Pages:
Author

Topic: 2029 Altın Tahmini - page 2. (Read 333 times)

hero member
Activity: 1260
Merit: 957
May 30, 2021, 07:53:14 PM
Net bir fiyat diyemem ama her sene ulan geçen sene şu fiyatlardaydı şimdiyse ohooo dedirtecek ve yaz ayları yaklaşınca allahım kimse bana davetiye getirmesin diye dua ettirecek fiyatlara gelebileceğini düşünüyorum.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
May 28, 2021, 04:08:05 PM
Tercihimi ben de 10 bin ila 20 bin doları arası olarak kullanıyorum. 8 sene sonradan bahsediyoruz.Tabiki herşey değişebilir az buz zaman değil ama şuan bile 2 bin dolarlardayken en az 10 bin dolar olacağını tahmin ediyorum.

Ben 10 bin 20 bin dolar arası olma ihtimalini zayıf görüyorum, 4-6 arası belki, genelde uzun vadede çok değerlenecek izlenimi oluyor ama o kadar değerlenmiyor, Türk lirası karşısında, enflasyona yenik bir TL olarak belki 2-3 kat onsun üstünden dolar olarak da değerlenebilir,

Ben hiç zayıf görmüyorum.

Ben de zayıf görmüyorum en az 10 bin doları görebileceğini tekrardan yinelemek istiyorum.Altın da başlangıçta olabiliriz.Önümüzde daha 8 sene var kesinlikle oralara kadar yükselecektir.Yakın zamanda zor ama 7-10 sene sonra görmemiz doğal olacaktır.
hero member
Activity: 1582
Merit: 670
May 28, 2021, 08:04:13 AM
Uzun vade değer korumak için yalın olarak herhangi bir yatırım aracı doğru seçenek olmayabilir. Özellikle kripto para yükselişleri için 3-4 yıllık süre ile boğa piyasasını görecek olma umudu başka piyasalarda yok.

Altında dovizde al kenara koy değer kaybetmez demek yanlış olur. Çünkü her şeyde enflasyon var. Dolar'da yok diye düşünülür ama az da olsa vardır. Çünkü kriptoyu özel kılan şey ne altında ne de dovizde var. Merkez bankaları çatır çatır usd basıp, altın madenleri sınırsız arzı kazarken...
sr. member
Activity: 1176
Merit: 305
May 28, 2021, 06:16:32 AM
Eğer sadece enflasyon ile baş etmeye çalışıyor olsaydınız Türkiye şartlarında altın sizi enflasyona karşı korurdu. Hem enflasyon hem de sürekli ivmeli artan vergileri üst üste eklediğinizde hayat standartlarınızı korumak istiyorsanız maalesef altının size sağlayacağı faydadan daha fazlasına sahip olmak zorundasınız.

Herkes borsacı hisseci olamıyor malasef. Ayrıca herkesin kripto paralarda da 10x 5x yapma potansiyeli pek olmuyor. Küçük yatırımcı işinde gücünde olan yatırımcı oluyor. Fiyatlar rekor kırdığında haberlerinde etkisiyle, genelde tepe fiyatlardan oyunun sonunda sahaya dahil oluyor. Ve zarar ediliyor. Daha iyi performans tabiki de yapılabilir ama burada önemli olan Altın'a karşı kaybetmemektir.

2021 Ocak ayında 1 kg altını bozup oyuna giriyorsan sene sonunda 1.5 kg altın ile çıkabiliyorsan demek ki performansın harika. Ama 1 kg altını bozup 500 gr'la çıkma ihtimalin de var. Doların bu oyunda pek bir hükmü yok çünkü bol bol basılan bir şey kendileri.

Zarardayım falan diyorsun, Altından bence zararda değilsin çünkü 2-3 defa araç vergileri arttı. Normalde dolar bazında araç fiyatları aşağı yukarı aynı. ama zararda olduğunu düşünüyorsanda bu altın fiyatlarının ne kadar baskılandığını gösteririr. 2 katı 3 katı parasal genişlemenin olduğu ortamda altın artmıyorsa bu sadece yatırımcı hareketleri ile açıklanamaz birileri baskılıyordur.
sr. member
May 28, 2021, 06:03:15 AM
Tercihimi ben de 10 bin ila 20 bin doları arası olarak kullanıyorum. 8 sene sonradan bahsediyoruz.Tabiki herşey değişebilir az buz zaman değil ama şuan bile 2 bin dolarlardayken en az 10 bin dolar olacağını tahmin ediyorum.

Ben 10 bin 20 bin dolar arası olma ihtimalini zayıf görüyorum, 4-6 arası belki, genelde uzun vadede çok değerlenecek izlenimi oluyor ama o kadar değerlenmiyor, Türk lirası karşısında, enflasyona yenik bir TL olarak belki 2-3 kat onsun üstünden dolar olarak da değerlenebilir,

Ben hiç zayıf görmüyorum.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
May 28, 2021, 04:23:22 AM

legendary
Activity: 1274
Merit: 1140
May 26, 2021, 01:24:46 PM
legendary
Activity: 2198
Merit: 2570
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
May 24, 2021, 07:38:37 PM
Eğer sadece enflasyon ile baş etmeye çalışıyor olsaydınız Türkiye şartlarında altın sizi enflasyona karşı korurdu. Hem enflasyon hem de sürekli ivmeli artan vergileri üst üste eklediğinizde hayat standartlarınızı korumak istiyorsanız maalesef altının size sağlayacağı faydadan daha fazlasına sahip olmak zorundasınız.

Örnekler ve rakamlarla anlattığımda çok daha iyi anlayacaksınız. Evlenmeden önce yatırım amaçlı aldığım altınlar ve sonrasında evlilikte takılan altınlar ve sonrasında tekrar yatırımlık aldığım altınların tamamı duruyor. İçlerinden bir gram bile bozmadık. Altın yatırımımla nasıl zarar ettiğimi anlatayım ülke şartlarında.

2011 yılında eşimin şehir içinde kullanması için bir nissan micra araç aldık 11.000 Türk lirası ödedik. Bugün aynı aracı almak istediğimizde 280.000 Türk Lirası ödememiz gerekiyor. 10 sene kullandığı aracı 2 ay önce 120.000 Türk Lirasına sattık.

Aynı sürede altın fiyatı sadece 100 liradan 510 liraya çıkmış oldu (gram bazında). Yaptığım hesaplamanın benzeri arsa ve yaşadığım bölgedeki ev fiyatları içinde geçerli.

Eğer yaşadığınız ülkede enflasyon gerçekten çok fazla ise ve bunun yanında sürekli olarak hayatınızın içindeki vergi bazlı giderleriniz artıyorsa sizi altın bile koruyamıyor. Elimdeki altın miktarı ile 2010 senesinde istediğim müstakil evi alabilirdim şimdi bulunduğum bölgede arsasını bile satın alamam. Yada Türkiye'deki neredeyse her arabayı alabilirdim CLS 320 3.0 motor dahil, bugün ise 1.6 motor C class alabiliyorum ve neredeyse boş paket.

Sürekli altın yatırımı başlıkları açarak hiç kimsenin bilmediği bir yatırım aracı bulduğunuzu mu zannediyorsunuz ? Kurtlar sofrasına dönmüş bir ekonomik düzende çok daha iyi performansa ihtiyacınız var.
hero member
Activity: 1218
Merit: 877
Eloncoin.org - Mars, here we come!
May 24, 2021, 04:04:13 PM
Bu gidişle çok fazla artmaz diye düşünüyorum belki 4-5 bin olabilir. Bayağı uzun vade o yüzden bir şey söylemek güç. Yatırımlar başka kanallara kayar ise çok fazla fiyatı artmaz hatta düşebilirde. Arz ve talep fiyatı belirler ama son yıllarda hep çıkma eğiliminde.
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
May 24, 2021, 03:28:04 PM
20.000$
legendary
Activity: 2198
Merit: 1225
May 24, 2021, 12:49:40 PM
Hocam 2022 deseydin bari 2029'a kadar kim öle kim kala  belki o zamana kadar forum bile kalmayabilir.
Benim tahminin dolar bazlı 20 bin dolara yaklaşır.

Güzel tarih hocam 2030 demek isterdim ama tek rakamları seviyorum Smiley

Benim beklentim 10.000 dolar civarı bir fiyatlama bakalım tabi herkes enflasyon bekliyor enflasyon türküsü söylüyor o gerçek olursa. Olmazsa beklentiler düşebilir.

Hocam zaten ciddi bir enflasyon yaşıyor dünya, beklediğin yükseliş altında çeşitli emtialarda ancak deflasyonla olur uzun bir finansal çöküş yaşaması lazım piyasaların gidişat öyle gibide duruyor.
sr. member
May 23, 2021, 09:21:20 AM
Hocam 2022 deseydin bari 2029'a kadar kim öle kim kala  belki o zamana kadar forum bile kalmayabilir.

Güzel tarih hocam 2030 demek isterdim ama tek rakamları seviyorum Smiley

Benim beklentim 10.000 dolar civarı bir fiyatlama bakalım tabi herkes enflasyon bekliyor enflasyon türküsü söylüyor o gerçek olursa. Olmazsa beklentiler düşebilir.

sr. member
Activity: 1442
Merit: 256
May 23, 2021, 08:48:24 AM
sr. member
May 22, 2021, 02:56:10 PM
2029 yılı altın fiyatları ne olur ? Altında fiyat tahmini yapmak en zor iştir. Dünyada yarın ne olacağını bilmiyoruz çünkü Smiley

Ancak tahminleri merak ettim. Sizce Altın önümüzdeki 9 sene içinde nereye gider ?

Tahminlerin herhangi bir dayanağı yoktur arkadaşlar, adı üstünde tahmindir tutabilir tutmayadabilir. Yani başlık altında yapılacak yorumlar tahminler Yatırım Tavsiyesi İçermez.
Pages:
Jump to: