Pages:
Author

Topic: 2018 Btc nin devletler ile savaşı (Read 553 times)

sr. member
Activity: 476
Merit: 251
January 30, 2018, 05:37:17 AM
Her alanda olduğu gibi ekonomi alanında ve Kripto para piyasasında dev ülkelerin birbirleriyle mücadelesi var, bu mücadelenin sonunda herkes para kazanacak.
member
Activity: 168
Merit: 10
January 29, 2018, 05:56:43 PM
Dünyanın seyrini değiştirecek bir buluşun karşısında kimse duramayacaktır.yazı,para,matbaa,buhar makinesi,elektrik,tv,internet nasıl ilk çıktığında benzer tepkiler yaşandıysa bunda da aynıları yaşanacaktır.devletlerin tedirgin olması ve yasaklarla önlem almaya çalışmaları normal çünkü tüm ekonomi ezberlerini bozacak bir buluş var ortada.değişimin önünde hiçbiri duramayacak.kazanan blok zinciri olacak.
member
Activity: 1022
January 29, 2018, 05:01:01 PM
Bitcoin her geçen gün halktan daha fazla destek almaya devam ediyor.Yatırımcı sayısının artıyor olması da Bitcoin'e olan güveni özetliyor diyebiliriz.Örneğin Güney Kore'de
Bitcoin için yüksek vergi alınması kararından sonra hükümet çok büyük tepki çekmiş durumda.

Evet Güney Kore hükümeti Bitcoin'i vergi şartı ile kabul etti ama vergiyi fazla yukarda tuttu.Halk da buna ciddi bir tepki gösterdi ve imza toplandı bu konu hakkında.Sonucu ne olacak merakla bekliyorum.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
January 29, 2018, 04:55:10 PM
Bitcoin her geçen gün halktan daha fazla destek almaya devam ediyor.Yatırımcı sayısının artıyor olması da Bitcoin'e olan güveni özetliyor diyebiliriz.Örneğin Güney Kore'de
Bitcoin için yüksek vergi alınması kararından sonra hükümet çok büyük tepki çekmiş durumda.
sr. member
Activity: 546
Merit: 250
January 28, 2018, 05:45:21 PM
Bitcoin fiyatının bu aralar düşmesinin en büyük sebebini büyük devletlerin kripto paralar hakkında olumsuz düşüncelerini açıklamaları olarak görüyorum.Örneğin teknolojinin dünyaya yayıldığı bir uzakdoğu ülkesinde kriptoparaların yasaklanması konuşuluyor.
newbie
Activity: 27
Merit: 0
January 28, 2018, 05:38:54 PM
Devletler pek ala dijital paralar ile savaşırlar. Çünkü kontrol edilemeyen bir kaynaktan bahsediyoruz. Tüm devletler bunu bir bir tehdit olarak görür ve her ülke kendi ülkesindeki borsayı kapatırsa iş biter ancak çağa ağak uyduran ve teknolojik olarak bizden kat ve kat önde olan ülkeler bu sistemi belki bir şekilde aşabilirler.Ne bileyim uyduruyorum; Ülkelerindeki borsalar ile anlaşma yapıp belirli kodlara sahip olmayan dijital paraların işlem görmesini yasaklayabilirler. Tüm cüzdanlar tek bir site üzerinden verilecek, cüzdana sahip olan kişiler kimlik no vb. şeylerle bu cüzdana sahip olabilecekler.

Devletler nezdinde baktığın zaman (hele bizim ülkemizde) [ -Bu bilişim, fazla kafa yorarsan sıyırırsın. Kullanacaksın, nimetlerinden kullanıp, yararlanıp, işini göreceksin. Kafayı taktın mı o zaman işin kötü.Çok fazla hikmetine çok da fazla şey yapmamak lazım diyen bir Başbakanımız var sonuçta. sorarlarsa Başbakanımız kafayı fazla takma,nimetlerinden faydalanın dedi, faydalanıyoruz deriz. ]

E arkadaş, ben elektrik vergimi, TRT payımı ödüyorum.Bana para kazandıran cihazları alırken faturalı aldım, kdv mi ödedim. E bunlar için internet faturamı ödüyorum .Bu işi profesyonel olarak yapanlar için ;Depo kiraladım kiramı ödüyorum. E bütün vergilerimi ödüyorum sana ne.

Son olarak dünya bence internetin keşfi ile dijital çağa geçti.Dijital çağ ile birlikte Dijital para dönemi illa başlayacaktı. Yeni keşifler ile birlikte dünya küçüldü. Eskiden at ile ticaret yapılırdı, araba icat oldu 10 değil 1000 ürün taşınmaya başlandı. Otomobile şeytan icadı bile denmiş.Şimdi her evde en az 2 tane var.

Sözün özü Dijital paralar yeni bir teknolojidir ve öyle ya da böyle kabul görecektir. Ancak bir şekilde, ama kaç yılda bilemem, devletler bunu kabul edecek ve kontrol etmeyi başaracaktır.
member
Activity: 378
Merit: 11
January 28, 2018, 05:27:04 PM
Eger urunlerinizi alip satarken dolar veya diger banknotlar yerine bitcoin, ethereum gibi dijital para birimlerini kullanirsaniz iste ozaman ciddi bir sekilde degisim olur.

zaten kripto dünyasındaki bir çok kişinin istediği o fakat ülkeler kendi para birimlerinin yok olmasından korkuyor olabilir o yüzden karşı çıkılıyor sanırım
member
Activity: 210
January 28, 2018, 05:26:02 PM
Eger urunlerinizi alip satarken dolar veya diger banknotlar yerine bitcoin, ethereum gibi dijital para birimlerini kullanirsaniz iste ozaman ciddi bir sekilde degisim olur.
member
Activity: 84
Merit: 11
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol
January 28, 2018, 03:58:22 PM
Gerçek anlamda bir savaş olmayacak bu tabi ancak devletler topyekün kripto paralara karşı sınırlayıcı ya da tamamen yasaklayıcı düzenlemeler yaparlarsa yatırımcıların pek şansı olmaz. Bu bir etnik ya da dini bir savaş değil, ekonomik savaş. Ekonomik savaşlarda her zaman sermayeyi elinde tutanlar kazanır. Halkın eli çok güçlü değil maalesef. Dünyadaki piyasayı elinde tutanlar mutlaka pastadan pay isteyeceklerdir, alamazlarsa ise engelleyeceklerdir.
jr. member
Activity: 210
Merit: 6
January 28, 2018, 03:53:20 PM
devletler değilde ABD ve abd'ye dolarla borç veren ülkelerin bitcoinle savaşacağı kesin.
doların hakimiyetinin 2 dayanağı vardır.

1) dünyada tüm devlet bankalarının çok büyük miktarlarda dolar stoklaması
2) uluslararası ticaretin dolarla yapılması

bitcoin bu iki alandada dolara alternatif olabilir.
yakında merkez bankalarının dolar ve altına alternatif coin stoklamaya başladığıda duyabiliriz.
işta o an, doların bittiği andır.

rusyanın 18 senede altın stoğunu 400 tondan 1800 tona çıkarması akıllıca bir hamle.
hatta ben bitcoini rusya istihbaratının icat ettiğini düşünüyorum.
full member
Activity: 336
Merit: 100
January 28, 2018, 01:21:00 PM
Dünyanın önde gelen ülkeleri Bitcoine karşı birlikte hareket etmez. İsteselerdi bunu çoktan yapıp sistemi tıkarlardı. Sermaye grupları kripto paralara destek vermeye devam ediyor.
jr. member
Activity: 126
Merit: 2
January 27, 2018, 12:20:09 PM
Bitcoin artık dünya devletleri tarafından görünür bir gücü olduğunu kanıtladı. Bu yüzden sistemin eski kara geçmişini aklayıp daha çok gündelik hayatın içine endekslenmeye çalışılmakta. Devletler bunu yaparken de özellikle bu sistemin güçlü yanı olan kontrol edilemiyor oluşunun önüne geçip kontrol altına almaya uğraşmaktalar. Ve bu durumda en özgür şekilde kullanıcıya imkan veren devlet daha başarılı olacağını düşünüyorum.
sr. member
Activity: 686
Merit: 257
January 27, 2018, 11:56:08 AM
Dünya ekonomik forumunda yapılan açıklamalara baktığımızda devletlerin Bitcoine karşı birlikte hareket edeceklerinin sinyallerini görmüş olduk. 2018 kripto paralar açısından büyük mücadelelerin yaşanacağı bir yıl olacak gibi.
newbie
Activity: 280
January 27, 2018, 11:20:42 AM
   Fikir ayrılıkları heryer de olduğu gibi bitcoin de kripto parada blockchain de olacaktır kırılgan bir yapıya sahip olan bitcoin borsasına olan olacaktır
newbie
Activity: 112
January 26, 2018, 05:15:39 PM
Bitcoin bu sene ve geçen sene tam olarak savaş veriyor
Sebebi de başta güvensizlik ve kara para aklama gösteriliyor ama oran olarak bu sebepler çok az kalıyor
member
Activity: 336
January 26, 2018, 05:02:42 AM
devletler salakmı kriptoya savaş açsın onlar bu işten elde edeceği vergi gelirlerine bakarlar.ayrıca güçlü olanlar zaman zaman spekülatif alım satım yaparak bütçelerini bile düzeltmeye kalkabilirler.rahat olun devletlerin bizden farkı yok.çünkü onuda insanlar yönetiyor.
jr. member
Activity: 196
Merit: 5
January 26, 2018, 04:26:54 AM
Bitcoin Düyadaki tüm halklardan destek görüyor fakat hükümetler Bitcoine karşı nasıl bir tavır sergileyeceklerini şaşırmış durumda. Bir yandan destek verir gibi görünürken iki gün sonra farklı açıklamalarla kullanımını engellemeye çalışıyorlar. Ortada alttan alta bir mücadele sürdürülüyor. Hatta yavaş yavaş yasaklanması için önergeler hazırlamaya başladılar. Bu mücadele uzun süre devam edecek görünüyor.
hükümetlerin işine gelmiyor.
gelse artık öyle beleşe hükümet yönetemeyeceğini anlayacak.
sen bütçeyi tutturamayınca git para bas. hoop enflasyon artsın. naptın bütçeyi tutturdun. hadi ordan.
milletin cebinden çalıyorlar.
enflasyon olmayan bir para birimi gelirse, çalışıp çalışmadıkları belli olacak hükümetlerin.
jr. member
Activity: 196
Merit: 5
January 26, 2018, 04:22:02 AM
devletlerin elindeki güç insanların elindeki hırs varken devletler kazanır biz ne aldık kar sayıcaz artk.
Konu sahibi saçmalamamın dibine vurup gereksizbi başlık açmış. Sanırım bi konu açayım benide biliyor sansınlar siye.. ama en doğru sözü söylemiş btcmurat.
İşi bilenin hali başka işte Smiley
Sen daha sistemin nasıl bir bok olduğunun bile farkında değilsin, yazıp durmuşsun.
Ağzı olan konuşuyor. bi .iktir git de paranın ne olduğunu öğren.
sr. member
Activity: 476
Merit: 251
January 25, 2018, 07:22:51 PM
Devletlerin ve liderlerinin crypto para ile ilgili savaş sorunu olduğunu sanmıyorum burada bu piyasada senden benden çok onların parası vardır dolaylı yoldan, bankalarında eksi faizler olan ülkelerin yöneticileri zenginleri paralarına para kazandırmak istemezler mi.
newbie
Activity: 168
January 24, 2018, 07:19:02 PM
Kesinlikle katılıyorum BTC ve diğer crypto paraları ile devletler savaşacak bu savaş zaten pazarlık savaşı olacak zaten eninde sonunda kabul edecekler her ülke en fazla payı almak için direnecek. Wink

bu mücadeleden pazarlığı kazanan  crypto piyasası olur umarım..
Pages:
Jump to: