Pages:
Author

Topic: 2021 Ampute Avrupa Futbol Şampiyonası - page 3. (Read 257 times)

hero member
Activity: 1288
Merit: 961
September 15, 2021, 03:43:58 PM
Ampute Futbol nedir? Ampute futbol, yedişer kişilik takımlarla oynanan ve ampute oyuncuların mücadele ettiği futbol türü. Oyuncuların tek bir bacağı ampute edilmişken, kalecilerin üst kısmında amputasyon bulunmaktadır. Oyuncular, maç sırasında koltuk değneği kullanmaktadır.

Farkındalık yaratmak ve destek vermek amacıyla basında daha çok yer verilmelidir ama nedense bu tarz haberler çok az yada alt yazı geçerler. Nerede olumsuz örnek teşkil edecek bir haber olsa günlerce konuşulur ekranlardan düşmez.

Takımımıza başarılar diliyorum umarım şampiyon oluruz.

Başarının yolu gözükmeden tellallar sokağa çıkmazmış bu şehirde hocam. Yarı final ve finale çıkacaklardır ki çıktıklarında bak sen gör haberlerde nasıl boy boy verecekler. Ülkemizde medyanın güzel bir yapılanmadan geçmesi gerçektende gerekiyor artık.
hero member
Activity: 1246
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
September 15, 2021, 03:02:14 PM
Ampute Futbol nedir? Ampute futbol, yedişer kişilik takımlarla oynanan ve ampute oyuncuların mücadele ettiği futbol türü. Oyuncuların tek bir bacağı ampute edilmişken, kalecilerin üst kısmında amputasyon bulunmaktadır. Oyuncular, maç sırasında koltuk değneği kullanmaktadır.

Farkındalık yaratmak ve destek vermek amacıyla basında daha çok yer verilmelidir ama nedense bu tarz haberler çok az yada alt yazı geçerler. Nerede olumsuz örnek teşkil edecek bir haber olsa günlerce konuşulur ekranlardan düşmez.

Takımımıza başarılar diliyorum umarım şampiyon oluruz.
sr. member
Activity: 714
Merit: 335
September 15, 2021, 01:36:48 PM
Haberlerde çok çıkmadı hocam. ben bilmiyordum turnuva olduğunu başlığını açmasaydınız muhtemelen hiç duymadan turnuva sona erecekti bile. maçları veren bir kanal varsa bende milli maçları takip etmek isterim. bende türkiyeye başarılar diliyorum. inşallah bu sene de şampiyon oluruz.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
September 15, 2021, 01:30:37 PM
Dünyada en güçlü ampute futbol takımlarından birisine sahibiz.Bunun için bu spor dalına olan ilgininde yüksek olacağını düşünerek konuyu açmak istiyorum.

2021 Ampute Avrupa Futbol Şampiyonası, Polonya’nın Krakow şehrinde düzenleniyor.

D grubunda milli takımın rakipleri Gürcistan ve İtalya idi.

Oynadığımız grup maçlarında ;

Gürcistan’ı 10-0,
İtalya’yı 11-0
mağlup ederek çeyrek finale çıktık.

Çeyrek finalde rakibimiz İrlanda Cumhuriyeti olacak.

2017 Avrupa şampiyonasına hatırlanacağı gibi uzatmalarda Gazi komando Osman Çakmak’ın golüyle İngiltere’yi 2-1 yenerek şampiyonluk yaşamıştık.

Devamı bu sene neden olmasın?

Başarılar Milli takım !
Kaynak :

https://ampeuro.eu/en/
Pages:
Jump to: