Author

Topic: 2022 Yılı Türkçe Bölümü Merit ve Post İstatistikleri (Read 108 times)

legendary
Activity: 2170
Merit: 1306
Her ne kadar merit sayılarımız bir tık kısıtlı kalsa da aktiflik olarak iyi bir yıl geçirmişiz. Sanırım her ne olursa olsun son 2-3 ay baya düştü etkinliğimiz. Bthd nin lider olmasına da şaşırdım genel içerik olarak dolu dolu yazan bir arkadaşımızdı. Meser de bu yıl çok aktif idi.
Forum genelinde Merit alma kıtlığımızı kırmaya başlamışız. Buradan yeniden seslenmekte fayda var arkadaşlar meritlerin turşusunu kurmanın hiçbir anlamı yok bu yüzden mümkün mertebe merit leri aldıkça dağıtın. Zaten dağıttığınız merit ler de bir şekilde geri döner.
hero member
Activity: 868
Merit: 878
Forumun hayatımızın içine girdiğini düşünürsek bu istatistikler büyük önem taşıyor. 2022 yılında Türkçe bölümün verileri biraz daha gelişim göstermiş ancak yine her türlü Rusya lokalinin arkasındayız. Rusya en aktif lokal bölüm olarak paylaşımları yapmaya devam ediyor. Ardından biz geliyoruz. Sağolsun @EFS ile birlikte diğer merit kaynaklarımız ellerinden geleni yapıyorlar. Yine de bana merit kaynaklarımızın eksik olduğunu düşündüren bir merit istatistiği görüyorum. Umarım son zamanlarda başvuru yapan arkadaşımız kabul edilir. Ne zaman bir daha güncelleme gelecek bu da bilinmez. Her şey theymos’a bağlı.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Başlık için teşekkürler sevgili moderatör. Önemli istatistikler açıklanmış bu yıllık paylaşılan veriler hala bazı istatistiklerde hak etmediğimiz seviyelerde olduğumuzu düşündürüyor bana. EFS ve Vispillio tek başına yetmiyor foruma. Yani aslında bazı üyeler rütbe atlamayı hayal olarak görüyor. En azından globalde komik şeylere bile merit atanlar olduğu için onlar için harcanacak basit bir şey gibi geliyor. Bizde ise biraz daha seçici davranmak zorunda kalıyoruz. Keşke biz de onlar kadar rahatça paylaşımlara merit verebilsek. Geçmişte kaynaklık bırakan arkadaşlarımız da oldu. O olmasaydı belki şimdi bir çok üye daha üst seviyelerde olabilirdi. Neyse mesele seviye meselesi değil, mesele istatistik meselesi. Güzel veriler konmuş önümüze. Hazırlayan ve paylaşandan Allah razı olsun.
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135
@meser'in bırakmasına ben de üzüldüm açıkçası en faal üyelerden birisiydi
@bthd otorite gibi forumda (iyi manada) akılcı makul mesajlar atıyor, böyle biri daha vardı da bıraktı gitti nickini de unuttum neydi la neydiiii* çok vardı gerçi de...üstadlar ya bıraktı ya da köşede genelde......
@mandown aktif baya, biraz da si(li)vri çıkışları oluyor Wink
@EFS'nin imza alması iyi bir şey, neticede en faal ve istikrarlı olan üye
MK 74 ve Jossquee işe odaklı daha çok, bravo

ben daha çok free takılıyorum, burayı günlük gibi kullanıyorum Smiley imza alsam iyi olurdu ama forumun bazı açıkları var, red trust felan, bazıları gibi 0'dan "yeni bir sayfa açmayı" da gözüm kesmiyor ya da sağ gösterip sol vuramıyorum Cheesy Wink

*adını hatırlayınca yazaayım h ile başlıyordu galiba @hiburak Smiley
https://bitcointalksearch.org/user/canerik-887524 canerik vardı mesela adamı engellediler 0dan hesap açtı sonra bezdi gitti
ne günlerdi ya biri vardı acayip merit almıştı ama argo konuşuyodu falan piti
tayfundeniz vardı o da engellendi bayfendi biriydi Smiley
kimler geeldiii kimleer geçtiii Wink

https://bitcointalksearch.org/topic/poloniex-pumpdump-takipanaliz-1390401
yerel forumun en efsane başlıklarından biriydi, sonra bittrex furyası başladı 2017 ortasında, ardından binance
güzel forum ama eskisi kadar hareketli değil orası bir gerçek.....satoshi'nin forumu olduğu halde bilinirlik az, kampanyalar ve multi hesaplar birilerinin elinde, dolayısıyla fazla yeni giriş olmuyor ya da tutunamıyor
legendary
Activity: 2506
Merit: 1287
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Biz aşırı duygusal tepkilere yatkın karakterde bir millet olduğumuz için bazen griyi yok sayıyoruz, ya siyah, ya da beyaz, bu yazdığım eleştiri amaçlı ama içine kendim de dahilim, dışarıdan konuşmuyorum yani. Şunu demek istiyorum, kendi yaşadığımdan yola çıkarak yazayım; piyasa negatife dönünce bir ara foruma da ilgimi kaybettim, üstelik bu ilk defa olan bir durumdu, daha önceki kötü dönemlerde, ayılarda  böyle yapmamıştım. Sonra dedim ki içimden, silkin ve kendine gel, nankörlük etme, kripto ile ilgili bildiklerinin en az %70'ini buradan öğrendin.
Yani bence 2022 daha parlak geçseydi istiatistikler çok başka olurdu.
hero member
Activity: 798
Merit: 1441
İstatistiklerde kendi ismimi görmek güzel. meser# ve Bthd hocamla birlikte güzel bir rekabetimiz varmış Cheesy Kendilerini tebrik ediyorum. meser# hocamın  güzel başlıklar ve testler hazırlıyordu ama ara verdiğini gördüm üzüldüm açıkcası. Umarım en kısa sürede kendisi foruma devam eder.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
meser'e helal olsun arkadaşımız sonuna kadar hak etmiş ancak 2022 yılının eçok merit alanları kısmı ciddi anlamda merit başlığından kaynaklanıyor. Orada faydası olanda foruma katkı sağlamayanda listede. Her ne kadar forumumuz btc için çok anlamlı bir forum olsada günümüz koşullarında tr tarafında değerli bilgi paylaşımı çok az. Twitter'da bazı üyeleri forumda görmeyi çok isterdim adamlar az çok ne paylaşşa çok verimliler. Tr tarafında birkaç kişi forumdan uzaklaşşa bilgi kaynağı olarak sadece eski konular kalır. Alternatif kripto ve ana sayfayı kullanan üye sayısı aşırı az.

Giydiğim imza konu dışına geçerli değil ve beni diğer konularda aktif olmaya itiyor hoşuma da gitmiyor değil.

Dip not Smiley   :  @EFS hocam şaşırtıyorsun seni ben hiç imzada gördüğümü hatırlamıyorum.
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Acaba merit konusu nasıl?

Global anlamda soruyorsanız yerel bölümde aktifliğin çok fazla artmış olduğu döneme göre çok daha dengeli bir dağılıma sahibiz artık. O dönemlerde post başına merit oranında forumda en geride kalan bölümdük. Şimdi daha ideal bir dağılıma sahibiz.

Kullanıcı bazlı istatistikleri soruyorsanız DdmrDdmr tarafından hazırlanmış veri sayfasından kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Veriler sadece Türkçe bölümünde alınan - verilen meritleri kapsıyor.

Tüm zamanların en çok merit gönderenleri:

Tüm zamanların en çok merit alanları:

2022 yılının en çok merit gönderenleri:

2022 yılının en çok merit alanları:

legendary
Activity: 1890
Merit: 1273
Kiracı ile anlaşamadığımız bir süredir evden çalışmaya karar verdim ( yasal yollarla iş halletmeyi seviyorum birkaç aydan birşey olmaz dedim) Farkında olmadan forumda ciddi anlamda aktifmişim. Cheesy

Acaba merit konusu nasıl?

Not: Lan yine ilk mesajı atan benim.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
2022 yılında yerel bölümlerde atılan post sayıları

2022 yılında Türkçe bölümünde 32294 post atılmış. En çok post atılan ikinci yerel bölüm olmuşuz. Rusya yılı büyük farkla lider bitirmiş.

2022 yılında yerel bölümlerde aktif kullanıcı sayıları

Yıl içerisinde yerel bölüme en az 1 mesaj atan kullanıcı sayısında 584 üye ile üçüncü olmuşuz.
Rusya 1800 ile lider, Almanya 696 ile ikinci sırada.

2022 yılında yerel bölümlerde paylaşılan merit sayıları

Bu yılda Türkçe bölümünde 9735 merit paylaşılmış. Almanya ile çok yakın olmakla beraber Rusya'nın ardından yine ikinci sıradayız.

2022 yılında yerel bölümlerde merit alan ve gönderen kullanıcı sayıları

Bu yıl yerel bölümde en az 1 merit alan 188, en az 1 merit gönderen 146 kullanıcı olmuş.
İki sıralamada da Rusya ve Almanya'nın ardından üçüncü sıradayız.

2022 yılında yerel bölümlerde merit/post oranı

Bu yıl yerel bölümde atılan her post başına ortalama 0.3 merit verilmiş. Bu sıralamada diğer büyük yerel bölümler gibi çok gerideyiz.

2022'de yerel bölümde en çok mesaj atan kullanıcılar ve mesaj sayıları

Türkçe
4. wolwoo [956]
5. MK-74 [920]
6. meser# [906]
7. Red Pie [888]
8. Bthd [885]
9. kriminall [885]
10. Retro Harmony [838]

Kaynak: Rikafip, istatistikler için teşekkürler.
Jump to: