Pages:
Author

Topic: 11.11 alışveriş çılgınlığı başlıyor (Read 215 times)

sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
November 11, 2023, 04:24:38 PM
Bir kaç ihtiyacımı aldım ama ciddi sayılmayan, acelesi olmayan şeylerdi, mesela 250/50 lira kupon kullandığımı söylemeliyim, yani bu durumda ne kadar kötü kuponlar olduğunu üst seviyelerde görüyoruz, bugün baktım 1500/250 gibi bir kupon vardı ama alternatif satış sitelerinde zaten daha ucuza bulunabiliyordu aranılan şeyler, sanki n11 kupon veriyor diye oraya daha pahalı satış fiyatları girilmiş gibi,
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
yahu şöyle protein bar, granola için bakıyorum da yok arkadaş 10 lira indirim yapmışlar ve utanmadan onu paylaşıyor herifler. bu ürünlere normal zamanlarda daha fazla indirim yaptıkları oluyor. ben genelde bu şekilde patlatıp stokları tazeliyordum ama kasım indirimi gelince bize ekmek düşmedi.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Kasım indirimlerinin olayı bitmiş gibi görünüyor. Çünkü biraz bir bakınayım dedim de o kadar çok ürün var ki böyle fiyatı şişirilip sonra indirim yapmış gibi gösterilen yani çok acayip bir durum var. Örneğin yetişkinlere özel lego setlerine biraz merak saldım ne var ne yok bir bakayım dedim. Hepsiburada'da beğendiğim bir setin fiyatı şişirilip Amazon'daki fiyatından yüksek bir fiyata indirmişler indirim diye sunuyorlar.  Cheesy

Sadece düzgün bir kupon yakalanırsa bu ay bir şeyler satın almak mantıklı gibi görünüyor. Aksi halde normalde aldığımız fiyatlardan pek bir farkı yok.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
ben de doğru düzgün bir indirim göremedim, gerçeği marketleri didikleyecek vaktim de yok ama şöyle ihtiyacım olmasa bile sırf ucuz olduğu için satın alabileceğim bir şey görseydim değerlendirmeye almak isterdim...

bugünlerin amacı da bu değil mi? insanlara ihtiyaçları olmasa bile bir şeyler aldırmaya çalışmıyorlar mı? :)

temel ihtiyaçların dışında kalan ve tamamen keyfiyete dayalı birkaç parça şeyi ucuzdan veya indirimden satın almak istedim ama ilgimi çeken bir şey göremedim. yani, ne bileyim, her zaman jiletle tıraş olurum ama şöyle gerçekten indirime girmiş bir tıraş makinası bulsam onu da alabilirdim, sonuçta sakalımı keserken kullanmasam bile olmayan bahçemin olmayan çimlerini günün birinde onunla kesebilirdim. :)
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Bu seneki 11.11 indirim günleri için çok cılız şekilde reklamlar geliyor gerçekten. Hepsiburada günde bir yada iki mesaj gönderiyor gibi. Diğer platformlarda bundan pek farklı değil. Geçen sene sms mail bombardıman vardı. N11 habire kupon gönderiyordu alışverişlere ekstra indirim için. Bu sene trendyoldan bir mail geldi başlıkta kupon içerir yazısı vardı içinde kupon kodu falan yok. Linkide takip edince bir kupon falan yoktu. Sanırım koymayı unuttular.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Valla geçen sene bile alışverişin bir zevki vardı ama artık onu da bitirdiler bence. Fiyatların b.ku çıktı, kimsede heves kalmadı. Bu kasım indirimleri mega indirimler vs artık çok etkilemiyor kimseyi sanıyorum. Ayrıca bu indirimlere de dikkatli yaklaşmak gerekiyor tabi. Normal fiyatını iyi araştırıp, bu indirim günlerinde gerçekten büyük düşüş olduysa almak gerekiyor. Bizim evde tava çok eskidi, yeni güzel bir tava almak istiyorum. Normal fiyatına bayadır dikkat ediyorum. Bu indirim günlerinde çok kısa bir süre süper indirim gibi bir şeye girdi ve fiyatı neredeyse yarısına düştü. Ayrıca satıcısı da resmi türkiye distribütörü. Bu almak için mantıklı ama böyle araştırmadan alınan şeyler genelde kârlı olmuyor.
Çok haklısın bende aynı durumdayım bu sene 11.11 kampanyasından henüz hiç bir şey almadım bir şey alacak hevesimde yok nedense. Bence gerçek kasım indirimleri 4-5 sene önceydi şimdi her ay zam ürün satılmaz ise ağustos ayı fiyatına çekiliyor al sana indirim yaptık diyorlar yersen. Bu kadar çok reklama bitçe ayıracaklarına ürün fiyatlarına yansıtsalar daha iyi olur birde sürekli reklam sürekli reklam baygınlık geliyor. Geçenlerde Youtube'da bir yorum okudum bir film izlemişler filmin konusu trendyol indirimleri diyordu Smiley artık ne kadar çok reklama maruz kaldıysa.
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Valla geçen sene bile alışverişin bir zevki vardı ama artık onu da bitirdiler bence. Fiyatların b.ku çıktı, kimsede heves kalmadı. Bu kasım indirimleri mega indirimler vs artık çok etkilemiyor kimseyi sanıyorum. Ayrıca bu indirimlere de dikkatli yaklaşmak gerekiyor tabi. Normal fiyatını iyi araştırıp, bu indirim günlerinde gerçekten büyük düşüş olduysa almak gerekiyor. Bizim evde tava çok eskidi, yeni güzel bir tava almak istiyorum. Normal fiyatına bayadır dikkat ediyorum. Bu indirim günlerinde çok kısa bir süre süper indirim gibi bir şeye girdi ve fiyatı neredeyse yarısına düştü. Ayrıca satıcısı da resmi türkiye distribütörü. Bu almak için mantıklı ama böyle araştırmadan alınan şeyler genelde kârlı olmuyor.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Alışveriş çılgınlığı ile ilgili pek bir tecrübem olmadı bu sene.Geçen senelerde enflasyondan dolayı bir çok elektronik eşya alışverişimi yaptım ve bu zamana bırakmadım.Bu zamana bırakmayarak daha çok kârlıyım çünkü olası indirimdeki fiyat bile geçmişte aldığım fiyattan daha pahalı şimdi.
hero member
Bu sene epeyce bir stok yapmışızki şimdi almak istediğimiz ürünlerin pek çoğunu almak istemiyoruz. Belki alabileceklerimizde indirimli değil şöyle göz ucuyla bir bakıp geri duruyoruz. Ben genel olarak bu günlerde daha çok sabun ve şampuan ürünlerine bakıyorum. Çocuklar sabun canavarı gibi resmen kemiriyorlar. Fiyat konusunda denk gelirse yine bunlardan alacağım.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1042
Doğru düzgün bir indirim göremedim bende arkadaşlar Bosch süpürgesi 7999 a düşmüş memnun kaldık biz almak isteyen varsa belki fiyatı şu an daha düşük seviyede bir de kuponları takip ediyorum hiç iyi durumda değil kuponlar geçen senelerde muhteşem avantajlar oluyordu bu sene berbat gidiyor
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bu konuda herhangi bir düzgün indirim paylaşılmadığına göre 11.11 alışveriş çılgınlığı tam olarak reklamlardan ibaret olduğunu anlıyorum düzgün bir tane indirim yapılmaz mı gerçi yaşadığımız enflasyonda ne indirimi bekliyorsam bende. Biraz araştırma yaptım fakat bende hiç düzgün indirimde alınabilecek bir ürüne rast gelmedim.

Biraz takip ettim ama satın almaya değer en ufak bir indirim göremedim. 40 liralık salça 35 liraya düştü indirim yaptık diye reklam veriyorlar sağa sola. Eskiden yarı fiyatına düşen ürünler görürdük, bilgisayarlar ses sistemleri toplanırdı.
Şu an en büyük fırsat taksitli ürün almak sanırım. Kimsenin indirim yaptığı yok en azından böyle bir avantaj yaratılabilse bari Smiley
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bu konuda herhangi bir düzgün indirim paylaşılmadığına göre 11.11 alışveriş çılgınlığı tam olarak reklamlardan ibaret olduğunu anlıyorum düzgün bir tane indirim yapılmaz mı gerçi yaşadığımız enflasyonda ne indirimi bekliyorsam bende. Biraz araştırma yaptım fakat bende hiç düzgün indirimde alınabilecek bir ürüne rast gelmedim.
hero member
Kasım ayında hiç bir ürün siparişi vermedim, ekim ayında aldığım bazı ürünleri birazcık daha indirimli gördüm. Alım gücünün düşmesiyle kasım ayı indirimlerine beklenen ilginin olmayacağını satışların beklenenden daha az olacağını düşününüyorum bu nedenle hedeflenen satış rakamlarına ulaşmak adına aralık ayında daha iyi fırsatlar oluşabilir diye düşünüyorum.
sr. member
Bir arkadaşım için 22'' ile 32'' arası bir tv bakıyorum ancak daha alınabilecek uygun fiyatlı bir ürüne rastlamadım. Onvo diye yeni bir ürün var yerli üretim aramlarımda öncelikli olarak bu çıkıyor karşıma. Bu ürünü inceleyen alan satan yere vurup test eden varmı aramızda. Kullanan var ise tavsiye çok hoş olacak bu arada. Şu 11.11 indirimlerinden birini değerlendirelim.
Onvo’yu bilmiyorum hocam ama hi-level marka televizyon büyük ekran kullanmışlığım var ucuza kaçıp, hiç bir sorunla da karşılaşmadım, bir de regal marka kullanmıştım 32 inçti ondan da memnun kalmıştım, onvo bu kaliteyse eğer bir sorun olacağını düşünmüyorum, sadece çocuklu bir aile ise mutlaka askı aparat takımı da olsun asarak kullansın, yoksa rahatça devrilir çünkü küçük bir tv,  hafif oluyorlar,
hero member
Bir arkadaşım için 22'' ile 32'' arası bir tv bakıyorum ancak daha alınabilecek uygun fiyatlı bir ürüne rastlamadım. Onvo diye yeni bir ürün var yerli üretim aramlarımda öncelikli olarak bu çıkıyor karşıma. Bu ürünü inceleyen alan satan yere vurup test eden varmı aramızda. Kullanan var ise tavsiye çok hoş olacak bu arada. Şu 11.11 indirimlerinden birini değerlendirelim.
member
Activity: 66
Merit: 25
Alışveriş denilince 11.11 geliyor aklıma. 11.11 denilince de n11 ancak n11 bu sene doğru düzgün kampanya yapmadı herhalde hiç eskisi kadar adı geçmiyor.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Şu ana kadar hiç bir şey almadım dikkatimi çeken güzel bir indirimde görmedim açıkçası. Sadece bazı sitelerde 11.11 özel kupon kampanyaları görüyorum ufak tefek gündelik ürünlerde bir nebze olsun uyguna gelmiş olacaktır. Reklamlarda gördüğümüz abartıyı ürün fiyatlarında göremiyoruz.

Ben de çok fazla ürüne rastlayamadım. Almak istediğim 4k monitör var ve genellikle 2k'da indirimler var. Bir kez 4k alıp monitör işini bitirmek istiyorum ama 2k'larda çok çekici geliyor fiyat olarak. Teknoloji konusunda takip ettiğim birkaç isim var onlar sahte indirimlerden ziyade gerçekten indirim olan ürünleri veriyor. Aralarında 4k monitör bir türlü denk gelmedi ya da gözümden kaçtı.

Eğer ki bu dönemde FHD monitör aramış olsaydım ya da arayan varsa çok iyi indirimler var. 1.5 sene öncenin fiyatlarına FHD monitörler denk geliyor ama baştan söyleyeyim FHD monitör aldıktan sonra zamanla 2k ve 4k istiyorsunuz. Eğer paranız varsa 1080'leri boş geçin ve üstlerini almaya çalışın. Bence bu indirimlerin son zamanlarına doğru indirim gelmeyen ürünlere de gelecek. Çok fazla alışveriş yapıldığını sanmıyorum teknoloji açısından.

Diğer giyim gibi çeşitlerin indirimleri henüz başlamamış diye biliyorum. Onlara detaylı bakmadım. Teknolojiler biraz erken davrandı bu konuda.
hero member
Şu ana kadar hiç bir şey almadım dikkatimi çeken güzel bir indirimde görmedim açıkçası. Sadece bazı sitelerde 11.11 özel kupon kampanyaları görüyorum ufak tefek gündelik ürünlerde bir nebze olsun uyguna gelmiş olacaktır. Reklamlarda gördüğümüz abartıyı ürün fiyatlarında göremiyoruz.
hero member
Bu sene bu çılgınlığa pek kaztılabilirmiyiz bilmiyorum. Nedeni ise hem fiyatlar yüksek ikincisi ise kredili alışlarda kullanabileceğimiz taksit sayıları ile ilgili. Bazı kartlar harcama tek olsa bile sonradan 9 aya kadar taksit yapıyordu şimdi bu taksit sayısı 4 yada 5 aya indi. Bu sayıların inmesi buralardaki çılgın gençliği düşündürecek durumda. Tabi almak istediğiniz ürün denk geldi ve hesaplı ise yapıştırın gitsin derim.

Geçen sen N11 bana 5000 tl üstü alış verişte %20 indirim kuponu verdi. Çok güzel. 4 adet araba lastiği aldımindirimli fiyat 7400 tl den inmiş 5800 tl ye. Hop dedim şimdi buna bir de n11 indirimini ekleyeyim sonuçta sepette olacak bu indirim. Sistem kabul etmiyor. Aradım n11 hemen ilgilendiler kayıt açtılar beni aradılar. Yapacaklarını yaptılar ama alacağım lastik bitti. Bu inekler yüzünden indirimli lastiği kaçırdım. Ertesi gün Hepsiburada bir indirim yaptı 4 saatlik olanlardan aynı lastiği burada 5200 tlye aldım.

Şimdi bu dönem N11 indirim kuponu denk gelirse alacağınız mal eğer hesaplıysa bu hıyarların yapamadıkları indirim yüzünden alacağınızı kaçırmayın.
sr. member
akakçe ve cimri gibi siteler hem en avantajlı ürünleri listeliyor hem de fiyat takibi oluşturarak indirimlerin gerçek olup olmadıklarını ortaya koyuyor. konuyu dağıtmak istemiyorum ama akakçe ve cimri gibi siteler bence yolun başında ve çok büyük potansiyeller taşıyorlar, keşke bu rekabete bir yerden girebilme imkanım olsaydı...

ben bu alışveriş çılgınlığına ucundan köşesinden bir yerden katılacağım ama ürünlerin geçmiş fiyat hareketlerini yukarıda bahsettiğim sitelerde kontrol ettikten sonra bunu yapacağım (kerizlenmek istemiyorum).

Hocam en mantıklısı zaten Akakçe, cimri gibi sitelere bakarak en uygununu almakta, bir de kuponla onu duble kazanca çevirebiliyorsanız ne mutlu size, alışveriş ihtiyacını Kasım ayına sarkıtan bir çok arkadaşım oldu, bu ay en çok onların işine yarayacak,
Pages:
Jump to: