Pages:
Author

Topic: 2021 Tatil Planları - page 2. (Read 579 times)

copper member
Activity: 644
Merit: 269
June 19, 2021, 09:45:43 AM
Tatili kısmetse artık aşı olduktan sonra Güney sahillerimizden birinde yapmayı düşünüyorum. Cennet Türkiye’nin koylarına yabancılar binlerce kilometre uzaktan gelirken başka bir yerde tatil yapmayı düşünemem.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 396
June 17, 2021, 06:58:48 PM
Vaka sayıları aşıların hızlanmasıyla birlikte hazır ciddi bir şekilde düşüşlerdeyken tatil planları yapmaya başlayabilirim aslında. Henüz aklımda net bir şey yok. Otel tatili yapmam orası kesin. Aşımı olduktan sonra belki farklı bir yerleri gezmeye gidebilirim.
legendary
Activity: 2492
Merit: 1505
June 17, 2021, 01:14:13 PM
Bir tatili hak ettiğimizi düşünüyorum.

2 senedir tatil yapıyoruz zaten ne tatilini hak ettik? Grin

Sağlık çalışanları dışında tatillik bir durum olduğunu sanmıyorum. Tatilden çok çalışmaya ihtiyacımız var bu dönemde. Hem makro hem mikro anlamda ekonomi çok kötü, tatil yapılacak zamanda değiliz.
member
Activity: 756
Merit: 17
June 17, 2021, 05:31:24 AM
Özellikle bu pandemi döneminin favorisi oldu bu arada villa kiralamak. Hem izole oluyorsunuz riski azaltıyorsunuz hem de gerçekten bir kafa dinleme oluyor. Pandemi döneminde olmasak bile mantıklı seçeneklerden biri bence net bir şekilde.

Bu da güzel bir olay evet arada rastlıyordum. Herkesten uzak bir şekilde kafayı boşaltmak iyi gelir insana. Belki ilerleyen yıllarda ben de böyle bir tatili tercih ederim.
legendary
Activity: 2114
Merit: 1131
June 17, 2021, 04:07:37 AM
belki bir ya da iki haftalığına köye gidebilirim. bu sene gerçekten çok yoruldum, tatile gitmeyi bile ekstra bir faaliyet olarak yorumluyorum. sonuç olarak kararsızım, hem covidden korunmak, hem de gerçekten yatarak dinlenmek için evde kalabilirim. :)
full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 17, 2021, 03:41:08 AM

Hocam millet eve kapana kapana hayattan bezdi iyice. Herkes için güzel bir tatil yapmak iyi gelir. Otel tatillerini pek sevmem ve ayrıca fiyatlar öyle bir yükselmiş ki aman aman.  Grin  Memlekete gitme şeklinde olabilir ya da arabaya atlayıp bir yerleri kendimce gezme tarzı olabilir bakacam artık bir şeylere.

Tam pansiyon herşey dahil oteller falan zor oluyor tek bir yere kısılmak bana göre değil. En güzeli merkezde bir otel veya pansiyon her yere yürüme mesafesi olması yeterli bekarsanız tabi. evli iseniz işin rengi değişiyor  Smiley

Hocam pansiyon ve otel ile uğraşacağınza 1 hafta villa kiralasanız da keyfini çıkarsanız daha iyi olmaz mı o yörelerde?

ben olsam madem param var tatil de yapacam giderim tatil beldelerine kiralarım 1 hafta veya 2 hafta villamı bakarım keyfime karışan yok birşey diyen yok misali. Yılda 1 veya maksimum 2 kez tatil yapılabildiği için artık kıyarım paraya 1-2 hafta ne olacak Cheesy

Özellikle bu pandemi döneminin favorisi oldu bu arada villa kiralamak. Hem izole oluyorsunuz riski azaltıyorsunuz hem de gerçekten bir kafa dinleme oluyor. Pandemi döneminde olmasak bile mantıklı seçeneklerden biri bence net bir şekilde.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
June 17, 2021, 03:18:24 AM
Tatil için virüsten çok maddiyat engel oluyor gibi durumu iyi olanlar güzel bir otelde güzel bir tatil geçirebilir mesafe ve temizliğe dikkat ettikten sonra çok sorun olacağını sanmıyorum. Günlük hayatta inanın daha çok insanla iç içe oluyoruz.

Şahsen tek başıma bir tatil bölgesine gidip tatil yapsam sıkılabilirim en azından yanınızda bir arkadaşınız eşiniz vs biri olmalı o zaman çok daha güzel oluyor. Önümüzdeki senelerde gideriz belki…
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
June 16, 2021, 07:05:48 AM
Bu sene de yazın tatil planlarım ertelendi, koronavirüs tam olarak hayatımızdan çıkmadıkça tatile çıkmayı düşünmüyorum, işi riske atmayı sevmiyorum ama tatili özlediğimi de söylemeliyim artık Smiley
member
Activity: 140
Merit: 10
June 16, 2021, 03:52:35 AM
Ben sadece huzuru özledim. Sizler dinlenirken gece gündüz demeden çalıştık. O yüzden en büyük planım dağ evi tarzı bir yere gidip kafamı 1 hafta dinleyebilmek. Tabi izin alabilirsek.
sr. member
Activity: 1610
Merit: 304
kycfree
June 15, 2021, 05:27:40 PM
Aşı biraz daha yaygınlaştıktan sonra olabilir aslında. Normalde gezmeyi, tatil yapmayı seven biriyim ama çevremde koronadan dolayı ölen insanları görünce korkuyor insan. Ağustos sonuna doğru olabilir Ege'de güzel bir yerde deniz kum güneş.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
June 15, 2021, 12:57:57 PM
Bu günleri gören Kemal Sunal abimiz yaşasaydı ahanda bele giderdi herhalde bu ortamda tatile Smiley  Artık müstakil evlerin ve karavanların değeri ve önemi bir kat daha yükseldi.

legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
June 15, 2021, 12:43:14 PM

Hocam millet eve kapana kapana hayattan bezdi iyice. Herkes için güzel bir tatil yapmak iyi gelir. Otel tatillerini pek sevmem ve ayrıca fiyatlar öyle bir yükselmiş ki aman aman.  Grin  Memlekete gitme şeklinde olabilir ya da arabaya atlayıp bir yerleri kendimce gezme tarzı olabilir bakacam artık bir şeylere.

Tam pansiyon herşey dahil oteller falan zor oluyor tek bir yere kısılmak bana göre değil. En güzeli merkezde bir otel veya pansiyon her yere yürüme mesafesi olması yeterli bekarsanız tabi. evli iseniz işin rengi değişiyor  Smiley

Hocam pansiyon ve otel ile uğraşacağınza 1 hafta villa kiralasanız da keyfini çıkarsanız daha iyi olmaz mı o yörelerde?

ben olsam madem param var tatil de yapacam giderim tatil beldelerine kiralarım 1 hafta veya 2 hafta villamı bakarım keyfime karışan yok birşey diyen yok misali. Yılda 1 veya maksimum 2 kez tatil yapılabildiği için artık kıyarım paraya 1-2 hafta ne olacak Cheesy
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
June 12, 2021, 07:29:10 PM

Hocam millet eve kapana kapana hayattan bezdi iyice. Herkes için güzel bir tatil yapmak iyi gelir. Otel tatillerini pek sevmem ve ayrıca fiyatlar öyle bir yükselmiş ki aman aman.  Grin  Memlekete gitme şeklinde olabilir ya da arabaya atlayıp bir yerleri kendimce gezme tarzı olabilir bakacam artık bir şeylere.

Tam pansiyon herşey dahil oteller falan zor oluyor tek bir yere kısılmak bana göre değil. En güzeli merkezde bir otel veya pansiyon her yere yürüme mesafesi olması yeterli bekarsanız tabi. evli iseniz işin rengi değişiyor  Smiley

full member
Activity: 1400
Merit: 161
June 12, 2021, 05:52:41 PM
Anlaşılan yasaklar Temmuz gibi kalkacak Smiley

Bana da temmuzu beklemek düşüyor. Umarım herkes için güzel bir yaz olur 2 yıldır tatil yüzü görmedik. Temmuzdan sonra sezonla beraber hızlanırım bende.

https://www.youtube.com/watch?v=1NSTikwNfmk

Hocam millet eve kapana kapana hayattan bezdi iyice. Herkes için güzel bir tatil yapmak iyi gelir. Otel tatillerini pek sevmem ve ayrıca fiyatlar öyle bir yükselmiş ki aman aman.  Grin  Memlekete gitme şeklinde olabilir ya da arabaya atlayıp bir yerleri kendimce gezme tarzı olabilir bakacam artık bir şeylere.
hero member
Activity: 1260
Merit: 957
June 12, 2021, 05:31:33 PM

Bana da temmuzu beklemek düşüyor. Umarım herkes için güzel bir yaz olur 2 yıldır tatil yüzü görmedik. Temmuzdan sonra sezonla beraber hızlanırım bende.

Vallahi hocam ben pek güvenemiyorum Temmuzun aydınlık olacağına malum bizimkiler biraz erkenden yelkenleri indirdi. Tam kapanmanın bitişine fixlemiştim ben tatilimi ancak nasip olmadı finaller bitince temmuza bırakmadan gideceğim. Ama inşallah yanılan ben olurum.
sr. member
June 12, 2021, 04:34:02 PM

jr. member
Activity: 198
Merit: 2
May 19, 2021, 03:28:25 AM
Edirne gezisi planlıyorum bu yaz. Kendine vakit ayırmadan olmuyor insan sosyal bir varlıkmış bu yasaklarda dahada iyi anladık
sr. member
May 17, 2021, 03:19:56 PM
Haziranla beraber şehirler arası yasak kalkıyor sanırım. Artık güzel bir kafa dinleme vakti geldi de geçiyor.
sr. member
April 29, 2021, 10:50:54 PM
Eve oturmak benim ki. Bu kadar insan ölürken neyin tatilinden bahsediyoruz arkadaşlar. Şaka değil bu iş, yeni mutant virüs artık gençleride öldürüyor. Bu yüzden planım oturmak size de tavsiye ederim. Pandeminin en az iki yıl süreceğini daha bilim admaları söylüyor.

Herkesin kişisel tercihi. Panik atak yaratmaya gerek yok dünyada sadece Corona yok milyonlarca hastalık virüs çeşidi var.

Açıkçası şu yasaklar kalksın bakalım güzelce bir gezeceğim bayramdan sonra.

sr. member
Activity: 1666
Merit: 300
April 28, 2021, 08:40:31 AM
Bende 2021 için aynı şeyi düşünüyorum.
Gelecek yıllarda daha iyi tatil yapabilmek için bir yıl daha tatil yapmadan durabilirim. Bir tatil için ne kendimi, ne yakınlarımı ne de gittiğim bölgedeki insanları tehlikeye atmak istemiyorum.

Yani 2-3 yıl tatilsiz de hayat sürdürülebilir. Yani ülkemizin gerçeklerini düşündüğümüz zaman bırakın bir kaç yılı, yıllarca tatil yapamayan insanlar olduğunu unutmadan hareket etmek istiyorum.

Evet şimdiye kadar o kadar özen göstermişim ben yasaklara uymuşum, maskemi takmaya dikkat etmişim vs. . Şimdi kalkıp böyle bir riske girme isteğim hiç yok açıkçası. Ben dikkat etsem bile dikkat etmeyen başka birisi gelip bulaştırabilir. Ama yazlığı falan olanlar için sıkıntı olmaz zaten yine kendi ev ortamlarına gitmiş oluyorlar. Tabi özel araçla gitme koşuluyla. Çünkü otobüsle seyahat kat kat artırıyor virüs riskini.
Pages:
Jump to: