Pages:
Author

Topic: 12 Mart istiklal marşının kabulü (Read 294 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
April 12, 2024, 08:02:34 PM
ne diyn sen anlamıyom git az ötede oyna
hiç kimse bir başkasının günahını yüklenmez diye bir ayet duydun mu sen? 1 kişi ya da daha fazlası bir şey söyledi diye tüm topluluğa hakaret alay etme hakkını nerden buluyorsun kendinde ki şu çağda adam satın almak en kolay iş

tarihi vesikalar bizlere kişiler hakkında aşağı yukarı birtakım fikirler veriyor. ayan beyan ortada olan şeyleri görmezden gelmek için "açıp kalplerine mi baktın" diyorsun.

ben tarihi verileri ortaya koydum, mehmet akif'in senden, benden ya da burada bulunan herhangi birinden daha entelektüel bir adam olduğunu da şimdiye kadar yaptığım gibi yine belgeleriyle ortaya koyarım ama sen onun gibi entelektüel bir adamı bile irtica ile fişleyen adamlara ve burada ikide bir "islamcı, sorsan müslüman, arap zihniyeti, orta çağ bilmem nesi" diye dolaşan açık islam düşmanlarına iki çift kelam edemezsin.

sende bir zerre bu milletin değerlerine veya inandığın dine saygı olsa -bana değil- bu ifadeleri kullananlara iki çift kelam edersin...

aksine, sen bir aşağılık kompleksine kapılmış olduğun için, kendini onlara beğendirmek gayesinde olduğun için, siz bize orta çağ insanı diyorsunuz ama bakın ben de sizden olabilirim diyebilmek için onların olağanca açık aşağılamalarına ses çıkarmak yerine onlara cımbızlama ayetlerle paspaslık yapıyorsun.

sana tek tavsiyem var, bu konuyu birkaç hafta sonra sakin bir kafayla baştan aşağı tekrar oku...
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
April 09, 2024, 09:38:11 PM
ne diyn sen anlamıyom git az ötede oyna
hiç kimse bir başkasının günahını yüklenmez diye bir ayet duydun mu sen? 1 kişi ya da daha fazlası bir şey söyledi diye tüm topluluğa hakaret alay etme hakkını nerden buluyorsun kendinde ki şu çağda adam satın almak en kolay iş
legendary
April 09, 2024, 07:54:05 PM
...
burda kim Mehmet Akif'e hakaret etti onu söyle sen hayaletlerle savaşıyorsun
aç konuya bak herkes rahmetle yad ediyor

çünkü devir o devir... yoksa senin gibilerini de uyandırırlar... sence bunu yaparlar mı?

bir daha söylüyorum, adnan menderes senden benden daha az dindar biriydi...
hımm ben onların ciğerlerini bilirim diyosun yarıp da kalbine mi baktın

https://www.yenisafak.com/yazarlar/faruk-beser/kalbini-yardin-da-baktin-mi-2044268

konu mehmet akif ve mehmet akif'e yaptıkları ayan beyan ortada ve bunu yapan zihniyetin bu forumda ne yaptıkları da ortada ama sen yine alakasız şeyleri buraya örnek olarak getiriyorsun ve konuyu bir çıkmaza sokuyorsun. senin yaptığını yaparsak savunulmayacak insan kalmaz. dünyadaki en açık suçları ve suçluları bile bu metotla savunabiliriz. iyi ki hakim falan değilsin...

ha, ben sana bugünden de örnekler getirim ama sen onlara da alakasız karşı örnekler verirsin.

bana mehmet akif'e yaptıklarını açıklayabilecek ya da yalanlayabilecek bir örnek verebiliyorsan ver, aksi halde islam düşmanlarına çanak tutarken islam tarihinden örnekler verme, bu yaptığın ayıptır...
legendary
April 02, 2024, 05:20:06 PM
...

çünkü devir o devir... yoksa senin gibilerini de uyandırırlar... sence bunu yaparlar mı?

hımm ben onların ciğerlerini bilirim diyosun yarıp da kalbine mi baktın

https://www.yenisafak.com/yazarlar/faruk-beser/kalbini-yardin-da-baktin-mi-2044268
legendary
April 02, 2024, 05:17:23 PM
...

ben hakikaten yoruldum, gidiyorum, istediğini yazmakta özgürsün...
legendary
April 02, 2024, 05:16:27 PM
...
ben de tarihten örnek verdim hem de Asri saadetten daha iyi örnek mi olur? Mehmet Akif'e haksızlık yapanlar yaşıyor mu yok!
Ayrıca insanlara hakaret etmezsen insanlar da sana hakaret etmez.

konu: mehmet akif
wolwoo: islami kavramlarla alay edenlerle iyi geçinelim

bana bu konuda sana verdiğim tarihi kaynaklara tarihi kaynaklardan cevap ver. ayrıca, mehmet akif ersoy'a onu yapanlar mehmet akif ersoy'a bunnları yapmadan önce mehmet akif ersoy'u da seni bugün kullandıkları gibi kullanan birileri olmuş olabilir mi?
legendary
April 02, 2024, 05:14:45 PM
...
ben de tarihten örnek verdim hem de Asri saadetten daha iyi örnek mi olur? Mehmet Akif'e haksızlık yapanlar yaşıyor mu yok!

konu: mehmet akif
wolwoo: islami kavramlarla alay edenlerle iyi geçinelim

bana bu konuda sana verdiğim tarihi kaynaklara tarihi kaynaklardan cevap ver. ayrıca, mehmet akif ersoy'a onu yapanlar mehmet akif ersoy'a bunnları yapmadan önce mehmet akif ersoy'u da seni bugün kullandıkları gibi kullanan birileri olmuş olabilir mi?

mehmet akif ersoy'a bunları yapanları kınıyorum, bugün aynı zihniyeti savunanları kınıyorum...
legendary
April 02, 2024, 05:10:26 PM
şunu unutma galip gelmek haklı ya da hakikat tarafında olmak demek değildir.
 Sahabeler ayrı tutarım ama Hz Ali Osman Ömer Ebubekir benim için her zaman en öndedir aralarında, nitekim son 3 halife Şehid edildi. Senin mantığa göre taif halkı da naneyi yemiş (taşlama olayı) halbuki olay 1400 sene önce olmuş. bişeyleri manipule ederek lafı eğip bükerek kazanmaya çalışman velev ki kazansan bile bi şeyi değiştirmez. unutma ahiret var hesap günü var o zaman demagoji işe yaramayacak.

ben tarihten açık örnekler verdim ve mehmet akif ersoy'un yaşadıklarını paylaştım, bunlara yalan diyebiliyorsan benimle kaynak paylaş, diyemiyorsan kabullen ve konu dışı başka örnekler verme lütfen, bunu yapmak zorunda değilsin çünkü, çünkü zorla bir şeyleri savunmak zorunda değilsin, bunu yaparsan her şeyden önce tarihi kaynaklardan alıntılarla oluşturulmuş bir hakikatin aksini söylemek gibi bir çaresizliğin içine düşmezsin...

hakikaten ben buralara fazla vakit ayıramıyorum bu aralar, diğer trol haftada bir geliyor falan diyor, ne kadar zamanda bir geleceğimi ona soracak değilim, benim işim gücüm var, ailem var, normal hayatım var, ben onlar gibi 7/24 forum ve sözlük sitelerinde fink atmıyorum, çıkmam gerektiği için çıkıyorum, çok acil bir şey söylemek isteyen olursa mesaj atabilir, hakaret etmezseniz ve ölüm tehditlerinde bulunmazsanız sevinirim, bunlar size yakışan şeyler olabilir ve bunları beni yıldırmak için yapıyor olabilirsiniz ama emin olun bunlar sizin için daha çok ters tepen şeyler olur...

legendary
April 02, 2024, 05:05:55 PM
 Sahabeler ayrı tutarım ama Hz Ali Osman Ömer Ebubekir benim için her zaman en öndedir aralarında, nitekim son 3 halife Şehid edildi. Senin mantığa göre taif halkı da naneyi yemiş (taşlama olayı) halbuki olay 1400 sene önce olmuş. bişeyleri manipule ederek lafı eğip bükerek kazanmaya çalışman velev ki kazansan bile bi şeyi değiştirmez. unutma ahiret var hesap günü var o zaman demagoji işe yaramayacak.

ben tarihten açık örnekler verdim ve mehmet akif ersoy'un yaşadıklarını paylaştım, bunlara yalan diyebiliyorsan benimle kaynak paylaş, diyemiyorsan kabullen ve konu dışı başka örnekler verme lütfen, bunu yapmak zorunda değilsin çünkü, çünkü zorla bir şeyleri savunmak zorunda değilsin, bunu yaparsan her şeyden önce tarihi kaynaklardan alıntılarla oluşturulmuş bir hakikatin aksini söylemek gibi bir çaresizliğin içine düşmezsin...

hakikaten ben buralara fazla vakit ayıramıyorum bu aralar, diğer trol haftada bir geliyor falan diyor, ne kadar zamanda bir geleceğimi ona soracak değilim, benim işim gücüm var, ailem var, normal hayatım var, ben onlar gibi 7/24 forum ve sözlük sitelerinde fink atmıyorum, çıkmam gerektiği için çıkıyorum, çok acil bir şey söylemek isteyen olursa mesaj atabilir, hakaret etmezseniz ve ölüm tehditlerinde bulunmazsanız sevinirim, bunlar size yakışan şeyler olabilir ve bunları beni yıldırmak için yapıyor olabilirsiniz ama emin olun bunlar sizin için daha çok ters tepen şeyler olur...
legendary
April 02, 2024, 04:56:17 PM
legendary
April 02, 2024, 04:10:03 PM
şunu kabul et artık herkes senin gibilerden bıktı usandı
din sizin oyuncağınız değil, mizrakların ucuna kuran sahifesi de taksan işe yaramıyor
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/S%C4%B1ffin_Muharebesi

ebu cehil ile işbirliği yapanlar muaviye'den mi usanmış?

ben sana açık tarihten örnekler verdim, bana açık tarihten örnekler ver, de ki mehmet akif ersoy irtica ile fişlenmedi, de ki mısır'a kaçmak zorunda kalmadı, de ki ona gazetelerden hakaretler etmediler, de ki örümceğe düşmanlıkları islam nedeniyle değil, bana bir şeyler de ama adam akıllı şeyler de...

boş muhabbet yapıyorsun, birkaç gün sonra bu sayfayı yine oku, lütfen boş yapma ve tarihten gerçek örnekler ver...
legendary
April 02, 2024, 04:08:48 PM
din sizin oyuncağınız değil, mizrakların ucuna kuran sahifesi de taksan işe yaramıyor

Hayır Hz Ali'nin tarafında
legendary
April 02, 2024, 04:06:54 PM

legendary
April 02, 2024, 04:04:34 PM
legendary
April 02, 2024, 03:32:29 PM
bunun daha komik bir yanı daha var.. mesela, birisi dini bir misyona ya da vasfa sahipken bir yanlış yaptığında mandown ve totti67 gibi cahapeli solcu kardeşlerimiz hemen dinden soğur ama bir bankacı veya bir tüccar parayla ilgili illegal işlere bulaştığında asla paradan soğumazlar ya da cahape kent uzlaşısı adı altında pkk'nın siyasi uzantısı olmakla övünen yapılarla işbirliği yaparken cahapeden asla soğumazlar, nedense bir şey olsa da dinden soğusak diye bekler gibi bir halleri vardır bu arkadaşların... biz onların neden böyle olduklarını biliyoruz ama onlara paspas olmaya çalışanlar bir türlü bu gerçeği göremiyor ya da görmek istemiyor...
legendary
March 26, 2024, 09:44:25 PM
Milli Marş yazabilecek donanıma sahip dönemindeki tek insan.O dönem ki Türkiye’de islam da, bağımsızlık da çok önemliydi.Bugün -maalesef- İslami olarak değerleri kullanan kişiler yüzünden islama karşı bir önyargı olsa da, atalarımız bu toprakları şehitlik mertebesine ulaşabilmek sayesinde kurtarmışlardı.
....

bugün islami değerleri kullananlar yüzünden islam'a önyargı oluştu diyorsun, o dönemlerde islami hassasiyetler çok ön plandaydı diyorsun...

madem öyleydi de mehmet akif ersoy neden irtica 906 ile fişlendi (https://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/2225662-mehmed-akif-devlet-tarafindan-irtica-906-diye-kodlanmis-olum-doseginde-yatarken-bile-izlenmis-ve-safahati-da-imha-edilmisti)!?

tarihe bakıyoruz; chp tek parti iken istiklal harbinin mücahidlerinden olan ve istiklal marşının yazarı olan mehmet akif ersoy'u irtica 906 ile fişlemiş, bugün pkk'nın siyasi uzantısı olmakla övünen hdp ile kent uzlaşısı yapan chp ise eskişehir'de cami açmış (https://www.eskisehirekspres.net/ozgur-ozel-yeniden-eskisehire-gelecek)...

biri dini kullanıyor ama sence kim? mandown, tooti67 ve bobita gibi islam düşmanı cahapeli solcu kardeşlerimize sorsak onlar erdoğan der ama tarihin akışına bakınca dini kimin kullandığını ya da kullanmaya çalıştığını çok rahat bir şekilde görebiliyoruz. wolwoo gibi birkaç kişi buna benzer şeyleri göremiyor olabilir, belki onun gibi saf kardeşlerimizi kandırabilirler ama ortalama birini kandırma ihtimalleri çok zayıf be kardeşim...

benim tezim %100 olarak şu ki erdoğan bugün iki kadeh rakı içseydi ve arada sırada müslümanlara gerici deseydi malum kesim erdoğan'a tapardı, öyle erdoğan'ın camileri ahıra çevirme ihtimalinden falan bahsetmiyorum, bu iş iki kadeh rakıya bakardı diyorum ve biz o zaman erdoğan'a karşı allah'ın tek kelamını etseydik küfür yerdik ve ölüm tehditleri alırdık diyorum; yani, her şey bugünün tam tersi olurdu...
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
March 22, 2024, 04:26:58 AM
12 Martın üzerinden 10 gün geçti ve konuyu görmemişim ne yazık ki. 12 Mart bizim için ve Türk tarihi için bence en önemli tarihlerden birisi. Şu milli duyguları herhangi bir şair yazamaz. Hatta bir kıtayı sanırım gece uykusunda yazmış unutmamak için duvara kazımış diye hatırlıyorum. Marşla ilgili son sözü Allah bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın olmuş. Ayrıca 1. TBMM de yer alanlardan birisidir kendisi.
legendary
March 22, 2024, 01:09:33 AM
mehmet akif ersoy ana dili kadar iyi fransızca biliyordu... rousseau'yu ve renan'ı ana dilinden okumuştu.

o bile örümcek kafalı cahil olarak nitelenmişse, hayatı boyunca hiçbir şey okumamış ama insanları okuduğunu iddia eden kara cahiller "yeri ve zamanı geldiğinde" malum kesim tarafından ne olarak nitelenir bir düşünelim...

istiklal harbi için mücadele vermiş milli şairimize yapılan hakareti kınıyorum, milletimin değerlerini aşağılayanları kınıyorum, nereden geldiği belli olmayan ve bu toprakların değerlerine düşman olanları kınıyorum, onlara paspas olanları kınıyorum...
legendary
March 21, 2024, 08:50:42 AM
"olgun kafasının bütün güzel fikirleri ayet ve hadislerin örümcek ağına takılıp kalmış olan bir din şairi..."

şimdi bunu diyenlere şirin gözükmek için güvercin gibi takla atan tipler hayalı olacak da buna isyan eden hayasız olacak ha!?

bu arada, örümcek ağına takılıp kalmış ifadesini "örümcek kafalı, yobaz" ifadesi ile de eşleştirebilirsiniz, hani halkı aşağılamak için "bidon kafalı ve göbeğini kaşıyan adam" derler ya, bu da onun gibi bir şey ama örümcek ifadesi özenle seçilmiş bir ifadedir...

rivayete göre peygamber ebubekir ile mağaraya saklandığında örümcek mağaranın ağzını ağ ile örmüştür; örümceğe bile olan nefretlerinin altında islam düşmanlığı yatıyor...

bazıları burada anasına sövgü aldıktan sonra bile sövgüde bulunanlarla can ciğer kuzu sarması olmayı başarmıştı, kimse kusura bakmasın, ben milletimin değerlerini aşağılayan mikrop sürüsüne mikrop sürüsü olduklarını söylemeye devam edeceğim, cezbeye kapılmış tekke dervişi rolü oynayıp onları semirtmeye devam eden akılsızlara akıl verecek kişi olma isteğim de yok...

kime diyon lan açık konuş
senin Allah belanı versin
cehenneme kadar yolun var.
sr. member
Activity: 504
Merit: 324
March 21, 2024, 04:45:37 AM
İstiklâl marşı bizim milletimizin muhteşem hislerine tercüman olan dizelerle dolu. 10 kıtası var diye çocukken bayağı zorlanmıştık ama şimdi yetişkin olup baktığımızda gururla okuyoruz her bir dizesini. 12 Mart istiklal marşını hep hatırlamamız gereken bir tarih. Mehmet Akif ise hiç unutmamamız gereken bir yazar.
Pages:
Jump to: