Pages:
Author

Topic: 1994 doğumlular bedelli askerlikten faydalanabilecek mi? (Read 207 times)

jr. member
Activity: 462
Merit: 2
bize vurmadığı şu an için daha iyi. bir sonraki bedellide 21 gün saçmalığı da olmaz en azından.
jr. member
Activity: 238
Merit: 3
bedelliden faydalanamıyorlar ama yeni tip askerlikten faydalanacaklar. 3 ay genel askerlik eğitimi arkasından 6 aylık asgari ücret parası ödeyerek terhis edilebileceksiniz.
newbie
Activity: 152
Merit: 0
yararlanabilseydik iyi olacaktı ama başka bir model daha geliyormuş ve o herkesi kapsıyor.6 ay yapmaktan bir şekilde yırttık Smiley
newbie
Activity: 224
bu gidişle kimse bedelliden faydalanmayacak.baksanıza yeni bir model gelmiş 9 aylık, 3 ayını yap gerisini öde falan..
newbie
Activity: 98
1 ocak 1994 olarak değiştirildi sanırım ama emin değilim.
newbie
Activity: 28
Artık bence sınır bu daha aşağı çekilmez 94 lüler bir başka bahara artık.
jr. member
Activity: 168
Merit: 1
1994 doğumluların bedelliden faydalanmasını tamamen reddediyorlar. kim bilir belki de bundan sonraki bedelli içindir. Zaten 1993'e kadar başvuracakların yeterli olduğunu düşünüyorlar.
newbie
1994 e kadar düşmedi diye biliyorum.bir ihtimal 1 ocak 1994 lerin alınma ihtimali vardı onu da kabul etmemişler sanırım.
newbie
Activity: 70
Bu uzayıp gider 1994 yılını kabul ederlerse 1995 liler zıplar biz neden bedelliden faydalanamıyoruz diye. Bu taa 18 yaşını dolduran insanlara kadar uzar gider. Kafanıza takmayın nasılsa tekrar çıkacak.
newbie
Activity: 14
25 yaş şimdilik toplanacak para bakımından yeterli. Zamanında da sadece 1 günle bedelli askerliği kaçıran çok insan oldu. Hem bunun sınırı yok 94 tamam deseler bu sefer de 95'liler ayaklanacak.
jr. member
Activity: 252
Merit: 3
bedelli yaş sınırını 1994'e düşürmediler ama yapılacak askerliği 28 günden 21 güne düşürmeleri gündemde. yaş konusunda da net konuşuldu. bu gidişle acemiliği tamamen kaldıracaklar sanırım.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
2 ayla kaçırdım kafayı yiyorum acilen bizide dahil etmeleri gerekiyor:)
newbie
Activity: 140
Üzülmeyin bu bedelliden faydalanamayan arkadaşlar bundan sonra ki çıkacak bedelliden faydalanırlar. artık bundan sonra rutine biner bu iş. Profesyonel orduya geçinceye kadar her 3-4 yılda bir bedelli gelir artık. hangi hükümetin olduğu önemli değil.
member
Activity: 980
Merit: 12
İlerde bu bedelli işini sürekli hale de getirirler herhalde diye düşünüyorum. Görünüş o yönde.
jr. member
Activity: 322
Merit: 1
Çok da üzülmesin 94'lü arkadaşlar daha çok bedelli çıkar. Düzenli hale gelecektir ilerde.
jr. member
Activity: 98
şu 28 gün olayını kaldırsalar harika olacak..
full member
Activity: 672
Merit: 110
ver mehteri ver... vatansever erkeklere .... 28 gun bıle unıforma gıymek zor gelen vatan severler ıcın verın mehterı......
sonra reis bızı afrıne gotur reıs bızı ısralıle gotur dıye bagırın ama kendı sehırlerınızde bıle askerlık yapacak got olmasın bunun ıcın VER MEHTERİ VERRRRR....korkaklaraaa
onceden askerlık yapmaya kız vermezlermıs.ne kadarda haklılarmıs.sımdı olsa kız verecek erkek bulamazlarmıs .ama sanalda delıkanlı.gercekte baby bebek erkeklere VEWR MEHTERİ VERRRR
full member
Activity: 448
Merit: 124
muhtemelen 25 yaşın altına çok inmeyecek gibi duruyor. Olabildiğince imkan çerçevesinde fazla kişiye yayacaklarını düşünüyorum fakat bunun da sınırları olacaktır.
jr. member
Activity: 153
Merit: 4
1994'lülere kapsasa bu sefer 1995'liler diyecek biz niye yokuz. Sonra 96-97-98 Smiley bence komple beşikteki çocuğa kadar indirsinler.
member
Merit: 10
Bedelli bir kere çıktı sonra tekrar çıktı. Artık öğrendik ki bedelli bundan sonra çıkacaktır. O yüzden 1994'lüler hayat iş durumuna göre askerlik döneminde askerliğini yapar yok farklı durumlar söz konusu olursa nasıl olsa tekrar bedelli çıkacaktır.
Pages:
Jump to: