Author

Topic: 2022-01-31 KoinFinans: Bitcoin Fiyatı 2018 Yılından Bu Yana En Kötü Ocak Ayını (Read 83 times)

hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Ocak çok kötü geçti gerçekten. Ayının geldiğini söyleyenler bile oldu. Hoş ben ayının geldiğini düşünmüyorum henüz. Ama Şubat'tan da beklediğim etkiyi göremedim. Olumlu haberler gelmiyor. Sönük kaldı yine gündem bu ara çünkü. Kurumsallar alım yaparsa hareketlenir piyasayı yine. Veya Elon'dan ve Bukele'den gelecek haberlerle.
legendary
Activity: 1820
Merit: 1123
Şubat, nisan ve ekim ayları ne kadar iyi geçmişse; ocak, mart ve eylül ayları da bir o kadar kötü geçmiş... Kötü kapanan ocak aylarının ardından neredeyse tamamı şubatı yeşille geçirmiş. Bu bakımdan iyi bir aydayız, göstergeler de bu yönde zaten.

Ocak Ayı Kapanışları
2015: -33.05%
2016: -14.83%
2017: -0.04%
2018: -25.41%
2019: -8.58%
2020: 29.95%
2021: 14.51%
2022: -16.68%
member
Activity: 334
Merit: 20
Piyasa ayıda da olsa boğada da olsa ben döngü sürelerin çok daha kısa olacağını düşünüyorum. Eskisi gibi uzun aylar/yıllar ayı veya boğa piyasası hakimiyeti olmayacaktır. Asıl kazancın ise; yeni çıkacak projelerden geleceğini düşünüyorum bu bir coin de olabilir moda bir trend de olabilir.
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Ocak ayı belirsizliklerle kapandı piyasa yeni aylık mumla birlikte pozitif yönde hareket ediyor ama hala piyasa ayıda mı boğadamı belirsiz. Global risklere bakınca piyasa biraz daha yatırımcı çekip sonra bir daha dip yaşama riskini de barındırıyor temkinli olmak gerek.
member
Activity: 560
Merit: 57
Piyasa şu sıralarda oldukça hareketli duruyor. Ocak ayı gerçekten berbat geçti evet. Yalnız Şubat ayının daha başlarındayız ve Bitcoin fiyatı beklemediğim şekilde neredeyse 42 bin dolara yaklaştı. Son 24 saatte 41 bin 700 dolar seviyelerine kadar kendini atmayı başardı. FED'in faiz kararı mart ayında açıklanacak ancak o zamana kadar piyasa biraz daha toparlanır mı acaba diye de insan düşünmeden edemiyor. Yalnız şu sıralarda insanlar bu gibi yükselişlerde fazlasıyla sattığı için de biraz zor gibi görünüyor.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
hahah haha şurada (https://bitcointalksearch.org/topic/2021-12-31-beincrypto-bitcoin-son-4-yldr-ocak-aynn-lk-haftasnda-5379334) btc ocak aylarında şov yapar temalı bir haber vardı. böyle değerlendirmelerin sağlıklı olmadığını, kedinin her zaman kaymak yemeyeceğini söylemiştim (https://bitcointalksearch.org/topic/m.58913534). editörler boş kalınca belli başlı haberlere sarılıyorlar, bu tip haberler de onlardan biri olabilir. :)
hero member
Activity: 2170
Merit: 640
Undeads.com - P2E Runner Game
Boğa döngüleri şimdiye kadar hep 4 yıllık oldu. 4 yıldan sonra en kötü Ocak ayı performansı ile karşılaşmak kötü bir istatistik. Acaba bir boğa döngüsünün sonunda mıyız diye okudum haberi. Ben riski görüp çıktım gerçi ama holdda bekleyenler için kötü bir istatistik olmuş. Şubat'ın yeşil olmasını bekliyorum bu arada.
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
Şubat sanırım Ocak ayına nazaran biraz daha tepki yeşili şeklinde geçecek yoksa Ocak ın etkisi dayanılmaz olurdu diye düşünüyorum. Ocak ayı gerçekten berbat bir aydı hani risk almamak adına Bitcoin Ethereum BNB dışına çıkmadan alım yaptım buna rağmen binlerce dolar zarar ettim. Şubat umarım bunu kapatır bu yıl yani 2022 bitcoin için çok da parlak değil gibi görünüyor.
newbie
Activity: 100
Merit: 0
Bitcoin (BTC) fiyatı, Ocak 2018'den bu yana en kötü performansını göstermeye hazırlanıyor ve bunun gerçekleşmesi için birkaç saatten az zaman kaldı.

Ocak ayı her ne kadar uzun vadeli yatırımcılar için her zaman 'rahat' bir ay olmasa da Bitcoin'in Şubat ayında 'çift haneli' bir kayıp yaşaması da pek görünen bir şey değil. Bitcoin Şubat aylarında en son çift haneli kayıp yaşadığında tarih 2014 yılını gösteriyordu.

On-chain (zincir üstü) veri sunan analitik firması Coinglass'ten elde edilen veriler, Ocak 2022'nin Bitcoin'in son yarılanma döngüsünün zirvesinden bu yana en az kârlı dönem olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, yatırımcılar hala bir hamle bekliyorlar.

Bitcoin Nadir Görülen Bir “Kırmızı” Şubat Yaşayacak mı?

Neredeyse tüm beklentilerin aksine, BTC fiyat hareketi bu ay düşük performans göstermeye devam etti. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre, 36.800 dolarlık mevcut spot fiyatlarda BTC/USD, yılın başlangıcına göre %20,1 düştü ve Kasım ayında başlayan düşüşleri bir araya getirdi.

Haberin devamı ve kaynak için: https://www.koinfinans.com/bitcoin-fiyati-2018-yilindan-bu-yana-en-kotu-ocak-ayini-gecirdi-bitcoin-daha-da-fazla-dusebilir-mi/
Jump to: