Pages:
Author

Topic: 1 Milyon TL Paramız var !! - page 3. (Read 19263 times)

copper member
Activity: 210
Merit: 1
January 25, 2019, 05:19:25 PM
Ahahaaha cevaplar cok guldurdu beni ya:) su anda yasal bosluk var kanka cek parani kalmasin oyle. Ha paran yoksa simdiden dert etmeye baslama, kazaninca dusun daha kazanmadan dert iyi degildir.
jr. member
Activity: 448
Merit: 2
January 25, 2019, 11:54:32 AM
Öyle yüksek meblağlar kesilemez emin olabilirsiniz. En fazla gelir vergisine tabi olur %20 gibi bir oranda ödeme yaparsınız. Siz türküye devletinin bir şirketi üzerinden çekim yapıyorsunuz sonuçta.
newbie
Activity: 34
Merit: 0
January 25, 2019, 01:43:38 AM
hele o 1 milyon tl olsun ben onu trye 50 sefer getirtirim
member
Activity: 280
Merit: 10
January 22, 2019, 11:37:26 AM
1 milyon para aslında bizler için büyük görünse de çok büyük meblağ değil. şöyleki bunu birkaç eş dost şeklinde türkiyeye getirmeye çalışşsanız kimsenin ruhu bile duymaz:)
legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
January 22, 2019, 07:52:10 AM
Türkiye ekonomisi daraldıkça vatandaşın cebinden almaya çalışan bir ülke, yarın ülkede elinde dolar tutanlar vatan haini ilan edilse ülkenin %80’i elinde dolar olanlara karşı cadı avı başlatır. Bitcoin’de böyle bir şey. Bu konuda vergilendirilip vergilendirilmemeniz sadece bir insanın lafına bakıyor. Burada atıp tutan insanların laflarına uymak yerine Malta gibi ülkelerden banka hesabı açın daha sonra da Wire Transfer ile kendinize ait bir banka hesabından, kendinize ait Türk banka hesabına paranızı transfer edin. Bankaya gidin ve maliye ile ilgilenen şahsın ödenecek parayı hesaplamasını bekleyin. Bankanın verdiği formu doldurun, %2 vergi ödeyin, formun ıslak imzalı kopyasını alın ve saklayın. Devlet size bu para nerden geldi diye sorduğunda formu göstereceksiniz.
newbie
Activity: 4
January 21, 2019, 06:24:25 PM
görende 100 milyon dolar sanacak  Grin Grin Grin arkadaş , ülkede en basit  siyasinlerin ilçe belediye başkanlarının 1 milyar tl üzerinde paraları var siz neyin derdindesiniz  Angry
member
Activity: 602
Merit: 32
January 21, 2019, 03:53:34 AM
En sağlıklısı %2 'sini devlete vergi vererek paranı almak, böylece varlık barışından yararlanmış oluyorsun ve devletin sana paranın nereden geldiği sorma hakkı ortadan kalkıyor, en doğru yöntem bu.

Evet biz buna esasen “kara paranın devlet eliyle, yandaşlarca aklanması” diyoruz.

Tabii literatüre böyle giremiyor Smiley

Şunu unutmayın devlet asla barış ilan etmez. Sadece öteler. Bu barışta içeriye para sokmak. Çünkü para bitti.
Devlet barış diyorsa o “mimlemek” içindir. Daha sonradan ağrısız başına ağrılar girer.
member
Merit: 32
January 21, 2019, 03:48:29 AM
Şakamısınız?
Millet bişey biliyo gibi ne güzel sallamış Smiley
“Peyder pey çek”
“10000 10000 çek”
Yahu kriter para yada miktarı değilki.
Senin ailede yada sende bişeyler varsa masak 1000er bile çeksen takar sana.

Ayrıca vergi daireleri, maliye gibi kurumlardan çağrıldığınızda paranın kaynağını söyleyip arkanızı dönüp gidin.

Kara paramı? Hayır.
Kriptolar emtiamı? Hayır.
Emtia sınıfınada soksa alsat yaptığınız için borsada bu işlem temelinde “arbitraj” olarak geçiyor.

Yani herhangi bir vergilendirme dilimine dahil edilmiyor.

Devlet bu elbette vergi isteyecek. Verip vermemek sana kalmış.

Ancak kanunsuz bir iş yapılmıyor. Ha sen deepwebte takılmışsındır, ordada takibe takılmışsındır kalkıp o parayı getirirsen elbette inceler. Masakın inceledikleride genel olarak organize suçlara döner. Öyle basit suçlar aınıfında kalmaz.

Yıl 1970 değilki. Herşey aşikar yani.

Değil ailenden 10kişiye 1000kişitede bölsen bir bağ varsa bulurlar. En güzeli suç işlemediğinden açıkça paranı çekmek.

Ha o para şimdi olsa giderim. Varken vatan millet sakarya dedik amagidişat hiç iyi değil.

Burda hayvan muamelesi göreceğine git dışarda gör.

Ahırsa en azından güzel bi ahır olur Smiley
copper member
Activity: 224
January 20, 2019, 01:23:34 PM
1 milyon Türk Lirasını gözünüzde çok büyütmeyin. Yaklaşık 200.000 Dolar veya 150.000 Euro yapıyor. Bu parayala avrupada veya amerikada bir iş yapamazsınız. Sizi bilmem ama ben bu parayla yurtdışında yaşamaya cesaret edemem. Gider tatilimi yapar geri gelirim.
Üstelik ben Türkiye'den başka bir yerde yaşamak istemiyorum. Acısıyla tatlısıyla ülkemi seviyorum.
Gelelim diğer konuya, 1 milyon TL yi hesabımıza çekerken herhangi bir sıkıntı çıkmaz diye biliyorum. Sadece MASAK biraz terletir o kadar.
full member
Activity: 772
Merit: 135
BiTCOiN
January 20, 2019, 11:28:44 AM
lan bırakın onu bunu ekonomi süper zam falan yok.
aralıkta yatan 60.89 tl olan gss primini bu ay ben 77 tl yatırdım zam oranı ortada
asıl 31 mart geçsin seçimden sonra benzinde ötelenen zamlar gelecek o zaman asıl bayram var bayram. Cry
member
Activity: 658
Merit: 42
Graphic Designer
January 20, 2019, 10:43:44 AM
Son yıllarda yaşanan ekonomik krizlerden sonra o zenginlerimizin hangi ülkelerden vatandaşlık aldığını görünce demekki herşey değişebiliyor dedim. Bunu akıllı olan herkes görebiliyor zaten ben söylemesem de olur ancak hala kabul edilemeyen bir gerçek var ki o da şu, maalesef ekonomimiz kötüye gidiyor ve kör tuttuğunu öper misali deli dumrul kuralları ortaya çıkmaya başladı. İnsanlar bunu öngördüğü için olası bir durumda rahatça gitmek adına diğer ülke vatandaşlıklarına geçmenin yollarını aradılar. Öyle ağızlarının suyu akarak başka ülkelere kaçma yolları aramadılar sadece olası bir durumda ne yapılabilir bunları seçenek olarak eklediler.

Sözün özü şudur beyler ben anlayacağımı anladım. 1 milyon TL miz olursa ülkeye rahatça çekeriz ama ülkeden çıkışta sorun olma ihtimali var ve hatta Masak denen ne yüdüğü belirsiz kurum ansızın sizi sorguya da çekebilir. Ama varlık vergisi ile %2 sinden vazgeçerek paramızı rahatça hesabımıza alabiliriz. Kripto paralar ile ilgili herhangi bir düzenleme "henüz" olmadığı için işlemlerimize müdahale etme olasılıkları da bulunmuyor ama illa ki bişeyler bulurlar..

Umarım doğru anlamışımdır.
member
Activity: 392
Merit: 11
January 20, 2019, 07:35:18 AM
şu ana kadar hiç böyle bir derdim olmamıştı ama başlık çok işime yaradı. iş buraya geldikten sonra o para bir şekilde kurtarılır.
newbie
Activity: 41
January 16, 2019, 05:42:06 PM
Bazı kişiler içinde ki pislikleri dışarı vurmuş hiç şaşırmadım doğrusu.

O bir yerlerini yalamaktan zevk aldığınız ya da bayılarak gitmek istediğiniz avrupa eğer ortadoğu üzerinde sürekli planlar yapıp sömürmeseydi herşey daha iyi olurdu. O beğenmediğiniz ortadoğuda doğan hiç bir çocuk doğarken seçmedi nerede doğacağını. Doğduktan sonra da bombalar altında ölmesine ya da suda boğularak ölmesine kendisi karar vermedi. Ortadoğu da hiç bir kadın başka ülkenin askerine gelin bana ecavz edin demedi. Siz insan olmadığınız için ona dair duyguları kaybettiğiniz için size böyle gelmiş olabilir.

Sıcacık kombili evlerinizde bilgisayar kucağınızda akıllı telefonunuz elinizde 24 saa internette gezerken tabi ki tuzunuz kuru konuşabiliyorsunuz.

Siz zaten 200 bin euroyu ya da doları çok büyük bir para sanıyorsanız zaten sizden hiç bir şey olmaz. O işler kadar kolay olmuyor hiç avrupaya gittiniz mi hiç ev fiyatlarına en basitinden baktınız mı ? 200 bine köpek klübesi bile alamazsınız.

Ey gidi ey oturduğun yerden salla babam salla.

Türkiyede ki 192 bin 419 milyoner var. Bunların kaç tanesi yurt dışında yaşıyor araştırın. Acaba bunlar mı çok salak o kadar paraya rağmen bu ülkede yaşadıkları için yoksa siz mi çok akıllısınız ?? Bence bunu sorun kendinize.

Kimse kusura bakmasın şehit kanları ile yoğurulmuş ve hala da şehit verilen bu toprakları, kimse hakaret edip aşağılama hakkını kendinde göremez.
member
Activity: 448
Merit: 14
January 16, 2019, 04:13:57 AM
varlık barışı için ne yapmamız gerekiyor ? Parayı çekmeden önce maliyeye gidip ben böyle bir paraya sahip olucam şuradan gelecek işte diye mi yoksa parayı çektikten bankaya yattıktan sonramı malyeye gitcez.birisi detaylı anlatsın.Bu sene milyoner olmayı planlıyom.
newbie
Activity: 8
January 15, 2019, 06:34:37 PM
O kadar paran olacak da buralarda sinir krizleri geçireceksiniz!!!
legendary
Activity: 1869
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
January 15, 2019, 03:18:16 PM
50 defa soruldu 50 defa cevaplandı şu forumda azıcık araştırın ayrıca btc trader için 1 milyon para mı Smiley sen o parayı kazanırken hiç mi bankaya çekmedin yatır çek işlemin olmadı, insan bir test eder o para reel mi değil mi bankaya çek bakalım geliyor mu fln.
jr. member
Activity: 532
Merit: 5
January 15, 2019, 02:21:05 PM
En sağlıklısı %2 'sini devlete vergi vererek paranı almak, böylece varlık barışından yararlanmış oluyorsun ve devletin sana paranın nereden geldiği sorma hakkı ortadan kalkıyor, en doğru yöntem bu.
member
Activity: 102
Merit: 25
January 15, 2019, 02:11:39 PM
Varlık barışından daha çok o kadar parayı bir den çekmek yerine parça parça çekilebilmek de mantıklı diyebiliriz.
member
Merit: 11
January 15, 2019, 11:37:31 AM
Burada guzel soeular var birde mesela oneriler falanda olabilirdi yada tavsoyelwr yeni giren arkadaslarin faydalanmasi noktasinda iyi bir dusunce olabilirdi
jr. member
Activity: 560
January 14, 2019, 04:23:16 PM
Aslında içeri sokarken çok büyük sıkıntı olmuyor, esas problem yurt dışına çıkartırken yaşanıyor, ancak konu başlığına gelirsek genelde varlık barışı, nereden buldun yasası ara verilmesi gibi uygulamalar oluyor o dönemlere denk getirmek gerekiyor ancak o da tabii ki döviz ile alakalı bitcoin konusunda şu anda bir mevzuat yok bildiğim kadarıyla.
Pages:
Jump to: