Pages:
Author

Topic: 1000 Yatırımlar Holding A.Ş. Halka Arz (BINHO) - page 4. (Read 631 times)

hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Binho için bu gün 2. tavanı toplam tavandaki lot sayısı ise 9.59 milyon lot, bu rakam size az gelmesin zaten toplam arz 9.5 milyondu Smiley diğer halka arzlara göre lot sayısı azdı ama fiyat yüksek olduğu için diğer halka arzlara göre daha fazla tutarlı almış olduk yani daha fazla kâr yapacağımızı düşünüyorum. Bu günkü lot hacmi ise 10.476 lot şimdilik güzel gidiyor.
hero member
Ve bugün %10 ile başlayan BINHO devamını getirecek gibi görülüyor. Diğer hisse senetlerinden farklı olarak bunun biraz daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyorum çünkü dolaşımdaki lot sayısı az. Üstelik yanlış bilmiyorsam hepsi bireysele eşit dağıtılmış durumda. Tarkimde neler olduğunu hepimiz biliyoruz sıra Binholding’de olabilir.
Bireysele eşit olunca kurumsal yatırımcılara da dağıtım yapılıyor burada bireysele eşit demek istediği bireysel yatırımcıya eşit ama kurumsal yatırımcılara aynı miktarda eşit değil demek.

Tamamı eşit denildiği zaman borsadan al - sat menüsünden halka arza katılıyoruz ve tamamı eşit dağıtım oluyor ve kurumsal yatırımcılarda katılabiliyor fakat onlarda  bireysel ile eşit miktarda hisse alabiliyor yani fazladan verilmiyor. BINHO tamamı eşit dağıtıldı Smiley

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Ve bugün %10 ile başlayan BINHO devamını getirecek gibi görülüyor. Diğer hisse senetlerinden farklı olarak bunun biraz daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyorum çünkü dolaşımdaki lot sayısı az. Üstelik yanlış bilmiyorsam hepsi bireysele eşit dağıtılmış durumda. Tarkimde neler olduğunu hepimiz biliyoruz sıra Binholding’de olabilir.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Zaten daha fazla vereceğini düşünmemiştik, beklendiği gibi oldu. Muhtemelen 4-5 gün sonra satıp çıkarım, tavan bozduktan sonra vakit harcamayı pek mantıklı bulmuyorum.
Genel olarak borsadaki fiyatlar düşük aslında ama piyasa belirsiz olunca insan karar veremiyor. Buradan zaten çok bir kazanç olmayacak 100-200 alır çıkarız Cheesy

Hocam 2023 halka arzlar ile çorbayı kaynatma yılı oldu resmen, artık büyük çoğunluk hangi arzdan ne kadar lot düşer, kaç tavan yapar, fiyat nereleri görür rahatlıkla öngörüde bulunabiliyor. Memlekette mevcut ekonomik durum sebebiyle de yine benzer çoğunluk yatırım değil de üç yüz bes yuz ne alırsak kar olarak bakıyor olaya. Eminim ki ekonomik olarak refah seviyemiz yüksek olsaydı bu halka arzlar bu kadar revaçta olmazdı, olsa bile çoğunluk al sat tarafına ağırlık vermezdi.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
5 lot istedim 4 lot verir diye tahmin ediyordum 3 lot verdi. Smiley
sr. member
lot sayısı az olduğu için çoğu kişi 1000 yatırımlar'ın tarkim gibi olacağını söylüyor. bir de arkasında erdoğan ailesi olunca insanların gözleri dönmüş durumda. en kötü 20 gün tavan gider diyenleri duydum. neye göre böyle bir şey söylüyorsun diyince de erdoğan ailesi abeee diyorlar. lan hayat bu kadar kolay mı sizin için?

@gospodin hocam bu şirket özelinde, daha 1 yıllık bir şirketin halka arzında adı geçen ailenin bireyinin ortaklarından biri olması sebebiyle etkin olduğunu düşünüyorum, gerçi devamında da benzer sebepten şu kadar tavan yapar falan diyenlere de birşey diyemem, inşallah haklı çıkarlar, teknik olarak  dayanaklariyla çok ilgilenmiyorum çünkü ben minik katılımciyim😅
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
lot sayısı az olduğu için çoğu kişi 1000 yatırımlar'ın tarkim gibi olacağını söylüyor. bir de arkasında erdoğan ailesi olunca insanların gözleri dönmüş durumda. en kötü 20 gün tavan gider diyenleri duydum. neye göre böyle bir şey söylüyorsun diyince de erdoğan ailesi abeee diyorlar. lan hayat bu kadar kolay mı sizin için?
hero member
1000 Yatırımlar Holding A.Ş. 20 Kasım 2023 pazartesi günü borsada işlem görmeye başlayacak tavanı bol olsun diyelim. Fiyatı ben pahalı bulduğum için muhtemelen tavan bozduğu gün satarım yada 4-6 tavan arası işlem hacmi ve tavandaki bekleyen lot sayılarına göre elden çıkarırım. Arkası sağlam olduğunu söyleyen arkadaşlar aramızda 😁 10 tavan yapması lazım (ytd)
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Zaten daha fazla vereceğini düşünmemiştik, beklendiği gibi oldu. Muhtemelen 4-5 gün sonra satıp çıkarım, tavan bozduktan sonra vakit harcamayı pek mantıklı bulmuyorum.
Genel olarak borsadaki fiyatlar düşük aslında ama piyasa belirsiz olunca insan karar veremiyor. Buradan zaten çok bir kazanç olmayacak 100-200 alır çıkarız Cheesy
sr. member
5 istedim bana 3 tane vermişler tılsımım bozuldu önceden bir fazla alıyordum ama şimdi hep bir eksik alır oldum artık kim nazar ettiyse 🙂 Şimdi lot fiyatı pahalı olunca baya bir far ediyor çünkü 🙂 eşit dağıtım olduğu için kısa sürede tavan bozmaz bencede arkadaşlarında dediği gibi arkası sağlam 🙂

4 istedim 3 vermişler Allah razı olsun 😅 375 lira vererek milyon dolar kazanmak gibi bir amacım olmadığından yaklaşık olarak iki katına gelene kadar ancak beklerim gibi geliyor.ha olmadı 500 bandında yayında ve yapımda emeği geçenlere teşekkürler der sapkami alır çıkarım aga😅
hero member
Bana tam 4 lot gelmiş, tam da 4 lot için başvurmuştum iyi oldu, valla diğerlerine göre yine güzel kazandıracak, 3-4 gün gitse bile 250 TL kar bırakır 4 Lot verenlere.
Ben 7 günden fazla gideceğini düşünüyorum çünkü şirketin arkası sağlam Cheesy
İnşallah daha fazla gider daha iyi paralar kazanırız, son dönem halka arzlar pek kazandırmıyor.

Son dönemlerde gerçekten çok kötü grafikleri var halka arzların, bu konuda Tarkim’in eline su dökebilen bir arz bir türlü bulunamadı, belki binho onun kadar olmasa da 2x yapıp ana parasını çıkarır, bu arada bana da 3 geldi siz şanslıymışsınız 4 gelmiş hayırlı olsun Smiley
Tamamı eşit dağıtımlı halka arzlar ile bireysele eşit dağıtılan halka arzları karıştırmayın. Bireysele eşit dağıtımlı halka arzlarda kurumsal yatırımcılara çok daha fazla hisse veriliyor yani bireysele 10-20 lot veriliyorsa kurumsal yatırımcılara 100-200 bin lot veriliyor, kurumsal yatırımcı ilk tavandan itibaren kayda değer bir tutar kazanıyor bu nedenle ilk günden itibaren az az satabiliyorlar yada 3-5 tavan sonra tamamını sattığı için tavan bozmaya sebep oluyor.
Halka arzlara katıldıktan sonra hisseler dağıtılınca bir bakın kime ne kadar lot verilmiş ona göre az çok kaç tavan yapacağı belli olur. Agrotech halka arzını beğenmedim ve katılmadım Binho ve Ekos halka arzından önce tavan bozduğunu göreceksiniz.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
Bana tam 4 lot gelmiş, tam da 4 lot için başvurmuştum iyi oldu, valla diğerlerine göre yine güzel kazandıracak, 3-4 gün gitse bile 250 TL kar bırakır 4 Lot verenlere.
İnşallah daha fazla gider daha iyi paralar kazanırız, son dönem halka arzlar pek kazandırmıyor.

Son dönemlerde gerçekten çok kötü grafikleri var halka arzların, bu konuda Tarkim’in eline su dökebilen bir arz bir türlü bulunamadı, belki binho onun kadar olmasa da 2x yapıp ana parasını çıkarır, bu arada bana da 3 geldi siz şanslıymışsınız 4 gelmiş hayırlı olsun Smiley
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
kaçırdığım arzlardan biri oldu. başka uğraşlar ve meşgaleler nedeniyle dün müydü yoksa yarın mıydı derken gözden kaçırdım. tamamı eşit olduğu için el değiştirme oranı hızlı yükselmez. hızlı yükselse de tavanda bekleyen alımlar hisseye talep oluşturmaya devam edebilir. bence her türlü çok rahat 2x yapar ve fazlasına da gider. 500 kiyat, 500 kiyattır, en önemlisi bu kadar garanti 500 kiyat bence "riskli herhangi bir yatırımdan" bin kat daha iyidir.
hero member
5 istedim bana 3 tane vermişler tılsımım bozuldu önceden bir fazla alıyordum ama şimdi hep bir eksik alır oldum artık kim nazar ettiyse 🙂 Şimdi lot fiyatı pahalı olunca baya bir far ediyor çünkü 🙂 eşit dağıtım olduğu için kısa sürede tavan bozmaz bencede arkadaşlarında dediği gibi arkası sağlam 🙂
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Binho açıklanmış ve 3’er lot dağıtmış sanırım. İnternette 4 lota kadar dağıtım oldu denmiş ama ben 4 lot alamamışım, çevredekiler de hep 3 lot sahibi olmuş. 4 lotu neye göre veriyor bilmiyorum, 375 liralık dağıtım yapmışlar. Lot sayısı az ve tarkim gibi olmasa da 3x potansiyeli belki olabilir. 1000 liralık satıştan 700 lira kâr bırakabilir herhalde.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Sabah halka arzlara bakarken bu BINHO yu kaçırmışım. Gözümden kaçtı. Gitti bir kase çorba. Neyse diğer iki halka arza katıldım. Bakalım bu kaçırdığım yatırımdan ne kadar gelecek sizlere ve ne kadar kar elde edebilecekiniz. Katılan tüm arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden. Çorbacıda toptan kutlarsınız artık.  Sıcak sıcak.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
Hesabımda yeterince nakitim olduğu için 5 lot alım emri gönderdim yoksa 4 gönderecektim tahmini 3-4 arası kişi başı dağıtım olacağını düşünüyorum. Lot fiyatı yarı yarıya daha düşük olsa daha güzel olurdu lot fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Yok yani satınca bize bir şey kalmıyor alırken kazanmak lazım 🙂 yarın 13.00 talep toplama bitiyor katılmayı unutanlar için hatırlatma olsun.

Lot fiyatı düşük olsa ne fark eder ki adamlar bu seferde satılacak Lot sayısını arttırır aynı hesaba gelmiş olur yani.
Bizim için önemli olan yüksek meblağ alım yapabilmek, TAB gibi 3-4 gün tavan gitsin bunların 10-15 gün tavanına bedel para kazandırıyor.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Hesabımda yeterince nakitim olduğu için 5 lot alım emri gönderdim yoksa 4 gönderecektim tahmini 3-4 arası kişi başı dağıtım olacağını düşünüyorum. Lot fiyatı yarı yarıya daha düşük olsa daha güzel olurdu lot fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Yok yani satınca bize bir şey kalmıyor alırken kazanmak lazım 🙂 yarın 13.00 talep toplama bitiyor katılmayı unutanlar için hatırlatma olsun.

Ben de katıldım 5-6 lot talep ettim. Şimdi tam olarak kaç lot talep ettiğimi hatırlamıyorum. Kaç lot talep ettiğin önemli değil sonuçta vereceği 3 lot olacak bence de. Önemli olan kaç parayı göreceği. Benim tahminim %100 yapar en azından 375 lira bırakır.
hero member
Pages:
Jump to: