Pages:
Author

Topic: 2021-06-26 bfmedia: Japonya'nın Düzenleyici Kurumu Binance'yi Uyardı - page 2. (Read 186 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
Merkeziyetsizlik getirelim, özgür olalım, merkeziyete baş kaldıralım derken böylesi bir diklenmeyi satoshi nakamoto bekler miydi ki acep Cheesy Kraldan çok kralcı bir tavır olarak görüyorum bunu ekosistemin öncülerinden olan bir borsa Binance ve Japonya daha fazla uyarı yapmak yerine keskin bir aksiyon alırsa japonya kanadından tüm kripto para kullanıcıları etkilenir daha önce Çin'den gelen açıklama baya bi yaralamıştı!
full member
Activity: 854
Merit: 113
Binance neyin peşinde ben onu anlamadım. Normalde işini düzgün yapan borsaların başında geliyor. Acaba neden Japonya'da düzenleyici kuruma karşı diretiyorlarsa artık. Böyle yapmaya devam ederlerse oradaki müşterilerini kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalacaklar. Böyle bir şeyi göze almazlar herhalde.
jr. member
Activity: 168
Merit: 4

Japonya'nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), kripto borsası Binance'yi, düzenleyici kuruma kayıt olmadan ülkede faaliyet gösterdiği için uyardı. 

Decrypt'in haberine göre; 2017'de FSA, Japonya'da kripto şirketlerinin faaliyete devam etmek için düzenleyiciye başvurmasını gerektiren bir kayıt süreci başlattı.

Karar, özellikle borsalar olmak üzere kripto işletmelerini yöneten kötü donanımlı ekiplerin bir dizi saldırıya ve vakasına bir tepki olarak alınmıştı.

Söz konusu uyarı Binance'nin FSA'dan aldığı ikinci uyarı oldu. İlk uyarı 2018'de yapılmıştı. Uyarının ardından borsa faaliyetlerini Malta'ya taşımıştı.

Binance, geçen yıl Japon müşterileri için ticaret işlevlerini kademeli olarak kısıtlayacağını açıkladı; ancak, hâlâ ülkede faaliyet gösteriyor.
Ek olarak FSA kripto türev borsası Bybit’i de Mayıs sonunda kayıtsız bir şekilde faaliyet gösterdiği için uyarmıştı.

https://twitter.com/bfmediaio/status/1408802638221676544
Pages:
Jump to: