Pages:
Author

Topic: 15% 15% Artmaya başlayan Bitcoin Mining Difficulty problemi - page 2. (Read 497 times)

newbie
Activity: 27
Merit: 0
işi bilen bir adama sorsaydın 5 sene önce mining öldü dediğim postları görebilirdin.
Bak hala cihaz alacaksın diyen saf arkadaşlar var yazık ne cihazı bu sistem bireylerin para kazanamaması üzerine kurulu hatta sadece mining cihazı satan firmalar solo mining yapan bir kaç yer dışında ha birde elektrik kurumları dışında para kazanan yok bu işten. 5 sene önce diyorum bitmişti 5 senee.

5 sene önce yapsaydın milyonerdin be kardeş. Hatta geçen 1 sene önce başlasaydın 1 cihazla paranı kaça katlamıştın ve hala kazanıyor olurdun yazık olmuş. 5 sene sonraki fikrin nedir tersini yapalım bari şimdiden.
full member
Activity: 840
Merit: 111
Şu sıralar her şey düşüşte ama madencilik donanımları uçuşta ama bu böyle gitmez yakında fiyatlar normale dönecektir.
Yine kazdıgını  satmayıp bekleyen kazanacaktır. Ben açıkcası s9 alımına pek sıcak bakmıyorum çünkü yeni modeli çıkınca  bir önceki model tarihi eser oluyor.
Elektrik bedava ise sıkıntı yok ilk çıkan miner bile kaar sağlar.
sr. member
Activity: 322
Merit: 251
işi bilen bir adama sorsaydın 5 sene önce mining öldü dediğim postları görebilirdin.
Bak hala cihaz alacaksın diyen saf arkadaşlar var yazık ne cihazı bu sistem bireylerin para kazanamaması üzerine kurulu hatta sadece mining cihazı satan firmalar solo mining yapan bir kaç yer dışında ha birde elektrik kurumları dışında para kazanan yok bu işten. 5 sene önce diyorum bitmişti 5 senee.

Ufak yatırımcı için orası öyle fakat sağlam bir yatırımla 1.5 milyon TL civarı çok rahat bir şekilde mining işinde bol kazançlı zamanlar elde edebiliriz düşüncesindeyim.
full member
Activity: 392
Merit: 107
kazmak donanım ve elektrik maliyetini karşılamıyor sanırım. kısaca bunu mu anlatmaya çalıştınız. o halde şu açıdan bakmanız lazım. kazılanları satmayıp fiyatının artmasını bekleyebilirsiniz. bu forumda her zaman madencilik öldü diyenler olmuştur. ama zamanında kazıpta satmayanlar sonradan bu emeklerinin karşılığını fazlasıyla aldılar.
legendary
Activity: 1865
Merit: 1387
The Last Cryptocoin Burner
member
Activity: 322
Merit: 40
“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”
Bir taraftan zaten inanilmaz derece bir zam geldi mining cihazlarina. Diger taraftan bitcoinin bu seviyelerde olmasi mining isinin kazanclari icin ciddi bir sorun teskil etmeye basladi. Bakalim onumuzdeki haftalarda neler gorecegiz.
sr. member
Activity: 382
Merit: 311
Esenlikler,

Son 2 - 2,5 aydır neredeyse her 2 hafta'da bir 15% artmaya başlayan BTC difficulty, miner'lar için ciddi bir problem teşkil etmeye başladı, ilk zamanlarda geçici olduğunu düşünsek de BTC'in artan popülaritesine bağlı olarak miner'lar çığ gibi çoğaldı ve açıkçası belli bir düzeyde yatırım yaptığım mining işi çuvallıyor gibi.

Mining yapan ve mevcut ivmesi ile difficulty sorununu önemseyenlerin fikir alışverişi yapması gerekir diye düşünüyorum.

Bitcoin her 3 ayda bir 50% artmaz ve mevcut difficulty her 2 hafta'da bir 15% artmaya devam ederse profitability -'lere geliyor kağıt üzerinde. Bununla nasıl başa çıkacağız ?

Güncel cihaz alarak başa çıkacaksınız. son 1 ayda dramatik bir şekilde artış varsa miner üreticileri yeni cihazın ar-ge çalışmasını tamamlamış üretime başlamış ilk partiyi kendi için çalıştırmış demektir. 1 - 2 ay böyle gider. sonra yeni ürün çıkardık s9 da kalmıştık enson s10 u çıkardık deyip 2 aydır çalıştırdıkları ürünleri piyasaya iteleyip s12 nin argesine başlarlar
bu böyle sürüp gidiyor senelerdir. Allah sabırlar versin.

Ürün yaşam döngüsü ya da planlı eskitme dedikleri mevzuyu sanırım mining cihazları üzerinde uygulamaya gerek yok zaten piyasa bu ürünlerin yenilerini aldırmak için çok müsait.
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
Esenlikler,

Son 2 - 2,5 aydır neredeyse her 2 hafta'da bir 15% artmaya başlayan BTC difficulty, miner'lar için ciddi bir problem teşkil etmeye başladı, ilk zamanlarda geçici olduğunu düşünsek de BTC'in artan popülaritesine bağlı olarak miner'lar çığ gibi çoğaldı ve açıkçası belli bir düzeyde yatırım yaptığım mining işi çuvallıyor gibi.

Mining yapan ve mevcut ivmesi ile difficulty sorununu önemseyenlerin fikir alışverişi yapması gerekir diye düşünüyorum.

Bitcoin her 3 ayda bir 50% artmaz ve mevcut difficulty her 2 hafta'da bir 15% artmaya devam ederse profitability -'lere geliyor kağıt üzerinde. Bununla nasıl başa çıkacağız ?

Güncel cihaz alarak başa çıkacaksınız. son 1 ayda dramatik bir şekilde artış varsa miner üreticileri yeni cihazın ar-ge çalışmasını tamamlamış üretime başlamış ilk partiyi kendi için çalıştırmış demektir. 1 - 2 ay böyle gider. sonra yeni ürün çıkardık s9 da kalmıştık enson s10 u çıkardık deyip 2 aydır çalıştırdıkları ürünleri piyasaya iteleyip s12 nin argesine başlarlar
bu böyle sürüp gidiyor senelerdir. Allah sabırlar versin.
newbie
Activity: 5
Merit: 0
Esenlikler,

Pages:
Jump to: