face legile, nu ai nicio sansa de scapare. Daca legea e interpretabila, iar un judecator o interpreteaza cum a primit comanda sau cum vrea el, poti sa faci sau sa spui tu ce vrei, intri la puscarie pentru nimic, intrucat insusi sistemul este construit pentru a te pune la punct in modul asta, in caz de nevoie. Bineinteles, majoritatea idiotilor nu inteleg faptul ca nicaieri nu e niciun fel de democratie, cu atat mai putin in SUA, decat atunci cand li se intampla lor nasoale, moment in care este deja prea tarziu sa mai faca ceva.
legendary
Activity: 3052
Merit: 1530
www.ixcoin.net
August 08, 2013, 01:53:24 PM
#3
Bitcoin sunt bani sau cel putin asa a decretat justitia americana

http://gigaom.com/2013/08/07/bitcoin-is-money-judge-says-sec-can-target-ponzi-schemer/


Hahahahaaa.  Fantastic.  Exact ce as fi expected.  Bravo Pentru ca ai gasit asta.
hero member
Activity: 837
Merit: 1000
August 08, 2013, 09:13:39 AM
#1
Bitcoin sunt bani sau cel putin asa a decretat justitia americana

http://gigaom.com/2013/08/07/bitcoin-is-money-judge-says-sec-can-target-ponzi-schemer/
Pages:
Jump to: