Pages:
Author

Topic: 15.000 ₺ İLE NASIL BİR MİNERLIK ÖNERİRSİNİZ ? - page 4. (Read 7083 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 262
hacım işi biliyorsan lafım yok peşinen söylüyeyim sonra konu uzamasın.

kredi çekerek gireceğim dediğin için yazıyorum.
sen hangi sistemi toplarsan topla en az 1-2 ayın boşa gidecek.
bu kredi süreci ,sistem toplama,ne kazacağına karar verme vs.vs. gider bu
şu anda şunu kaz deseler bile 1 ay sonra ne olacağı belirsis segwit fork olayları farklı sonuçlar çıkarabilir.
tabi bu 1-2 ayın hemen hiç kar bırakmayacağını varsayıyorum.
artı olarak çektiğin kredi borcu ve elektrik masrafını da eklediğinde ortada pek bir şey kalmayacak.

her halükarda elinde 1-2 ay varsa  o süre boyunca etrafı iyice araştırarak geçir.
bol bol araştırma yap ve trade işine gir.düşükten alıp stok yapıp satmak amacınsa elinde hazır para varken gir
vega ve 1060 kartlar gelirken risk almaya değmez gibi.
piyasada kart sıkıntısının var olması hep süreceği anlamına gelmiyor.
kartlar geldiği zaman hash değerlerin yükseleceği için kartlar yetersiz kalacak.
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
Bir ay daha bekle dostum.Ekran kartları ucuzlamaya başladığında sistem toplarsın

1 ay bu sistemde çok uzun bir süre. Çok yakın geçmişimizde çok örneği var. 1 ay içerisinde 50-60 kat artan coinler var. Haa diyeceksiniz ki noolacak 1 ay sonra yine olur elbet artanı. Ben de 2013'te bir başlayayım dedim. Kredi çektim mining için. 6 ay sonra ilgilenemeyip makineyi yok paraya sattım. Pişman mıyım şimdi o günlerime, evet pişmanım taki bi. Benimle bu işe girenler doğru 1-2 tercihle şimdi 1-2 milyon tl ile uğraşıyorlar.

1 ay borsa için uzun süre olabilir ama mining için kısa süre. 1 ayda mining yaptığın coinin 50 60 kat yapması çok zor ki o parayla ancak 1 rig kurulabiliyor. Yani 1 rigle mucize beklenmemeli bence
sr. member
Activity: 798
Merit: 277
Bir ay daha bekle dostum.Ekran kartları ucuzlamaya başladığında sistem toplarsın

1 ay bu sistemde çok uzun bir süre. Çok yakın geçmişimizde çok örneği var. 1 ay içerisinde 50-60 kat artan coinler var. Haa diyeceksiniz ki noolacak 1 ay sonra yine olur elbet artanı. Ben de 2013'te bir başlayayım dedim. Kredi çektim mining için. 6 ay sonra ilgilenemeyip makineyi yok paraya sattım. Pişman mıyım şimdi o günlerime, evet pişmanım taki bi. Benimle bu işe girenler doğru 1-2 tercihle şimdi 1-2 milyon tl ile uğraşıyorlar.

sr. member
Activity: 686
Merit: 250
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
Mining bence kredi çekilip girilecek iş değil. Bugün için hele hiç değil. Bugün iyi kazanırsın. Belki yarın elektrik paranı bile zor çıkarırsın. Ve de şu ortamda 15000 tl ye en fazla 6 lı bir rig toplarsın. yarın vegalar çıktığında hash rate iyice artar senin donanımın kazım gücü düşer. Satmaya kalksan piyasada yüzlerce rx serisi gpu olacak. Hiç biri para etmeyecek, millet şimdi 1500 liraya aldığı gpuları o ortamda belki 200 300 liraya satamayacak. Yani demem o ki bence yaşadığın stresle kalırsın.
Ben olsam şu anda girmem.
Sen kendi analizini yap kafana yatıyorsa gene çek kredini yap. Risk senin riskin.
full member
Activity: 616
Merit: 118
gir hocam hayirlisi olsun simdiden bende dusunmuyor degilim sizin gibi.
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Beyler 15.000 TL kredi çekerek minerlığa girmeyi düşünüyorum. ne önerirsiniz ?
Pages:
Jump to: