Pages:
Author

Topic: 100K Bütçe ile Madenciliğe Başlangıç - page 3. (Read 779 times)

sr. member
Activity: 434
Merit: 278
Dostum bu soruları sorup 100k ile bu işe yatırım yapacagım diyorsan eğer bence sansını deneme zarar edersin. Baska bir işe bakmanı tavsiye ederim. O sahibinden.com daki fişi takıyorsun kendi kendine sistem calısıyor hergün para kazanıyorsun degil malesef olay.

Donanım bilgin yok ise bu iş seni cok zorlar.

Şahsen kendi müşterim var 150k yatırım yaptilar aylık kazancın %10 nu bana veriyorlar hic birseye karısmıyorlar tüm işlerini ben yapiyorum. Böyle bir imkanın varsa kullanabilirsin. Onun haricinde tavisye etmem.
member
Activity: 238
Merit: 10
One Token to Move Anything Anywhere
Hocam ben 100k bütçe ile madencilik önermem borsası çok daha karlı, günlük al satla çok daha fazlası kazanılabilir,

Kafan güzelmi bilmiyorum ama borsada 100K eritme gibi bir ihtimal var kur rigleri kassın dursun sonra artınca satarsın aynı mantığa çıkacak ve elinde reel yatırım olmuş olacak.

Tek sorun var bu fiyatlardan rig kurulmaz.
newbie
Activity: 24
Merit: 0
Hocam ben 100k bütçe ile madencilik önermem borsası çok daha karlı, günlük al satla çok daha fazlası kazanılabilir,

Arkadaş yazmış zaten borsadan kazandım. şimdi madenciliğe soyunmak istiyorum diyor.

Benim önerilerim şunlardır:

1. PC Donanım ve elektronik  bilginizi pekiştirin.
2. İşletim sistemleri bilginizi pekiştirin. (linux nedir, windows nedir..)
3. maksimum 10.000 TL lik bir bütçe ile hazır bir rig alarak veya bir uzmandan danışmanlık alarak mini bir rig hazırlayın.
4. Madencilik havuzu nedir? madenci yazılımı neyi hesaplıyor? zincir nedir? blok nedir? blok ödülü nedir? gibi soruları deneyimleyerek cevaplandırmaya çalışın.
5. örnek sistemi işletebilir hale gelin.

sistemi kendi başınıza idame ettirebildiğinizi gördükten sonra yatırıma girişin.

önerileriniz için çok teşekkür ederim önceliğimi bunlara verip , bugün zaman bulduğumda araştıracağım. iyi forumlar dilerim
newbie

maalesef öyle olmuyor. hani günlük kazanç pek mümkün değil. Belki 5 10 gün , 1 aylık timeframe lerde daha karlı getiriler olabiliyor tabi. Zaten borsayı bırakmayacağım. önümüzdeki ay evlilik düşünüyorum ev kira elektrik vs giderlerini karşılamak için düzenli bir gelir sistemi kurmak istiyorum. borsadan sürekli para çekmek zorunda kalmak istemiyorum .yinede öneriniz için teşekkürler
copper member
Activity: 49
COLENDI PROJECT
elimde 9 tane s9 var. kira mira oduyorum kendime degil basinda duran arkadaslarima calisiyorum. satip cikmak istiyorum.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516

Arkadaş yazmış zaten borsadan kazandım. şimdi madenciliğe soyunmak istiyorum diyor.

Benim önerilerim şunlardır:

1. PC Donanım ve elektronik  bilginizi pekiştirin.
2. İşletim sistemleri bilginizi pekiştirin. (linux nedir, windows nedir..)
3. maksimum 10.000 TL lik bir bütçe ile hazır bir rig alarak veya bir uzmandan danışmanlık alarak mini bir rig hazırlayın.
4. Madencilik havuzu nedir? madenci yazılımı neyi hesaplıyor? zincir nedir? blok nedir? blok ödülü nedir? gibi soruları deneyimleyerek cevaplandırmaya çalışın.
5. örnek sistemi işletebilir hale gelin.

sistemi kendi başınıza idame ettirebildiğinizi gördükten sonra yatırıma girişin.

newbie
Activity: 266
newbie
"Ekran kartımı yoksa diğer miner sistemlerimi seçmem daha sağlıklı olur?
Ortalama roi süresi ne olur ?
Seçeceğim sistemin marka ve modeli ne olmalı ?
Internet hızı problem yaratır mı ? İlla fiber mi olması gerekiyor ?"

Bu soruları sorup sonra 100k ile girmeyi düşünüyorsan çöpe atılmış 100k olarak görüyorum yazık günah ya lütfen hocam 1 tane rig ile başla işi öğren ondan sonra kaç k ile yatırım yapıyorsan yap tutan yok sizi.

ayrıca bilmediğim soruları sordum. ayrıyetten bu sorular bu işe girişte bilmemiz gereken temel şeyler değil mi ? 100K yı çöpe atmak istesem zaten burda konu açmazdım. Biraz düşünüpte cevap verirseniz sevinirim. iyi forumlar
newbie
tabiki de işi öğrenmek için başta sadece 1 rigle gireceğim. Bütçemin 100K olduğunu belirtmek istedim sadece. Bu arada seçimimi ekran kartından yana kullanacağım. Sorduğum sorulara yanıt verebilirseniz daha verimli olacağını düşünüyorum.
full member
Activity: 322
Merit: 126
EndChain - Complete Logistical Solution
"Ekran kartımı yoksa diğer miner sistemlerimi seçmem daha sağlıklı olur?
Internet hızı problem yaratır mı ? İlla fiber mi olması gerekiyor ?"

Bu soruları sorup sonra 100k ile girmeyi düşünüyorsan çöpe atılmış 100k olarak görüyorum yazık günah ya lütfen hocam 1 tane rig ile başla işi öğren ondan sonra kaç k ile yatırım yapıyorsan yap tutan yok sizi.
newbie
Arkadaşlar herkese merhaba , derin bir araştırmadan önce buraya konu açmaya karar verdim. Bitcoin borsasında işlettiğim paramın katlanmasından sonra , düzenli gelir olması açısından bir kısmıyla madenciliğe başlamayı düşünüyorum. Aklımda ethereum madenciliği var şimdilik. Zorluğun arttığını biliyorum fakat şuan en garanti o gibi duruyor dediğim gibi araştırma yapmadım henüz.

Benim bir kaç sorum var bilgili ve bu işi yapan kişiler cevaplarsa çok sevinirim.

Ekran kartımı yoksa diğer miner sistemlerimi seçmem daha sağlıklı olur?
Internet hızı problem yaratır mı ? İlla fiber mi olması gerekiyor ?

Bunların dışında , elektrik altyapısı sağlam olan müstakil bir evde oturuyorum . Sisteme ayıracağım büyük ve havadar bir oda var , odada klima da bulunuyor. Ayrıca dikkat etmem gereken şeyler var mıdır ? Şuna da dikkat et , bunu da yap dediğiniz şeyler var mıdır? Düşünceleriniz ve önerileriniz çok önemli , şimdiden teşekkür ederim.
Pages:
Jump to: