Pages:
Author

Topic: 100 Türk lirası kaç € eder? - page 2. (Read 203 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!
August 18, 2023, 02:18:00 PM
Hadi gelsin forumun trolü buna cevap versin, gene konuyu cehapa bağlasın. Alakasız alakasız gelir yok belediyede otobüs işinde şu yapıldı, park bahçe müdürlüğünde şu oldu diye. Sadece şu yukarıdaki görselden tüm halkın hakkını araması gerekirdi ama adamlara hala %30-40 oy çıkıyor, akıl alır gibi değil. Ve bunun bir açıklamasını da yapamıyorlar, söyleyebilecekleri tek mantıklı şey yok. Bu tablonun sadece atıyorum İstanbul depremi ya da büyük savaş gibi şeyler sonucu ortaya çıkmış olması gerekirdi. Ama bizde olmasının nedenini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün ben de 1000 tl'lik dolar sattım ve 37 sayısını görünce kahroldum. Bu milletin azıcık akıllı olan kısmı gerçekten bu kötülüğü hak etmedi.

Bu memleketin aydınlanması, insanlarin kendilerini geliştirmeleri o güruh için çok tehlikeliydi, hatta kendileri de açıkladılar eğitim seviyesi arttıkça oylarimiz düşüyor diye, sonrasında insanları sadece ay sonunu getirebilir duruma soktular, basit ifadeyle, yaşama dürtüsü olayları sorgulama analiz etme ve ders çıkarma yetilerini koreltti, e zaten bence yüzde 15 lik herhangi bir fikri olmadan sadece kişiye oy veren kitleyi de ekleyince sonuç bu. Troller ise her devirde olan, ama en çok bu dönemde revaçta olanlar, herhangi bir yeteneğinin olmasına gerek yok, basit şekilde itaat et savun parsayi kap adamlarin düsturu.
sr. member
August 18, 2023, 02:12:00 PM
Aslında bizde millet olarak farkına varmamışız. Paramız her yıl değer kaybetmiş fakat bariz değer kaybı olmadığı için görmezden gelmişiz. Aslında ekonomi ben göçüyorum diye yıllarca bağırmış. Şimdi bu saatten sonra bende pek düzeleceğini sanmıyorum ve arkadaşın dediği gibi hiçbitşey eskisi gibi olmayacak. Sürekli maaşlara zam geliyor ve piyasa artış gösteriyor. Bu şekilde fiyatlar nasıl düşecekse

Dünyada paranın bol olduğu dönemde ayrıca özelleştirme denen satıp savurma ile memleketi olduğundan daha zengin gösterdiler, ancak 2010 larin ortalarından itibaren üretmeyi bırakıp hazirdan yemekten başka birşey yapmayan sistem, orta direği ufak ufak fakir sınıfına dahil etmeye başladı, insanlar fakirlestiklerini anlayamadılar, anlayanlar da sebebi başka başka yerlerde aradılar, tabi bu rada sadece gecinebilme, ay sonunu getirebilme telaşından ne doları gördü gözleri ne euroyu ne altını, bu saatten sonra görseler de birşey değişmez orası da ayrı konu.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
August 18, 2023, 02:04:18 PM
Hadi gelsin forumun trolü buna cevap versin, gene konuyu cehapa bağlasın. Alakasız alakasız gelir yok belediyede otobüs işinde şu yapıldı, park bahçe müdürlüğünde şu oldu diye. Sadece şu yukarıdaki görselden tüm halkın hakkını araması gerekirdi ama adamlara hala %30-40 oy çıkıyor, akıl alır gibi değil. Ve bunun bir açıklamasını da yapamıyorlar, söyleyebilecekleri tek mantıklı şey yok. Bu tablonun sadece atıyorum İstanbul depremi ya da büyük savaş gibi şeyler sonucu ortaya çıkmış olması gerekirdi. Ama bizde olmasının nedenini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bugün ben de 1000 tl'lik dolar sattım ve 37 sayısını görünce kahroldum. Bu milletin azıcık akıllı olan kısmı gerçekten bu kötülüğü hak etmedi.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
August 18, 2023, 01:50:47 PM
Biz farkına vardık da ne oldu her geçen gün daha da dibe batırdılar. 10 senede koskoca imparatorluğu çökertmek gibi bir şey yaşandı, dolar 1 lirayken ilkokula gidenler üniversiteyi bitirince 30 lira ile karşılaştılar. Bu yüzyılda 2-3 ülkede görülebilecek ender bir olay, tabi ki bunu da kaptırmadık. Ama yıkılmadık hala ayaktayız belki bir gün toparlarız Cheesy
hero member
Activity: 1862
Merit: 524
August 18, 2023, 12:41:52 PM
Aslında bizde millet olarak farkına varmamışız. Paramız her yıl değer kaybetmiş fakat bariz değer kaybı olmadığı için görmezden gelmişiz. Aslında ekonomi ben göçüyorum diye yıllarca bağırmış. Şimdi bu saatten sonra bende pek düzeleceğini sanmıyorum ve arkadaşın dediği gibi hiçbitşey eskisi gibi olmayacak. Sürekli maaşlara zam geliyor ve piyasa artış gösteriyor. Bu şekilde fiyatlar nasıl düşecekse
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
August 18, 2023, 11:56:41 AM
Süreç böyle olduğu sürece hiç bir şey eskisi gibi olacağını sanmıyorum bu konuda hiç ümidim yok açıkçası. Ekonomiyi çocuk oyuncağı haline getirip resmen batırdılar ne söyledilerse hep tam tersi oldu. Geç kalınmış faiz artışıda yeterli olmadı zamanında indireceğizde indireceğiz diyerek eksi rezervi arttırdılar üstünede başarı gibi lanse ettirdikleri KKM de cabası.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
August 18, 2023, 09:36:36 AM
Gökten daş yağacak daş, tayyap olmasaydı ülke satıldıydı ne olmuş 100 tl 3 eyro alayorsa tayyap olmasaydı din elden giderdi onlar seccadeye basıyor. Olsun istersen 0.1 eyro alsın tayyap'tan vazgeçmeyiz. Eroylamı maaş alıyorsunuz ha alçaklar vatanı bölemeyecekler. Ezanlar susmayacak Smiley

Nas var nas. Siz nas'ı ne sanıyorsunuz ha. Ne olmuş Türkiye toprak kaybettiyse? Ne olmuş adalar peşkeş çekildiyse. GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR.  HZ. MUHAMMET SON PEYGAMLER OLMAYAYDI SON PEYGAMBER TAYYAP OLURDU.Nolmuş yani tayyap'ı kaybetmeyiz.

Trollerin uğramadığı konudan birisi de ekonomidir. Nasıl olsa tayyap babişkoları ceplerine harçlığını koyuyor.
Bu kafayla gittiğimiz taktirde daha çok değer kaybedecektir.
sr. member
August 18, 2023, 09:25:39 AM
Yaklaşık yedi buçuk yılda nereden nereye gelmiş Euro, ya da daha doğru tabirle bizim paramız ne kadar ayağa düşmüş. ve dahası bu tablo bir yerden sonra tekrar terse doğru duzelebilir umudu cogumuzda yok, yılbaşında 100 TL karşısında 2 kusur bir rakam girmemiz işten bile değil.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
August 18, 2023, 08:49:40 AM

Aynen ekonomi süper cart curt. Devamına gerek bile yok. Buyurun 100 liranın seneler içerisindeki eriyişine.
Pages:
Jump to: