Pages:
Author

Topic: 1 sene içinde milyoner olmak (Read 353 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
March 09, 2021, 06:05:21 AM
Sağlık Huzur Mutluluk en büyük zenginlik

Bunlar yoksa trilyon dolarlık ol kıymeti yok NOKTA.

Haklı olsanız da sağlık da huzur da mutluluk da dolaylı yollardan paraya bağlı. İyi bir tedavi parayla olur. Borcun varsa huzursuz olursun mutlu olamazsın. Bunlar uzar gider.

Hocam dünya kadar servetin olsun sağlığın olmadığı zaman paran servetin altının olsada bir önemi olmuyor hiç bir şeyden keyif alamadığını bir düşün Allah kimseyi düşürmesin böyle rahatsızlıklara.

Para parayı çekiyor derlerya biraz nasip biraz şans olması gerekiyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
February 28, 2021, 04:47:09 AM

@ZekiBeyy Hocam yazdıklarını görünce aklıma Appel kurucusu Steve Jobs geldi. Hastalandığını öğrenince onca para pul var iken vücut bütünlüğüne dokundurmam diye para ile yapabileceklerinin hepsini elinin tersiyle redden bir adam. Son anda parası ile hayatta kalmaya çalışsa da bu dünyadan ayrıldı.
member
Activity: 756
Merit: 17
February 27, 2021, 02:42:55 PM

Haklı olsanız da sağlık da huzur da mutluluk da dolaylı yollardan paraya bağlı. İyi bir tedavi parayla olur. Borcun varsa huzursuz olursun mutlu olamazsın. Bunlar uzar gider.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
February 26, 2021, 04:30:58 PM

sr. member
Activity: 2058
Merit: 398
February 25, 2021, 02:46:45 PM
Milyoner olmak icin gec kaldigimi dusunuyorum, ilk tren olan milyarderler treni cok onceden kalkti zaten o zamanlar o trene binenler yakin duraklarda inmemeyi basardilarsa deyim yerindeyse koseyi donduler, yakin zamanda da milyonlar treni kacti, benim asil pismanligim buydu, goz gore kacirdim yani, olsun milyoner olamasam da buralardayim.
bu piyasada fırsatlar bitmez hocam. hiçbir tren kaçmış sayılmaz. Çevremizde hala farkında olmadığımız bi sürü milyonluk tren var. Bugün onları fark eden insanlar 2-3 yıla milyoner olup karşımıza çıkacaklar.
hero member
Activity: 1400
Merit: 536
February 25, 2021, 10:16:00 AM
Milyoner olmak icin gec kaldigimi dusunuyorum, ilk tren olan milyarderler treni cok onceden kalkti zaten o zamanlar o trene binenler yakin duraklarda inmemeyi basardilarsa deyim yerindeyse koseyi donduler, yakin zamanda da milyonlar treni kacti, benim asil pismanligim buydu, goz gore kacirdim yani, olsun milyoner olamasam da buralardayim.
member
Activity: 334
Merit: 20
February 07, 2021, 02:56:00 PM
Mümkün müdür diye soran olursa eğer kesinlikle evet. Kriptoparada boğa piyasasına tesadüfen denk bile gelseniz aşırı para kazanırsınız. Fakat her şey milyonla bitmiyor. Milyon lira cidden küçük bir para artık. Eskiden milyon lira demek ev, araba, faizini al 10-20 yıl yaşa demekti. Şu an büyükşehirde bir ev bi de araba alıyorsun zaten çok bir şey kalmıyor.
Bu arada bin lira girip bitcoin ile milyoner olma sevdası varsa çabucak bırakın. Altcoinlerden küçük birini denk getirerek olur ancak.
Kesinlikle katılıyorum özellikle bizim gibi enflasyon sarmalında olan ülkelerde milyon tl sahibi olmak pek de matah bir şey değil. Zaten sadece banka nakit portföyü 1 milyon üstü olan 250k kişi var Türkiyede.
full member
Activity: 588
Merit: 125
February 07, 2021, 05:27:07 AM
Ya parasız milyoner olmak imkansız bence. Öncelikle insanın cebinde bir miktar sermayesi olmalıdır. Hani bir zengine demişler ya nasıl ilk milyonunuzu kazandınız diye o da ilk milyonumu sorma sonrakilerin cevabını veririm diye önemli olan o ilk milyon ve o milyonu yapmak için lazım olan sermayedir.
member
Activity: 1008
Merit: 19
Backed.Finance
February 06, 2021, 11:58:28 AM
Bence öncelikle birada olsa bir birikim gerektirir öle haydi ben bir zengin olayımla olmuyor . Para parayı çeker mantığıyla olaya yaklaşırsak evet zengin olmanın yolu paran olmasıyla başlar ve parayı akıllı mantıklı işe yatırıp sonra şans ve iyi bir yönetimle zengin olabilirsin.
sr. member
Activity: 798
Merit: 260
February 06, 2021, 11:49:56 AM
Zamanında Özal hükümetlerinin olduğu zamanki enflasyon yüzünden yurdumda herkes bir anda milyoner olmuştu. Neredeyse herkes aynı yıl için de. Bu mümkün. Gidişat tam da bu yönde bir kaç yıla kalmaz yine herkes milyoner olur. Yaşlıların konuşmalarına bakın onlar halen milyondan bahseder.

Süper bono falanda geliyor iyice eskiye dönmeye başladık kesinlikle yakında herkes enflasyon böyle artmaya devam ederse milyoner olacaktır hayır çözüm üretecek durum da yok ortada her şey kilit noktada artık bizim için umarım o dönemler asla olmaz ve öyle bir şey olmaz ama durum bunu göstermiyor
full member
Activity: 238
Merit: 100
February 06, 2021, 09:36:37 AM
Sistemi kırmayı başaranlar için gayet söz konusudur. Sistem sizi kölelik içim eğitir. Kısaca: Sınav geç, okul kazan, bitir, işe gir, kredi çek, ev al, kredi öde, emekli ol, paranı harcayamadan öl. Bu döngüden çıkmayı başaran (psikolojik olarak zor, çok daha fazla çarkı var çünkü döngünün) insanların başarısız olduğunu görmedim. Döngüde riske yer yok. Tabi ki döngüden çıkmadan da zengin olmak mümkün(düşük ihtimal bence). Extra koşulları gördüm yukarda yazılmış yalakalık ve torpil.. kesinlikle katılıyorum ama "çok çalış milyoner ol"a inanmak zor..
hero member
February 03, 2021, 02:32:08 PM
Zamanında Özal hükümetlerinin olduğu zamanki enflasyon yüzünden yurdumda herkes bir anda milyoner olmuştu. Neredeyse herkes aynı yıl için de. Bu mümkün. Gidişat tam da bu yönde bir kaç yıla kalmaz yine herkes milyoner olur. Yaşlıların konuşmalarına bakın onlar halen milyondan bahseder.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
February 03, 2021, 02:21:57 PM
Mümkün müdür diye soran olursa eğer kesinlikle evet. Kriptoparada boğa piyasasına tesadüfen denk bile gelseniz aşırı para kazanırsınız. Fakat her şey milyonla bitmiyor. Milyon lira cidden küçük bir para artık. Eskiden milyon lira demek ev, araba, faizini al 10-20 yıl yaşa demekti. Şu an büyükşehirde bir ev bi de araba alıyorsun zaten çok bir şey kalmıyor.
Bu arada bin lira girip bitcoin ile milyoner olma sevdası varsa çabucak bırakın. Altcoinlerden küçük birini denk getirerek olur ancak.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
February 03, 2021, 12:16:58 PM
Şu piyasaya birkaç bin dolar ile girip, milyoner olunamasa bile iyi bir miktara ulaşmak mümkün aslında. Biraz başlangıç sermayesi, biraz bounty/imza geliri, biraz trade geliri ile yavaştan yükseltilebilir. Yeter ki sabırlı olunsun ve doğru yerlerden girip çıkılabilsin. Herkes başlangıçta acemilikle mutlaka para kaybedecektir! Ama hatalardan ders alınırsa, biraz da şans yardımıyla imkansız bir şey yoktur. Yatırım sepeti ne kadar çok çeşitlendirilirse, kayıp riski de o ölçüde azalır ve şansa ihtiyaç kalmaz. Herkese bol kazançlar olsun.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
January 31, 2021, 06:11:56 PM
Sıfırdan olmaz. Hafif orta sermaye ile iyi ve bozmayan bir piyasada deneyimli biri için gayet olası.
member
Activity: 429
Merit: 11
January 31, 2021, 05:57:02 PM
Para olmazsa şans faktörü parayla bağlantılı olacağından tabi şans oyunlar vs bahsetmiyorum bu piyasa için zor görünüyor. Entellektüel sermaye olan akıl işi de yadsınamaz bir gerçek çok paran olur ama doğru hamleler yerine duygusal hamleler de ciddi kayıplara sebep olabiliyor. O yüzden para ve zeka diyorum ben.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
January 29, 2021, 04:31:31 AM
Tl milyoneri olmak mümkün.En başta belli bir sermaye ve deyemimin olucak ondan sonra sabırlı ve sogukkanlı hareket etmek lazım ee tabi birazda şansın olucak Smiley

Birkaç sene öncesine kadar TL milyarderi olmakta mümkündü, bir televizyon zaten milyarlar ediyordu Smiley milyoner olmak zor değil, döviz yatırımıyla yada döviz kazançlı bir işle bu çok basit gibi görünüyor,
hero member
January 28, 2021, 12:50:26 PM
Aslında şöylede bir durum var. Yukardaki gönderileri okurken şans şans şan; Hoop orada durun şans denen şey satıldı ya. Eskiden güvercin kanadında sana da çıkabilir diye umutları bağladığımız milli piyango satıldı ya. Artık şansı yok sayın. O öldü.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
January 28, 2021, 12:21:41 AM
halamın bıyıkları olsa muhabbetlerine kadar uzanabilecek güzel bir konu :) şimdi elimdeki x coini satmasaydım iyi para yapardım, falanca pozisyonumu kapatmasaydım milyonun gözüne vurmuştum vs. :)

bence "milyoner olmak" ve "bir sene" diye şartlanmak bile başlı başlına bir hata durumunda bulunuyor. 999.999 yetmiyor mu ya da 13 ay falan olsa olmaz mı? :) konudan bağımsız olarak, böylesi şartlanmışlıkları her zaman ilginç karşılıyorum. :)
sr. member
Activity: 1624
Merit: 304
kycfree
January 27, 2021, 10:27:57 PM
1 sene içinde milyoner olmak için biraz da açgözlü olmak gerekiyor açıkcası konu dışındaki açgözlülük konusunda her ne kadar olumsuz şeyer yazsak da çok zengin insanların çoğunda bu açgözlülük vardır.
Pages:
Jump to: