Pages:
Author

Topic: 1 Agustos Elektrik Zammi (Read 951 times)

newbie
Activity: 59
Merit: 0
September 07, 2018, 06:03:39 AM
bu ayki fatura geldi yani geçen ay gelen zammı içeren faturaya etkisi %9 dan fazla olmuş. bu faturanın üstüne birde %9 eklediler mi tadından yenmez olur
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
September 06, 2018, 05:33:21 AM
bu ayki zamli fatura geldiginde faturami alip dagitim sirketine gitmeyi dusunuyorum. bunlar tamamen soyguncu ak. benim faturam ayin 20-25 arasi okunuyor ama zamli tarife 1 temmuzdan itibaren gecerliydi 1temmuzdan onceki kullanim da zamli tarifeden hesaplaniyor.
ayni sekilde bu ay da zamli tarife gelecek ve yine eski donemden kalan 5-10 gunluk kullanim icin zamli tarife gecerli olacak.
10 gunluk kullanim icin %10 zam artisi 1 gunluk ekstra fazladan bedel odemek demek.

seni bi derten kurtarayım kardeşim hiç gitmene gerek yok. Faturada hesaplamada tümü zamlı gibi hesaplanıyor gözükse bile öyle değil. epdk sitesine girip fatura hesaplama bölümüne ilk okuma son okuma tarihi ve kullanılan kwh yazıp tutara bakın. Sonra aynı kwh yazıp ilk okuma tarhini zamlı günden girip deneyin daha fazla olduğunu göreceksiniz.
bu uygulamayi bilmiyodum Smiley
http://lisans.epdk.org.tr/epvys-web/faces/pages/online/tarifeFatura/tarifeFatura.xhtml
guzel uygulama olmus aksama tarifeler arasinda ne kadar fark olacak ona bi bakayim da en uygun tarife tipine uyacak yer arayislarina baslayim.
sanayi tipinde benim faturada kafadan 500tl lik fark olusuyor. daha fazla fark olabilecek tarife tipleri ve 3 zamanli tarifelere bakip fiyatlar hakkinda bilgi edinilebilir sayfa uzerinden.
member
Activity: 683
Merit: 16
September 05, 2018, 11:36:45 AM
bu ayki zamli fatura geldiginde faturami alip dagitim sirketine gitmeyi dusunuyorum. bunlar tamamen soyguncu ak. benim faturam ayin 20-25 arasi okunuyor ama zamli tarife 1 temmuzdan itibaren gecerliydi 1temmuzdan onceki kullanim da zamli tarifeden hesaplaniyor.
ayni sekilde bu ay da zamli tarife gelecek ve yine eski donemden kalan 5-10 gunluk kullanim icin zamli tarife gecerli olacak.
10 gunluk kullanim icin %10 zam artisi 1 gunluk ekstra fazladan bedel odemek demek.

seni bi derten kurtarayım kardeşim hiç gitmene gerek yok. Faturada hesaplamada tümü zamlı gibi hesaplanıyor gözükse bile öyle değil. epdk sitesine girip fatura hesaplama bölümüne ilk okuma son okuma tarihi ve kullanılan kwh yazıp tutara bakın. Sonra aynı kwh yazıp ilk okuma tarhini zamlı günden girip deneyin daha fazla olduğunu göreceksiniz.
legendary
September 05, 2018, 04:49:42 AM
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
September 05, 2018, 04:47:25 AM
Madencilik karları düşüyor, yatırım maliyetleri dolar kuru nedeni ile çok arttı.
Aylık otomatiğe bağlanan elektrik zamları bu işi çıkılmaz hale getiriyor.

İçinde bulunduğumuz durumu çok iyi özetlemişsin. Doların bu kadar artması bence elektrik fiyatlarına yansıdı. Böyle giderse her 3 ayda 1 elektriğe zam gelecek. 2019 yılında da Kw başına 1 TL olur artık elektrik fiyatları.
full member
Activity: 476
Merit: 102
CAT.EX Exchange
September 05, 2018, 02:18:36 AM
Madencilik karları düşüyor, yatırım maliyetleri dolar kuru nedeni ile çok arttı.
Aylık otomatiğe bağlanan elektrik zamları bu işi çıkılmaz hale getiriyor.
member
September 04, 2018, 07:57:09 PM
hocam siz hakkınızı helal etmiyorsanız ilk önce hakkınızı arayın faturalarızıı alıp devlete isyan bayrağı açmıyorsanız şimdiye kadar helal di sanırım.

Biz devletten zengin değiliz doğal olarak farklı yöntemlere başvuruyoruz

Yıllarca kaçak kullananların faturasını ödedik 1 yılda siz kullansanız kaçak verdiğiniz parayı karşılamaz.

yanlış okumuşsun yazdığımı Smiley
full member
Activity: 240
Merit: 102
September 04, 2018, 03:32:01 PM
Maalesef kış ortalarında elektrik fiyatlarını kw başına 70-80 kuruş civarı görmemiz yüksek olacaktır.

Saygılar.
jr. member
Activity: 81
Merit: 3
September 04, 2018, 05:48:13 AM
hocam siz hakkınızı helal etmiyorsanız ilk önce hakkınızı arayın faturalarızıı alıp devlete isyan bayrağı açmıyorsanız şimdiye kadar helal di sanırım.

Biz devletten zengin değiliz doğal olarak farklı yöntemlere başvuruyoruz

Yıllarca kaçak kullananların faturasını ödedik 1 yılda siz kullansanız kaçak verdiğiniz parayı karşılamaz.
member
September 03, 2018, 08:46:07 PM
Ciddi ciddi elektrik çalmayı mı konuşuyorsunuz ?

Bana ters hayatta yapmam ama zorda kalıpta yapanıda yadırgamam ne yapacak adam açmı kalsın gerçekten yatırım yapıp ekmeğini çıkaramıyorsa ve elektrik çalıyorsa ben hakkımı helal ediyorum.
member
Activity: 564
Merit: 19
September 03, 2018, 12:03:43 PM

Evet?
full member
Activity: 616
Merit: 118
September 03, 2018, 05:06:38 AM
acil saraya ihtiyaç var mevcut saraylar yetmiyor sırf ondan bu zamlar
newbie
Activity: 16
Merit: 0
September 03, 2018, 04:58:02 AM
yakında malları ambalajlamak dan vazgeçeceğiz. Shrink fiyatları uçtu gitti, elektrik sürekli zamlanıyor. Bu ambalajlama işinin fiyatını aşırı yükseltti. Ne yapabiliriz bilmiyorum Sad
full member
Activity: 616
Merit: 118
September 03, 2018, 04:40:25 AM
devletimiz resmi olarak soygunculuk yapmaya başladı resmen kırallık dönemi yaşıyoruz yeri geliyor bankalardan ucuz dolar satılıyor yeri geliyor ekonomi okumamışlar ekonomi proflarına eğitim veriyor toplantı yapıyor

ee vatandaş devletten zengin mi? Yapacaklar tabiki

Ben esnafım giderlerimi devlet karşılamıyor ama elektrikte  kontrolsüzlükten ortaya çıkan zararı müşterisinden alıyor ee kimse sesini çıkartmıyor bu hırsızlık değilmi ozaman benim cafeme gelmeyen müşterilerden oluşan zararımı da karşılasın iyi mi?

ikmanım olsa yemin ediyorum yaparım evet müslümanım bu ülkedeki müslümanlar gibi.
full member
Activity: 405
Merit: 104
September 03, 2018, 04:06:44 AM
full member
Activity: 398
Merit: 101
September 02, 2018, 09:58:28 PM
1 Ekimden sonra 150 kilowattdan fazla elektrik tüketenler kw başı daha fazla ödiyecek. Sizce tahminen yüzde kaç fazla öderiz? 
Sanayi yada ticarethane elektriğine geçsek dahamı az öderiz acaba?
member
September 02, 2018, 07:24:53 PM
Bırakın boşverin ben güneydoğuda yerimi ayarladım...
Nasıl orda mining işi Wink ?
Yakalanma durumu var mi?

Beni en çok düşündüren şey:

"Kaçak elektrik çektiğim zaman mahalledeki trafodan gelen elektrikle sayaçlardan kullanılan elektrik arasındaki kaçak farkı bulabilirler mi?"
9kw gibi bir enerji ihtiyacımı fark edebilirler mi?

Elektrik fiyatları arttıkça insanın aklına şeytanlık geliyor kahretsin...

Masrafsız mining çok keyifli olsa gerek eski nesil gpu'ları cpu'ları topla piyasadan verimlilik önemli değil sonuçta, çalışsın yeter Smiley ver moneroya çalışsın
ben o isi koyde yasayan bir arkadasa teklif ettim. koy yeri direkten asilalim bi hat dedim ama kucuk yerlerde anormal tuketim artisi yasandiginda tespit edilmesi de kolay olur diye yediremedik Smiley
bolgesel tuketim kontrol edilip abonelerin faturalanmis tuketimlerinin karsilastirilmasi sonucu anormal farklar olusursa inceleme yapilabilir diyordu arkadas.

Küçük yeri bırak büyük yerlerde bile farkediliyor artık. Trafoların belli bir gücü var zaten ona göre ayarlanıyor siz 5-10 kw yüklenince trafo değerlerinden bile anlaşılıyor. Küçük yerde yapacaksan ancak g.doğuda elktrik idaresinin fatura kesemediği yerde ancak yapabilirsin yoksa her türlü yakalanırsınız. Geçen haberlerde vardı köye giremediler taşlarla kovaladılar ancak öyle yerde yapabilirsiniz.

O dediğiniz yerde aşiret ağası bulmak lazım ama zor iş bir sürü adam bu salak ne yapıyor diye illaki bizim sistemlere bakarlar çalarlar zor iş.
Eskiden hdp yönetimindeki yerlerde bu daha kolay olmalıydı ama şimdi kayyum atanınca her isteyen at koşturamıyor.

Kırsal kesimde veya çok gecekonduluk mahallelerde az da olsa kaçak çekilerbilir ama herkesin yiyeceği nane değil.

Elektrik tellerine değen ağaç kaçak yapar mi yaparsa bizim mahallede belediye sağolsun her yerde palmiye ağaçlarını gidip elektrik hattının altına ektiler ve şimdi tellerle sürekli temas ediyor en az 17 ağaç temas ediyor.

Herşeyi geçtim bi şekilde yaparsın ama bu iş Hırsızlık başka bişey değil. Hükümetten değil devletten çalmış olursunuzki tüyü bitmemiş yetimin hakkı var ödenmez.
full member
Activity: 840
Merit: 111
September 02, 2018, 01:43:08 AM
Yakalanma durumu var mi?

"Kaçak elektrik çektiğim zaman mahalledeki trafodan gelen elektrikle sayaçlardan kullanılan elektrik arasındaki kaçak farkı bulabilirler mi?"

Masrafsız mining çok keyifli olsa gerek eski nesil gpu'ları cpu'ları topla piyasadan verimlilik önemli değil sonuçta, çalışsın yeter Smiley ver moneroya çalışsın
ben o isi koyde yasayan bir arkadasa teklif ettim. koy yeri direkten asilalim bi hat dedim ama kucuk yerlerde anormal tuketim artisi yasandiginda tespit edilmesi de kolay olur diye yediremedik Smiley
bolgesel tuketim kontrol edilip abonelerin faturalanmis tuketimlerinin karsilastirilmasi sonucu anormal farklar olusursa inceleme yapilabilir diyordu arkadas.

Küçük yeri bırak büyük yerlerde bile farkediliyor artık. Trafoların belli bir gücü var zaten ona göre ayarlanıyor siz 5-10 kw yüklenince trafo değerlerinden bile anlaşılıyor. Küçük yerde yapacaksan ancak g.doğuda elktrik idaresinin fatura kesemediği yerde ancak yapabilirsin yoksa her türlü yakalanırsınız. Geçen haberlerde vardı köye giremediler taşlarla kovaladılar ancak öyle yerde yapabilirsiniz.

O dediğiniz yerde aşiret ağası bulmak lazım ama zor iş bir sürü adam bu salak ne yapıyor diye illaki bizim sistemlere bakarlar çalarlar zor iş.
Eskiden hdp yönetimindeki yerlerde bu daha kolay olmalıydı ama şimdi kayyum atanınca her isteyen at koşturamıyor.

Kırsal kesimde veya çok gecekonduluk mahallelerde az da olsa kaçak çekilerbilir ama herkesin yiyeceği nane değil.

Elektrik tellerine değen ağaç kaçak yapar mi yaparsa bizim mahallede belediye sağolsun her yerde palmiye ağaçlarını gidip elektrik hattının altına ektiler ve şimdi tellerle sürekli temas ediyor en az 17 ağaç temas ediyor.
member
September 01, 2018, 07:19:48 PM
Yakalanma durumu var mi?

legendary
September 01, 2018, 05:03:16 PM
Yakalanma durumu var mi?

Pages:
Jump to: